نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: انتخاب یک آیتم از کامبو فعلی و نمایش داده نشدن اون آیتم در کامبوهای دیگر

Post انتخاب یک آیتم از کامبو فعلی و نمایش داده نشدن اون آیتم در کامبوهای دیگر

سلام
    من برنامه ای سه لایه توی فرم اپلیکیشن نوشتم ،که مربوط به اجاره دادن لوازم میباشه،من نام این لوازم رو از بانک خونده و توی 4 تا کامبو باکس قرار دادم.حالا میخوام زمانی که یک وسیله رو انتخاب کردم(یعنی این وسیله رو اجاره کردم)از کامبوباکس اولی اون عنصر دیگه توی کامبوهایدیگه نشون داده نشه، دوستان برنامه نویس لطفا کمک کنید یا یک تکه کدی برای حل این مساله بذارید(خیلی واجبه)
    با تشکر

نقل قول: انتخاب یک آیتم از کامبو فعلی و نمایش داده نشدن اون آیتم در کامبوهای دیگر (فوق العاده ضروری)

بذارید واضح تر بگم:
    من توی بانک اطاعاتیم یه جدول دارم که توی اون نام کالاها رو برای اجاره نوشتم،حالا اطلاعاتو از این جدول واکشی کرده و توی چهار کمبو باکس گذاشتم(یعنی منبع داده این 4 تا کمبو جدول Tbl_Kala میباشه)مثلا من توی جدول کالاهای بالابر،میکسر و ویبراتور رو دارم حالا میخوام اگه کاربر در کمبو باکس 1 میکسر رو انتخاب کرد در مابقی کمبو باکس میکسر نمایش داده نشه.
    فقط میدونم دستورات رو باید توی رویداد Change کمبو باکس 1 باید بنویسم که با تغییر انتخاب عنصر،تغییرات به مابقی کمبو باکس ها اعمال بشه اما کدش رو نمیدونم چطوره دوستان میتونید لطف کنید و برام یه تکه کد در این مورد بذارید،البته به صورت 3 لایه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    به جبر روزگار تهران هستم.

نقل قول: انتخاب یک آیتم از کامبو فعلی و نمایش داده نشدن اون آیتم در کامبوهای دیگر

سلام. میتونید با دیتاتیبل عمل فیلتر کردن رو انجام بدید. در رویداد selectedindexchange کمبو اول بایستی کمبو دوم رو فیلتر کنی. در کمبو دوم باید کمبو سوم رو فیلتر کنی و در کمبو سوم هم آخرین کمبو رو فیلتر کرد. بذارید بیشتر توضیح بدم. در کمبو اول و در رویداد ذکر شده باید نتیجه select رو که شامل همه کالاها هست درون یک دیتاتیبل بریزد با توجه به مقدار کمبو1 فیلتر کنید و درون کمبو 2 بریزید:

dt.DefaultView.RowFilter = "KalaName = '" + comboBox1.Text + "'";
    comboBox2.DataSource = dt;
    comboBox2.DisplayMember = "KalaName";

در رویداد ذکر شده برای کمبو 2، باید همزمان از مقادیر کمبو1 و کمبو 2 برای فیلتر کردن استفاده کنید و نتیجه رو درون کمبو 3 بریزید:
     dt.DefaultView.RowFilter = "KalaName = '" + comboBox1.Text + "' OR KalaName = '" + comboBox2.Text + "'";
    comboBox3.DataSource = dt;
    comboBox3.DisplayMember = "KalaName";

و برای کمبو3 و در رویداد ذکر شده، باید همزمان از مقادیر کمبوهای 1 ،2 و 3 باری فیلتر کردن استفاده کنید و نتیجه رو دروم کمبو4 بریزید:
    dt.DefaultView.RowFilter = "KalaName = '" + comboBox1.Text + "' OR KalaName = '" + comboBox2.Text + "' OR KalaName = '" + comboBox3.Text + "'";
    comboBox4.DataSource = dt;
    comboBox4.DisplayMember = "KalaName";

موفق باشی.

کاربر دائمی آواتار khokhan
    محل زندگی
    اسکو

نقل قول: انتخاب یک آیتم از کامبو فعلی و نمایش داده نشدن اون آیتم در کامبوهای دیگر

درود بر شما دوست عزیز

من با توجه به گفته های شما این نمونه کوچیک رو ساختم

حالا شما یه نگاه بهش بندازین اگه همونی هست که شما می خواستین

با دیتابیس هم کار می کنیم

بدرود تا بعد
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

مدیر بخش آواتار مهرداد صفا
    محل زندگی
    select Country,City From World where Country.Name=IRAN and City.Contains(حضرت معصومه(ع))

نقل قول نوشته شده توسط ali1112 مشاهده تاپیک
    سلام
    من برنامه ای سه لایه توی فرم اپلیکیشن نوشتم ،که مربوط به اجاره دادن لوازم میباشه،من نام این لوازم رو از بانک خونده و توی 4 تا کامبو باکس قرار دادم.حالا میخوام زمانی که یک وسیله رو انتخاب کردم(یعنی این وسیله رو اجاره کردم)از کامبوباکس اولی اون عنصر دیگه توی کامبوهایدیگه نشون داده نشه، دوستان برنامه نویس لطفا کمک کنید یا یک تکه کدی برای حل این مساله بذارید(خیلی واجبه)
    با تشکر

با سلام.
    این طور که من متوجه شدم، شما تعدادی کالا در انبار برای اجاره دادن دارید که با اجاره دادن هر کالا موجودی انبار 0 شده و این کالا در لیست کالاها نمایش داده نمی شود؛ با این حساب به نظر من بهتر است که یک فیلد در جدول به صورت عددی برای تعداد موجودی یا به صورت bit برای تشخیص موجود بودن یا نبودن کالا در نظر بگیرید. در این صورت با اجاره دادن کالا مقدار این فیلد صفر می شود و در query مشخص می کنید که فقط کالاهای موجود را می خواهید.
    چشم ظاهر گر نبیند عیب نیست چشم دل گر ننگرد باید گریست
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ

نقل قول نوشته شده توسط veniz2008 مشاهده تاپیک
    سلام. میتونید با دیتاتیبل عمل فیلتر کردن رو انجام بدید. در رویداد selectedindexchange کمبو اول بایستی کمبو دوم رو فیلتر کنی. در کمبو دوم باید کمبو سوم رو فیلتر کنی و در کمبو سوم هم آخرین کمبو رو فیلتر کرد. بذارید بیشتر توضیح بدم. در کمبو اول و در رویداد ذکر شده باید نتیجه select رو که شامل همه کالاها هست درون یک دیتاتیبل بریزد با توجه به مقدار کمبو1 فیلتر کنید و درون کمبو 2 بریزید:

dt.DefaultView.RowFilter = "KalaName = '" + comboBox1.Text + "'";
    comboBox2.DataSource = dt;
    comboBox2.DisplayMember = "KalaName";

در رویداد ذکر شده برای کمبو 2، باید همزمان از مقادیر کمبو1 و کمبو 2 برای فیلتر کردن استفاده کنید و نتیجه رو درون کمبو 3 بریزید:
     dt.DefaultView.RowFilter = "KalaName = '" + comboBox1.Text + "' OR KalaName = '" + comboBox2.Text + "'";
    comboBox3.DataSource = dt;
    comboBox3.DisplayMember = "KalaName";

و برای کمبو3 و در رویداد ذکر شده، باید همزمان از مقادیر کمبوهای 1 ،2 و 3 باری فیلتر کردن استفاده کنید و نتیجه رو دروم کمبو4 بریزید:
    dt.DefaultView.RowFilter = "KalaName = '" + comboBox1.Text + "' OR KalaName = '" + comboBox2.Text + "' OR KalaName = '" + comboBox3.Text + "'";
    comboBox4.DataSource = dt;
    comboBox4.DisplayMember = "KalaName";

موفق باشی.
    سلام خیلی ممنون دوست گلم که جوابمو دادین
    اما امتحان کردم نشد،بلد نبودم چطوری تو سه لایه بنویسمش!

نقل قول نوشته شده توسط khokhan مشاهده تاپیک
    درود بر شما دوست عزیز

من با توجه به گفته های شما این نمونه کوچیک رو ساختم

حالا شما یه نگاه بهش بندازین اگه همونی هست که شما می خواستین

با دیتابیس هم کار می کنیم

بدرود تا بعد
    سلام
    ممنون آقای khokhan عزیز
    تا چک کنم ببینم آیا جواب میده یا نه؟؟؟

نقل قول نوشته شده توسط M.safa مشاهده تاپیک
    با سلام.
    این طور که من متوجه شدم، شما تعدادی کالا در انبار برای اجاره دادن دارید که با اجاره دادن هر کالا موجودی انبار 0 شده و این کالا در لیست کالاها نمایش داده نمی شود؛ با این حساب به نظر من بهتر است که یک فیلد در جدول به صورت عددی برای تعداد موجودی یا به صورت bit برای تشخیص موجود بودن یا نبودن کالا در نظر بگیرید. در این صورت با اجاره دادن کالا مقدار این فیلد صفر می شود و در query مشخص می کنید که فقط کالاهای موجود را می خواهید.
    سلام ممنون از جوابتون اما من فعلا یک تکه کد میخوام که اگه کالایی در کمبو 1 انتخاب شد در کمبو 1 و2 و 3 نشون داده نشه
    تکه کد سه لایه!

تاپیک های مشابه

1. خواندن متن های نمایش داده شده در اینترفیس یک برنامهء دیگر
    نوشته شده توسط eshpilen در بخش برنامه نویسی با MFC و ++Visual C
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 01 تیر 1389, 20:48 عصر
  2. سوال: نمایش داده نشدن یه section
    نوشته شده توسط msozan در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 11 فروردین 1389, 07:54 صبح
  3. سوال: نمایش داده نشدن master page
    نوشته شده توسط article در بخش توسعه وب (Web Development)
    آخرین پست: یک شنبه 08 شهریور 1388, 16:48 عصر
  4. سوال: نمایش داده نشدن اسم QRlabel
    نوشته شده توسط rahjoya در بخش ابزارهای گزارش سازی در دلفی
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 19 دی 1387, 07:55 صبح
  5. نمایش داده نشدن محتویات صفحه
    نوشته شده توسط ar_monti@ در بخش ASP.NET Web Forms
    آخرین پست: یک شنبه 11 آذر 1386, 14:02 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید