نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: مسئله bde منسوخ شده

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اهواز

مسئله bde منسوخ شده

با سلام خدمت سروران

شرکت ما دارای 2 سیستم حقوق و دستمزد می باشد. و فایلهای بیمه مربوطه را جداگانه به سازمان تامین اجتماعی ارسال می نمود. از سال 1400 شرکت را ملزم به تهیه یک فایل ماهانه گردید. که اینجانب برنامه برای دریافت و ادغام 2 فایل و تبدیل به یک فایل نمودم. این برنامه قبلا با xe4 و ویندوز 7 تهیه میشد. حالا چندوقتی به علت مشکلات کیس و قدیمی بودن نسبت به تهیه کیس جدید ویدوز 10 و دلفی ریو که همان 10.3 می باشد نمودم. حالا مسئله این است علیرغم نصب BDE در سیستم و نمایش آیکن آن در کنترل پنل عملا به پالت دلفی کامپوننت bde اضافه نمی شود.
    اینکه چرا از bde استفاده مینمایم این است که با کامپوننت TTable آن میتوان نوع جدول که همان foxpro می باشد را انتخاب و فایل dbf آنرا نهیه کرد. راستش تا حالا کامپوننتی که این خاصیت را داشته باشد نیافتم.
    مسئله دیگر اینکه در صورت برنامه bde اجرا و حذف نماییم عملا آیکون آن در کنترل پنل دیده می شود!
    سئوال اول اینکه چرا bde در پالت دلفی نصب نمی شود؟ متشکرم
    2 - جایگزینی که خاصیت انتخاب foxpro داشته باشد کسی سراغ دارید؟

2.jpg

3.jpg

1.jpg

همانطور که در عکسها مشاهده میشود در کنترل پانل نشان میدهد کمپوننت نصب می باشد.
    آخرین ویرایش به وسیله khoshblagh : پنج شنبه 03 خرداد 1403 در 21:26 عصر

نقل قول: مسئله bde منسوخ شده

سلام ممکنه لازم باشه فایلهای BPL رو مجددا به دلفی معرفی کنید.
    برای ذخیره در فایل فاکس پرو DBF هم من بهترین کار رو نوشتن سورس دیدم و براش برنامه نوشتم، درگیر همین مشکلات شده بودم. فرمت فایلی دی بی اف روی نت موجوده.
    فقط یادمه سختیش تبدیلات فارسی به ایران سیستم بود که اون رو هم برنامش رو نوشتم.
    فکر می کنم اجبار به فایل دی بی اف برداشته شده باشه و با فایل متنی CSV هم کار کنند، البته مطمئن نیستم این بود یا دارایی.
    یک تحقیقی کنید شاید دیگه لازم نباشه که دنبال اکسپورت تو فاکس باشید.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840
    پایگاه داده، تیونینگ، طراحی و پیاده سازی ..

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اهواز

با سلام خدمت جناب آقای زالی و سایر سروران
    مسئله این است که فایل installer بعد از اجرا فاقد فایلهای BPL در پوشه مربوطه می باشد. اکثرآ فایلهای DLL می باشند. همچنین سازمان همچنان فرمت dbf و txt را میپذیرد .
    جالب توجه اینکه یک فایل APP دارد که اجرای آن برنامه ای (تصویر شماره 2) نمایش داده می شود که کاربرد آن برای من نامشخص است.
    اتفاقا برای من تبدیلات با استفاده از تابع های که توسط یکی از اعضاء همین تالار نوشته شده بود استفاده نمودم(یادش بخیر: این نازنیین تنها توقع خود را خواندن فاتحه برای رفتگانش عنوان نموده بود). خداوند رفتگان آن بزرگوار و سایر رفتگان اعضاء این تالار را قرین رحمت خود فرماید. آمین
    پس همچنان لازم است که دنبال اکسپورت تو فاکس باشم.
    البته من سعی کردم از EMS_Advanced_Data_Export_VCL_Suite_v4.15.0.0_for_D elphi_10.3_Rio_ برای تهیه خروجی dbf استفاده نمایم. تنها و مهمترین مسئله همان تبدیلات رشته های فارسی می باشد. در حالی برای ورود از همین کامپوننت نوع EMS Advanced Data Import آن برای ادعام استفاده نموده که مشکلی ندارد.
    آخرین ویرایش به وسیله khoshblagh : شنبه 05 خرداد 1403 در 17:25 عصر

خب چرا اصرار به فایل دی بی اف دارید؟ با تکست بفرستید بره
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840
    پایگاه داده، تیونینگ، طراحی و پیاده سازی ..

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول نوشته شده توسط یوسف زالی مشاهده تاپیک
    خب چرا اصرار به فایل دی بی اف دارید؟ با تکست بفرستید بره
    خب دارم روش کار میکنم . ولی هنوز نتیجه نگرفتم.

تاپیک های مشابه

1. حرفه ای: دانلود سورس تابلوی تبلیغاتی Led و سورس office 2007
    نوشته شده توسط farboodj1375 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 8
    آخرین پست: شنبه 28 خرداد 1390, 11:12 صبح
  2. پاسخ: 9
    آخرین پست: یک شنبه 01 خرداد 1390, 19:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید