نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: بهترین شیوه برای دریافت تاریخ و زمان از کاربر چیست ؟ و معرفی یک Dll کامل و مناسب ؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار nasr
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است

نقل قول: بهترین شیوه برای دریافت تاریخ و زمان از کاربر چیست ؟ و معرفی یک Dll کامل و مناسب ؟

سلام جناب کرامتی
    من از .net Core استفاده میکنم(البته اول کار هستم)
    دو تا سوال دارم
    اول اینکه ، بدون اینکه روش شما را پیاده کنم، تاریخ ها بصورت شمسی نمایش داده میشه یعنی توی دیتابیس میلادی است ولی توی نمایش شمسی
    دلیلش چیه؟
    دوم اینکه من ApplyFormatInEditMode = true را هم اضافه میکنم ولی در حالت ویرایش اصلا هیچ تاریخی در TextBox مربوطه نمایش داده نمیشه، نه میلادی و نه شمسی
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    آخرین ویرایش به وسیله nasr : یک شنبه 14 دی 1399 در 11:27 صبح

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

نقل قول: بهترین شیوه برای دریافت تاریخ و زمان از کاربر چیست ؟ و معرفی یک Dll کامل و مناسب ؟

نقل قول نوشته شده توسط nasr مشاهده تاپیک
    سلام جناب کرامتی
    من از .net Core استفاده میکنم(البته اول کار هستم)
    دو تا سوال دارم
    اول اینکه ، بدون اینکه روش شما را پیاده کنم، تاریخ ها بصورت شمسی نمایش داده میشه یعنی توی دیتابیس میلادی است ولی توی نمایش شمسی
    دلیلش چیه؟
    سلام.
    اگر تاریخ ویندوزتون روی شمسی تنظیم شده باشد فقط روی سیستم عامل شما (نه دیگر سیستم ها، از جمله سرور سایت تون) تاریخ ها شمسی دیده میشه، اما اگر قرار باشه همه جا درست دیده بشه لازمه از کلاس فعال ساز تاریخ شمسی استفاده کنید.

دوم اینکه من ApplyFormatInEditMode = true را هم اضافه میکنم ولی در حالت ویرایش اصلا هیچ تاریخی در TextBox مربوطه نمایش داده نمیشه، نه میلادی و نه شمسی
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    اگر TextBox مربوطه به درستی به یک فیلد DateTime از مدل Bind شده باشه مشکل حل میشه.

کاربر دائمی آواتار nasr
    محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط مهدی کرامتی مشاهده تاپیک
    سلام.
    اگر تاریخ ویندوزتون روی شمسی تنظیم شده باشد فقط روی سیستم عامل شما (نه دیگر سیستم ها، از جمله سرور سایت تون) تاریخ ها شمسی دیده میشه، اما اگر قرار باشه همه جا درست دیده بشه لازمه از کلاس فعال ساز تاریخ شمسی استفاده کنید.

اگر TextBox مربوطه به درستی به یک فیلد DateTime از مدل Bind شده باشه مشکل حل میشه.
    سلام آقای کرامتی
    راستش بعید میدونستم بعد از چند سال شما به این تاپیک جواب بدید و همین باعث خوشحالی بنده شد

میشه لطفا راهنمایی کنید با توجه به اینکه .net core جایی با عنوان Application_BeginRequest نداره، من چطور از این روشی که شما آموزش دادید استفاده کنم؟
    ممنون

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

سلام آقای کرامتی
    راستش بعید میدونستم بعد از چند سال شما به این تاپیک جواب بدید و همین باعث خوشحالی بنده شد

میشه لطفا راهنمایی کنید با توجه به اینکه .net core جایی با عنوان Application_BeginRequest نداره، من چطور از این روشی که شما آموزش دادید استفاده کنم؟
    ممنون
    یک کلاس برای انجام کاری که درخواست کردید در ASP.NET Core ضمیمه کردم. این کلاس، در همه ورژن های دات نت کور جواب میده.

برای فعال کردنش در ASP.NET Core، در ابتدای متد ConfigureServices در StartUp این خط رو اضافه کنید:

// Persian date to be added here.
    CultureInfo.DefaultThreadCurrentCulture = CultureInfo.DefaultThreadCurrentUICulture = PersianDateExtensionMethods.GetPersianCulture();

همین کلاس در آخرین ورژن Blazor و انواع دیگر پروژه های مبتنی بر دات نت کور هم جواب میده. بعنوان مثال، در پروژه های کنسول و ... که فایل لانچر اصلی شون Program.cs است همین دستور رو در ابتدای متد Main فرخوانی کنید.

البته، افزودن کلاس ضمیمه شده به پروژه های مقصد فراموش نشود.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار nasr
    محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط مهدی کرامتی مشاهده تاپیک
    یک کلاس برای انجام کاری که درخواست کردید در ASP.NET Core ضمیمه کردم. این کلاس، در همه ورژن های دات نت کور جواب میده.

برای فعال کردنش در ASP.NET Core، در ابتدای متد ConfigureServices در StartUp این خط رو اضافه کنید:

// Persian date to be added here.
    CultureInfo.DefaultThreadCurrentCulture = CultureInfo.DefaultThreadCurrentUICulture = PersianDateExtensionMethods.GetPersianCulture();

همین کلاس در آخرین ورژن Blazor و انواع دیگر پروژه های مبتنی بر دات نت کور هم جواب میده. بعنوان مثال، در پروژه های کنسول و ... که فایل لانچر اصلی شون Program.cs است همین دستور رو در ابتدای متد Main فرخوانی کنید.

البته، افزودن کلاس ضمیمه شده به پروژه های مقصد فراموش نشود.

سلام جناب کرامتی
    واقعا تشکر میکنم از پاسخگویی شما
    مشکل نمایش تاریخ شمسی در کل پروژه حل شد ولی الان مشکلی که دارم اینه که در حالت ویرایش، تاریخ به درستی نشون داده نمیشه
    این قطعه کد مربوط به ویو در حالت Edit
    <div class="form-group">                
    <label asp-for="NewsDate" class="control-label"></label>
    <input asp-for="NewsDate" class="form-control" />
    <span asp-validation-for="NewsDate" class="text-danger"></span>
    </div>

این هم کد کلاس
     [Display(Name = "تاریخ خبر")]      
    [Required(ErrorMessage = "لطفا {0} را وارد کنید")]
    [DisplayFormat(DataFormatString = "{0:yyyy/MM/dd}", ApplyFormatInEditMode = true)]
    public System.DateTime NewsDate { get; set; }

جالبیش اینه که وقتی ApplyFormatInEditMode را true قرار میدم در زمان ویرایش تاریخ را خالی نشون میده و وقتی false میکنم تاریخ را در textbox نشون میده

با تشکر فراوان
    آخرین ویرایش به وسیله nasr : سه شنبه 23 دی 1399 در 12:35 عصر

تاپیک های مشابه

1. گفتگو: بهترین کامپوننت برای دریافت تاریخ از کاربر
    نوشته شده توسط fool66 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 8
    آخرین پست: پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 11:24 صبح
  2. بهترین روش برای گرفتن تاریخ و زمان از کاربر
    نوشته شده توسط vahid2112 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 14 بهمن 1391, 07:37 صبح
  3. سوال: بهترين روش براي دريافت اطلاعات از ديتابيس ديگر