با سلام و تشکر از تاپیک مفیدتون
بارها در این تالار در مورد قیمت گذاری یک پروژه بحث شده هرچند در این تالار سوالات فنی سی شارپ مطرح می شود اما بدلیل مرتبط بودن این تاپیک جهت راهنمایی در این زمینه ایجاد شد.
قوانین باید انعطاف داشته باشن و گاهی میشه اصلاحشون کرد
به نظرم اگه قیمت گذاری پروژه تو همین بخش باشه میتونه مفید باشه ( نمونش همین چند مدت پیش که آقای صفایی نیا پروژه ای رو قرار دادن برا قیمت گذاری و من خودم به شخصه کلی ایده گرفتم از پروژه ایشون و یقینا دوستان هم همین بودن )

و اما در مورد قیمت گذاری برا اینکه خارج از بحث نباشه پستم ;)

*قبل از ذکر موراد ی نکته رو بگم که اگه پروژه سفارشی هست حتما قبل از شروع کار قیمت تعیین کنین و در صورت توافق کارو انجام بدید

به چند عامل به نظرم بستگی داره : پروژه سفارشی هست و یا فروش عمومی - امکانات نرم افزار - وضعیت مالی درخواست کننده - و در اخر وقتی که صرف نوشتن نرم افزار کردید
و عاملی که میتونه مشتری رو در پرداخت هزینه متقاعد کنه و از نرم افزار راضی باشه بیشتر از همه زیباییشه چون عقل به چشمه ! و امکاناتی که ازت خواسته رو به خوبی پیاده سازی کرده باشی و امکانات اضافی که بدون درخواست اونا قرار میدی که باعث میشه کلی شوق و ذوق کنه طرف و خوشش بیاد

بعضی قیمت رو برا اساس ساعاتی که رو پروژه کار شده تعیین میکنن اما نظر من اینه که وقت صرف شده درجه اخرو داره ؛ چرا؟ چونکه شاید پروژه ای که شما تو 10 روز مینویسید یکی دیگه بتونه توی 2 روز بنویسه ! پس شما باید وقت صرف شده و امکانات تعبیه شده رو باهم در نظر بگیری

اعتقادی به سازمان و ارگان هایی که قیمت گذاری میکنن ندارم ( معلوم نیست اونجا که نشسته و برا ما تصمیم میگیره ! ) ی مثال براتون میزنم : فکرشو کنین ؛ مجمع صنفی میاد نانوایی ها و کافینت ها رو توی یک رسته قرار میده ! اونوقت این اقایی که میشه رئیس میخواد نرخ کار بهشون بده ( این اتفاقیه که توی شهرستان ما افتاده و قطعا نمونه هاش همه جا هست ) حالا جالب اینجاست این اقای رئیس اینجوری قیمت تعیین کرده بودن : دانلود با لینک مستقیم 500 تومان با لینک غیر مستقیم 1000 :| واقعا موندم منظورشون از این حرف چیه - طرف حتم دارم ی بار نرفته از اینترنت دانلود کنه

موفق باشید