صفحه 6 از 8 اولاول ... 45678 آخرآخر
نمایش نتایج 201 تا 240 از 307

نام تاپیک: اخبار Borland/CodeGear (قدیمی)

نقل قول: اخبار Borland/CodeGear

امیدوارم FastReport هم به این لیست اضافه بشه.
    نباید مشکل خاصی با یونی کد داشته باشند، چون فکر کنم از مدت ها قبل در این زمینه کار کرده بودند. ولی ممکن هست از string به عنوان بافری از Byteها استفاده کرده باشند، که اگر اینطور باشه، نیاز به تغییر برخی از بخش های سورس کد دارند.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران

ظاهرا" نگارش 12.0.3170.1698 نهایی است

با سلام خدمت همه دوستان
    من این نسخه رو دانلود کردم اول اینکه موقع نصب شماره سریال می خواد که نتونستم جایی پیدا کنم و دوم اینکه این نسخه Architect هست. اگه کسی شماره سریال داره و همچچنین میدونه دقیقا فرق این نسخه با نسخه های دیگر چیست لطفا کمک کنه

کاربر دائمی آواتار Delphi Skyline
    محل زندگی
    شیراز

دوست عزیز Architect کامل ترین نسخه هست .

بالاخره تکلیف دلفی دات نت هم داره کم کم مشخص میشه:

- اسم محصول جدید Delphi Prism خواهد بود.
    - دلفی دات نت از این به بعد از RAD Studio جدا خواهد بود و بصورت یک محصول مستقل به فروش میرسه.
    - دلفی دات نت به عنوان یک Plug-in روی Visual Studio نصب میشه.
    - دلفی دات نت از تمامی امکانات فعلی دات نت مثل Linq, WPF, Silverlight, WCF و... پشتیبانی میکنه.
    - دلفی دات نت از Datasnap 2009 و dbExpress هم پشتیبانی خواهد کرد.
    - دلفی دات نت از Compact Framework فقط بصورت Command-line پشتیبانی میکنه، و امکان کار با Designer آن را نخواهد داشت، چون Designer مربوط به Compact Framework فقط برای دو زبان مایکروسافتی #C و VB.Net نوشته شده و با سایر زبان های دات نتی کار نمیکنه!!
    - دلفی دات نت حداکثر تا پایان سال جاری میلادی بطور رسمی عرضه میشه.
    - Roadmap مربوط به دلفی دات نت هم بزودی منتشر میشه.
    - افرادی که دوست دارند در طرح Beta این محصول شرکت کنند، می توانند از لینک زیر اقدام به ثبت نام کنند، تا با شروع طرح، نسخه بتا برای آنها ارسال بشه:
    https://beta.embarcadero.com/callout...D8F26046781EA5

منبع اولیه خبر
    آخرین ویرایش به وسیله vcldeveloper : چهارشنبه 17 مهر 1387 در 01:59 صبح دلیل: تصحیح لینک منبع خبر

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

لینک منبع اشتباه بود: http://blog.marcocantu.com/blog/nick...phi_prism.html
    تو نسخه ای از RAD Studio که من دریافت کردم Delphi.NET هست. ولی ظاهرا دوستان که به تازگی فایل ISO رو گرفته بودن می گفتن که .NET حذف شده.

تکلیف VCL.NET چی خواهد بود؟
    آخرین ویرایش به وسیله SalarSoft : سه شنبه 16 مهر 1387 در 11:31 صبح

تو نسخه ای از RAD Studio که من دریافت کردم Delphi.NET هست. ولی ظاهرا دوستان که به تازگی فایل ISO رو گرفته بودن می گفتن که .NET حذف شده.
    یعنی در نسخه Delphi 2009 ایی که گرفتید Delphi.net هم بود؟! اصلا دلفی 2009 بصورت RAD Studio عرضه نشد. من هم جایی نشنیدم که کسی گفته باشه با دلفی 2009 Delphi.net هم گرفته!

تکلیف VCL.NET چی خواهد بود؟
    این هم خودش بحثی هست. اگر دلفی دات نت بصورت plug-in برای Visual Studio عرضه بشه، خبری از VCL.Net نخواهد بود، چون Designer آن توسط VS پشتیبانی نمیشه! پس احتمالا پشتبیانی از VCL.Net بدون پشتیبانی از Designer خواهد بود.
    البته جزئیات کار هنوز مشخص نشده، و فقط یک اعلام غیر رسمی صورت گرفته. اعلام رسمی آخر این ماه میلادی در کنفراس توسعه دهندگان مایکروسافت خواهد بود. باید تا اون زمان صبر کرد.

محل زندگی
    جنگلی به نام ایران

بهتره کلا" delphi.net را فراموش کنید. یه بار winForm ساپورت نمی شه یه بار vclform یه بار C#‎Builder می آد، یه بار حذف می شه. بهتره به دلفی فقط برای توسعه ی WinApplication فکر کنید

البته من نسخه Architect دلفی 2009 رو تازگی نصب کردم و در اون delphi.net نیز هست.

کاربر دائمی آواتار qazwsx
    محل زندگی
    زاهدان

یعنی delphi.net خداحافظ اگه به این صورته که خیلی بد میشه

بهتره کلا" delphi.net را فراموش کنید. یه بار winForm ساپورت نمی شه یه بار vclform یه بار C#‎Builder می آد، یه بار حذف می شه. بهتره به دلفی فقط برای توسعه ی WinApplication فکر کنید
    WinForms همیشه پشتیبانی میشد. VCL.Net هم از اول تا به امروز بود، از قبل هم گفته بودند که علت بوجود آمدن VCL.Net چی هست. C#‎ Builder هم که اصلا ربطی به Delphi.Net نداره!
    تنها موردی که از قبل وجود داشت، الان هم وجود داره، پشتیبانی از Designer مربوط به Compact Edition هست. این هم مشکل Delphi.Net نیست! مشکل تمامی زبانهای دات نتی غیر از #C و VB.Net هست؛ یعنی مایکروسافت خواسته به نوعی با حفظ این قابلیت برای زبان های خودش، سایر زبان های دات نتی را همیشه در مرتبه پایین تری از این دو زبان قرار بده!

مهاجرت به Visual Studio برای Delphi.Net خیلی هم خوب هست، چون الان برنامه نویسان دات نت که قبلا مجبور بودند برای استفاده از Syntax پاسکال یا IDE خودشان را عوض کنند، یا از RemObjects Oxygen استفاده کنند، الان میتونند Syntax پاسکال را در IDE مورد نظر خودشون داشته باشند، از طرفی شرکت های سازنده افزونه های 3rd-Party هم نیازی ندارند که بر روی چند IDE کار کنند. نکته مهمتر این هست که الان Delphi.Net از تمام قابلیت های دات نت پشتیبانی میکنه، این یک پیشرفت خیلی بزرگ هست. الان دیگه برنامه نویسان دلفی مجبور نیستند که برای نوشتن یک برلنامه دات نت حتما سراغ #C یا VB.Net برند، هر چند هنوز برای خوندن Documentهای مایکروسافت لازم هست یک آشنایی کلی با Syntax یکی از این زبان های مایکروسافتی داشته باشند، همانطور که برنامه نویسان Delphi for Win32 برای فهمیدن APIهای ویندوز باید آشنایی کلی با Syntax زبان C داشته باشند. Syntax دلفی نسبت به #C از نظر خوانایی مزیت های خوبی داره؛ قبلا در یک تاپیک دیگه هم گفتم، توی #C بدون امکانات IDE (مثل نمایش Class Diagram) به سختی میشه متدها و Propertyهای یک کلاس را مرور کرد، چون چیزی به نام Interface و Implementation اونجا معنی نداره، هرجا که متدی تعریف کردی، همونجا هم باید کدش را بنویسی! حالا اگر کلاس مربوطه تا حدی بزرگ باشه، و کدهای نوشته شده برای هر متد هم پیچیده، باید چند ساعتی توی این کدها بالا و پایین بری تا متوجه بشی این کلاس چه متدها و چه Propertyهایی داره!
    از طرف دیگه، اینطور که دوستان میگن، Delphi.Net هنوز با Delphi 2009 عرضه میشه، پس میشه گفت اونهایی که هنوز نیاز به VCL.Net دارند، می تونند از IDE دلفی 2009 استفاده کنند، آنهایی هم که نیازی به VCL.Net ندارند، می تونند از همون Plug-in مربوطه برای Visual Studio استفاده کنند.

پس حرکت به سمت ارائه Plug-in برای Visual Studio اقدام درستی بود، بخصوص که مایکروسافت به هیچوجه اجازه پیشی گرفتن شرکتی را در عرصه دات نت نمیده! موقع عرضه نسخه بتا دات نت 2.0 بورلند به هر دری زد که بتونه مجوز انتشار آن با Delphi.Net رو بگیره، بخصوص که اون زمان Visual Studio با نسخه بتا دات نت 2.0 عرضه میشد، و تغییرات نسخه 1.1 با 2.0 هم زیاد بود، ولی مایکروسافت زیر بار نرفت، و بورلند رو مجبور کرد که پشتیبانی از دات نت 2.0 را با چندین ماه تاخیر عرضه کنه. در همچین شرایطی رقابت با مایکروسافت بیهوده بود. الان دلفی دات نت این فرصت را داره تا در رقابت با سایر زبان های دات نتی بخشی از بازار دات نت را تصاحب کنه، در شرایطی که دلفی روی Win32 - و در آینده نزدیک سکوهای دیگه - متمرکز شده.

محل زندگی
    جنگلی به نام ایران

وین‌فرم همیشه ساپورت می شده ولی بدون دیزاینر، در واقع با ساپورت نشدن هیچ فرقی نداشت. VCL.NET و C#‎Builder را ذکر کردم تا نشون بدم که تغییرات شدید در RoadMap ثابت می کنه که به هیچ وجه نباید به Delphi به عنوان WebApp اعتماد کرد.
    قبول دارم که Plug-in کردن دلفی برای VS حرکت خوبی بوده، ولی فایده‌ای نداره و خیلی دیر شده. حتی اگر این کار هم به طور کامل انجام بگیره باز هم من توصیه می کنم که از #C به جای Delphi.net استفاده بشه. فکر نمی کنم یادگیری #C برای Delphi-کارها سخت باشه، به خصوص که خیلی زیاد از دلفی الهام گرفته و مهم‌تر از همه این که آینده‌ی خیلی بهتر و پشتیبان خیلی بهتری هم داره ( Microsoft در مقابل Embarcadero )

کاربر دائمی آواتار taknegaar
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    نباید مشکل خاصی با یونی کد داشته باشند، چون فکر کنم از مدت ها قبل در این زمینه کار کرده بودند. ولی ممکن هست از string به عنوان بافری از Byteها استفاده کرده باشند، که اگر اینطور باشه، نیاز به تغییر برخی از بخش های سورس کد دارند.
    The new version of FAST-Report VCL is out !
    Version 4.7 supports Delphi 2009 !
    http://fast-report.com/en/news/4078.html

وین‌فرم همیشه ساپورت می شده ولی بدون دیزاینر، در واقع با ساپورت نشدن هیچ فرقی نداشت.
    عزیز جان، شما مثل اینکه تابحال هیچکدوم از نسخه های دلفی که دات نت را پشتیبانی می کرد، را اجرا نکردی؛ WinForms همیشه با Designer پشتیبانی میشده! اونی که بدون Designer پشتیبانی میشد، Compact Framework بود.
    VCL.NET و C#‎Builder را ذکر کردم تا نشون بدم که تغییرات شدید در RoadMap ثابت می کنه که به هیچ وجه نباید به Delphi به عنوان WebApp اعتماد کرد.
    اینجا بحث دات نت مطرح هست، نه Web Application. اگر میخواستیم بحث Web Application را مطرح کنیم، باید می گفتیم، در شرایطی که برنامه نویسان دلفی تحت Win32 با IntraWeb امکان تولید Web Application با قابلیت پشتیبانی از AJAX را دارند، برنامه نویسان ++Visual C مایکروسافت در توسعه تحت Win32 با چی Web Application تولید می کنند؟!
    در ضمن، Roadmap مربوط به دلفی دات نت مدتها ست که تغییر نکرده. تغییر RoadMap هم طبیعی بود، وقتی محصولی به شرکت جدیدی فروخته میشه، رویکرد شرکت جدید با شرکت قبلی تفاوت داره. در ضمن، تغییر RoadMap به اصرار کاربران دلفی صورت گرفت. چون Roadmap بورلند و دنباله روی آن از مایکروسافت، و تلاش به قبولاندن دات نت به برنامه نویسان Win32 مدتها مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود. حتی در حالی که تلاش بورلند با انتقادات شدیدی روبرو شد، باز هم مهاجرت برنامه نویسان دلفی به دات نت روان تر از برنامه نویسان VB بود که توسط خودِ مایکروسافت توسعه داده میشد! حداقل با ارائه VCL.Net در یک مقطع کوتاه، برنامه نویسان دلفی مجبور نشدند مثل کاربران شوک زده VB همه دانش خود در دلفی Win32 را یک شبه دور بریزند و یک زبان و سکوی کاملا جدید را از صفر یاد بگیرند!
    دلفی ادعای غلبه بر مایکروسافت در سکوی دات نت را نداره، چون با کنترلی که مایکروسافت روی دات نت داره، هیچ رقیبی را تحمل نمیکنه. اما دلفی دات نت میتونه از یک طرف برنامه نویسی در دات نت را برای برنامه نویسان دلفی ساده تر کنه، و هم از طرفی کاربرانی از دات نت را که میانه خوبی با Syntax مربوط به #C و VB ندارند را جذب کنه. بخصوص اگر این کاربران برای توسعه نرم افزارهای خود از هر دو سکوی Win32 و دات نت استفاده کنند، آشنایی آنها با دات نت می تواند موجب رویکردشان به دلفی برای Win32 شود.
    دات عرصه ایی برای رقابت با مایکروسافت نیست. CodeGear هم به این واقعیت پی برده (برخلاف بورلند)، برای همین هم در حال حاضر تاکید روی Win32 و Cross-platform میکنه، و در عرصه دات نت فقط یک Plug-in عرضه میکنه. هیچکدوم از چند ده زبان دات نتی عرضه شده که بصورت Plug-in روی Visual Studio نصب می شوند، ادعای رقابت با #C را ندارند، چون مایکروسافت به آنها اجازه نمیده که امکاناتی بیش از امکانات موجود در #C عرضه کنند. علت وجودشان فقط راحتی کاربر با Syntax آنها هست، دقیقا همون دلیلی که موجب شد VB.Net هنوز وجود داشته باشه.

کاربر دائمی آواتار rasool_brn
    محل زندگی
    کرمانشاه

در عرصه دات نت فقط یک Plug-in عرضه میکنه
    فقط یک plug-in ؟ یعنی Delphi.NET دیگه با IDE دلفی عرضه نمی شه ؟

محل زندگی
    جنگلی به نام ایران

عزیز جان، شما مثل اینکه تابحال هیچکدوم از نسخه های دلفی که دات نت را پشتیبانی می کرد، را اجرا نکردی؛ WinForms همیشه با Designer پشتیبانی میشده! اونی که بدون Designer پشتیبانی میشد، Compact Framework بود.
    ر.ج. CodeGear to drop winforms designer in Highlander

در مورد IntraWeb و Delphi.net باید بگم که به هیچ وجه قابل مقایسه با دات.نت و سی‌شارپ نیستن. به نظر من بهترین گزینه برای WebApp سی‌شارپ است. برنامه‌نویس‌های دلفی هم بهتره روی سی‌شارپ تمرکز کنن تا دلفی‌دات‌نت

این مربوط به دلفی 2007 هست. دلفی 2007 اولین محصول مستقل CodeGear هست، و در اون، به درخواست کاربران، تاکید اصلی بر روی Win32 قرار گرفت. از همون موقع هم زمزمه های سرنوشت دلفی دات نت مطرح شد. پس از دلفی 8 تا دلفی 2006 کاملا از Designer مربوط به WinForms پشتیبانی شد. دلفی 2007 ابتدا بصورت بسته مستقل Win32 عرضه شد، سپس بصورت RAD Studio با قابلیت پشتیبانی از دلفی دات نت، اما بدون پشتیبانی از WinForms عرضه شد. بعد از اون دلفی 2009 با تاکید کامل روی Win32 عرضه شد، و نسخه دلفی دات نت آن همان دلفی دات نت دلفی 2007 هست.
    درباره اینکه چرا در دلفی 2007 از WinForms پشتیبانی نشد هم توضیح داده شد؛ از یک طرف سیاست مایکروسافت در عرصه رابط کاربر کاملا مبهم بود، هم WinForms بود، هم WFC. از طرفی هم مطرح شد که مایکروسافت سعی میکنه WinForms را هم مثل Designer مربوط به Compact Framework چنان با Visual Studio یکپارچه کنه، که امکان استفاده از آن در سایر IDEها وجود نداشته باشه.

در مورد IntraWeb و Delphi.net باید بگم که به هیچ وجه قابل مقایسه با دات.نت و سی‌شارپ نیستن. به نظر من بهترین گزینه برای WebApp سی‌شارپ است.
    عزیز جان، حساب Win32 از دات نت جدا ست! من میگم IntraWeb در دلفی برای Win32 در مقایسه با ++Visual C ، بعد شما داری IntaWeb را با ASP.Net مقایسه میکنی!

به نظر من بهترین گزینه برای WebApp سی‌شارپ است.
    شما در این دو سه صفحه اخیر از این تاپیک، غیر از پست های خودتون، مطلبی که درباره دلفی و Web Application باشه دیدید؟ در عرصه دات نت فرقی نمیکنه که من با چه زبانی برنامه بنویسم. مزیت #C در این هست که اولا Documentهای مایکروسافت با آن ارائه میشه، و ثانیا وقتی یک تکنولوژی خیلی جدید برای دات نت توسط مایکروسافت ارائه میشه، تا زمانی که در فاز بتا هست، به سایر شرکت ها اجازه استفاده کامل از آن را نمیده، ولی خودش آن را برای #C عرضه میکنه. به این ترتیب، سایر زبان ها همیشه سه چهار ماه عقب تر از #C در پشتیبانی از جدیدترین تکنولوژی ها هستند. معمولا هم در برنامه های تجاری جدی این مسئله ضعف تلقی نمیشه، چون چندین ماه زمان برای یادگیری و استفاده مفید از یک تکنولوژی جدید وقت لازم هست. برنامه نویسان #C هم نمیتونند از اون تکنولوژی ها که هنوز در سطح بتا هستند، و مستندات کافی هم براشون وجود نداره، جز برای کسب تجربه، استفاده دیگه ایی بکنند.
    پس این صحبت که "بهترین گزینه برای Web App سی شارپ هست" بی معنی هست. می تونید بگید مثلا بهترین گزینه برای این کار ASP.Net هست، ولی نمی تونید روی یک زبان دات نتی خاص تاکید ویژه ایی بکنید.

اگر هم قرار باشه روزی برنامه نویس های دلفی برنامه خودشان را روی سکوی دات نت ارائه دهند، با وجود VCL.Net مسلما دردسر کمتری برای انتقال کدهای موجود خود به دات نت خواهند داشت، ولازم نخواهد بود که کدهای Win32 خود را تماما برای دات نت بازنویسی کنند! کاری که برنامه نویسان VB و بسیاری از برنامه نویسان ++Visual C مجبور به انجام آن شدند.

محل زندگی
    جنگلی به نام ایران

پس بالاخره تایید کردین که WinForms با دیزاینر توی دلفی 2007 و 2009 ساپورت نمی‌شه!

شما در این دو سه صفحه اخیر از این تاپیک، غیر از پست های خودتون، مطلبی که درباره دلفی و Web Application باشه دیدید؟
    وقتی در مورد دلفی.نت صحبت می‌شه فکر کنم بحث اصلی‌اش برای WebApp باشه!

اتفاقا" من تاکید می‌کنم که برای کار روی دات‌نت بهترین گزینه سی‌شارپ است و فرق هم می‌کنه. این را می‌تونین از VB.NET کارهایی که به #C مهاجرت کرده‌اند سوال کنید. همون‌طور که برای WinApp در اکثر موردها دلفی بهترین گزینه‌اس و نسبت به بقیه‌ی زبان‌ها فرق می‌کنه.

من صحبت دیگه‌ای در این مورد ندارم :)

پس بالاخره تایید کردین که WinForms با دیزاینر توی دلفی 2007 و 2009 ساپورت نمی‌شه!
    این مطلب رو خودم چند صفحه قبل تر گفته بودم. شما مدعی بودید که WinForms فقط بدون Designer پشتیبانی میشده!

اتفاقا" من تاکید می‌کنم که برای کار روی دات‌نت بهترین گزینه سی‌شارپ است و فرق هم می‌کنه. این را می‌تونین از VB.NET کارهایی که به #C مهاجرت کرده‌اند سوال کنید. همون‌طور که برای WinApp در اکثر موردها دلفی بهترین گزینه‌اس و نسبت به بقیه‌ی زبان‌ها فرق می‌کنه.
    دلایل ارجح بودن #C بر سایر زبان های دات نتی را از نظر خودم نوشتم، اگر فکر می کنید غیر از مواردی که گفتم، ارجحیت دیگه ایی نسبت به سایر زبان های دات نتی داره، می تونید آنها را مطرح کنید.

نقل قول نوشته شده توسط SalarSoft مشاهده تاپیک
    لینک منبع اشتباه بود: http://blog.marcocantu.com/blog/nick...phi_prism.html
    این نکته رو بعدا متوجه شدم که امکان نصب Delphi.NET بستگی به سریال شما دارد.
    با استفاده از این سریال این امکان نصب Delphi.NET رو هم خواهید داشت.

البته این رو بگم که این سریال trial هست و به همین خاطر گذاشتن در سایت اون نباید مشکلی داشته باشه.
    چون اگه عضو Codegear باشید خودش سریال های trial رو میده

CodeGear Rad Studio 2009 Trial Serial for Win32 .NET C++‎
    ZDKG-A6T9KX-MV8EFJ-HH2S

محل زندگی
    زاهدان

با سلام میشه کمی درمورد این Plug-in که گفتین به مجموعه استدیو اضافه میشه تو ضیح بدین آیا این الان ارائه شده

با سلام میشه کمی درمورد این Plug-in که گفتین به مجموعه استدیو اضافه میشه تو ضیح بدین آیا این الان ارائه شده
    خیر ارائه نشده، توضیح خاصی هم درباره اش داده نشده. آخر همین ماه میلادی در کنفرانس مایکروسافت جزئیاتش اعلام میشه. پس باید 10 روزی صبر کنید.

محل زندگی
    زاهدان

خیر ارائه نشده، توضیح خاصی هم درباره اش داده نشده. آخر همین ماه میلادی در کنفرانس مایکروسافت جزئیاتش اعلام میشه. پس باید 10 روزی صبر کنید.
    ممنون الان دلفی 2009 از دات نت 3 پشتیبانی میشه یا نه

ممنون الان دلفی 2009 از دات نت 3 پشتیبانی میشه یا نه
    تمرکز دلفی 2009 روی Win32 هست. در زمینه دات نت همون امکانات دلفی دات نت در دلفی 2007 را ارائه میکنه. در دلفی 2007 هم از دات نت 2.0 پشتیبانی میشده. دات نت 3.0 فقط یکسری Extension برای دات نت 2.0 هست، پس عملا وقتی نرم افزاری از دات نت 2.0 پشتیبانی میکنه، نباید مشکلی با دات نت 3.0 داشته باشه. البته فقط در کد، وگرنه از نظر پشتیبانی Designer کمبودهایی خواهد داشت.
    در هر حال، برای کارهای دات نت (غیر از کارهای VCL.Net) روی دلفی 2007 و 2009 خیلی حساب نکنید. بهتر هست منتظر نسخه جدید دلفی دات نت روی Visual Studio باشید، و از IDE دلفی برای ساخت برنامه های Native یا برنامه های VCL.Net استفاده کنید.

آپديت 1 دلفی 2009 و سی‌++ بيلدر 2009 ارائه شد :
    Delphi 2009 Update 1 is now live

لينك دانلود

آخرين نسخه‌ی Delphi Distiller رو فراموش نكنيد.

با Auto Update خودِ دلفی هم میشه راحت دانلودش کرد. برای من بدون مشکل دانلود شد، هنوز نصبش را شروع نکردم.

با استفاده از Auto Updater خودِ دلفی با موفقیت نصب شد. مشکل چک کردن لیسانس هم با Delphi Distiller 1.54 برطرف شد ;-)

کاربر دائمی آواتار Delphi Skyline
    محل زندگی
    شیراز

محل زندگی
    جنگلی به نام ایران

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

بنظر میاد در Delphi for .Net 2009 اثری از پشتیبانی ASP.NET دیده نمیشه، من Project Template مربوطه رو در انواع پروژه های قابل انتخاب نمی بینم، برای شما هم همین طوره؟

بنظر میاد در Delphi for .Net 2009 اثری از پشتیبانی ASP.NET دیده نمیشه، من Project Template مربوطه رو در انواع پروژه های قابل انتخاب نمی بینم، برای شما هم همین طوره؟
    آره حاجی جان. به نظر میاد Delphi.net 2009 فقط برای حفظ backward compatibility برای VCL.Net ارائه شده. برای سایر چیزهای دات نتی باید رفت سراغ Delphi Prism.

محل زندگی
    کرج، گلشهر

اینجوری که خیلی بده!

تمام قشنگی Delphi for .Net در این بود که میشد در یک Project Group یک وب سرویس یا پروژه وبی با استفاده از ASP.NET داشت و بهمراه یک پروژه دیگر مبتنی بر Win32 همگی رو کامپایل کرد.

تمام قشنگی Delphi for .Net در این بود که میشد در یک Project Group یک وب سرویس یا پروژه وبی با استفاده از ASP.NET داشت و بهمراه یک پروژه دیگر مبتنی بر Win32 همگی رو کامپایل کرد.
    دیگه هر چی که بود، بخاطر Delphi Prism بساط دلفی دات نت برچیده شد. البته خب هنوز هم می تونید پروژه های کنسول #C و VB.Net داشته باشید، ولی پروژه های دارای رابط گرافیکی کاربر محدود به VCL.Net شده. باید هم بهشون حق داد، مایکروسافت داره هر روز بیشتر و بیشتر کدهای دات نت و VS را به هم می پیچونه تا جدا کردنشان از هم سخت تر و سخت تر بشه. اصلا بصرفه نبود که CodeGear با این منابع محدودی که داره، بخواد خودش را وارد این دام خطرناک مایکروسافت بکنه. از طرفی، وقتی IDEها جدا میشه، نمیشه انتظار داشت که Project Manager یکسان باشه. البته با توجه به پشتیبانی هر دو IDE از MSBuild، میشه کاری کرد که پروژه ها با هم کامپایل بشند.
    RemObjects هم یکسری محصول برای تعامل برنامه های Native با Managed Code ارائه کرده بود، اسمشون الان یادم نیست، باید توی سایتشون توضیحاتش باشه.

محل زندگی
    کرج، گلشهر

انتخاب خوبی نکردند. اونها تا 95 درصد راه رو برای Delphi for .Net رفته بودند. کارهای جالبی رو هم انجام داده بودند. می تونستند روی هر دو محصول کار کنند.
    اما شاید توان ادامه نداشته اند.

آخه حاجی، شما پست های این توسعه دهندگان دلفی در وبلاگ هایشان را بخونید. همش از اینکه توسعه یک زبان دات نتی خارج از Visual Studio سخت تر میشه، صحبت می کردند. یک زمانی که مایکروسافت Designer مربوط Compact Edition را به VS گره زد، گفتند احتمالا در طراحی آن اشتباه کردند که اینقدر به VS گره خورده، ولی بعدش متوجه شدند که این سیاست مایکروسافت هست، و نمیشه کاریش کرد.
    اینها هم منابع محدودی دارند، نمی تونند با این همه سنگ اندازی پا به پای مایکروسافت حرکت کنند. دلفی دات نت هنوز خیلی عقب تر از #C بود، عملا برای اکثر کسانی که دات نت کار می کردند توجیحی نداشت که ازش استفاده کنند، غیر از VCL.Net. تازه کاربران هم دائما روی توسعه Native Code فشار میارند و کمتر سراغی از دلفی دات نت می گیرند.
    الان Delphi Prism خیلی از دلفی دات نت سر تر هست. ابزارهایی هم که برای مهاجرت از دلفی دات به Delphi Prism در نظر گرفته شده، هر چند ناقص هستند، ولی دارند به مرور تکمیل میشند. از طرفی نیازی هم نیست CodeGear برای توسعه اش منابع خاصی صرف کنه، چون توسط تیم RemObjects توسعه داده میشه.

محل زندگی
    کرج، گلشهر

آخه حاجی، شما پست های این توسعه دهندگان دلفی در وبلاگ هایشان را بخونید. همش از اینکه توسعه یک زبان دات نتی خارج از Visual Studio سخت تر میشه، صحبت می کردند.
    این فکر رو اون موقعی که کلید پروژه Delphi for .Net رو زدند باید میکردند. نه الان.
    یک زمانی که مایکروسافت Designer مربوط Compact Edition را به VS گره زد، گفتند احتمالا در طراحی آن اشتباه کردند که اینقدر به VS گره خورده، ولی بعدش متوجه شدند که این سیاست مایکروسافت هست، و نمیشه کاریش کرد.
    شاید مایکروسافت دوست نداشته باشه Designer فوق رو به کسی بده، همونطور که Designer صفحات وب اش رو به کسی نداده، اما خود CodeGear یک Designer برای خودش برای طراحی صفحات وب ساخت، این کار رو برای Compact Framework هم میتونست بکنه، اما اگر نکرده احتمالا به این دلیل بوده که توجیه اقتصادی براش نداشته.
    دلفی دات نت هنوز خیلی عقب تر از #C بود، عملا برای اکثر کسانی که دات نت کار می کردند توجیحی نداشت که ازش استفاده کنند
    شاید برای کسانی که از قبل با دات نت کار میکردند توجیهی نداشت، اما دلیل ارائه Delphi for .Net دسترسی به بازار کاربران قبلی دات نت نبود، بلکه برای کاربرانی بود که نمی خواستند و یا نمی توانستند به زبان یا محیط دیگری غیر از دلفی سویج کنند و آرزو داشتند با همون زبان دلفی که بلدند پروژه های ASP.NET رو هم برنامه نویسی کنند (تعداد این دسته از کاربران هم کم نیست).
    الان این دسته از کاربران ناامید و بلاتکلیف شده اند.
    الان Delphi Prism خیلی از دلفی دات نت سر تر هست. ابزارهایی هم که برای مهاجرت از دلفی دات به Delphi Prism در نظر گرفته شده، هر چند ناقص هستند، ولی دارند به مرور تکمیل میشند. از طرفی نیازی هم نیست CodeGear برای توسعه اش منابع خاصی صرف کنه، چون توسط تیم RemObjects توسعه داده میشه.
    پروژه فوق در RemObjects رو از مدتها قبل تحت نظر داشتم، اصلا با امکاناتی که Delphi for .Net ارائه داده بود قابل مقایسه نیست. بلکه فقط امکان برنامه نویسی به زبان Pascal رو در ویژوال استودیو فراهم میکنه.

CodeGear RAD Studio 2009 عرضه شد. این نسخه شامل Delphi 2009 ، C++‎Builder 2009, و Delphi Prism 2009 هست:
    http://www.codegear.com/products/radstudio

صفحه 6 از 8 اولاول ... 45678 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. There comes CodeGear
    نوشته شده توسط vcldeveloper در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 25 آبان 1385, 09:56 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید