باسلام.از دوستان درخواست همفکری برای تصمیم گیری دارم.
من لیسانس مهندسیمو تو رشته برق-الکترونیک با معدل 15از دانشگاه دولتی-روزانه(شهرستان) گرفتم وحالا قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر دارم.میخوام تغییر رشته بدم چون شدیدا به کامپیوتر علاقه مندم و مطمئنا برق رو ادامه نمیدم.زبانم در حد خوبیه و میتونم عالیش هم بکنم.سنم 25 ساله و سربازی هم بعد لیسانس رفتم وتموم شده.رزومه خاصی هم ندارم و تنها چیزی که میتونم بگم دبیرستان تیزهوشان بودم.
حالا سوالی که از دوستان دارم اینه که به نظر شما بهترین راه واسه من که خیلی دوست دارم تحصیلات تکمیلیم رو تو آمریکای شمالی(بخصوص آمریکا که مهد تکنولوژی و کامپیوتره)ادامه بدم و بعد اقامت دائم بگیرم چیه؟
1-خوندن واسه کنکور ارشد 95داخل و قبولی در دانشگاه خوب و بعدتقویت زبان و گرفتن معدل خوب و دادن مقاله بعد اقدام برای پذیرش فول فاند دکترا.(برآوردی که کردم اگر کنکور بهمن امسال قبول نشم وسال بعد موقع تموم کردن ارشد 29سالم میشه,که فکر میکنم خیلی دیر باشه..)
2-اقدام برای پذیرش مستر در رشته کامپیوتر ولی بدون فاند(باتوجه به تغییر رشته و نداشتن هیچ پیش نیازی امکان گرفتن همچین پذیرشی اصلا وجود داره یا نه؟)
3-مطالعه واسه قبولی در دانشگاه آزاد(آزمون اردیبهشت ماه) برای عقب نیفتادن و از دست ندادن زمان.
4-رها کردن مطالعه آکادمیک و گذروندن علوم کاربردی کامپیوتر و برنامه نویسی خارج از دانشگاه و بعد کار و ویزای کار(که فکر میکنم احتمالش خیلی پایین باشه)
یه چیزم بگم من الان احساس میکنم خیلی دیر شده و باتوجه به تغییر رشته ناامیدم شدید!استعداد خوبی دارم ازدبیرستان ریاضیم خیلی قوی بود علاقه زیادی هم به علوم کامپیوتر و برنامه نویسی دارم ولی تنبلم,البته تنبلیم بخاطر سردرگمی هست.کلا در مورد سختی هایی که تغییر رشته داره میخوام راهنماییم کنین.هرچند فکر میکنم رشته الکترونیک با کامپیوتر واحدهای مشترک زیادی دارن.درمورد گرایش های کامپیوتر و حتی فناوری اطلاعات اطلاعاتم کمه و زمینه کاریشونو نمیدونم که بفهمم کدوم به علاقم میخوره.
ممنون میشم راهنماییم کنین و منو از این سردگمی نجاتم بدین.