ایا این برنامه بر اساس الگوریتم های هوش مصنوعی نوشته شده؟
خیر...
من از یک روشی که خودم روش فکر کردم، استفاده کردم و چیز زیادی از الگوریتمهای هوشمند و ... نمی دونم...(3 ترم دیگه باید واحدش رو پاس کنم)در واقع طوری برنامه ریزی شده که مثل یک آدم نه چندان حرفه ای در بیشتر مواقع انتخاب کنه و نه مثل یک ماشین. همین کاری که یک نفر برای انتخاب بهترین خانه انجام می ده رو سعی کردم پیاده کنم... برای مثال : وقتی که من روی جدول بازی به جایی رسیدم که می تونم الان یک ردیف 5 تایی داشته باشم و بازی رو ببرم، دیگه نیازی به دفاع کردن در برابر حریف نیست. الگوریتم کلی در این برنامه به این صورت است که ابتدا کل مسیرهای ممکن (مسیرهای 5 تایی) در روی تخته بازی رو در یک ساختمان داده (مثلا آرایه) نگهداری می کنیم، (و البته هر مسیر دارای اولویت و جزئیات دیگری است) همچنین خانه های موجود روی تخته بازی هم (بصورت اولویت بندی) بطور جداگانه نگهداری می شوند، پس از انتخاب یک خانه با اولویت بالا در بهترین مسیر ممکن توسط CPU ، اولویت خانه های اطراف خانه انتخاب شده و همچنین مسیرهایی که خانه انتخاب شده در آنها وجود دارد، افزایش ++ یافته... و البته این روند برای انتخاب خانه توسط کاربر، بصورت کاهشی اجرا می شود تا در انتخاب بعدی توسط CPU بهترین خانه از بهترین مسیر ممکن (خانه با بیشترین اولویت از مسیر با بیشترین اولویت ) انتخاب شود و الی آخر...