مشاهده دست آورد نظرسنجی: انتخاب کنید: کدام دوره ویدئویی را به رایگان برات تهیه ک

رای دهنده
43. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • دروس مقدماتی برنامه نویسی

2 4.65%
  • آموزشی برنامه نویسی مقدماتی با زبان پایتون

5 11.63%
  • استفاده از Git و GitHub

10 23.26%
  • آموزش HTML و CSS

8 18.60%
  • آموزش Javascript

17 39.53%
  • شی‌گرایی در جاوا اسکریپت

12 27.91%
  • Design Pattern ها یا الگوهای طراحی در جاوا اسکریپت

11 25.58%
  • Ajax

16 37.21%
  • jQuery

17 39.53%
  • اصول طراحی وب واکنشگرا یا Responsive

21 48.84%
نظرسنجی چند گزینه ای
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 53

نام تاپیک: انتخاب کنید: کدام دوره ویدئویی را به رایگان برات تهیه کنم؟

Smile انتخاب کنید: کدام دوره ویدئویی را به رایگان برات تهیه کنم؟

سلام دوستان

مقدمه:
    در تاپیک قبلی ام، در طی چهارده روز گذشته در مورد " تمام مهارتهای مورد نیاز یک طراح وب حرفه‌ای" صحبت کردیم.
    برای تهیه این مطلب، سایتهای معتبر خارجی و در مواردی سایتهای ایرانی را بررسی کرده بودم و تمام تلاشم بر این بود که مطلب درست و دقیق بنویسم.

در این دو هفته با گرفتن پیغام‌هایی از بعضی از دوستان و همینطور خوندن تاپیک‌های مختلف این انجمن و حتی انجمنها و سایتهای دیگر ایرانی،
    این سوال برام پیش اومده که نیاز اصلی آموزشی و اولویت اول دوستانی که به دنبال یادگیری و تواناتر شدن در زمینه برنامه نویسی و طراحی وب هستند، چیست؟.
    بدون شک هدف نهایی داشتن شغل، درآمد خوب و رضایت درونی موقعیت اجتماعی(و موارد مشابه) است اما برای رسیدن به هدف یک سری مهارتها و توانایی ها لازم است. هدف من این مورد اخیر هست که لازمه رسیدن به هدف نهایی است.

اصل موصوع:

با گفتن این مقدمه، سریع ایده‌ای که دارم رو بگم:
    قصد دارم یک دوره آموزشی ویدئویی با کیفیت بالا(از نظر 1) محتوا ، 2)روش آموزش دادن )، به روز(2014 به بعد) و کاملاً کاربردیبرای بازار کار(نه پروزه دانشجویی!) را تهیه، جمع‌آوری و یا ترجمه کنم . البته به زبان فارسی. و آن را به صورت رایگان در اختیار کسانی که قرار بدهم که دوست دارند ما رو همراهی کنند(شاید برای کسانی که مشکل سرعت دانلود دارند، آنها رو روی dvd رایت کنم و براشون بفرستم. البته رایگان).

به دلیل اینکه دوست دارم این مجموعه را فقط در اختیار دوستانی قرار بدهم که اعلام آمادگی کنند

و آن را از دسترس دوستانی که خارج کنم که:
    • به زبان مسلط هستند.
    • علاقه شان را به این مجموعه عملاً نشان نمی دهند.
    • مشغله‌های زیاد دارند و نیازی به آموزش و توسعه مهارتهاشون ندارند.
    • منابع کافی آموزشی(ده‌ها دوره و صدها گیگ!) دارند.

خودم هم سراغ تهیه مجموعه آموزشی برای موضوعی نمی روم اگر:
    • از ابتدا تعداد کمی از دوستان اعلام علاقمندی کنند.fi.PNG
    • مجموعه مشابه دیگری با کیفیت قابل قبول در وب یا بازار وجود داشته باشد.
    • خودم علاقه نداشته باشم!(و البته دانش و مهارتش).

نظر شما(علت ایجاد این تاپیک):
    ولی واقعا نمیدونم نیاز اصلی دوستان در این زمینه چیستf.PNG، برای همین یه سری گزینه رو در زیر می‌آورم. شما دوست عزیز، دوره مورد‌علاقه ات رو یا اولویت دوره‌ها رو مشخص کن و به یه طریقی(که در آخر حرفهام توضیح میدم) بهم بگو.

دوره‌ها:
    الف) دروس مقدماتی برنامه نویسی:

1) آموزشی برنامه نویسی مقدماتی با زبان پایتون
    پایتون: بهترین زبان برای شروع برنامه نویسی و یکی از قدرتمندترین زبان‌ها

2) آموزش مقدماتی جاوا

3) استفاده از Git و GitHub
    یک ابزار مدرن و بسیار کارا برای برنامه نویسی راحت تر، با اشتباهات کمتر بویژه برای کارهای تیمی

ب) وب:
    چون باور دارم که گوگل توانسته خلاق تربن و بهترین برنامه نویسان دنیا را جمع کند، سعی میکنم بیشتر از آموزشهای ویدئویی گوگل استفاده کنم.

3) آموزش HTML و CSS

پنج موضوع مربوط به جاوا اسکریپت:
    4) آموزش Javascript
    5) شی‌گرایی در جاوا اسکریپت
    6) Design Pattern ها یا الگوهای طراحی در جاوا اسکریپت

7) آموزش مقدماتی Ajax

8) آموزش مقدماتی jQuery

9) اصول طراحی وب واکنشگرا یا Responsive

10) توسعه وب برای موبایل و تبلت

11) آشنایی با HTML5 Canvas

12) ساخت بازی با HTML5

13) دوره سریع آموزشی ساخت سایت
    (از مقدمات آن گرفته تا پایگاه داده و حتی scale up سایت ) برای کسانی که کمی تجربه و دانش دارند.

پ) برنامه‌نویسی موبایل
    به دلایل شخصی(یک سال فاصله گرفتن از اندروید! و شلوغ شدن بازار اندروید) دوست ندارم به بحث برنامه‌نویسی موبایل بپردازم.
    بحث
    UX و HCI هم به نظرم آموزش دادنشون خیلی سخته و در حوصله دوستان اینجا هم نیست چون جز بحثهای بین رشته ای(روانشناسی، طراحی، هنر و کامپیوتر) هستند و فقط افراد خاص سراغ این حوزه ها می روند. خودم خیلی علاقه دارم. اگر کس دیگری هم علاقه داره یه کوچولو توضیح بده لطفاً، اگر لازم شد شاید وارد این زمینه هم بشیم.

د) پیشنهاد شما؟
    اگر به حوزه دیگری علاقه دارید، پیشنهاد بدید تا در موردش مذاکره کنیم ;) اگر شد، پیشنهاد شما رو هم در لیست بالا قرار میدم.
    __________________________________________________ ________

عمل :
    این مجموعه آموزشی را احتمالا در 2هفته آینده به نتیجه خواهم رساند. البته قبل از آن باید به تعداد کافی از دوستان علاقه خودشون رو برای دریافت رایگان این مجموعه نشان بدهند.
    1) اگر علاقه ای به این داشتن این مجموعه آموزشی ندارید، هیچ کاری نکنید(علامت ضربدر گوشه بالا-راستclose.PNG رو بزنید ;) ).
    2) اگر علاقه دارید، به یه طریقی علاقتون رو نشون بدهید:
    • 1- به همین تاپیک پاسخ بدهید و علاقه و نظرتون رو بگید.
    • 2- پیغام خصوصی بفرستید.
    • 3- ایمیلتون رو برام بفرستید که گر اینجا نیومدید، بهتون خبر بدهم.
    • 4-یه ایمیل با موضوع "این مجموعه رو میخام" برام بفرستید به این آدرس(Gmail) یا این(دانشگاه تهران). جیمیل رو بیشتر چک میکنم

آخرین ویرایش به وسیله hiwaaa : پنج شنبه 28 اسفند 1393 در 05:04 صبح

نقل قول: انتخاب کنید: کدام دوره ویدئویی را به رایگان برات تهیه کنم؟

رای من به موارد: آجاکس و جی کوئری

پیشنهادم اینکه به جای ارسال DVD یه سایت مث بیاموز درست کنید . و به صورت پروژه یاد بدین . الان من خودمو کشتم اما نتونستم دستورات حذف و اضافه ، ویرایش یک فیلد در پایگاه داده رو با اجاکس پیدا کنم .

منم به سهم خودم تو معرفی اون سایت یا آموزش اتون در دیگر انجمن ها کمک می کنم .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    rayancode.ir

سلام.
    کاذ با ajax بسیار سادس/
    با چه زبانی با کار میکنین؟ تا راهنماییتون کنم

نقل قول نوشته شده توسط r4hgozar مشاهده تاپیک
    سلام.
    کاذ با ajax بسیار سادس/
    با چه زبانی با کار میکنین؟ تا راهنماییتون کنم
    سلام هم برای Php و هم برای Asp.net نیاز دارم . البته نمیخوام تاپیک جناب hiwaaa رو از مسیرش منحرف کنم . بعد که تاپیک سوال مربوطه در مورد اجاکس رو زدم لینکشو براتون می فرستم . هر زمان وقت داشتین منت بزارین و راهنمایی کنن

کاربر تازه وارد

به نظر من از شماره 4 به بعد رو اموزش بدید البته با توجه اولویت چون من با 4 به بعد کار نکردم در ضمینه وب نمیدونم اولویتش باید چطوری باشه
    و راستش از زبان های تحت سیستم چیزی سر درنمیارم ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم
    البته نظر من روی زبان c یا C++‎ هست هرچی گشتم اموزش خوبی پیدا نکردم برای یاد گیری چون میگفتن زبان سی خیلی خوبه حالا باز هرطور صلاح میدونید
    موفق و پیروز باشید

نقل قول نوشته شده توسط بیتا حکمت مشاهده تاپیک
    رای من به موارد: آجاکس و جی کوئری

پیشنهادم اینکه به جای ارسال DVD یه سایت مث بیاموز درست کنید . و به صورت پروژه یاد بدین . الان من خودمو کشتم اما نتونستم دستورات حذف و اضافه ، ویرایش یک فیلد در پایگاه داده رو با اجاکس پیدا کنم .

منم به سهم خودم تو معرفی اون سایت یا آموزش اتون در دیگر انجمن ها کمک می کنم .

ممنونم از لطف شما بیتا خانم،
    تاکید من بیشتر روی آموزش ویدئویی جامع هست. با ویژگی هایی که توضیح دادم.
    در متنم اگر دقت کرده باشید گفتم که سراغ حوزه هایی نخواهم رفت که دیگران انجامش داده باشند آن هم با کیفیت قابل قبول .
    ترجمه w3schools حدود 6-7سال یکی از ایده هام بود ولی الان دوستان سایت بیاموز چنین کاری رو انجام دادند. بنابراین سعی میکنم سراغ سایت آموزشی مشابه نرم.
    البته اینکه گفتید آموزش پروژه ای باشه درسته، برای همین سعی میکنم در آموزش ویدئویی به این نکته توجه کنم.

نقل قول نوشته شده توسط mammad99 مشاهده تاپیک
    به نظر من از شماره 4 به بعد رو اموزش بدید البته با توجه اولویت چون من با 4 به بعد کار نکردم در ضمینه وب نمیدونم اولویتش باید چطوری باشه
    و راستش از زبان های تحت سیستم چیزی سر درنمیارم ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم
    البته نظر من روی زبان c یا C++‎‎‎‎‎ هست هرچی گشتم اموزش خوبی پیدا نکردم برای یاد گیری چون میگفتن زبان سی خیلی خوبه حالا باز هرطور صلاح میدونید
    موفق و پیروز باشید
    از شماره 4 به بعد میشه 9 موضوع. تهیه 9 موضوع به تنهایی ممکن نیست. برای همین در سوالم گفتم مایلم اولویت اولتون رو بدونم. :)
    در مورد زبان C هم یه پیغام به من بفرستید که بدونم دقیقا برای چی و چه نوع آموزشی رو می خواهید تا کمکتون کنم
    ولی در اینجا تاکید من فقط روی وب هست، آن هم Front end developing. و وارد حوزه های دیگر نخواهم شد.

مرسی از توجهت

کاربر دائمی آواتار niknam_mh
    محل زندگی
    شيراز

سلام داداش گلم
    به نظر من آموزش php و mysql رو هم بهش اضافه کن.

ممنونم از توجهت محمد عزیز
    با اجازت من به دو دلیل قصد دارم وارد این برنامه نویسی سمت سرور و backend نشم چون منابع آموزشی اش زیاد هست و من در این حوزه ها خیلی تخصص و علاقه ندارم ;) و چند سالی هم هست که کار جدی php انجام ندادم.البته خودم درگیر برنامه نویسی php هستم هنوزم ولی برای رفع نیازهای سایت خودم هست نه پروژه های جدی.
    اگر منبع در این زمینه ها خواستی یک پیام خصوصی بفرست تا یه سری منبع معرفی کنم.
    نقل قول نوشته شده توسط niknam_mh مشاهده تاپیک
    سلام داداش گلم
    به نظر من آموزش php و mysql رو هم بهش اضافه کن.
    آخرین ویرایش به وسیله hiwaaa : پنج شنبه 28 اسفند 1393 در 05:09 صبح

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

متن زیر یکم طولانی شد فکر کنم فقط خود ایجاد کننده تایپک حوصله خوندنش رو داشته باشه..اما از کاربران تقاضا دارم این متنی رو نوشتم بخونید و نظرتون رو اعلام کنید
    سلام ..
    لازمه چندتا نکته بگم
    شما که قراره استارت بزنید و وقت بزارین بهتره روی مباحثی تمرکز کنید که تا به حال ازش آموزش به زبان فارسی نداشتیم..
    الان توی نظر سنجی شما آموزش مباحث برنامه نویسی رو به صورت مقدماتنی قرار دادین...من همین الان اگه بخواین بهتون 10-15 تا منبع خیلی خیلی خوب معرفی میکنم که این کار رو انجام داده.پس این که هیچی
    برنامه نویسی پایتون هم آموزشش موجود هست و چوت اکثر بچه های این انجمن ( طراحی سایت) بیشتر طراحی کار کردن بهتره مطالب آموزشی تون در رابطه با طراحی سایت باشه تا برنامه نویسی اون.
    html و css هم که تا دلتون بخواد منبع داریم..همه جوره ازش آموزش داریم...

آموزش جاوا اسکریپت هم به نظرم فایده نداره ..میدونید چرا؟ چون اگه شما جی کوئری رو حرفه ای یاد بگیرین دیگه از جاوا اسکریپت بی نیاز میشید..جی کوئری به کتابخانه ی فوق العاده قدرتمنده که همه ی نیاز های شمارو جواب میده..

مبحث دیزاین پترن پیچیدس..ولی واقعا کاربردیه..اینجا بستگی داره کدوم کاربر ها رو هدف قرار بدین..حرفه ای ها..نیمه حرفه ای ها یا مبتدی ها..فکر کنم این دیزاین پترن به درد کاربران مبتدی نخوره چون مباحثش سنگینه

اصول طراحی واکنش گرا هم چیز زیاد سختی نیست که بخوایم ازش بتریسیم ...خود کاربران مبتدی هم میتونن به صورت خود آموز و بدون نیاز به مدرس ( به صورت ویدئویی) اون هارو فرا بگیرند..

این همه تایپ کردم تا برسم به اصل داستان جی کوئری:
    من خودم به جی کوئری رای دادم و حرفای بالا دلایل اثبات این رای بود...
    من نمیدونم میزان سواد شما از جی کوئری چقدره..اما اگر بتونید یه دوره ی کاملا حرفه ای رو برگزار کنید اونوقت کمک شایانی به طراحان وب فارسی زبان کرده اید..
    جی کوئری کلی تابع داره که حتی طراحان حرفه ای ازش بی اطلاع هستند..میتونید اون هارو آموزش بدین
    میتونید یه پروژه تعریف کنید و از امکانات جی کوئری برامون مثال بزنید
    در موارد بالا به Ajax اشاره نکردم چون این مورد توی جی کوئری وجود داره و میتونید اونحا بهش اشاره کنید...هم میتونید Html و css هم لا به لای تدریستون اشاره داشته باشین و آموزش بدین..
    عذر خواهی می کنم انقدر طولانی شد..
    منتظر پاسختون هستم.

ممنونم از وقت و توجهتون و توضیحات خوبتون
    سعی میکنم مفید و مختصر جواب بدم

اولاً میخام بین "وجود منبع فارسی" و "وجود منبع خوب فارسی" تفکیک قائل بشم. میدونم شما هم حتماموافق هستید با این حرف.
    خیلی از منابع فارسی نبودشون مفیدتره چون افرادر زیادی دانلودشون میکنند، وقت میگذارند اما نتیجه نمیگیرند و دلسرد میشن.

مسئله دیگه "دسترسی به این منابع" هست. خیلی ها به اندازه کافی جستجو نمیکنند و منابع رو نمیتونن پیدا کنند. پس وجود منابع خوب هم کافی نیست وقتی افراد بهش دسترسی نداشته باشند. یعنی هرکسی اگر منبع خوبی تولید کنه و اون رو خوب توزیع کنه، حتی اگر منابع خوب دیگه هم داشته باشیم، کار جالب و مفیدی کرده.

سوماً من اصرارم بر جمع‌آوری و ترجمه منابع خاص، کاربردی، جدید از شرکتهای معتبر مثل گوگل و دانشگاه های بزرگ است.

در مورد پایتون و CSS و... هم درست میگید، منبع زیاد داریم. راستش خودم زیاد نگاشون نکردم چون منبع فارسی اصلا نگاه نمیکنم و حتی کتاب فارسی هم به ندرت میخونم.
    دلیلی که باعث شد این موارد رو توی لیست بیارم وجود تاپیکهای زیاد بود که دنبال چنین منابعی بودند و همینطور دوستان متعددی سوالاتی در مورد اموزش پایتون و مقدمات وب از من پرسیدند. ولی به صورت کلی با شما موافق هستم و من هم سعی میکنم به موارد میانه لیستم یعنی jQuery و سایر کتابخونه ها و فریمورکهای JS بیشتر اولویت بدم.

در مورد اینکه آموزش JS بی فایده ست به شدت مخالفم باهاتون
    بارها گفتم آشنایی با جاوا اسکریپت ضروریه چون به احتمال زیاد زبان آینده اینترنت خواهد بود(به دلیل چاق شدن قسمت کلاینت web application ها و سادگی و قدرت JS و همینطور cross platform بودنش)
    همچنین آشنایی با JS به برنامه نویس قدرت و دید بهتری میده .استفاده از کتابخونها مزایای بسیار متعددی داره اما یادگیری JS هم درهای زیادی از جمله استفاده از الگوهای طراحی، شی گرایی و... باز میکنه. ده‌ها کتابخانه و فریموورک مبتنی بر وب داریم و در مواردی آشنایی با لایه زیرین آنها یعنی JS باعث میشه فهم بهتری از اون کتابخونه داشته باشیم و بهتر ازش استفاده کنیم.
    در مورد Design pattern ها هم درست میگید ولی گاهی فکر میکنم میشه به یه طراح وب با دانش و تجربه متوسط یادش داد مخصوصا اگر به زبان ساده و مفید بیان بشه. اون هم دز قالب پروزه واقعی و به موقع نیاز. چون هدف از این pattern ها ساده کردن کار توسعه دهنده وب هست نه سخت کردنش. پس به موقع نیاز میشه به راحتی آموزشش داد.

در مورد اهمیت Jquery و به طور کلی کتابخونهای js مثل node.js، انگولاز و غیره باهاتون موافقم.

این نکته رو هم با تاکید بگم که تهیه یک مجموعه آموزشی خوب حداقل چند میلیون و چندماه هزینه داره و فکر کنم حاصلش هم خوب نخواهد بود. برای همین فکر میکنم هوشمندانه ترین کار دزدی است! یعنی جمع آوری و ترجمه بهترین منابع دنیا. من هرچقدر وقت بگذارم نمیتونم JS رو بهتر از شرکت گوگل توسط یه برنامه نویس حرفه ای که MIT درس خونده درس یدم.

ممنونم که نظر دادید. حرفهاتون مفید و آموزنده بود.

نقل قول نوشته شده توسط Maryam_1368 مشاهده تاپیک
    متن زیر یکم طولانی شد فکر کنم فقط خود ایجاد کننده تایپک حوصله خوندنش رو داشته باشه..اما از کاربران تقاضا دارم این متنی رو نوشتم بخونید و نظرتون رو اعلام کنید
    سلام ..
    لازمه چندتا نکته بگم
    شما که قراره استارت بزنید و وقت بزارین بهتره روی مباحثی تمرکز کنید که تا به حال ازش آموزش به زبان فارسی نداشتیم..
    الان توی نظر سنجی شما آموزش مباحث برنامه نویسی رو به صورت مقدماتنی قرار دادین...من همین الان اگه بخواین بهتون 10-15 تا منبع خیلی خیلی خوب معرفی میکنم که این کار رو انجام داده.پس این که هیچی
    برنامه نویسی پایتون هم آموزشش موجود هست و چوت اکثر بچه های این انجمن ( طراحی سایت) بیشتر طراحی کار کردن بهتره مطالب آموزشی تون در رابطه با طراحی سایت باشه تا برنامه نویسی اون.
    html و css هم که تا دلتون بخواد منبع داریم..همه جوره ازش آموزش داریم...

آموزش جاوا اسکریپت هم به نظرم فایده نداره ..میدونید چرا؟ چون اگه شما جی کوئری رو حرفه ای یاد بگیرین دیگه از جاوا اسکریپت بی نیاز میشید..جی کوئری به کتابخانه ی فوق العاده قدرتمنده که همه ی نیاز های شمارو جواب میده..

مبحث دیزاین پترن پیچیدس..ولی واقعا کاربردیه..اینجا بستگی داره کدوم کاربر ها رو هدف قرار بدین..حرفه ای ها..نیمه حرفه ای ها یا مبتدی ها..فکر کنم این دیزاین پترن به درد کاربران مبتدی نخوره چون مباحثش سنگینه

اصول طراحی واکنش گرا هم چیز زیاد سختی نیست که بخوایم ازش بتریسیم ...خود کاربران مبتدی هم میتونن به صورت خود آموز و بدون نیاز به مدرس ( به صورت ویدئویی) اون هارو فرا بگیرند..

این همه تایپ کردم تا برسم به اصل داستان جی کوئری:
    من خودم به جی کوئری رای دادم و حرفای بالا دلایل اثبات این رای بود...
    من نمیدونم میزان سواد شما از جی کوئری چقدره..اما اگر بتونید یه دوره ی کاملا حرفه ای رو برگزار کنید اونوقت کمک شایانی به طراحان وب فارسی زبان کرده اید..
    جی کوئری کلی تابع داره که حتی طراحان حرفه ای ازش بی اطلاع هستند..میتونید اون هارو آموزش بدین
    میتونید یه پروژه تعریف کنید و از امکانات جی کوئری برامون مثال بزنید
    در موارد بالا به Ajax اشاره نکردم چون این مورد توی جی کوئری وجود داره و میتونید اونحا بهش اشاره کنید...هم میتونید Html و css هم لا به لای تدریستون اشاره داشته باشین و آموزش بدین..
    عذر خواهی می کنم انقدر طولانی شد..
    منتظر پاسختون هستم.

سلام دوست عزیز
    به خاطر اینکارتون بسیار مچکرم
    امیدوارم عملی بشه

پیشنهاد من:
    قطعا دوستانی هستن مثل من که نمیدونن از کجا شروع کنن
    پیشنهاد میکنم برای این کار وب سایتی راه اندازی کنید
    در مورد زبانهای برنامه نویسی و تکنولوژی ها چند خطی بنویسید
    و کلیپهای آموزشی تهیه کنید البته پروژه محور از 0 تا 100 حتی میتونید پکیچ به فروش برسونید
    خودم اولین نفری هستم که میخرم

من در حال فراگیری html css هستم البته نه به صورت حرفه ای هدف فقط پیدا کردن راه
    من دوست دارم asp.net یاد بگیرم پس رای من asp.net هست

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

این نکته رو هم با تاکید بگم که تهیه یک مجموعه آموزشی خوب حداقل چند میلیون و چندماه هزینه داره و فکر کنم حاصلش هم خوب نخواهد بود. برای همین فکر میکنم هوشمندانه ترین کار دزدی است! یعنی جمع آوری و ترجمه بهترین منابع دنیا. من هرچقدر وقت بگذارم نمیتونم JS رو بهتر از شرکت گوگل توسط یه برنامه نویس حرفه ای که MIT درس خونده درس یدم.
    تجربه
    این کلمه رو عمدا بزرگ نوشتم...شما تجربه ای دارین که حتی توی اون آموزش ها وجود نداره...به اصلاح بایدها و نبایدها رو بیایین آموزش بدین..
    مثال میزنم: برای طراحی منو Dropdown بهترین سلکتورها رو معرفی کنید و بگین چرا از سلکتور x استفاده کردین ولی از بقیه نه
    اینجا ممکنه راه های رسیدن به جواب زیاد باشه ولی بهترین راه کدومه؟ خیلی چیزا هستن که توی تجربه بهشون برخورد میکنیم...
    اگه بتونید تجارب خودتون رو در احتیار ما قرار بدین ممنون میشم...
    به نظرم جی کوئری میتونه گزینه ی مناسبی برای شروع باشه...باز هم خود مختارید

ممنونم افشین عزیز، از لطف و حمایتت
    راستش خودم به سایت فکر کردم اما ترس از وقتی که باید برای راه اندازی سایت بگذارم و همینطور سختی جذب ترافیک باعث میشه فعلا تلاش عملی نکنم
    اگر استقبال بیشتر بشه حتما اینکارو میکنم
    در مورد ASP.net منابع آموزشی زیاده. مثلا مهرداد کیانیان یک سری آموزش خوب داشت. درس سایت مکتب خونه هم آپلود شده بود(با گوگل میتونی پیداش کنی به راحتی)
    راستش خودم زیاد سمت .net نمیرم (مخصصوصا در سالهای اخیر با تغییر اوضاع و پیدایش و رواج زبانها و تکنولوژیهای جدید) و الان طرفدار پروپاقرص جاوا اسکریپت هستم. زبانی ساده و قدرتمند و آینده دار با کتابخانه های فوق العاده.

در مورد مقایسه زبانها و پلتفرمها حتماً سرچ و مطالعه بکن قبلا از اینکه بیشتر جلو بری.

امیدوارم یکی از بهترین برنامه نویسهای ایران بشید .

نقل قول نوشته شده توسط afshinhemmati مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    به خاطر اینکارتون بسیار مچکرم
    امیدوارم عملی بشه

پیشنهاد من:
    قطعا دوستانی هستن مثل من که نمیدونن از کجا شروع کنن
    پیشنهاد میکنم برای این کار وب سایتی راه اندازی کنید
    در مورد زبانهای برنامه نویسی و تکنولوژی ها چند خطی بنویسید
    و کلیپهای آموزشی تهیه کنید البته پروژه محور از 0 تا 100 حتی میتونید پکیچ به فروش برسونید
    خودم اولین نفری هستم که میخرم

من در حال فراگیری html css هستم البته نه به صورت حرفه ای هدف فقط پیدا کردن راه
    من دوست دارم asp.net یاد بگیرم پس رای من asp.net هست

نقل قول نوشته شده توسط Maryam_1368 مشاهده تاپیک
    تجربه
    این کلمه رو عمدا بزرگ نوشتم...شما تجربه ای دارین که حتی توی اون آموزش ها وجود نداره...به اصلاح بایدها و نبایدها رو بیایین آموزش بدین..
    مثال میزنم: برای طراحی منو Dropdown بهترین سلکتورها رو معرفی کنید و بگین چرا از سلکتور x استفاده کردین ولی از بقیه نه
    اینجا ممکنه راه های رسیدن به جواب زیاد باشه ولی بهترین راه کدومه؟ خیلی چیزا هستن که توی تجربه بهشون برخورد میکنیم...
    اگه بتونید تجارب خودتون رو در احتیار ما قرار بدین ممنون میشم...
    به نظرم جی کوئری میتونه گزینه ی مناسبی برای شروع باشه...باز هم خود مختارید
    راستش انتقال این تجربیات دشواره مخصوصا وقتی با سلیقه قاطی بشه.
    نکته دیگه قسمتی از این تجربه رو هرکسی باید با اشتباه کردن به درست بیاره.
    به هرحال چند روزی منتظر میشم ببینم دوستان چه رای میدن و چه دغدغه هایی دارن.
    ممنونم از توجهت

سلام عزیز، دوباره ممنون از زحماتتون
    من پایه ام و اعلام آمادگی میکنم

فقط من هنوز انتخابمو نکردم چون این 2 مورد اول داخل پستتون با گزینه های داخل نظرسنجی فرق میکرد، گفتم شاید اشتباهی شده و خواستم بپرسم اول:
    نقل قول نوشته شده توسط hiwaaa مشاهده تاپیک

دوره‌ها:
    الف) دروس مقدماتی برنامه نویسی:

1) آموزشی برنامه نویسی مقدماتی با زبان پایتون
    پایتون: بهترین زبان برای شروع برنامه نویسی و یکی از قدرتمندترین زبان‌ها

2) آموزش مقدماتی جاوا

من بیشتر نظر خودم با آموزش پایتون و jQuery هستش، البته یا jQuery یا جاوا اسکریپت! هر کدوم که شما صلاح میدونید که بهتره. البته خودم کمی jQuery بلدم از قدیم، زیاد نه البته، در حد تغییراتی کوچیکی توی DOM ولی بازم بنظرم کم میدونم!
    در مورد آموزش پایتون هم بنظرم اگر سعی کنید یک سری پیش نیاز ها رو بدید دوستان مطالعه کنن خودشون از یک منبعی، بعدش شما مباحث مهمتر رو بگید و یک پروژه عملی یا یک کتابخونه ای آموزش داده بشه بنظرم خیلی بهتره. مثلا من خودمم هم مثل شما خیلی دوست دارم به دوستان آموزش بدم و توی زمینه PHP توی سایر انجمن ها به دوستان کمک میکنم و دین خودم رو میخوام به دنیای اوپن سورس که خیلی ازش استفاده کردم ادا کنم، و تاپیک آموزشی که شروع میکنم سعی میکنم چیزایی بگم که توی وب فارسی موجود نیست و دوستان باهاش آشنا نیستن، مثلا اصلا خوشم نمیاد از اول شروع کنم به آموزش php و حرفای بقیه رو تکرار کنم! بیشتر دوست دارم که مثلا چند کتابخانونه مفید رو معرفی کنم و آموزش اون رو توی چند پست بگم، مثلا کتابخونه ای برای تست و یا Debug کردن کدهای php مثلا! یا اینجور کتابخونه ها و یا فریمورک ها...
    واسه همین من به نظرم اگر یک منبعی ترجیحا فارسی معرفی بشه که دوستان مقدمات پایتون مثل متغییرها و این چیزا رو خودشون یاد بگیرن، بعدش شما ادامه بدید...

سلام بهنام
    آره من اشتباه کردم، صداشو در نیار ،بین خودمون بمونه. الانم متاسفانه نمیشه اصلاحش کرد.
    پایتون زبان نسبتاً ساده ای هست. مخصوصا مقدماتش. منابع زیادی هم براش وجود داره. حتی مجموعه رایگان ویدئویی. چند وقت پیش سرچ میکردم چیزهای خوبی پیدا کردم. به نظرم همونها کافی هستند. البته من مجموعه های انگلیسی فوق العاده ای سراغ دارم. به عنوان مثال از یک استاد که کتاب مرجع در مورد پایتون نوشته و خودش دوره ویدئویی آموزش پایتون داره.
    اگر دوستان به پایتون رای بدن مجموعه خوبی تهیه میکنم.
    از نکات منطقی که اشاره کردی هم حتما استفاده میکنم.
    ممنونم از همدلی ات.
    آخرین ویرایش به وسیله hiwaaa : دوشنبه 11 اسفند 1393 در 10:25 صبح

PDO من نیاز دارم

من که یک ماهی دنبال منبع خوب برای یادگیری js بودم ومنبع خوبی پیدا نکردم
    اصلا هم حوصله خوندن کتاب 500 صفحه ای ندارم که دوستان مترجم خیلی از اصطلاحات را خیلی بد ترجمه کردندهرچند یه کتاب خوندم که به طور خلاصه توضیحاتی داشت
    خلاصه بلاخره یه منبع انگلیسی پیدا کردم و منبع فارسی خوب پیدا نکردم

به نظرم js آموزش بدید

سلما خانم،
    متاسفانه منبع فارسی خوب کم هست. ولی در مواقعی که چاره ای نداریم باید به همینها راضی باشیم. کار دشواری است ولی باید از همین منابع دردسترس استفاده کنیم.
    بهترین راه در دراز مدت تقویت زبان انگلیسی است. اینطوری ناگهان دریچه عظیمی به بی نهایت منابع آموزشی عالی به رومون باز خواهد شد.
    امیدوارم دانش و مهارت ما محدود به محتوای فارسی نشود.

در مورد js هم چشم، به نظر میاد طرفدار بیشتری از سایر حوزه ها داره.

نقل قول نوشته شده توسط salmah مشاهده تاپیک
    من که یک ماهی دنبال منبع خوب برای یادگیری js بودم ومنبع خوبی پیدا نکردم
    اصلا هم حوصله خوندن کتاب 500 صفحه ای ندارم که دوستان مترجم خیلی از اصطلاحات را خیلی بد ترجمه کردندهرچند یه کتاب خوندم که به طور خلاصه توضیحاتی داشت
    خلاصه بلاخره یه منبع انگلیسی پیدا کردم و منبع فارسی خوب پیدا نکردم

به نظرم js آموزش بدید

جالبه تا الان بیشتر به طراحی واکنشگرا رای دادند. بعد جی کویری.
    18 نفر رای دادند. به نظر میرسه بیشتر دوستان به سمت جاوا اسکریپت و کتابخونه هاش گرایش دارند.

جالبه تا الان بیشتر به طراحی واکنشگرا رای دادند. بعد جی کویری.
    18 نفر رای دادند. به نظر میرسه بیشتر دوستان به سمت جاوا اسکریپت و کتابخونه هاش گرایش دارند.
    واسه من بیشتر عجیبه که چرا کسی به پایتون و برنامه نویسی سمت سرور رای نداده!!!! فکر میکنم دلیلش اینه که تاپیک توی بخش طراحی وب هستش و دوستان برنامه نویس کمتر اینجا میان!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین کوروش کبیر

سلام هیوا جان و سایر دوستان عزیز دیگه م.
    هیوا جان امیدوارم با دیدن دوستان عزیزمون که (طفلکی ها ) تمایل دارن در زمینه های مختلف آموزشهای خوبی رو ببینن باعث بشه که شما هم ترغیب بشی و ادامه راه رو بری. فقط این وسط از خودت ممطئن هستی که بتونی آموزشی رو که شروع می کنی تا آخر و یا حد قابل قبولی پیش بری؟؟ آخه می بینم گاهی اوقات از دلسرد شدن و اینکه دوستان زیاد نظر نمیذارن میگی! البته ببین هیوا جان شاید بعضی ها دانشجو باشن و بعضی ها هم درگیر کارهای دیگه که این پست رو ندیدن. ولی شما مطمئن باش کمتر کسی هست که این پست رو ببینه و اظهار نظر نکنه. پس انشااله اگه شروع کردی دلسرد نشو و با جدیت ادامه بده. بقول معروف حتی اگه به تعداد انگشتان دست هم بتونی آدم طراح و حاذق تو این زمینه تربیت کنی، مطمئن باش جای دوری نمیره و اجرش رو خواهی دید. هر چند که میگم تهیه همچین آموزشهایی واقعا به صبر، حوصله و علاقه زیاد به آموزش نیاز داره که از عهده هر کسی بر نمیاد.
    من دیدم سایتهایی رو که طرف تا اواسطش درس داده و بعدش دیگه ادامه نداده. امیدوارم شما در تمامی مراحل کار و همچنین تدریس، مثل الان پرشور و حرارت باشی.
    ارادتمند و دوستدار شما.

نقل قول نوشته شده توسط davood59 مشاهده تاپیک
    سلام هیوا جان و سایر دوستان عزیز دیگه م.
    هیوا جان امیدوارم با دیدن دوستان عزیزمون که (طفلکی ها ) تمایل دارن در زمینه های مختلف آموزشهای خوبی رو ببینن باعث بشه که شما هم ترغیب بشی و ادامه راه رو بری. فقط این وسط از خودت ممطئن هستی که بتونی آموزشی رو که شروع می کنی تا آخر و یا حد قابل قبولی پیش بری؟؟ آخه می بینم گاهی اوقات از دلسرد شدن و اینکه دوستان زیاد نظر نمیذارن میگی! البته ببین هیوا جان شاید بعضی ها دانشجو باشن و بعضی ها هم درگیر کارهای دیگه که این پست رو ندیدن. ولی شما مطمئن باش کمتر کسی هست که این پست رو ببینه و اظهار نظر نکنه. پس انشااله اگه شروع کردی دلسرد نشو و با جدیت ادامه بده. بقول معروف حتی اگه به تعداد انگشتان دست هم بتونی آدم طراح و حاذق تو این زمینه تربیت کنی، مطمئن باش جای دوری نمیره و اجرش رو خواهی دید. هر چند که میگم تهیه همچین آموزشهایی واقعا به صبر، حوصله و علاقه زیاد به آموزش نیاز داره که از عهده هر کسی بر نمیاد.
    من دیدم سایتهایی رو که طرف تا اواسطش درس داده و بعدش دیگه ادامه نداده. امیدوارم شما در تمامی مراحل کار و همچنین تدریس، مثل الان پرشور و حرارت باشی.
    ارادتمند و دوستدار شما.
    داوود عزیز،
    الان ایمیل تعدادی از دوستان رو دارم. خیلی های دیگه هم تمایلشون به همراهی در این مسیر رو نشون دادند. منم یه دامنه و هاست گرفتم و دارم سعی میکنم یه سایت رو بیارم بالا.( اعتقادی به مناسب بودن این فروم و انجمن برای اینکار ندارم!، فروم برای پرسیدن سوال مناسبه نه یه دوره آموزشی ) 2سالی هست میخام اینکارو بکنم. این روزها که وقتم بیشتره، این کارو شروع کردم.

اگه قرار باشه حرکتی رو رسماً شروع کنم، تا آخرش میرم.
    ولی تا یک سری پیش نیازها فراهم نشه ، اینکارو عاقلانه نمیدونم.
    یکیش اینه که باید به اندازه کافی دوستان علاقمند رو همراه پیدا کنم.
    دوم اینکه باید بدونم دقیقاً میخام چکار کنم که به درد این دوستان بخوره، به صورت شفاف. یکی از بزرگترین آفتهای آموزش اینه که 1) نتونی مطالب ارزشمندی تهیه کنی که "واقعاً" به درد مخاطب بخوره. 2) نتونی مخاطب و همراهانت رو قانع کنی که این مطالب زندگیشون رو بهتر میکنه.

قبل از پاسخ به اینها باید بدونیم که تولید مطالب مفید آموزشی واقعاً کار سختیه، مخصوصاً برای کسی مثل من که وسواس زیادی در این زمینه دارم. از نوجوانی تدریس کرده‌ام و به خوبی با اهمیت این مسئله آشنایی دارم.
    و اینکه باید بدونیم که 1)این روزها همه سرشون شلوغه، 2)به دست آوردن توجه و بعد اعتماد سخته..
    و خیلی نکات دیگر که قبل از شروع هر حرکت جدی باید بهشون فکر کرد و گرنه در طول مسیر حرکت به جلو رو کند و یا غیر ممکن میکنند.

به دلیل علاقه بسیار زیادی که به آموزش این مطالب دارم، روزانه چند ساعت وقت صرف این کار میکنم. قسمتیش صرف تهیه مطلب و جواب دادن سوالات خیلی زیاد دوستان بوده. قسمتیش هم صرف خرید دامنه و هاست و راه اندازی سایت.
    شاید یه روزی این حرکت، تبدیل بشه به یک پروژه جالب و مفید. امیدوارم. خیلی از پروزه های موفق از همینجا شروع میشوند و خیلی از حرکتهای اینچنینی هم شکست میخورند!

راستی مرسی که غلط املایی متن رو تذکر دادی. و ممنون از همدلیت دوست عزیز.

کاربر دائمی آواتار ABZiko
    محل زندگی
    مشهد

هیوا جان ابتدا تشکر و سپاس گذاری بیش از حد بابت پست های زیبات، یک درخواست ازت داشتم، اگر جسارتا در زمینه کار با پلاگین هایی مثل SuperScrolloroma و Magic Scroll و ... اطلاعاتی دارید، ممنون می شم اون ها رو در اختیار ما مبتدیان بزاری، چون این پلاگین ها نقش زیادی امروزه در زیبا سازی سایت دارن و متاسفانه یک آموزش هم براشون نیست.

نقل قول نوشته شده توسط ABZiko مشاهده تاپیک
    هیوا جان ابتدا تشکر و سپاس گذاری بیش از حد بابت پست های زیبات، یک درخواست ازت داشتم، اگر جسارتا در زمینه کار با پلاگین هایی مثل SuperScrolloroma و Magic Scroll و ... اطلاعاتی دارید، ممنون می شم اون ها رو در اختیار ما مبتدیان بزاری، چون این پلاگین ها نقش زیادی امروزه در زیبا سازی سایت دارن و متاسفانه یک آموزش هم براشون نیست.
    راستش ما از ارائه خدمات به اعضای نازی معذوریم (شوخی میکنم ولی آواتارت سمبل SS هست ها، یا نماد نیلوفر یا همچین چیزی)

راستش من در زمینه این پلاگین ها ادم بی سوادی هستم و باهاشون کار نکردم.
    اگرهم برای اینها وقت بگذارم و مطلب تهیه کنم، به جاوا اسکریپت و اینها که قراره در موردشون مطلب تهیه کنم نمیرسم.

فکر کنم بایدآستین هارو بالا بزنی و به کمک دیکشنری هم که شدی کمی مطلب اینگلیش(به قول اون خبرنگار یزذی معروف) بخونی

کاربر دائمی آواتار ABZiko
    محل زندگی
    مشهد

سلام، آره نماد حزب نازی هست!
    مشکل اینجاست که حتی یک مطلب انگلیسی هم پیدا نکردم !
    ممنونم ازت

خوب دوستان عزیز،

24 نفر تا الان در نظر سنجی شرکت کرده‌اند،
    تعدادی هم با تشکر، علاقه‌شون رو به این موضوع نشون دادند.
    طراحی ریسپانسیو و جاوا اسکریپت با 45% بیشترین تعداد متقاضی رو دارند.

چون جاوا اسکریپت مبنای 4تا از مهارتهای ذکر شده در لیست مهارتهای یک طراح وب حرفه‌ای است و اهمیتی حداقل ده برابر! طراحی ریسپانسیو دارد،
    برای آموزش این دوره را انتخاب می‌کنم. مقدمه‌ای بر جاوا اسکریپت

دوستانی که در نظر سنجی شرکت کردند و یا علاقه نشون دادند یه تاپیک(با تشکر):

@بیتا حکمت
    @davood59
    @niknam_mh
    @salmah
    @behnamy01
    @#root#
    @hamid_diablo
    @meysam1366
    @soroush.r70
    @ABZiko
    @mammad99
    @afshinhemmati
    @aliphp1
    @2undercover
    @aminar63
    @abaminar63
    @bas27
    @gilar1360
    @kianajoo
    @mostafae
    @Maryam_1368
    @harand1
    @pedramb66
    @gilar1360
    @ghasem110deh
    @sepehrazimi
    @jafar388
    @r4hgozar
    @selopi
    @amirali0079

تا فردا صبر میکنم ببینم دوستان دیگری هم به ما ملحق می‌شوند یا نه.

فردا در مورد شروع این پروژه توضیحات لازم رو خواهم داد و بقیه مسیر را با دوستانی که ایمیلشان را دارم ادامه خواهیم داد.

تعریف پروژه: یک دوره آموزش جاوا اسکریپت، بر اساس بهترین منابع موجود سال 2014 و 2015، به صورت کاربردی، ساده ، به احتمال 95% به صورت ویدئویی، رایگان.

پ.ن: گاهی یه صدایی تو گوشم زمزمه میکنه میگه این کار بی اثره. یا بهتره بگم کم اثره. آدم احساس میکنه داره رو به دیوار حرف میزنه ;) ولی خوب بهش گوش نمیدم

کاربر دائمی آواتار meysam1366
    محل زندگی
    ایران/تهران

سلام و عرض ادب دوست عزیز

امیدوارم هر اتفاق و تصمیمی که گرفتید به نفع جامعه وب باشه

برای شما و همچنین دوستان علاقه مند آرزوی موفقیت روز افزون دارم

ممنون از لطفتون

کاربر دائمی آواتار mmdsharifi
    محل زندگی
    lenus.org

سلام
    من هم این دوره رو می خام.
    اگه میشه در مورد UX هم دوره بزارین که این روز ها خیلی مهم شده.

سپاس فراوان به خاطر این حرکت زیبا
    خدا قوت !

شما اولین نفری هستی که علاقه نشون دادی به UX
    برای همین در اینجا یکی از آخرین اولویتهام UX و HCI است.
    در مطلب اول همین تاپیک در این مورد توضیح دادم.
    ولی مطلب فوق العاده شیرین و مفیدیه.

نقل قول نوشته شده توسط mmdsharifi مشاهده تاپیک
    سلام
    من هم این دوره رو می خام.
    اگه میشه در مورد UX هم دوره بزارین که این روز ها خیلی مهم شده.

سپاس فراوان به خاطر این حرکت زیبا
    خدا قوت !

سلام بر هیوای پرانرژی
    هر چی یاد بدین من هستم.
    من که پیشنهاد می دم یکی یکی همه رو کار کنیم با هم. شما آموزش بدین ما یاد بگیریم. بعد یه گروه می شیم پروژهای خوب و مفید انجام بدیم.
    به شخصی من حاضرم اموزش های مفید و عملی داشته باشیم بعد از اتمام اموزش ها براتون رایگان کار می کنم(تا هر زمانی که شما بخواین)
    ایمیل هم دادم. اگر اینجا نبودم خبرم کنید.

نقل قول نوشته شده توسط aaaghooo مشاهده تاپیک
    سلام بر هیوای پرانرژی
    هر چی یاد بدین من هستم.
    من که پیشنهاد می دم یکی یکی همه رو کار کنیم با هم. شما آموزش بدین ما یاد بگیریم. بعد یه گروه می شیم پروژهای خوب و مفید انجام بدیم.
    به شخصی من حاضرم اموزش های مفید و عملی داشته باشیم بعد از اتمام اموزش ها براتون رایگان کار می کنم(تا هر زمانی که شما بخواین)
    ایمیل هم دادم. اگر اینجا نبودم خبرم کنید.
    ممنونم از همراهی و خوش قلبیت دوست عزیزم،
    بهترین روش برای انجام چنین پروژه هایی اینه که از یه جایی شروع کنیم. در طول مسیر اطلاعات زیادی دستمون میاد . به کمک اونها میتونیم در مورد ادامه مسیر تصمیم بگیریم.

انجام پروژه خوب مخصوصاً به صورت پراکنده پیچیده ست و موفقیت آن بیشتر به فاکتورهای انسانی و بیزنسی مثل ترکیب اعضای تیم، کیفیت کار تیمی، ایده اصلی پروژه و غیره بستگی داره. برای همین به نظرم نمیشه در زمینه تصمیم گرفت.
    ولی اینکه میگی با هم بری جلو خیلی کار خوبیه و به نظرم روش خیلی خوبیه.

مشکلی که الان دارم اینه که تعداد دوستان همراه کمی.
    حدود 10نفر کاملاً پیگیر داریم. بقیه هم بی تفاوت هستند.
    علت اینکه من الان کمی دیرتر مطلب میذارم اینه که دارم روی سایت مربوط به این حرکتمون کار میکنم که ادامه مسیر رو اونجا طی کنیم.
    تحقیق کردم در این زمینه. به نظرم این بهترین روش انجام اینگونه حرکتهاست

مرسی از همراهیت.
    ایمیل و اسمت رو ذخیره کردم
    حتماً بهت خبر میدم

ممنونم از همراهی و خوش قلبیت دوست عزیزم،
    بهترین روش برای انجام چنین پروژه هایی اینه که از یه جایی شروع کنیم. در طول مسیر اطلاعات زیادی دستمون میاد . به کمک اونها میتونیم در مورد ادامه مسیر تصمیم بگیریم.

انجام پروژه خوب مخصوصاً به صورت پراکنده پیچیده ست و موفقیت آن بیشتر به فاکتورهای انسانی و بیزنسی مثل ترکیب اعضای تیم، کیفیت کار تیمی، ایده اصلی پروژه و غیره بستگی داره. برای همین به نظرم نمیشه در زمینه تصمیم گرفت.
    ولی اینکه میگی با هم بری جلو خیلی کار خوبیه و به نظرم روش خیلی خوبیه.

مشکلی که الان دارم اینه که تعداد دوستان همراه کمی.
    حدود 10نفر کاملاً پیگیر داریم. بقیه هم بی تفاوت هستند.
    علت اینکه من الان کمی دیرتر مطلب میذارم اینه که دارم روی سایت مربوط به این حرکتمون کار میکنم که ادامه مسیر رو اونجا طی کنیم.
    تحقیق کردم در این زمینه. به نظرم این بهترین روش انجام اینگونه حرکتهاست

مرسی از همراهیت.
    ایمیل و اسمت رو ذخیره کردم
    حتماً بهت خبر میدم
    در مورد پروژه هم من آماده ام. ولی به نظر من اون 10 نفر که میگید زیاده. 2-3 نفر واسه کار گروهی به نظر من کافیه. اگر کسی از دوستان هستش اینجا و میتونه گروهی کار یا تمرین کنه با هم، به من پ.خ بده تا همکاری کنیم و اگر هیوا جان هم آمادگی داشتن زیر نظر ایشون کار میکنیم که اگر موردی دیدن توی کار نظر بدن. نظر دوستان چیه؟

نقل قول نوشته شده توسط behnamy01 مشاهده تاپیک
    در مورد پروژه هم من آماده ام. ولی به نظر من اون 10 نفر که میگید زیاده. 2-3 نفر واسه کار گروهی به نظر من کافیه. اگر کسی از دوستان هستش اینجا و میتونه گروهی کار یا تمرین کنه با هم، به من پ.خ بده تا همکاری کنیم و اگر هیوا جان هم آمادگی داشتن زیر نظر ایشون کار میکنیم که اگر موردی دیدن توی کار نظر بدن. نظر دوستان چیه؟
    بهنام جان، منظور من همراهی برای آموزش و یادگرفتن بود. نه انجام پروژه.
    یادمون باشه هدف از این تاپیک و کلاً این حرکت یادگرفتنه نه انجام پروژه. این انجام پروژه صرفاً یه ایده در مورد آینده بود.
    هروقت مهارتهای لازم برای انجام پروژه رو داشتیم، انجام پروژه راحت تر میشه.
    الان ما میخواهیم جمعی از دوستانی رو که مایل با یادگری جاوا اسکریپت و بقیه مهارتها هستند گرد هم جمع کنیم
    و بقیه مسیر رو در سایت و همچنین از طریق ایمیل طی کنیم.

بهنام جان، منظور من همراهی برای آموزش و یادگرفتن بود. نه انجام پروژه.
    یادمون باشه هدف از این تاپیک و کلاً این حرکت یادگرفتنه نه انجام پروژه. این انجام پروژه صرفاً یه ایده در مورد آینده بود.
    هروقت مهارتهای لازم برای انجام پروژه رو داشتیم، انجام پروژه راحت تر میشه.
    الان ما میخواهیم جمعی از دوستانی رو که مایل با یادگری جاوا اسکریپت و بقیه مهارتها هستند گرد هم جمع کنیم
    و بقیه مسیر رو در سایت و همچنین از طریق ایمیل طی کنیم.
    من نظرم اینه که یکجوری این بخش پروژه عملی جدی تر دنبال بشه، مثلا از این طریق سایت های کدنویسی گروهی و اشتراک کد که خودتون هم حتما زیاد ازشون دیدید! واسه همین این قضیه رو مطرح کردم. یا اگر بشه توی سایتی که میزنید یک بخشی واسه پروژه عملی باشه که هرکی کارش رو انجام بده و لینک کدش رو بذاره توی سایت و اینجوری درصد پیشرفتش نشون داده بشه یا توی قسمت کامنت های هر قسمت آموزش دوستان بتونن همونجا عملی کدبزنن و کدشون رو public کنن، خلاصه یک ایده هایی اینجوری

نقل قول نوشته شده توسط behnamy01 مشاهده تاپیک
    من نظرم اینه که یکجوری این بخش پروژه عملی جدی تر دنبال بشه، مثلا از این طریق سایت های کدنویسی گروهی و اشتراک کد که خودتون هم حتما زیاد ازشون دیدید! واسه همین این قضیه رو مطرح کردم. یا اگر بشه توی سایتی که میزنید یک بخشی واسه پروژه عملی باشه که هرکی کارش رو انجام بده و لینک کدش رو بذاره توی سایت و اینجوری درصد پیشرفتش نشون داده بشه یا توی قسمت کامنت های هر قسمت آموزش دوستان بتونن همونجا عملی کدبزنن و کدشون رو public کنن، خلاصه یک ایده هایی اینجوری
    خوب الان موذ اولی که میخواهیم روش کار کنیم آموزش جاوا اسکریپت هست.
    کسایی هم که مارا همراهی میکنند میخواهند جاوا اسکریپت یاد بگیرند.
    خوب در این فضا پیشنهاد شما به چه صورتی قابل انجام و پیاده سازیه؟
    شاید اگه اینطوری نگاهش کنیم ایده های بهتری در راستای انجام پیشنهادات این مدلی به ذهنمون برسه.
    آخرین ویرایش به وسیله hiwaaa : شنبه 09 اسفند 1393 در 00:13 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین کوروش کبیر

ممنونم هیوا جان؛ امیدوارم به خوبی مقالات ارائه شده تا الان شروع کنی و تا انتها هم پیش بری.

خوب الان موذ اولی که میخواهیم روش کار کنیم آموزش جاوا ایکریپت هیت.
    کسایی هم که مارا همراهی میکنند میخواهند جاوا ایکریپت یاد بگیرند.
    خوب در این فضا پیشنهاد شما به چه صورتی قابل انجام و پیاده سازیه؟
    شاید اگه اینطوری نگاهش کنیم ایده های بهتری در راستای انجام پیشنهادات این مدلی به ذهنمون برسه.
    مثلا بعد از هر قسمت آموزش تئوری، یک قسمت عملی باشه که اگر نتونید فعلا توی خود سایت به صورت داخلی عملیش کنید، دوستان اول کد روی توی سایت های مثل jsfiddle.net یا codepen.io و امثال اون بگذارن و یعد شما یا کس دیگه بررسی کنید که آیا کدها درسته یا نه، اگر هم وقت ندارید میشه در آینده من یا خودتون یک اسکریپتی بنویسیم که کد کاربر رو چک کنه و اگر درست بود بهش نمره بده و بره به مرحله بعد آموزش.

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    کاشان

سلام دوست عزیز
    اینکه می خواین همچین زحمتی رو بکشید خیلی خوبه
    در بین گزینه های موجود چون کار تیمی می کنم آموزش گیت رو بسیار نیاز دارم و در بقیه موارد برام فرقی نداره ، هر کدوم باشه مشتاق یادگیری هستم هر چند اهل جستجو هستم و معمولا مشکلاتم رو از این طریق حل می کنم . اما اگه بخوام ترتیبی بگم
    1. گیت
    2. رسپانسیو
    3. شی گرایی
    4. جی کوئری و ای جکس
    موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط seven7777777 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    اینکه می خواین همچین زحمتی رو بکشید خیلی خوبه
    در بین گزینه های موجود چون کار تیمی می کنم آموزش گیت رو بسیار نیاز دارم و در بقیه موارد برام فرقی نداره ، هر کدوم باشه مشتاق یادگیری هستم هر چند اهل جستجو هستم و معمولا مشکلاتم رو از این طریق حل می کنم . اما اگه بخوام ترتیبی بگم
    1. گیت
    2. رسپانسیو
    3. شی گرایی
    4. جی کوئری و ای جکس
    موفق باشید
    سعی میکنم به همه اینها بپردازم ولی با توجه با نتایج نظرسنجی با جاوا اسکریپت یا ریسپانسیو شروع خواهیم کرد.
    فعلا دارم سایتی برای این پروژه آماده میکنم که اونجا ادامه مسیر رو بریم
    مرسی از نظر خوبت Seven عزیز (عجب فیلمی بود ;) )

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. اضافه کردن آیتم "انتخاب کنید" به dropdown
    نوشته شده توسط emad_ban در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 25 شهریور 1390, 12:22 عصر
  2. سوال: عدم انتخاب هیچ کدام از Option Button ها در زمان load برنامه
    نوشته شده توسط amaali20 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 5
    آخرین پست: یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 06:51 صبح
  3. خبر: خودتون ادیتورتون رو انتخاب کنید
    نوشته شده توسط I,Nobody در بخش PHP