نمایش نتایج 1 تا 40 از 177

نام تاپیک: در مورد هوش مصنوعی شایدم فلسفه (یکم تفکر)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

نقل قول: در مورد هوش مصنوعی شایدم فلسفه (یکم تفکر)

من در مورد مباحثی که میگم اطمینان صد در صد ندارم و شاید بهتر بود تو پست قبلیم از کلمه فرضیه استفاده می کردم. کسی هم نیستم که این مباحث رو از جنبه دینی دنبال کنم و معتقدم که مغز انسان توانایی درک خیلی چیزها رو داره ( رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند). اصولا از جنبه دینی هم انسان به خاطر همین عقلش اشرف مخلوقات شناخته شده و اگه قرار باشه ازش استفاده نکنه دیگه چه اشرفی؟!
    راستش یک بار با یک آقای روحانی صحبت می کردیم که خیلی از این جلوتر هم رفته بود. البته هضمش برای من سخته شما رو نمی دونم. میگفت به اعتقاد بسیاری از علمای کنونی (مراجع تقلید) ، همه اشیا دارای روح هستند و عبادت میکنند. من پرسیدم اگه اینطور باشه پس یک لیوان آب هم باید مثل ما بتونه به سمت کمال حرکت کنه . گفت بله همینطوره!!!
    اگه وقت داشتم کتاب چهار جلدی "اسفار اربعه " نوشته ملا صدرا را مطالعه می کردم. تا جایی که حضور ذهن دارم، در مقدمه کتاب او میگوید که بعضی از مباحث را به رمز نوشته است تا فقط کسانی که اهلش هستند آن را درک کنند. ضمنا از علما خواسته که از روی تعصب با او مخالفت نکنند چون نتایج او حاصل سالها تلاش منطقی اوست. متاسفانه کتاب اصلی به زبان عربی است ولی جدیدا ترجمه شده.
    در مورد فرمایش شما نمیدونم آیا ممکن است ربات مثل ما روح داشته باشه و دارای خودآگاهی باشه یا خیر. ولی به قضیه اینطوری نگاه کنیم : ربات حرکت میکنه. آیا خودش حرکت میکنه یا خدا اون رو حرکت میده؟ اگه خدا این کار رو میکنه، پس اون بخشی از خداست و خدا هم که از خودش آگاهی داره. وقتی دست ما با اراده ما حرکت میکنه، ما اون رو بخشی از خودمون می دونیم. پس چرا ربات و حتی خودمون رو بخشی از خدا ندونیم؟

2. پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 18:06 عصر

دلیل
    فاقد محتوای فنی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •