مشاهده دست آورد نظرسنجی: آیا آنتی ویروس براتون نصبه؟

رای دهنده
28. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • همیشه نصب و فعاله + آخرین بروزرسانیش استفاده میکنم

23 82.14%
  • همیشه نصب ولی اکثرا غیر فعاله و هرموقع نیاز بود فعالش میکنم + آخرین بروزرسانیش استفاده میکنم

1 3.57%
  • همیشه نصب ولی اکثرا غیر فعاله و هرموقع نیاز بود فعالش میکنم + هرموقع حس کردم لازمه بروزرسانیش میکنم

2 7.14%
  • هیچ وقت نصب نمیکنم

2 7.14%
نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: چی کار کنیم کامپیوتر ویروسی نشه؟ و آیا آنتی ویروس براتون نصبه؟

کاربر دائمی آواتار حمید محمودی
    محل زندگی
    0x0001

چی کار کنیم کامپیوتر ویروسی نشه؟ و آیا آنتی ویروس براتون نصبه؟

لطفا درمورد راهایی که فقط از ورود ویروس جلوگیری میکنه(نه اینکه ویروس اومد کامپیوتر رو آلوده کرد حالا چیکار کنیم) بحث کنید

یه مدت طولانی بود که خودمو از قید و بند هر گونه آنتی ویروس رهایی بخشیده بودم، اما یه مدت هست که باز نصب هست.اما راه های زیر بدون

استفاده آنتی ویروس هست.

من به شخصه از راه های غیر اینترنتی 2 نوع ویروس بیشتر ندیدم.

اولی اون دسته از ویروس هایی که از طریق Autorun خودشونو از طریق جاهایی مثل Flash و Ram و Cd و ... اجرا میکنن.اولا اینکه همیشه ویژگی

اتوران در ویندوز غیرفعال هست. منم اگه اینا (مثلا Flash) مال خودم نباشه، از راه های غیر معمول مثل باز کردن درایو اون از طریق Folders (همون

Tree View) که در Windows Explorer هست باز میکنم تا حالا که هیچ مشکلی نداشتم و کامپیوتر از اون طریق ویروسی نشده.

ولی اگه اینا (مثلا Flash) مال خودم باشه. توش یه فولدر با نام autorun.inf ساختم و توی همین فولدر از طریق Cmd یه فولدر با نام غیر مجاز مثلا

AUX ساختم. در این حالت فلش رو اگه به یه کامپیوتر ویروسی بزنم خوب ویروس رو کپی میکنه توی فلشم ولی چون همیشه فایل های رایانه حتی

فایل های سیستمی که مخفی هستن نمایش میدم(از طریق Folder Option)، چون فایل های ویروس اکثرا تابلو هسن (مثلا نام های عجیب قریب

و...) و منم توی فلش رو میدونم قبلا چی توش بوده ، خوب وقتی فلش رو روی کامپیوتر خودم میزنم، دستی میام فایل های ویروس رو حذف میکنم.

دومی هم که ویروس های Sality و امثالهم (یه نوع ویروس که میاد خودشو به انتهای فایل های اجرایی میچسپونه و از اون طریق خودشو پخش میکنه)

که از پس این یکی برنیومدم. (میشه از طریق راه هایی مثل حجم فایل تشخیص داد چون حدود 52KB به فایل اضافه میکنه اما حجم همه فایل ها که

حفظ نیستم و یا از طریق تاریخ فایل که اینم حسش نیست... )

الانم آنتی ویروس سبک NOD32 نصبه ولی دیسبل هست. و هرموقع نیاز داشتم فعاش میکنم.
    لطفا در نظر سنجی هم شرکت کنید.

برای این دو نوع ویروس هم راه حل بهتری سراغ دارید؟ (البته بدون استفاده از آنتی ویروس )
    سیستم عامل هم در اینجا یه چیز ضعیف مثل XP فرض کنید.

نقل قول: چی کار کنیم کامپیوتر ویروسی نشه؟ و آیا آنتی ویروس براتون نصبه؟

از لینوکس استفاده کنید!

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    San Frabarnamenevisco

به نظر من امنیت از هر چیزی مهم تره، اینکه شما یه سیستم بی دفاع درست کردید و هر وقت که کار از کار گذشته بود، یه لشگر سرباز بفرستید سراغ دشمن، اصلا کار درستی نیست. همه ویروس ها از این روش هایی که ضدشون رو ارایه دادید استفاده نمی کنند...

استفاده از لینوکس خیلی خوبه ولی همیشه هم نمیشه از ویندوز دست کشید، شما سعی کنید همیشه آنتی ویروستون فعال و آپدیت باشه، هیچ وقت از Firewall آنتی ویروس ها و یا فایروال ویندوز استفاده نکنید و از برنامه هایی مثل Zone Alarm بهره بگیرید. تمام آپدیت های ویندوز رو هم نصب کنید. این ساده ترین راه ایمن شدن سیستم تون از ویروس و هکر و ... هستش.

کاربر دائمی آواتار 1485159
    محل زندگی
    NULL

زیاد با این ویروسا کار نداشته باشی باهات کاری ندارن ولشون کن بزار واسه خودشون بچرن....

کاربر جدید
    محل زندگی
    بی در و پیکرستان

دوست عزیز من هم با اینکه مدتی دنبال یادگیری راههای جلوگیری از ورود ویروس و پاکسازی اونها به صورت دستی بودم ! ولی بعدا به این نتیجه رسیدم که با لج بازی نمیشه جلوی اینها رو گرفت .
    مثلا یه ویروسی بود که از راه یه باگ تو ایکس پی شبکه رو آلوده میکرد و یه ترافیک بسیار سنگین ایجاد میکرد . !! حالا هی بیا راههای جلوگیریش رو یاد بگیر .

الان حداقل از نود 32 و یه فایروال استفاده میکنم .

کاربر دائمی آواتار HAMRAHSOFT.IR
    محل زندگی
    هرجا كه غم و ناراحتي باشه

نقل قول نوشته شده توسط مرتضی پیروزی مشاهده تاپیک
    از لینوکس استفاده کنید!
    خوب آيا نرم افزارهاي ويندوز داخلش اجرا مشه؟

کاربر جدید آواتار saleh_peyman
    محل زندگی
    تهران

Post نقل قول: چی کار کنیم کامپیوتر ویروسی نشه؟ و آیا آنتی ویروس براتون نصبه؟

سلام دوست عزیز

بنده پیشنهاد میکنم داشتن یه ویروس یاب به روز و استفاده از یک فایروال خوب لازم و ضروری است... حالا حتی به صورت روتین از اینترنت استفاده نشود.

چند وقته راه انتشار ویروس ها و تروجان ها از طریق فلش مموری ها است...

در هر صورت جهت بالا بردن امنیت داشتن ویروس یاب و فایروال ضروری است.

پیشنهاد من Nod32 ...

به نظر من داشتن یه برنامه مثل Autorun Remover از داشتن بعضی از آنتی ویروس های گردن کلفت و سنگین خیلی بهتره . شاید فقط کارش تشخیص فایل های راه انداز ویروس ها باشه ولی به جرات متیونم بگم که از موقعی که این برنامه رو نصب کردم دیگه هرچی فلش به سیستم وصل میکنم ، سریع فایل های اتورانش نابود میشه .
    قابلیت های خوبی دیگه ای هم داره . مثل قابلیت Immunity که که داخل درایوهای شما یه فولدر با نام Autorun.inf ایجاد میکنه ( مثل همون روشی که دوستمون فرمودن ) و به هیچ وجه هم پاک نمیشه و بنابراین فایل های رانداز ویروس کپی نمیشن .
    از برنامه هایی مثل Zone Alarm بهره بگیرید
    به نظر منهم که خوبه . چون توسط بزرگترین هکر ایران یعنی جناب بهروز کمالیان ( مدیر گروه امنیتی آشیانه ) هم توصیه شده .
    از لینوکس استفاده کنید!
    راه بدی نیست ولی به قول دوست خوبم آلکس جون نمیشه همیشه هم از ویندوز دست کشید .
    با استفاده از برنامه هایی مثل WINE میتونید برنامه های ویندوزی رو داخل لینوکس اجرا کنید .

نقل قول نوشته شده توسط دل شكسته مشاهده تاپیک
    سلام
    اول باید خدمتون عارض بشم که منظور من این بود که در حین وب گردی اگر از لینوکس استفاده بشه، میشه گفت خیالتون تا حدی راحتتره...........
    من باب اجرای نرم افزارهای ویندوز هم باید عرض کنم بله با نرم افزار Wine شما میتونید بعضی از نرم افزارهای ویندوز رو روی لینوکس نصب کنید..............
    موفق باشید

اول باید خدمتون عارض بشم که منظور من این بود که در حین وب گردی اگر از لینوکس استفاده بشه، میشه گفت خیالتون تا حدی راحتتره...........
    البته یکی از مشکلاتی که بنده همیشه با لینوکس داشتم این بود که وصل شدنش به اینترنت واقعا دردسر داره . البته جناب پیروزی اگه شما لینک خوبی دارید که نحوه اتصال به اینترنت در ابونتو رو توضیح بده ، ممنون میشم که در اختیار بنده و دیگر دوستان هم قرار بدید .......

سلام
    والا دوست عزیز لینک خاصی در ذهن ندارم، ولی اگر بگردی پیدا میشه........
    ولی نکته بسیار مهمی که هست، اینه که بسیاری از افراد مودمشون مثل من Win-modem هست و با لینوکس
    ناسازگار، من خودم هر کاری کردم نشد بهش بفهمونم که بابا این مودمه و باهاش به اینترنت وصل میشن!!
    خودم بیخیالش شدم،چون سایت هایی که میرم معتبره و اساساً از خونه دانلود نمیکنم، زیاد نمیترسم.......
    -------------------------

به نظرمن نودرو فعال بزار ویروسsalityرو خودش تشخیص میده من نمیدونستم این ویروس خودشو به فایلای اجرایی میچسبونه از اون سیستم ویروسیم یکی دوتا فایل اگزه ریختم توی این سیستمم نود گیر دادا گفت اینا ویروسه ولی منو گفتم الکی میگه پس همین Salityبوده بهش چسبیده بوده حتما!

کار خاصی هم نکرد task mangerوregistryرو غیرفعال کرد که برگردونمشون و یه چندتااز نرم افزارای سیستمم رو خراب کرددوباره نصب کردم الان سیستمم خوب شده بدون عوض کردن وین.

راستی پس من الان اون سیستمم که ویروسیه الان این فایلای اگزه م توی اون سیستم خراب شده؟! sality به اخرشون چسبیده؟ من فایلای اگزه م رو لازم دارم.

اخه اوردم یه سیستمم که نود گفت ویروسیه بعدشم دیدم که راست گفت

همین..... ؟

محل زندگی
    0x0001

کار خاصی هم نکرد task mangerوregistryرو غیرفعال کرد که برگردونمشون و یه چندتااز نرم افزارای سیستمم رو خراب کرددوباره نصب کردم الان سیستمم خوب شده بدون عوض کردن وین.
    به ظاهر کاری نمیکنه، اما در پس پرده....
    خانواده ی مختلفی هم داره و هر کدوم سعی دارن دمار از روزگار ویندوز در بیارن.

راستی پس من الان اون سیستمم که ویروسیه الان این فایلای اگزه م توی اون سیستم خراب شده؟! sality به اخرشون چسبیده؟ من فایلای اگزه م رو لازم دارم.
    بستگی به نوع فایل اجرایی داره و نوع ویروسی که خودشو Inject کرده. اما من تا حالا ندیدم بتونه Inno setup فایل رو خراب بشه و دیگه اجرا نشه. اما ستاپ پک شده NSIS رو به وفور دیدم خراب خراب شد.

بستگی به نوع فایل اجرایی داره و نوع ویروسی که خودشو Inject کرده. اما من تا حالا ندیدم بتونه Inno setup فایل رو خراب بشه و دیگه اجرا نشه. اما ستاپ پک شده NSIS رو به وفور دیدم خراب خراب شد.
    نمیدونم من شش تا فایل نصب اگزه داشتم برای همشون میگه sality شدن ... ولی اجرا میشند ولی خب ویروسی شدند دیگه پس اجرا کنم سیستمم ویروسی میشه یکیشو نصب کردم بعد سیستمم ویروسی شد! میشه کاری کرد؟!

محل زندگی
    0x0001

نمیدونم من شش تا فایل نصب اگزه داشتم برای همشون میگه sality شدن ... ولی اجرا میشند ولی خب ویروسی شدند دیگه پس اجرا کنم سیستمم ویروسی میشه یکیشو نصب کردم بعد سیستمم ویروسی شد! میشه کاری کرد؟!
    عرض کردم که. بستگی داره. چون بعضی از فایل ها پس از پاکسازی توسط آنتی ویروس غیرقابل اجرا میشن. مثل RAR SFX ، حالا فایلتون چیه؟ چه setup ایی؟؟

عرض کردم که. بستگی داره. چون بعضی از فایل ها پس از پاکسازی توسط آنتی ویروس غیرقابل اجرا میشن. مثل RAR SFX ، حالا فایلتون چیه؟ چه setup ایی؟؟
    یکیش نصب ff بود بقیه شم هم چندتااز فایلایی بود که از نت دانلود کرده بودم ...
    بهرحال دیگه تست نکردم.

چون از این پوشهه که شش تا هستند چهارتاش رو نود میگه ویروسی شدند ... دوتای دیگه رو هیچی نمیگه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •