نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: مشکل اتصال دیتابیس و برنامه

مشکل اتصال دیتابیس و برنامه

با سلام خدمت دوستان عزیز

ابتدا باید بگم که از SQL2005 Express استفاده می کنم . زمانی که پایگاه داده درون SQl درست می کنم موردی نداره و وصل میشه.

اما زمانی که میخوام داخل C#‎ این کارو انجام بدم نمیشه. نه بصورت کد و نه بصورت Wizard.

حتی در Wizard در قسمت Server Name هیچ سروری رو نمیشناسه.

ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: مشکل اتصال دیتابیس و برنامه

دوست عزیز سرورت را به صورت زیر معرفی کن

server = .\sqlexpress

البته اگر درون sql بتونی سرور express را پیدا کنی حتما توی برنامه هم پیدا میشود.

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.

من مشکلی تو بخش کد ندارم. از SQl هم به خوبی Connect میشه. منظورم این بود حتی اگه تو برنامم از کد هم استفاده نکنم بخوام به صورت Object به Data Base وصل بشم بازم در قسمت Server Name که به صورت Combo هست هیچ سروری نیست و نمیشه وصل بشی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تبریز

دوست عزیز فکر میکنم اگه توی همان جاییکه از شما نام سرور را میخواهد شما عبارت

.\sqlexpress

را تایپ کنی مشکلت حل میشود . همانطوری که اشاره کردم اگر در studio management بتونی به اون وصل شی در جاهای دیگر هم به راحتی میتونی و مشکلی نیست . مثلا اگر یک دیتا ست داشته باشی که بخواهی یک اتصال به پایگاه داده ایجاد کنی باید اولا نوع سرور را microsoft sql server انتخاب کنی و نام سرور را هم همان عبارتی بالا ( .\sqlexpress) را تایپ کنی و با زذن کلید test connection میبینی که ارتباط به راحتی برقرار میشود.

ممنون دوست عزیز از (local) هم استفاده کردم شد.

کاربر تازه وارد آواتار ohh_mid
    محل زندگی
    تهران

موقع Connect شدن از طریق Management اسم سرور چی هست همون رو تو Connction string بزار

موفق باشی

نقل قول نوشته شده توسط ohh_mid مشاهده تاپیک
    موقع Connect شدن از طریق Management اسم سرور چی هست همون رو تو Connction string بزار

موفق باشی
    اگه از اون نام استفاده کنم موقعی که برنامه به یه کامپیوتر دیگه برده میشه کار نمیکنه چون نام سرور فرق میکنه. بهترین راه استفاده از local یا "." هستش

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •