دوستان لطفا بحث را منحرف نکنید ! اینحا تالار سخت افزار نیست و امیدوارم دیگه بحث حاشیه غیر از مهاجرت برنامه نویسان PHP از ویندوز به لینوکس مطرح نشه.

شما که دارید میگید درمورد osX هم لطفا یه توضیح بدید که می ارزه برای برنامه نویسی PHP اصلا مک بخریم یا نه؟
اگه داریم در مورد OS X و استفاده ازش بجای ویندوز صحبت میکنیم متاسفانه من تا حالا از os x و کلا محصولات apple استفاده نکردم و تجربه استفاده نرم افزاری ندارم.

اما os x هم بر پایه Unix هست که البته به صورت سورس بسته ارائه میشه و قطعا اونقدر که os x به لینوکس نزدیک هست windows نیست. قطعا stable تره و با توجه به معماری سیستم های Unix based باید خیلی از مشکلات windows را نداشته باشه.

ولی نکته اینجاست که با مهاجرت از windows و os x به لینوکس علاوه بر اینکه سیستم عامل خوب و stable ی داریم در عین حال هم مشکلات کپی رایت را تا حد زیاید برای خودمون و کشورمون حل کردیم و هم نهضت open source را بیش از پیش تبلیغ و حمایت کردیم که کاملا بر خلاف اندیشه های apple هستش. os x خیلی محدود و در بسته هستش و شما را ققط و فقط محدود به apple میکنه.

در کل من به قول شما حاضر نیستم ۶ میلیون بابت سیستمی بدم که با این پول میتونم توی کارم سرمایه گذاری کنم و حتی صرف سخت افزار هم نمیکنم چون لینوکس اصلا به چنین سخت افزاری نیاز نداره و بجاش فقط و فقط یک رابط گرافیکی زیباتر و روانتر داشته باشم.

فلسفه استفاده از لیوکس به نظر من اینه :
۱ - رهایی از کپی رایت و استفاده از یک سیستم عامل سورس باز و بهتر
۲ - نیاز کمتر به منابع سیستم و صرف هزینه ها در جهت پیشرفت شرکت
۳ - افزایش توانمندی کار با برنامه هایی که بر پایه مفاهیم سورس باز نوشته شدند و استفاده از اونها apache و mysql و ... در کنار آشنایی بیشتر با سیستم عاملی که در نهایت سایت من روی اون قرار میگیره.

موفق باشین و لطفا خواهشا تاپیک را منحرف نکنید.