نمایش نتایج 1 تا 40 از 164

نام تاپیک: SQL server + Microsoft Access

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار payman_xxp
    محل زندگی
    ایران.آذربایجانشرقی.تبریز

Smile نقل قول: SQL server + Microsoft Access

سلام دوستان

اینجوری که من متوجه شدم نصب SQL انجام دادید و رسیدیم به ارتباط بین این 2نرم افزار که یکی غول دیتابیسه در مدیریت اطلاعات با حجمهای خیلی بالا( SQL) و اون یکی هم در سادگی و درعین حال کاربردی بودن واسه خودش یَلیه(ACCESS).
    فایل پیوستی زیر میتونه مفید واقع بشه، سعی کردم کاملا ساده و همراه با عکسهای گویا درهر مرحله ویه توضیح کوچک بدم.

امیدوارم مفید واقع بشه.

پیروز و سربلند باشید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول: SQL server + Microsoft Access

نقل قول نوشته شده توسط payman_xxp مشاهده تاپیک
    سلام دوستان

اینجوری که من متوجه شدم نصب SQL انجام دادید و رسیدیم به ارتباط بین این 2نرم افزار که یکی غول دیتابیسه در مدیریت اطلاعات با حجمهای خیلی بالا( SQL) و اون یکی هم در سادگی و درعین حال کاربردی بودن واسه خودش یَلیه(ACCESS).
    فایل پیوستی زیر میتونه مفید واقع بشه، سعی کردم کاملا ساده و همراه با عکسهای گویا درهر مرحله ویه توضیح کوچک بدم.

امیدوارم مفید واقع بشه.

پیروز و سربلند باشید.

آقا پیمان دست تون درد نکنه این مراحل که در فایل شما بود رو من انجام دادم روی یک کامپیوتر جواب گرفتم . اما مشکل من حال اینکه بتونم روی یک کامپیوتر دیگر دیگه هم به بانک SQLوصل بشم و از برنامه ام استفاده کنم .
    ممنون میشم اگه که راه حلی اگه دارید معرفی کنید .

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط microprolog-p96s مشاهده تاپیک
    آقا پیمان دست تون درد نکنه این مراحل که در فایل شما بود رو من انجام دادم روی یک کامپیوتر جواب گرفتم . اما مشکل من حال اینکه بتونم روی یک کامپیوتر دیگر دیگه هم به بانک SQLوصل بشم و از برنامه ام استفاده کنم .
    ممنون میشم اگه که راه حلی اگه دارید معرفی کنید .

سلام دوست من
    خوشحالم که پست قبلی مفید بوده
    یه سوال دارم: آیا شبکه شما براهه؟
    اگر جواب شما بله هستش صفحه 2 رو یکبار دیگه دقیقتر بخوانید
    وقتی دیتاسورس ایجاد شد روی تمام کلاینتها همین مسیر اضافه کردن تیبل رو از ODBC dataBase انجام بدید تا تیبلهای SQL قابل دسترس بشه.

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط payman_xxp مشاهده تاپیک
    سلام دوست من
    خوشحالم که پست قبلی مفید بوده
    یه سوال دارم: آیا شبکه شما براهه؟
    اگر جواب شما بله هستش صفحه 2 رو یکبار دیگه دقیقتر بخوانید
    وقتی دیتاسورس ایجاد شد روی تمام کلاینتها همین مسیر اضافه کردن تیبل رو از ODBC dataBase انجام بدید تا تیبلهای SQL قابل دسترس بشه.

موفق باشید.
    من یه ذره خنگ هستم تو زمینه شبکه . باید تو کامپیوتر دوم از IP استفاده کرد یا فقط اسم سرور کافی هست . البته من اسم سرور رو زدم اما جواب نداد ، حتی با IP امتحان کردم باز هم جواب نداد .
    اگه میشه یه نمونه بگذارید ممنون میشم .

محل زندگی

Smile نقل قول: SQL server + Microsoft Access

سلام دوست من
    SQL را باید روی سرور نصب کنید یعنی همون سیستمی که میخواهید دیتابیس اونجا باشه و بقیه از اون لینک بگیرن

روی سرور تنظیمات مربوط به دیتا سورس(ODBC) را از مسیر زیر طبق PDF ارائه شده انجام بدید:
    Control Panel\Administrative Tools\Data Sources -ODBC

جهت یادآوری عرض میکنم اینجا باید یه دیتاسورس اضافه کنید( ADD) تا توی شبکه این دیتاسورس قابل دسترس باشه.

خوب حالا روی هر کدوم از سیستمهای شبکه از داخل اکسس بروشی که در PDF ذکر کردم به دیتاسورس ایجاد شده لینک بدید تا تیبلهای SQL ازسیستم شبکه در اکسس قابل دسترس بشه.

نمونه که نمیشه دوست من، چون اینا مربوط به تنظیمات سیستم هستش.
    دوباره سعی کنید مطمئنم موفق میشید.

موفق باشید.

باسلام خدمت همه دوستان بالاخص دوست خوبمون جناب payman_xxp عزیز
    جناب payman_xxp به جهت اینکه جهت درک بهتر مطالب و آموزشها یک پیشنهاد داشتم (بعنوان برادر کوچکتر شما):
    با فرض این نکته که sql server 2000 و اکسس 2003 برو روی سیستمهای ما نصب هست ،
    یک دیتابیس شامل چند تا جدول که یک relation ship ساده هم بینشون در sql برقرار باشه طراحی بشه ، یک اینترفیس ساده هم شامل چند فرم جهت ورود داده ، دریافت داده و یک سری بیرون کشیده اطلاعات توسط کوئری ها و .. و نمایش اطلاعات در گزارشات که در اکسس پروجکت طراحی شده رو قدم به قدم و مرحله به مرحله به ما توضیح بدید و بتونیم اون رو اجرا کنیم.
    فکر میکنم با این روش این قضیه که برای اکثر بچه ها ناشناخته داره باقی میمونه کاملاً جابیفته.
    بازهم از لطف شما کمال تشکر رو دارم.
    ممنون

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •