نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: رشته GIS

کاربر دائمی آواتار بمب منطقی
    محل زندگی
    شمال-ایران

رشته GIS

سلام:
    میشه در باره این رشته در مقطع ارشد توضیح بدین و بگین که چه دروسی در این مقطع تدریس میشه؟

محل زندگی
    شمال-ایران

نقل قول: رشته GIS

یعنی تو ایران کسی در این رشته مشغول به تحصیل نیست؟!

سلام دوست عزیز، چون دیدم کسی جوابی نداده اینو میگم :
    من تا حالا اسم این رشته رو نشنیدم ، و تا به حال توی هیچ دفترچه کنکور ارشدی حتی ندیدم.
    از بقیه ی دوستان تقاضا میکنم اگه اطلاعاتی دارن در اختیار من هم قرار بدهند.

سلام
    تا اونجا که من میدونم یک رشته مستقل نیست از مباحثیه که توی رشته عمران نقشه کشی تدریس میشه. البته فکر کنم بقیه گرایش های عمران هم یه درس سه واحدی GIS دارند. اما منم نشنیدم تو ایران چنین رشته ای واسه ارشد داشته باشیم.
    رشته خودم نرم افزاره اما بصورت تجربی یه اطلاعاتی از GIS و مراحل تهیه نقشه های GIS Ready دارم اگه سوای بحث کنکور فکر میکنین کمکی از دستم بر میاد بفرمایید

GIS یک رشته تحصیلی نیست یا حداقل در ایران نیست ... تا اونجایی که من می دونم این به عنوان چند واحد درسی در مقطع ارشد رشته های جغرافیا می خونند ...

برای اطلاعات بیشتر به سایت های جغرافیا مراجعه کنید.

موفق باشید

سلام .
    در ایران رشته ای به نام سنجش از دور به جای GIS هست

محل زندگی
    شمال-ایران

تو دفترچه ارشد یکی از گرایشهای مهندسی عمران-نقشه کشی, هستش.چرا که نیست

رشته ای به نام مهندسی عمران نقشه کشی وجود نداره. اسم درست رشته مهندسی عمران نقشه برداریه.
    رشته جی آی اس یه رشته میانی بین عمران و کامپیوتره. در واقع از رشته کامپیوتر فقط مباحث کار با دیتا بیس رو تو خودش داره.
    کلا به درد بچه های کامپیوتر نمیخوره

محل زندگی
    شمال-ایران

مگه تحلیل دیتا در شبکه های wireless رو شامل نمیشه؟

سلام دوستان
    رشته مهندسي عمران - GIS‌ يكي ازگرايشهاي كارشناسي ارشد مهندسي عمران - نقشه‌برداري هست و بنده هم در همين رشته مشغول تحصيل هستم. اگر سوالي در مورد اين رشته بود خوشحال ميشم كمك كنم. رشته ما يك رشته بين رشته اي به حساب مياد و از برنامه نويسي و طراحي سيستم، طراحي الگوريتم، پايگاه هاي داده در مهندسي كامپيوتر، نقشه برداري، سنجش از دور، كاداستر و سيستمهاي اطلاعات زميني و ... دراون مباحثي وجود داره.

محل زندگی
    شمال-ایران

والا از دریافت جواب دیگه مایوس شده بودم به این دلیل به این تاپیک سر نمی زدم!!
    اگه میشه بفرمائید که بیشتر، مباحث ریاضی دارین یا،الگوریتمیک. از مباحث مربوط به شبکه چطور؟(شاخه سخت افزار شبکه یا نرم افزار؟).تحلیل نقشه بیشتر دارین(image processing) یا دادههای پایگاه(data minning).در رابطه با سنجش از دور و کاداستر و سیستم های اطلاعات زمینی هم در صورت امکان کمی توضیح بدین.

پیشاپیش از جوابهای شما خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز

Post نقل قول: رشته GIS

نقل قول نوشته شده توسط بمب منطقی مشاهده تاپیک
    والا از دریافت جواب دیگه مایوس شده بودم به این دلیل به این تاپیک سر نمی زدم!!
    اگه میشه بفرمائید که بیشتر، مباحث ریاضی دارین یا،الگوریتمیک. از مباحث مربوط به شبکه چطور؟(شاخه سخت افزار شبکه یا نرم افزار؟).تحلیل نقشه بیشتر دارین(image processing) یا دادههای پایگاه(data minning).در رابطه با سنجش از دور و کاداستر و سیستم های اطلاعات زمینی هم در صورت امکان کمی توضیح بدین.

پیشاپیش از جوابهای شما خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز
    Image Processing در GIS‌مطرح نمی شه ولی یکی از مباحث مهم سنجش از دور RS هست که یکی دیگه از گرایشهای کارشناسی ارشد مهندسی عمران-نقشه‌برداری به شمار میاد.
    راستش منظورتون رو از مباحث الگوریتمیک دقیقا متوجه نشدم ولی در بعضی از دروس مباحثی داریم که با درس طراحی الگوریتم نزدیکی داره.
    سیستمهای اطلاعات زمینی یا کاداستر، سیستمهای اطلاعاتی هستند که هدف اونا مدیریت قطعه زمینها و مجموعه عملیاتی هست که روی اونها انجام میشه از قبیل تعویض مالکیت و ...
    Data Mining به مقدار کمی تدریس میشه.

در کل، به خاطر ماهیت گسترده GIS این که یک فارق التحصیل در چه زمینه‌ای تخصص بیشتری گرفته یا حتی اصلا در چه زمینه‌ای مطالعه بیشتری کرده، کاملا وابسته به خود شخص و به خصوص موضوع پایان نامه اش هست.
    در مورد مباحث شبکه که فرمودید مثلا دوستانی که در زمینه وب سرویسهای GIS کارمی کنند مطالعات خوبی تو این زمینه دارند.

به تعریف خودم GIS‌مثل آفساید هست،نمیتونی تعریفش کنی ولی درکش می کنی

محل زندگی
    شمال-ایران

خوب پس اینطور که از تعاریف شما متوجه شدم رشته GIS با ذهنیات من تفاوت زیادی داره و یا به قول Spider با رشته کامپیوتر تضاد زیادی داره

در هر صورت از توضیحاتتون ممنونم

سلام به همه
    باید به اطلاع همگی برسونم که رشته GIS در ایران وجود داره و به معنی سیستم اطلاعات جغرافیایی (geographic information systems) هست و به همین نام هم در دفترچه کنکور ارشد وجود داره. درسته که یکی ازگرایشهای عمران هم هست ولی در اصل یک رشته مستقل ارشد هست.درضمن قبولی دراین رشته سخته و فقط دانشگاههای: شهیدبهشتی تهران،دانشگاه اصفهان، و دانشگاه اهواز این رشته رو دارن.
    GIS مجموعه ای سازمان یافته از سخت افزار ، نرم افزارهای كامپیوتری ، داده های مكان مرجع شامل : داده های توصیفی ومكانی ، افراد متخصص والگوریتم هاست كه به منظور گردآوری ، ذخیره سازی ، بهنگام سازی ، پردازش، بازیافت ، تجزیه وتحلیل وارائه شكلهای مختلف اطلاعات مكان مرجع ، طراحی وایجاد شده و به بیان مشخصات و ویژگی های جغرافیائی داده ها می پردازد.
    امسال ظرفیت پذیرش سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی 19 نفر روزانه و 8 نفر شبانه بود.
    آخرین ویرایش به وسیله lady saeideh : پنج شنبه 11 آذر 1389 در 22:05 عصر

سلام
    من دانشجوی کارشناسی نرم افزار هستم
    پروژه فاینالم در مورد تهییه GIS برای نقشه کابل کشی دانشگاهه
    میشه بگید از کجا باید شروع کنم؟

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید