مشاهده دست آورد نظرسنجی: ادامه کار این تاپیک؟

رای دهنده
181. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • بله

179 98.90%
  • خیر

2 1.10%
نمایش نتایج 1 تا 40 از 156

نام تاپیک: اطلاعیه: آموزش نرم افزارهای مدیریت شبکه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-مشهد
    با سلام
    آقای جعفری ممنون از زحماتتون. فقط دو سه نکته هست که بد نیست بازگو بشه.
    اول اینکه قرار بود در مورد نرم افزارها و نه نرم افزار صحبت بشه. شما در عمل وقتتون رو صرف یک نرم افزار کردید.
    دوم اینکه واژه مدیریت خیلی با کلاسه. شما در عمل هک , نفوذ و کنترل سیستم های شبکه رو مورد بحث قرار دادید. بهتر بود از عنوان بهتری برای بحثتون استفاده می کردید.
    سوم اینکه مدیریت شبکه تنها کنترل شبکه در برابر فعالیتهای مضر برای شبکه نیست. یکی از کارهای بسیار جالب در این زمینه بررسی و ارزیابی کارایی شبکه است که در ایران چون متخصصیص شبکه ما عمدتاً تجربی هستند با اون آشنا نیستند. نتیجش اون می شه که یک سایت براحتی دان می شه و نمی تونه ترافیک دریافتی رو هندل کنه. نمونه خوبش همین سایت سازمان سنجش. انتظار می ره که بجای بحث روی نفوذ به سیستم های شبکه و اذیت و آزار کاربران, به حقوق انها احترام گذاشته بشه و با تحلیل صحیح عملکرد شبکه ها, زمینه خدمت رسانی بهتر برای اونها فراهم بشه.
    با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط H_Ghaffarian
    اول اینکه قرار بود در مورد نرم افزارها و نه نرم افزار صحبت بشه. شما در عمل وقتتون رو صرف یک نرم افزار کردید.
    درسته. من دلم نمی‌خواست ملت رو سر کار بزارم و شروع کنم نرم افزارهای ضعیف رو بهشون یاد بدم ولی این نرم افزار بهترینی است که من تا حالا دیدم. پس به نظر من ارزش وقت گذاشتن برای آموزش رو داشت. استقبال بچه‌ها هم اینو نشون میده. قبلا هم گفته ام اگر وقت کنم نرم افزارهای دیگر رو هم آموزش می‌دم. آخه اینجور کارا معمولا از آدم خیلی وقت می‌بره چون ممکنه شما یه چیزی رو بلد باشید ولی وقتی می‌خوایید اونو به دیگران یاد بدید ناگزیرید برای جم و جور کردن مطالب وقت زیادی بگذارید.

دوم اینکه واژه مدیریت خیلی با کلاسه. شما در عمل هک , نفوذ و کنترل سیستم های شبکه رو مورد بحث قرار دادید. بهتر بود از عنوان بهتری برای بحثتون استفاده می کردید.
    کاملا در اشتباهید. اصلا نه قصد من آموزش هک، نفوذ و... بوده و نه بلدم و نه می‌توان از این مطالب برای هک کردن استفاده کرد. شما اگر مطالب رو با دقت می‌خوندید می‌دیدید که من همیشه گفتم قبل از هر کاری باید با ادمین روی کامپیوتر طرف لاگین کنید. شما بگویید این چه هکی است که طرف از قبل پسورد ادمین رو می‌دونه !!!!!!!!!!!!!!

سوم اینکه مدیریت شبکه تنها کنترل شبکه در برابر فعالیتهای مضر برای شبکه نیست. یکی از کارهای بسیار جالب در این زمینه بررسی و ارزیابی کارایی شبکه است که در ایران چون متخصصیص شبکه ما عمدتاً تجربی هستند با اون آشنا نیستند. نتیجش اون می شه که یک سایت براحتی دان می شه و نمی تونه ترافیک دریافتی رو هندل کنه. نمونه خوبش همین سایت سازمان سنجش. انتظار می ره که بجای بحث روی نفوذ به سیستم های شبکه و اذیت و آزار کاربران, به حقوق انها احترام گذاشته بشه و با تحلیل صحیح عملکرد شبکه ها, زمینه خدمت رسانی بهتر برای اونها فراهم بشه.
    با تشکر
    منطور من از مدیریت شبکه، مدیریت کلاینت‌های یک سرور بود نه مدیریت یک سرور اینترنتی. (این موضوع بطور واضح مشخص بوده) علاوه بر اینکه این کار فقط برای آموزش ادمین های شبکه بود و در حقیقت همانطور که جناب آقای ذوالقدری فرمودند، هدف، مانیتورینگ بود ان هم به معنای کلی و عام نه صرفا دیدن مانیتور طرف. در ضمن هدف هم اذیت و آزار کاربران نبوده. از هر چیز خوبی هم می‌توان استفاده ناصحیح کرد. این هم از این قاعده مثتثنی نیست. اتفاقا اگر از آن استفاده صحیح بشود، بسیار کار راه انداز خواهد بود. به عنوان مثال من خودم با همین قبیل نرم افزارها چند تا سایت کامپیوتر و... را توی دانشگاه از یه نقطه مدیریت می‌‌کردم. حالا شما فرض کنید اگر می‌خواستم راه بیفتم دور دانشگاه، طبیعی بود که کاربران باید خیلی معطل می‌موندند تا مشکلشون حل بشه.
    به هرحال از انتقاد سازنده شما بینهایت سپاسگذارم. من هم سعی می‌کنم مطالب رو به گونه‌ای ارانه کنم که کمتر بتوان از آن برداشت منفی کرد. امیدوارم توانسته باشم کمکی به ادمین‌های شبکه کرده باشم.
    با آرزوی موفقیت برای همه
    Mohammad Hassan Jafari
    آخرین ویرایش به وسیله mhjb : چهارشنبه 17 خرداد 1385 در 15:37 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •