نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: نحوه پردازش در php

کاربر تازه وارد

نحوه پردازش در php

سلام دوستان
    یک برنامه ای نوشته بودم درحدود 1300 تا کاربر بعد ثبت نام طوری است که

برای مثلا 1300 نفر را در برنامه در یک حلقه گذاشتم یک اطلاعات را برای هر کاربر تک تک به یک سایت مشخصی ارسال میکند

و این عمل در فایل test.php حلقه را قرار دادم در فایل send.php پردازش اطلاعات کاربر و ارسال به سایت را قرار دادم

حالا یک سوال داشتم

1-شخص من یک دستور را می فرستم به فایل test.php و مراحل بالا رو میره یعنی حلقه اجرا می شه و اطلاعات میره به فایل send.php پردازش و ارسال به سایت و گرفتن تائیده از سایت و این عمل ممکن است مثلا 3 دقیقه طول بکشه تا به فر آخر برسدتمام شود

2-اگر وسط دستور بالا در این میان شخص دیگری از یک سیستم دیگری بیاد دستور دیگری را ارسال کند به فایل test.php این عمل چطوری میشه

یعنی برنامه صبر میکنه دستور شماره یک کامل اجرا بشه بعد میره سراغ دستور شخص دوم در این حالت تاخیر در اجرای دستور نفر دوم میشه

یا نه به صورت جداگانه بدون معطلی دستور شخص دوم هم زمان اجرا میشه

ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    نهاوند (استان همدان)

نقل قول: نحوه پردازش در php

سلام دوست عزیز
    من دقیقا متوجه کاری که می خواهید انجام بدید نشدم
    قرار هست یک سری افراد در سایت شما ثبت نام کنن.
    بعد از ثبت نام، قراره که اون فرد به یک سایت خاصی منتقل بشه. تا این جا درسته؟
    دلیل این که مثلا به قول شما 1300 نفر به سایت هایی که شما مشخص کنید برن چی هست؟
    خب بگذارید تک به تک بعد از ثبت نام، هر کاربر به سایتی که شما معلوم می کنید برن؟
    در این حالت، مشکلی بابت کندی سرعت پیش نمیاد.
    از طرفی در نظر بگیر که تعداد کاربرانت روز به روز زیادتر بشن، اون موقع تکلیف چی میشه؟

کاربر تازه وارد

نه 1300 نفر عضو داریم
    برای 1300 نفر میخواهم از یک سایت ایمیل بسازم
    دستور کد تخفیف رو میزنم حلقه شروع می‌کنه مثلا دونه دونه برای هر کاربر ایمیل میسازه با پسوند ali
    حالا این عمل به طبع چند دقیقه زمان بر هست
    اگر وسط این کار شخص دیگری بیاید و دستور ساخت ایمیل با پسوند mohamad بدهد الان چطور میشه
    برنامه صبر میکنه دستور شماره یک کامل اجرا بشه بعد میره سراغ دستور شخص دوم در این حالت تاخیر در اجرای دستور نفر دوم میشه

یا نه به صورت جداگانه بدون معطلی دستور شخص دوم هم زمان اجرا میشه

ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    نهاوند (استان همدان)

شما یه کاری انجام بده
    برای ثبت نام کاربر جدید و ساخت ایمیل یک فایل پردازش دیگه درست کن چرا که اگه فایل پردازش شما یکی باشه این حلقه ی تکرار مدام با ثبت نام کاربر جدید انجام میشه.
    یا اگه ساخت فایل جدید امکان پذیر نیست، باید شرط تعیین کنی که وقتی افرادی هم زمان در حال ثبت نام هستن و این فایل قراره پردازش بشه، به بانک اطلاعاتی نگاه کنه و ببینه آیا افرادی که در بانک اطلاعاتی قرار دارن و در داخل حلقه داره روشون عملیات انجام میشه، ایمیل دارن یا خیر؟
    اگه ایمیل دارن، رد بشه بره برای دور بعدی، در غیر این صورت برای اون فرد، ایمیل ساخته بشه.
    قانون فایل ها در پردازش کردن به این صورت هست که هر وقت این فایل توسط کاربری فراخوانده میشه، کدهای اون فایل از اول خونده و اجرا میشه.
    این طور نیست که برنامه به کاربر جدید بگه تو صبر کن من کارم رو انجام بدم بعد نوبت به تو برسه.
    ممکنه به صورت همزمان، چند نفر بخوان از یه فایل استفاده کنن، اون موقع چه اتفاقی پیش میاد؟
    آخرین پیشنهادم اینه که در فایلت، نشست یا کوکی ایجاد کن؛ شاید با ایجاد نشست، تداخلی در اجرای فایل به وجود نیاد.

اگه من باشم، برای خودم یک فایل مجزا برای ساخت ایمیل دست جمعی درست می کنم که فقط خودم بهش دسترسی داشته باشم و برای کاربران دیگه، فقط یک فایل.
    فایلی که مال خودم هست دارای حلقه ی تکرار می کنم و اون شرطی رو که در بالا گفتم در فایلم پیاده سازی می کنم تا اختلالی در کار خودم و سایر کاربران ایجاد نشه.

کاربر تازه وارد

نقل قول نوشته شده توسط Ali_Sedaghat مشاهده تاپیک
    شما یه کاری انجام بده
    برای ثبت نام کاربر جدید و ساخت ایمیل یک فایل پردازش دیگه درست کن چرا که اگه فایل پردازش شما یکی باشه این حلقه ی تکرار مدام با ثبت نام کاربر جدید انجام میشه.
    یا اگه ساخت فایل جدید امکان پذیر نیست، باید شرط تعیین کنی که وقتی افرادی هم زمان در حال ثبت نام هستن و این فایل قراره پردازش بشه، به بانک اطلاعاتی نگاه کنه و ببینه آیا افرادی که در بانک اطلاعاتی قرار دارن و در داخل حلقه داره روشون عملیات انجام میشه، ایمیل دارن یا خیر؟
    اگه ایمیل دارن، رد بشه بره برای دور بعدی، در غیر این صورت برای اون فرد، ایمیل ساخته بشه.
    قانون فایل ها در پردازش کردن به این صورت هست که هر وقت این فایل توسط کاربری فراخوانده میشه، کدهای اون فایل از اول خونده و اجرا میشه.
    این طور نیست که برنامه به کاربر جدید بگه تو صبر کن من کارم رو انجام بدم بعد نوبت به تو برسه.
    ممکنه به صورت همزمان، چند نفر بخوان از یه فایل استفاده کنن، اون موقع چه اتفاقی پیش میاد؟
    آخرین پیشنهادم اینه که در فایلت، نشست یا کوکی ایجاد کن؛ شاید با ایجاد نشست، تداخلی در اجرای فایل به وجود نیاد.

اگه من باشم، برای خودم یک فایل مجزا برای ساخت ایمیل دست جمعی درست می کنم که فقط خودم بهش دسترسی داشته باشم و برای کاربران دیگه، فقط یک فایل.
    فایلی که مال خودم هست دارای حلقه ی تکرار می کنم و اون شرطی رو که در بالا گفتم در فایلم پیاده سازی می کنم تا اختلالی در کار خودم و سایر کاربران ایجاد نشه.
    سلام علی جان

میدونی چیه 1500 نفر عضو داریم در ربات

هر دو دقیقه یک بار کرن جاب اجرا می شده و در یک حلقه دستور check رو دو نه به دونه کاربر اطلاعاتش به یک سات ارسال میشه از طریق وب سرویس و اطلاعاتی گرفته میشه اسم فایلی که حلقه را نوشتم user.php است کاربر را چک میکنه در یک حلقه اطلاعات رو از دیتا بیس بگیره می فرسته به فایل send.php از طریق وب سرویس اطلاعات را می فرسته به سایت و یک اطلاعاتی را می گیری برای دونه دونه کاربر

این عمل زمان بر هست به طبع

حالا اگر دستور دیگه بیاد برای مثال ارسال سفارش برای همه کاربر ها در این میان ارسال دستور از طریق فایل buy.php فرستاده میشه به فایل user.php که سفارش خرید را برای 1500 تا کاربر انجام بشه

حالا سوال من اینه اگر در وسط عمل check سفارش خرید از طریق فایل buy.php به فایل user.php ارسال بشه بعضی وقت ها عمل نمیکنه

خودم خیلی فکر کردم نمیدونم چرا چی کار کنم

یعنی سوال من این هست ما چهار تا فایل داریم به نام های user.php buy.php send.php check.php

فایل check.php به کرن جاب وصل هست هر دو دقیقه اجرا میشه وقتی اجرا میشه دستور check را می فرسته به فایل user.php و فایل user.php در حلقه به 1500 حالا شاید زیاد باشه کاربر اطلاعات هر کاربر را از دیتا بیس میگیره می فرسته به فایل send.php و در فایل send.php از طریق وب سرویس اطلاعات کاربر را میگیره و را بررسی یکنه

و ممکنه در طول روز سفارش خرید از طریق فایل buy.php به فایل user.php ارسال بشه و از طریق حلقه به دونه به دونه کاربر اطلاعاتش را از ریق دیتا بیس بگیره بفرسته سفارش را به فایل send.php جهت خرید سفارش و که این سفارش خرید ممکن هست وسط عمل فوق هم بیاد چون عمل check زمان بر هست و در یک حلقه هست این عمل سفارش خرید تکلیفش چی میشه چون دیدم بعضی وقت ها عمل نمیکنه سفارش خرید نمی دونم چرا

<<check.php
    user.php >> send.php << ...................................
    << buy.php

شکل اتصال فایل ها به شکل بالا هست الان من برای حل مشکل فوق چی کار کنم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •