نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: عدم نمایش شماره سطرهای FlexGrid در حالتی که خاصیت ScrollBars آن مخفی یا غیر فعال می باشد

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

عدم نمایش شماره سطرهای FlexGrid در حالتی که خاصیت ScrollBars آن مخفی یا غیر فعال می باشد

سلام !
    وقت بخیر!
    در فایل ضمیمه از کامپوننت 8 VSFlxGrid در فرم استفاده شده . مشکل اینجاست که با اسکرول کردن موس( چرخواندن غلتک وسط موس) در زمانیکه خاصیت ScrollBars در حالت None باشد شماره سطرها نمایش داده میشوند ولی وقتی این خاصیت در حالت Vertical قرار می گیرد نمایش شماره سطرها صورت نمی گیرد.
    جالب است در کامپوننت MSFlexGrid در هر دو حالت شماره سطرها نمایش داده میشود.
    ضمناً علت استفاده از کامپوننت 8 VSFlxGrid امکانات بیشتر آن نسبت به MSFlexGrid می باشد.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خراسان

نقل قول: عدم نمایش شماره سطرهای FlexGrid در حالتی که خاصیت ScrollBars آن مخفی یا غیر فعال می باشد

با سلام و احترام من با این نسخه اکتیوکس امتحان کردم مشکل نداره

محل زندگی
    تهران

نقل قول: عدم نمایش شماره سطرهای FlexGrid در حالتی که خاصیت ScrollBars آن مخفی یا غیر فعال می باشد

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_fiz مشاهده تاپیک
    با سلام و احترام من با این نسخه اکتیوکس امتحان کردم مشکل نداره
    سلام جناب فیض!
    آیا نمونه رو در حالتی که اسکرول بار (ScrollBars) فعال میباشه امتحان کردین ؟
    لطفا در رویداد Form_Load خاصیت VSFlxGrid1.ScrollBarsرو مساوی 2 یا 3 قرار بدین بعد موس رو بر روی کنترل FlexGrid قرار بدین و اون رو به سمت بالا و پائین اسکرول نمائین !
    در نمونه ضمیمه پست 1 VSFlxGrid1.ScrollBars مساوی صفر قرارداده ام که در این حالت اسکرول بار عمودی و افقی پنهان می باشند در این حالت با اسکرول موس بر روی فرم یا کنترل FlexGrid شماره سطرها در کپشن لیبل Label2 نمایش داده میشه ولی اگه VSFlxGrid1.ScrollBars رو مساوی 2 یا 3 قرار بدهی مشاهده می کنی که اسکرول بار ظاهر میشه ولی در این حالت با اسکرول نمودن موس بر روی FlexGrid شماره سطرها نمایش داده نمیشه .
    اسکرول حتما بر روی FlexGrid باید انجام بشه
    البته بنده در عنوان تاپیک اشتباها بجای فعال مخفی یا غیر فعال رو تایپ کرده ام که متاسفانه امکان ویرایش عنوان تاپیک هم وجود نداره
    با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله eb_1345 : یک شنبه 04 شهریور 1403 در 06:50 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خراسان

با سلام و احترام
    کد شما که در رویداد Form_MouseWheel نوشته بودین و انتقال دادم به VSFlxGrid1_BeforeScroll و داره شماره سطر و نشون میده فقط فکر کنم باید اصلاحاتی انجام بدید که عدد صحیح نمایش داده بشه

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_fiz مشاهده تاپیک
    با سلام و احترام
    کد شما که در رویداد Form_MouseWheel نوشته بودین و انتقال دادم به VSFlxGrid1_BeforeScroll و داره شماره سطر و نشون میده فقط فکر کنم باید اصلاحاتی انجام بدید که عدد صحیح نمایش داده بشه
    ممنون جناب فیض
    ان شاءالله کدها رو بررسی می کنم

محل زندگی
    تهران

متأسفانه scroll bars کنترل VSFlexGrid8 در حالتی که از ابزار Codejock.SkinFramework برای تغییر پوسته فرم ها استفاده میشه غیر فعال میشه . فعلاً که موفق نشده ام راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کنم

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    متأسفانه scroll bars کنترل VSFlexGrid8 در حالتی که از ابزار Codejock.SkinFramework برای تغییر پوسته فرم ها استفاده میشه غیر فعال میشه . فعلاً که موفق نشده ام راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کنم
    خوشبختانه راه حلی برای رفع مشکل پیدا کردم
    یک کپی از کنترل VSFlexGrid8 رو در حالت خالی و در اندازه کوچک بصورت مخفی بر روی فرم اصلی قرار دادم
    همین

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    خوشبختانه راه حلی برای رفع مشکل پیدا کردم
    یک کپی از کنترل VSFlexGrid8 رو در حالت خالی و در اندازه کوچک بصورت مخفی بر روی فرم اصلی قرار دادم
    همین
    سلام و روز خوش
    من اصلا نه با این گرید و نه با اون ابزار اسکین آشنایی ندارم،
    ولی اینجا رو میخوندم ببینم عاقبتش چی میشه.

همیشه این راه حل های ابتکاری و طرز فکر خارج از چارچوب شما تحسین برانگیز و جالب بوده،
    اما این یکی دیگه رودست قبلیا بود!

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    سلام و روز خوش
    من اصلا نه با این گرید و نه با اون ابزار اسکین آشنایی ندارم،
    ولی اینجا رو میخوندم ببینم عاقبتش چی میشه.

همیشه این راه حل های ابتکاری و طرز فکر خارج از چارچوب شما تحسین برانگیز و جالب بوده،
    اما این یکی دیگه رودست قبلیا بود!
    سلام جناب مازولاق عزیز !
    این نظر لطف شما رو میرسونه
    راستش با این قضیه چند روزی سرو کله زدم ، حتی این موضوع رو در سایت Codejock مطرح کردم ولی در اونجا هم راه حل خاصی ارائه نشد .تا این خودم به این نتیجه رسیدم که همونطور که وقتی ابزار اسکین در فرم اصلی قرار میگیره پوسته هر فرم و پنجره ای که از طریق فرم اصلی باز میشه تغییر می کنه پس به تبع هر کنترلی که بر روی فرم اصلی قرار میگیره قاعدتاً تغییر پوسته بر روی اون کنترل هم باید اعمال بشه پس در نتیجه اگه همون کنترل بر روی فرم های دیگه هم که از طریق فرم اصلی باز میشه وجود داشته باشه تغییر پوسته نیز بر روی اون هم اعمال میشه . با این احتمال اومدم یک کنترل VSFlexGrid8 رو بر روی فرم اصلی که قبلاً قرار نداشت قرار دادم و خاصیت Visibel اون رو در حالت No قرار دادم که دیده نشه و خوشبختانه عملاً متوجه شدم که حدسی که زدم درست از آب درومد.

محل زندگی
    تهران

البته ناگفته نمونه که اسکین بر روی کنترل هائی همچون لیست باکس , لیست ویو , تکست باکس که دارای خاصیت ScrollBars هستن بدون قرارگیری اونها در فرم اصلی یا همون فرمی که ابزار اسکین بر روی قرار دارد براحتی اعمال میشه و ظاهرا فقط کنترل های MSFlexGrid و VSFlexGrid از این قاعده مسنثنی هستن

محل زندگی
    تهران

دوستان گرامی عنایت داشته باشن که بر اساس تجربه ای که شخصاً کسب کرده ام متوجه عدم سازگاری و کاربردی نبودن اکتیوایکس Codejock.SkinFramework در آفیس های بالاتر از 2010 شده ام . در مورد علتش هم خیلی کنجکاوی نکرده ام چون برنامه حسابداری ای که این اکتیوایکس رو در اون بکار برده ام بدلایلی صرفاً تحت اکسس 2010 اجرا میشه

تاپیک های مشابه

1. سوال: غیرفعال کردن خاصیت tabstop یک button
    نوشته شده توسط ss_58867 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 04 خرداد 1392, 13:33 عصر
  2. غیر فعال کردن خاصیت کلیک بودن subreport
    نوشته شده توسط once4ever در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 08 خرداد 1391, 10:27 صبح
  3. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 05 مرداد 1388, 13:12 عصر
  4. select شدن متن داخل سلول های FlexGrid وقتی به حالت Edit میره ؟
    نوشته شده توسط UpgradeVB6Code در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 08:35 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •