نمایش نتایج 1 تا 26 از 26

نام تاپیک: خواندن جداول پارداکس در فاکس

خواندن جداول پارداکس در فاکس

چندی است برای برنامه ای که به آن مشغول هستیم نیازمند جمع آوری بانک های اطلاعاتی برنامه های مختلف هستم که جداول آن به کدپیچ های مختلف و محیط های مختلف (پارداکس، اکسس، mysql, sqlserver و...) بود
    معمولا اکثر محیط ها خودشان دارای خروجی هستند که شما می تونید آنهارا در فاکس بخونید ولی بعضهاشون اذیتهای خاص خودشون را دارند (مثل اکسس که مثلا به هنگام خروجی دادن به فاکس حروف را تمام علامت سوال؟ می کرد و ... که پس از کلی ور رفتند فهمیدم چطور حل کنیم ولی خوب باز شد)

در رابطه با خواندن جداول از پاراداکس البته تا نسخه 3.5 خوبیش به این است که خود فاکس آنها را می خونه که البته چون بعضی از جداول پارداکسی ما با سایه (از سری نرم افزارهای سینا (پارداکس فارسی) ) بود برنامه کوچکی برای تبدیل آن به کدپیچ ویندوز نوشتم که گفتم شاید کسی کار مشابه بکنه و کمکی کرده باشیم

در رابطه با جداول پارداکس بالاتر از نسخه 3.5 (معمولا نسخه 7) که معمولا برنامه نویسان دلفی از آن زیاد استفاده می کنند مشکلی بود که در فاکس قابل حل نبود لذا برنامه ای در دلفی نوشتیم تا بتوانیم خروجی آن را بصورت جداول فاکس داشته باشیم که آن را نیاز برای دوستان Upload می کنیم تا کمکی برای کسی که روزی کارش به این نحو افتاد بخورد
    (البته معمولا جداول پارداکس را بصورت پسوردی ذخیره می کنند (که مثلا تا ندانستن پسورد شما قابلیت خواندن جدول را ندارید) که باز از طریق جستجو در اینترنت و پیدا کردن رمز عمومی (که در برنامه قرار دادم) موفق به خواندن آن اطلاعات شدیم
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

برنامه خواندن جداول پارداکس

خواندن از پارداکس فارسی (شرکت سینا (کدپیچ سایه))

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    :موفق: :flower:
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

خواندن جداول پاراداکس 7

خواندن جداول پارداکس 7 (دیتابیس اینجنین معمول در دلفی)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    اقا بسیار ممنون
    ولی برنامه دلفی اجرا نمیشود خطا میگیرد error $2109

از این برنامه من خودم روی جداول مختلف استفاده کردم و جواب داده
    این خطا که کی به شما می دهد (در اول اجرای برنامه؟ به هنگام انتخاب جدول پارداکس؟ به هنگام تبدیل عملیات به فاکس؟ ....)
    نهایتا شما جدولتان را برای من میل کنید تا برایتان تست کنم (تبدیل کنم)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    ممنون از شما
    به حضورتان عرض شود که در هنگامی که جدول db را انتخاب میکنم خطا میگیرد

به هنگام خواندن که برنامه عملیاتی را انجام نمی دهد (خواندن جدول پارداکس)
    اصل کار برنامه به هنگام عملیات تبدیل است که گفتم شاید به دلیل ساختار خاص جدول شما برنامه به اشکالی برخورد کند لذا گفتم که جدول را برایم ایمیل بکنید تا بررسی کنم ببینم چنین اشکالی دارد یا خیر (چون روی جداول مختلفی که من امتحان کردم مشکلی نداشت )
    ولی اینجور که شما می گید به هنگام خواندن (انتخاب فایل) پارداکس اشکال می زند احتمال زیاد اون فایل یک جدول پارداکسی نیست و یا فایل دیگری است ... (برای اطمینان بهتر اگر دلفی دارید توسط database desktop خود دلفی آن را باز کنید ببینید اشکال می گیرد یا نه؟)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    موقعی که جدول db را انتخاب میکنی این خطا را میگیرد و دلفی را نصب نکرده ام و این هم تصویر خطا

این خطا بر اثر نبودن فایلهای (dll) مربوط به موتور بانک اطلاعاتی دلفی (پارداکس 7) است و ربطی به برنامه ندارد
    یقینا شما اطلاعات را از محیط (برنامه ای) آورده که آن برنامه قابلیت مدیریت (اصلاح ، حذف ، ...) اطلاعات این جدول را دارد
    شما باید بقیه فایلهای مربوط به اون برنامه (برنامه حاوی جدول) را کنار جدول بگذارید
    و یا اینکه نرم افزاری که با همچنین دیتابیس اینجینی (مثلا برنامه های دلفی که از قابلیت خودش (پارداکس 7) برای مدیریت بانک اطلاعات استفاده کرده) کار کرده استفاده کنی
    و راحت ترین کار استفاده از برنامه installshield است (در قسمت تنظیمات مربوط به dll های تمامی دیتابیس ها گزینه مربوطه (مربوط به پارداکس) را تیک بزنید) و آن را نصب کنید
    و یا آخرین کار لیست فایلهای dll مربوطه را به صورت دستی کپی کنید
    (بر روی سیستم من به علت نصب نرم افزار دلفی چنین پیغام خطایی نداده بود و در حقیقت حق با شما بود (نقص در کم بودن فایلهای همراه برنامه بنده بوده) (هرچند به علت محدودیت فضای آپلود اگر هم حواس بود امکان آپلود آن نبود) :mrgreen:
    موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    اقا بسیار ممنون از لطف شما :موفق:

لیست فایلهای موردنیاز

خواهش می کنم
    برای راحتی کار بقیه دوستان من لیست فایلهای موردنیاز براساس نوع استفاده را در اینجا می گذارم
     Core BDE Files
    --------------
    IDASCI32.DLL For accessing ASCII files
    IDBAT32.DLL For batch movement of data
    IDDA3532.DLL For accessing Microsoft Access databases
    IDDAO32.DLL For accessing Microsoft Access databases
    IDDBAS32.DLL For accessing dBASE databases
    IDDR32.DLL For Data Repository (Paradox only)
    IDODBC32.DLL For BDE access to ODBC drivers
    IDPDX32.DLL For accessing Paradox databases
    IDQBE32.DLL QBE query engine
    IDR20009.DLL BDE resources
    IDAPI32.DLL Main BDE system DLL
    IDSQL32.DLL SQL query engine (including local SQL)

Language Driver Files
    ---------------------
    BANTAM.DLL Internationalization engine
    *.CVB Character set conversion files
    *.BTL Locales
    BLW32.DLL Expression engine

Files for Microsoft Transaction Server (MTS)
    --------------------------------------------
    DISP.DLL MTS dispensor DLL
    DISP.PAK

Auxiliary Tools/Utilities
    -------------------------
    BDEADMIN.* BDE Administrator utility
    DATAPUMP.* Data Pump data migration tool

سورس کد تبدیل از محیط سایه به ویندوز (برای پارداکس و فاکس) را به درخواست دوستان مجددا آپلود می کنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    اقا من دلفی 5 را نصب کردم و مشکل خواندن جداول پارادکس حل شد ولی dbf درست شده توسط فاکس باز نمیشود و خطای not a table میگیرد لطفا راهنمائی فرمائید

از چه نسخه ای از ویژوال فاکس استفاده می کنید؟ (بنده که با نسخه 9 استفاده کردم مشکلی نداشت)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    با سلام و تشکر من از ورژن 7 وپژوال فاکس استفاده میکنم و ویندوز 98se

نوع ویندوز فرقی نمی کند ولی من با نسخه 7 نیز خروجی برنامه را تست کردم می خواند و مشکلی نداشت
    می خواهید جدولتان را با تعداد کمی رکورد برایم بفرستید تا برایتان چک کنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    اقا از لطف شما بسیار متشکرم جدولیکه دارم متاسفانه نمیشود بفرستم ولی مشکلم را با اکسس حل کردم ولی ایکاش با برنامه شما میشد
    ببینید کاری که من انجام میدهم اینچنین است که ابتدا توسط شما فایل پاردکس را انتخاب و سپس تبدیل میکنم و در نهایت از برنامه خارج میشوم و در نهایت با ویژوال انرا میخواهم باز کنم که خطایی که گفتم میدهد

خواهش می کنم (اون پیشنهاد (گرفتن جدول با حجم کم) را جهت حل مشکل شما مطرح کردم)
    از این برنامه همانطور که قبلا عرض کردم زیاد استفاده کردم و مشکلی نداشته و برای راحتی بقیه دوستان من حتی سورس دلفی آن را نیز گذاشتم (پیشنهاد می کنم در محیط database desktop خود دلفی آن را باز کنید ببینید آیا اشکالی دارد یا خیر؟و پیشنهاد دیگر این جدول را در محیط ویژوال فاکس 9 باز کنید ببینید چه می شود؟)

سلام .
    من می خواهم برنامه فاکس پرو تحت داس را به بانک اطلاعاتی sql تبدیل کنم به شرطی که فرمت های فارسی بهم نریزد.
    ممکن است در این زمینه راهنمایی کنید و یا برنامه تبدیلی(ترجیحا کامپوننت دلفی تا بتوانم از آن داخل برنامه استفاده کنم و مشکل تعداد رکورد را هم نداشته باشم) آن را برایم ارسال نمایید.
    متشکرم E.mail: e_gh3000@yahoo.com
    آخرین ویرایش به وسیله E_Ghasemi : جمعه 23 دی 1384 در 00:44 صبح

به علت بروز اشکال به هنگام خواندن برخی از فایلهای تبدیل شده (مخصوصا آنهایی که دارای فیلد جنرال یا یادداشت هستند) توسط این برنامه ، نسخه جدیدی از این برنامه با قابلیت جدید (تغییر در نحوه کلی الگوریتم تبدیل اطلاعات از پاراداکس به فاکس) را که دیگر چنین مشکلی در هیچ فایل پاراداکسی وجود نخواهد داشت.

نقل قول: خواندن جداول پارداکس در فاکس

باسلام خدمت آقای حسینی
    من یه فایل با پسوند dbf دارم و میخوام به mdb تبدیل کنم طوریکه فونتهای فارسی را درست نمایش دهد.لطفا مرا راهنمایی کنید
    با تشکر

کاربر جدید
    محل زندگی
    مشهد

با عرض سلام
    آیا در مورد فایل dat مدارس هم اطلاعاتی دارید
    اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دامغان

سلام-اميدوارم مفيد باشه
    https://barnamenevis.org/showthread.p...5%D9%87-genedu

ميشه راهنمائي كنيد كه اين فايلهاي prg رو چطور بايد اجرا كنيم چون وقتي اين برنامه را گرفتم و باز كردمم حاوي سه فايل با پسوند prg بود حالا راهنمايي كنيد كه مثلا جدولي بنام a را كه از پارادكس هست چطور با استفاده از اين برنامه به محيط ويندوز تبديل كنيم؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    نقل قول نوشته شده توسط javad_hosseiny مشاهده تاپیک
    سورس کد تبدیل از محیط سایه به ویندوز (برای پارداکس و فاکس) را به درخواست دوستان مجددا آپلود می کنم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •