نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: آیکون کنار فیلد تاریخ میلادی

آیکون کنار فیلد تاریخ میلادی

سلام بر اساتید
    چند وقتیست ذهنم مشغول نحوه ایجاد آیکون کناری فیلد تاریخ میلادی شده (تصویر ضمیمه)
    وقتی بر روی فیلدی که نمایش دهنده تاریخ میلادی است کلیک میشود این آیکون ظاهر و با کلیک بر روی آن تقویم میلادی برای درج تاریخ آشکار میشود .
    جالب اینست که این آیکون علاوه بر نمایش در روی فرم ها در سطر های جدول هم در کنار فیلد مربوطه آشکار میشود .
    کنجکاو شدم راز ایجاد و نحوه نمایش این آیکون به چه صورتیه و آیا امکان ایجاد چنین آیکونی در سابفرم اکسس وجود داره ؟
    ممنون
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار padide55
    محل زندگی
    زاهدان

نقل قول: آیکون کنار فیلد تاریخ میلادی

نقل قول نوشته شده توسط atf1379 مشاهده تاپیک
    سلام بر اساتید
    چند وقتیست ذهنم مشغول نحوه ایجاد آیکون کناری فیلد تاریخ میلادی شده (تصویر ضمیمه)
    وقتی بر روی فیلدی که نمایش دهنده تاریخ میلادی است کلیک میشود این آیکون ظاهر و با کلیک بر روی آن تقویم میلادی برای درج تاریخ آشکار میشود .
    جالب اینست که این آیکون علاوه بر نمایش در روی فرم ها در سطر های جدول هم در کنار فیلد مربوطه آشکار میشود .
    کنجکاو شدم راز ایجاد و نحوه نمایش این آیکون به چه صورتیه و آیا امکان ایجاد چنین آیکونی در سابفرم اکسس وجود داره ؟
    ممنون
    در تنظیمات این رو میدونم که اول input mask بگذارید خطا میده
    ثانیا قابلیت فعال و غیرفعال نمودن اون در تنظیمات فیلد هست . طبق نمونه
    ساب فرم نمونه بگذارید مشکل توسط دوستان بررسی بشه .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط padide55 مشاهده تاپیک
    در تنظیمات این رو میدونم که اول input mask بگذارید خطا میده
    ثانیا قابلیت فعال و غیرفعال نمودن اون در تنظیمات فیلد هست . طبق نمونه
    ساب فرم نمونه بگذارید مشکل توسط دوستان بررسی بشه .
    سلام
    نسبت به این موضوع واقف هستم و در توضیحاتم اشاره کرده ام
    منظورم اینست که برای فیلدهایی که تاریخ شمسی در آن درج میشود و از date peaker شمسی برای درج تاریخ استفاده میشود آیا این امکان وجود دارد که آِیکون شناوری که در سمت چپ تکست باکس ظاهر میشود ایجاد نمود ؟
    البته میتوان این آیکون بر روی فرم های از نوع Single Form ایجاد نمود ، که با کلیک بر روی تکست باکس تاریخ این آیکون ظاهر و با بستن شدن date peaker مخفی شود . ولی تا جائیکه من اطلاع دارم در فرمهای از نوع Continuous Forms یا Datasheet که فیلدها در کنار و ردیف هم هستند و ظاهر و مخفی شدن آیکون برای همه رکوردها تکرار میشود وجود ندارد .ولی در تاریخ های میلادی این آیکون در فرمهای از نوع Continuous Forms یا Datasheet در کنار هر فیلد تاریخ به تنهائی ظاهر و مخفی میشود.

ضمن اینکه همانند date peaker میلادی date peaker شمسی هم زیر تکست باکس تاریخ ظاهر شود .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله atf1379 : دوشنبه 21 مهر 1399 در 14:32 عصر

کاربر دائمی آواتار eb_1345
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط atf1379 مشاهده تاپیک
    سلام
    نسبت به این موضوع واقف هستم و در توضیحاتم اشاره کرده ام
    منظورم اینست که برای فیلدهایی که تاریخ شمسی در آن درج میشود و از date peaker شمسی برای درج تاریخ استفاده میشود آیا این امکان وجود دارد که آِیکون شناوری که در سمت چپ تکست باکس ظاهر میشود ایجاد نمود ؟
    البته میتوان این آیکون بر روی فرم های از نوع Single Form ایجاد نمود ، که با کلیک بر روی تکست باکس تاریخ این آیکون ظاهر و با بستن شدن date peaker مخفی شود . ولی تا جائیکه من اطلاع دارم در فرمهای از نوع Continuous Forms یا Datasheet که فیلدها در کنار و ردیف هم هستند و ظاهر و مخفی شدن آیکون برای همه رکوردها تکرار میشود وجود ندارد .ولی در تاریخ های میلادی این آیکون در فرمهای از نوع Continuous Forms یا Datasheet در کنار هر فیلد تاریخ به تنهائی ظاهر و مخفی میشود.

ضمن اینکه همانند date peaker میلادی date peaker شمسی هم زیر تکست باکس تاریخ ظاهر شود .
    سلام
    در اکسس امکان انجام خیلی از کارها وجود دارد فقط نیاز به کمی خلاقیت و البته یک اشراف نسبی به کد نویسی دارد.
    ویدئو نمونه زیر را مشاهده بفرما!
    ضمناً بدلایلی امکان ارسال فایل نمونه و آموزش وجود نداره

http://s16.picofile.com/file/8410753...eaker.mp4.html

نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
    سلام
    در اکسس امکان انجام خیلی از کارها وجود دارد فقط نیاز به کمی خلاقیت و البته یک اشراف نسبی به کد نویسی دارد.
    ویدئو نمونه زیر را مشاهده بفرما!
    ضمناً بدلایلی امکان ارسال فایل نمونه و آموزش وجود نداره

http://s16.picofile.com/file/8410753218/Shamsidate_peaker.mp4.html
    خیلی عالیه
    آخرین ویرایش به وسیله atf1379 : پنج شنبه 24 مهر 1399 در 05:27 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •