نقل قول نوشته شده توسط Itist82 مشاهده تاپیک
سلام به همه
امیدوارم سوالم توی محدوده این تاپیک باشه

فرض کنید می خواهیم یه پایگاه داده طراحی کنیم برای نگه داشتن اطلاعات شجره نامه ای یه خانواده. شرایط رو این جوری بگیرید که در زیر می گم و اگه چیز دیگه هم به ذهنتون رسید بهش اضافه کنید:

اتربیوت هایی مثل نام و جنسیت و تاریخ تولد و ... از افراد ثبت می شه، هر کس در طول زندگی ممکنه 0 تا n بار ازدواج کنه و می خواهیم اطلاعات همه همسرانشو داشته باشیم(با داشتن کلید اصلی یه نفر بشه گفت همسرانش کی ها بودن) می خواهیم فرزندان هر کس هم معلوم باشه(راطه خواهر برادری رو هم شاید جدا در نظر بگیریم بهتر باشه چون ممکنه نشه از روی اطلاعات مادر پدر اونو پیدا کرد، مثلا از مادر یا از پدر از هم جدا باشن).

فرض کنید بخواهیم کوئری هایی مثل پیدا کردن فامیل های درجه یک هر فرد و نسبت دونفر و اینا رو بگیریم.
من فکر می کنم این سیستم یه موجودیت قوی داره به اسم فرد. اما یه مشکل اساسی داره، اینکه اون موجودیت یه رابطه چند به چند با خودش داره برای نشون دادن ازدواج! حتی اگه ازدواج رو یه موجودیت جدا بگیریم یه سیکل بد جور به وجود میاد از "فرد" به "ازدواج" و از اون باز به "فرد". من هر چی فکر کردم راه دیگه ای به ذهنم نرسید که چه کار باید کرد. چون این جوری اصلا نمی شه با این پایگاه داده کار کرد.
تنها چیز دیگه ای که به ذهنم رسید این بود که دوتا جدول بگیریم و خانم ها و آقایون رو جدا کنیم!!!! حالا بین این دو جدول یه واسط داریم که همون موجودیت ازدواجه. ولی در این حالت هم نمی دونم رابطه ی فرزندی رو چه جوری نشون بدم!
نظرتون چیه؟
دوست عزیز بعد از به جواب رسیدن سئوال اول , مسئله شما رو یه کم بهینه و مطرحش می کنیم.
ممنون