نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: راهنمایی در مورد ساخت گزارشات

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره -فکر- هوا- عشق- زمین مال من است.

راهنمایی در مورد ساخت گزارشات

دوستان همونطور که مستحضرین اکسس برای ساخت گزارشات شکیل محدودیتهای داره در این مورد چه ابزارها و روشهایی رو پیشنهاد می کنید

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

نقل قول: راهنمایی در مورد ساخت گزارشات

خب از نظر ظاهر و زیبایی خروجی html و pdf که همیشه بوده و اینجا هم در موردش صحبت شده.

ولی اگه ابزار بیرون از اکسس بخوایم استفاده کنیم (نمیدونم هست چنین چیزی یا نه - اگر هم باشه آشنا نیستم) بهتره اصلا اکسس رو بذاریم کنار.
    به هر حال گزارش سازی در اکسس خیلی ساده و سریع هست و همین امتیاز بزرگی حساب میشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    خب از نظر ظاهر و زیبایی خروجی html و pdf که همیشه بوده و اینجا هم در موردش صحبت شده.

ولی اگه ابزار بیرون از اکسس بخوایم استفاده کنیم (نمیدونم هست چنین چیزی یا نه - اگر هم باشه آشنا نیستم) بهتره اصلا اکسس رو بذاریم کنار.
    به هر حال گزارش سازی در اکسس خیلی ساده و سریع هست و همین امتیاز بزرگی حساب میشه.
    با سلام و احترام .
    اگه منظورتون از pdf اتصال به اکسل و گرفتن خروجی pdf هستش خوب همین هم میشه خارج از اکسس .من منظورم تو خود آبجکت report اکسس هست که ایا کدهای html رو میشه در حالت طراحی بهش اضافه کرد یا یک کوئری اکسس رو متصل به جدولهای html کرد و بهش شکل وشمایل داد و گزارش گرفت ؟
    نظرتون راجع به کتابخونه زیر چیه
    microsoft data report designer v6.0

با عرض سلام و احترام متقابل

منظور از "ابزار بیرونی" چیزی مثل Power Bi هست که از اکسس فقط به عنوان دیتاسورس استفاده میکنه،
    یا همین Report Designer که اشاره کردین (البته من اصلا با این کار نکردم تابحال،
    فکر کنم مستقیم از اکسس به عنوان دیتاسورس نمیتونه استفاده کنه و باید از طریق oledb یا odbc بهش وصل بشین)

به عبارت دیگه این "ابزار بیرونی" میتونه به انواع دیتاسورس وصل بشه که یکیش هم اکسس هست،
    و اکسس نقشی در ساخت گزارش نداره (همینجا اشاره کنم که گویا Report Designer ریپورت اکسس رو میتونه ایمپورت کنه -
    که البته اینجا "نَقض ماغَرَض" هست چون دنبال گزارش بهتر از خود اکسس هستیم).

در اون روش ساخت html برای گزارش، کارها تماما در اکسس انجام میشه پس "ابزار بیرونی" شمرده نمیشه،
    و در ساخت pdf هم کنترل عملیات همه در اکسس هست - هرچند که دیتا رو به اکسل بفرستین و اونجا pdf رو بسازین.

به هر حال نتیجه کار Report Designer در اکسس قابل استفاده نیست و خود اون هم در محیط دیگه ای استفاده میشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی

با عرض سلام و احترام متقابل

منظور از "ابزار بیرونی" چیزی مثل Power Bi هست که از اکسس فقط به عنوان دیتاسورس استفاده میکنه،
    یا همین Report Designer که اشاره کردین (البته من اصلا با این کار نکردم تابحال،
    فکر کنم مستقیم از اکسس به عنوان دیتاسورس نمیتونه استفاده کنه و باید از طریق oledb یا odbc بهش وصل بشین)

به عبارت دیگه این "ابزار بیرونی" میتونه به انواع دیتاسورس وصل بشه که یکیش هم اکسس هست،
    و اکسس نقشی در ساخت گزارش نداره (همینجا اشاره کنم که گویا Report Designer ریپورت اکسس رو میتونه ایمپورت کنه -
    که البته اینجا "نَقض ماغَرَض" هست چون دنبال گزارش بهتر از خود اکسس هستیم).

در اون روش ساخت html برای گزارش، کارها تماما در اکسس انجام میشه پس "ابزار بیرونی" شمرده نمیشه،
    و در ساخت pdf هم کنترل عملیات همه در اکسس هست - هرچند که دیتا رو به اکسل بفرستین و اونجا pdf رو بسازین.

به هر حال نتیجه کار Report Designer در اکسس قابل استفاده نیست و خود اون هم در محیط دیگه ای استفاده میشه.
    کتابخانه ای در داخل خود اکسسه و در رفرنس تیک زده میشه من فکر میکنم در داخل خود اکسس فراخونی میشه

نقل قول نوشته شده توسط moustafa مشاهده تاپیک
    کتابخانه ای در داخل خود اکسسه و در رفرنس تیک زده میشه من فکر میکنم در داخل خود اکسس فراخونی میشه
    پس شاید این report designer اون چیزی که فکر میکنم نباشه،
    یا این که هست و شما sql report services دارین روی سیستمتون.

اینجا همون جایی هست که نمونه و آموزش نیاز هست برای ادامه مطلب.

کاربر دائمی
    محل زندگی

اکتیو ایکس codejock برای تمامی ابجکتها و منوها و پوسته و گزارشات و .....آبجکت داره بهمراه راهنما codejockReport.jpgcodejockReport.jpg

کاربر دائمی
    محل زندگی

پس شاید این report designer اون چیزی که فکر میکنم نباشه،
    یا این که هست و شما sql report services دارین روی سیستمتون.

اینجا همون جایی هست که نمونه و آموزش نیاز هست برای ادامه مطلب.
    اس کیو ال سرور و ویزوال استادیو دانت نت رو سیستم نصب دارم حالا نمیدونم به اونا رباط داره یا نه ولینک وقتی کتابخانه است باید متد و کلاس داشته باشه که مستقیما فراخوانی و آبحکتهاشم به ابزار کنترلها اضافه بشه
    DataReport.png

تاپیک های مشابه

1. کلینیک زیبایی چیست و برای تاسیس آن چه مجوزهایی لازم است ؟
    نوشته شده توسط fariba rafiee در بخش بک لینک (Back Links)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 12 تیر 1401, 08:57 صبح
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 08 اسفند 1398, 07:51 صبح
  3. پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 14 دی 1393, 09:47 صبح
  4. پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 06 مهر 1392, 21:46 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید