صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 60

نام تاپیک: RadWeather - کتابخانه ای برای بازیابی اطلاعات مربوط به وضعیت آب و هوا

Thumbs up RadWeather - کتابخانه ای برای بازیابی اطلاعات مربوط به وضعیت آب و هوا

RadWeather کتابخانه ای برای بازیابی اطلاعات مربوط به وضعیت آب و هوای یک شهر است که با C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ نوشتم.
    Demo ی این کتابخانه در آدرس ذیل قابل دسترس هست:

این کتابخانه از وب سرویس آب و هوای سایت !Yahoo استفاده می کند.

فایل ضمیمه، شامل Source کتابخانه و مثال هایی در مورد نحوه ی استفاده از آن در یک پروژه ی Web و Desktop است.

برای استفاده، فایل RadWeather.dll را Add Reference کرده و دو namespace با عناوین RadWeather و RadWeather.Providers را به صفحه معرفی کنید.
    شما با کلاس Weather سر و کار خواهید داشت. این کلاس دارای متدها و خصیصه های ذیل است:

1) خصیصه ی Astronomy به منظور بازیابی ساعت طلوع و غروب آفتاب و دارای خصیصه های ذیل است:
    Sunrise: ساعت طلوع آفتاب
    Sunset: ساعت غروب آفتاب
    2) خصیصه ی Atmosphere به منظور بازیابی اطلاعات جَو و دارای خصیصه های ذیل است:
    Humidity: میزان رطوبت هوا (درصد)
    Visibility: میزان دید (مایل یا کیلومتر)
    Pressure: فشار هوا (پوند بر اینچ مربع یا میلی بار)
    PressureState: وضعیت فشار هوا (یکنواخت، افزایشی، کاهشی)
    3) خصیصه ی Wind به منظور بازیابی اطلاعات باد و دارای خصیصه های ذیل است:
    Chill: دمای باد (فارنهایت یا سانتیگراد)
    Direction: درجه ی جهت باد (بین صفر تا 360)
    Speed: سرعت باد (مایل در ساعت یا کیلومتر در ساعت)
    4) خصیصه ی Today به منظور بازیابی اطلاعات آب و هوای جاری و دارای خصیصه های ذیل است:
    DayName: عنوان روز (شنبه، یکشنبه، دوشنبه، ...)
    ImageUrl: آدرس تصویر وضعیت جوی (از سایت !Yahoo خوانده می شود)
    LowTemperature: حداقل دمای امروز (فارنهایت یا سانتیگراد)
    HighTemperature: حداکثر دمای امروز (فارنهایت یا سانتیگراد)
    Condition: وضعیت جوی امروز (همانند "آفتابی"، "برفی"، "بارانی" و ...)
    CurrentTemperature: دمای جاری (فارنهایت یا سانتیگراد)
    CurrentCondition: وضعیت جوی جاری (همانند "آفتابی"، "برفی"، "بارانی" و ...)
    5) خصیصه ی Tomorrow به منظور بازیابی اطلاعات آب و هوای روز بعد و دارای خصیصه های ذیل است:
    DayName: عنوان روز (شنبه، یکشنبه، دوشنبه، ...)
    ImageUrl: آدرس تصویر وضعیت جوی (از سایت !Yahoo خوانده می شود)
    LowTemperature: حداقل دما (فارنهایت یا سانتیگراد)
    HighTemperature: حداکثر دما (فارنهایت یا سانتیگراد)
    Condition: وضعیت جوی (همانند "آفتابی"، "برفی"، "بارانی" و ...)
    6) خصیصه ی NextDays به منظور بازیابی اطلاعات آب و هوای روزهای بعد از روز جاری و دارای خصیصه های Day3، Day2، Day1 و Day4 است. هر یک از این 4 خصیصه دارای زیر خصیصه های خصیصه ی Tomorrow هستند.
    دقت داشته باشید که Day1 همان Tomorrow هست. در حقیقت به دو شکل می توانید به اطلاعات آب و هوای روز بعد دسترسی داشته باشید.

7) متد GetForecast وظیفه ی بازیابی اطلاعات آب و هوا را بر عهده داشته و مقدار برگشتی آن شی ای از نوع کلاس Weather است. مثالی در مورد نحوه ی استفاده:

string dataPath = Server.MapPath(".");
    IWeather weather = new Weather(new YahooProvider(dataPath))
    .GetForecast(cityCode, "fa", DegreesUnit.Celsius);
    if (weather != null)
    {
    // do something with weather
    }

در صورتی که خطایی در ارتباط با وب سرویس سایت !Yahoo رخ دهد، مقدار برگشتی متد GetForecast برابر با null خواهد بود.

متد GetForecast سه امضای مختلف دارد (Overloading). در امضای اول، این متد حداقل نیاز به کد شهر دارد. در امضای دوم، به مشخصه ی زبان مورد استفاده نیز (همانند fa یا en) نیاز است. این کتابخانه از Localization پشتیبانی می کند و به راحتی می توان زبان های دلخواه را به آن اضافه کرد. در امضای سوم، واحد مورد نظر برای نمایش اطلاعات نیز تعیین می شود. پارامتر آخر این امضا با استفاده از یکی از مقادیر Fahrenheit (فارنهایت) یا Celsius (سانتیگراد) یک Enum با نام DegreesUnit مقداردهی می شود. توجه داشته باشید که با انتخاب مقدار Fahrenheit یا Celsius، بقیه ی واحدها نیز به طور خودکار متناسب با آنها تغییر می کنند. با انتخاب Fahrenheit، بقیه ی مقادیر خصیصه ها نیز از مایل، مایل در ساعت و پوند بر اینچ مربع استفاده می کنند. با انتخاب Celsius، بقیه ی مقادیر خصیصه ها نیز از کیلومتر، کیلومتر در ساعت و میلی بار استفاده می کنند.
    نکته: در صورتی که از امضای اول استفاده کنید، از زبان انگلیسی و واحد فارنهایت استفاده خواهد شد.

این کتابخانه از 4 فایل Resource استفاده می کند. این 4 فایل باید در 4 پوشه ی مجزا در پوشه ای با نام WeatherData قرار داده شوند.
    پوشه ی Locations که فایلی با نام Locations.xml در آن وجود دارد، نگهدارنده ی کد شهرهای یک کشور است. مثالی از محتوای این فایل:

<Locations>
    <Country name="IR">
    <Cities>
    <City latinName="Ahvaz" farsiName="اهواز">2254294</City>
    <City latinName="Shiraz" farsiName="شیراز">2255202</City>
    </Cities>
    </Country>
    </Locations>
    البته تگ های فوق در اینجا به درستی نمایش داده نمی شوند. در فایل xml به شکل صحیح هستند.
    تگ Country خاصیتی با نام name دارد که مشخصه ی یک کشور را مشخص می کند. البته این مشخصه اختیاری است اما در عرف، مشخصه ی کشور ایران عبارت IR است. تگ های City نیز به ازای هر شهر ایجاد می شوند و سینتکس آنها کاملاً گویای همه چیز است.
    سوال: کد شهر مورد نظر را از کجا به دست آورم؟
    پاسخ: وارد آدرس http://weather.yahoo.com شوید. نام لاتین شهر مورد نظر را در قسمت Enter city or zip code وارد و بر روی دکمه ی Go کلیک کنید. به عنوان مثال، با وارد کردن عبارت Ahvaz، به آدرس http://weather.yahoo.com/iran/khuzestan/ahvaz-2254294/ هدایت می شوید. در این حالت، عدد 2254294، کد شهر اهواز است که باید آن را با سینتکسی که پیشتر دیدید در فایل Locations.xml قرار دهید.
    من این کار را برای تمامی مراکز استان های ایران انجام و در فایل Locations.xml قرار دادم. متاسفانه وب سرویس آب و هوای !Yahoo، شهرهای ایلام، اردبیل، سمنان، قزوین، قم، سنندج و ساری را ندارد. اگر دوستان کد این شهرها را پیدا کردند، به بنده اطلاع بدن.
    پوشه ی Conditions، حاوی فایل های Localization برای عنوان وضعیت جوی همانند "آفتابی"، "برفی"، "بارانی" و ... است. نام این فایل ها باید مشخصه ی زبان مورد استفاده ای باشد که می خواهید به متد GetForecast پاس دهید. به عنوان مثال، فایل fa.xml مشخص کننده ی زبان فارسی است و به متد GetForecast نیز باید عبارت fa پاس داده شود. می توانید این فایل را باز کرده و ترجمه هایی که انجام دادم را بنا به نیاز خودتون اصلاح کنید. معادل انگلیسی کلمات فارسی در فایل en.xml وجود دارند.
    فایل های پوشه ی PressureState نیز از قوانین نامگذاری فایل های پوشه ی Conditions پیروی می کنند. این پوشه، فایل های Localization برای وضعیت فشار هوا را نگهداری می کند.
    در پوشه ی Days نیز فایل های Localization مربوط به عناوین روزهای هفته نگهداری می شود.

بیشترین تلاش من بر روی Provider based شدن کتابخانه و قابل توسعه بودن اون بود که به لطف IoC و Dependency Injection این مهم محقق شد. اگر دوست دارید که از سرویسی به جز سرویس آب و هوای !Yahoo استفاده کنید، فقط کافی است اینترفیس های IProvider و IPath رو پیاده سازی کنید. اینترفیس IProvider شامل دو متد است. متد GetForecastRss برای بازیابی rss مربوطه و متد ConvertForecastToWeather برای تبدیل rss به اینترفیس IWeather.
    اینترفیس IWeather دارای خصیصه های مورد نیاز برای تبدیل rss به اشیای معادل است.
    اینترفیس IPath نیز خصیصه ی DataPath برای معرفی مسیر Resource ها را دارد.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

در صورتی که هرگونه پیشنهاد، انتقاد یا نظری در رابطه با این کتابخانه داشتید، در همین تاپیک مطرح بفرمایید.

موفق باشید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله Behrouz_Rad : سه شنبه 06 مهر 1389 در 00:08 صبح

اتمسفر، فشار باد، سانتي گراد

شرمنده!

من براي ابراز احساسات نتونستم خودم رو كنترل كنم.

زبان قاصد (قاثد، صاسد) است از سخن گفتن.

نقل قول: RadWeather - کتابخانه ای برای بازیابی اطلاعات مربوط به وضعیت آب و هوا

سلام

این کتابخانه ای بود که واقعا تو این سایت جاش خالی
    کاره بسیار خوب و بزرگی بود.
    فقط یک سوال ؟!
    این DLL شما این قابایت داره که بشه تک تک عناصر ازش استخراج کرد؟

نقل قول نوشته شده توسط Ali_M.Eghbaldar مشاهده تاپیک
    سلام

این کتابخانه ای بود که واقعا تو این سایت جاش خالی
    کاره بسیار خوب و بزرگی بود.
    فقط یک سوال ؟!
    این DLL شما این قابایت داره که بشه تک تک عناصر ازش استخراج کرد؟
    مرسی لطف دارید.
    متوجه منظورتون نشدم.

منظورم اینکه مثلا میشه فقط مقدار " دمای جاری (سانتیگراد) " بعد از اجرا گرفت؟

نقل قول نوشته شده توسط Ali_M.Eghbaldar مشاهده تاپیک
    منظورم اینکه مثلا میشه فقط مقدار " دمای جاری (سانتیگراد) " بعد از اجرا گرفت؟
    بله می تونید. بدین منظور از خصیصه ی CurrentTemperature خصیصه ی Today استفاده کنید.

موفق باشید.

سلام ممنون آقای رادِ پیشقدم :)
    یه لحظه دموتون این اررور رو داد:
    Validation of viewstate MAC failed. If this application is hosted by a Web Farm or cluster, ensure that <machineKey> configuration specifies the same validationKey and validation algorithm. AutoGenerate cannot be used in a cluster.

نقل قول نوشته شده توسط h.alizadeh مشاهده تاپیک
    سلام ممنون آقای رادِ پیشقدم :)
    یه لحظه دموتون این اررور رو داد:
    سلام خانم علیزاده :)
    چیز مهمی نیست. به کتابخانه ارتباطی نداره. به کلید LSA که در Server برای رمزگشایی ViewState وجود داره مربوط میشه که الان درستش کردم و دیگه خطا نمیده.

موفق باشید.

سلام

آقاي بهروز راد خيلي سوال دارم.

اگر بخواهيم اين قسمت رو بدون Lambda Expressions بنويسيم چگونه خواهد شد و اينكه Where و Elements و Select جزو Linq هستند؟
            public static List<City> GetCities(string country)
    {
    XElement document = XElement.Load(LOCATIONS_PATH);

List<City> cities = document.Elements("Country")
    .Where(e => e.Attribute("name").Value.Equals(country))
    .Elements("Cities").Elements("City").OrderBy(c => c.Attribute("farsiName").Value)
    .Select(c => new City(c.Attribute("latinName").Value, c.Attribute("farsiName").Value, c.Value.GetIntValueOrDefault()))
    .ToList();

return cities;
    }

نقل قول نوشته شده توسط obalitjoOon مشاهده تاپیک
    سلام

آقاي بهروز راد خيلي سوال دارم.

اگر بخواهيم اين قسمت رو بدون Lambda Expressions بنويسيم چگونه خواهد شد و اينكه Where و Elements و Select جزو Linq هستند؟
            public static List<City> GetCities(string country)
    {
    XElement document = XElement.Load(LOCATIONS_PATH);

List<City> cities = document.Elements("Country")
    .Where(e => e.Attribute("name").Value.Equals(country))
    .Elements("Cities").Elements("City").OrderBy(c => c.Attribute("farsiName").Value)
    .Select(c => new City(c.Attribute("latinName").Value, c.Attribute("farsiName").Value, c.Value.GetIntValueOrDefault()))
    .ToList();

return cities;
    }
    لطفاً اینگونه سوالات رو در بخش C#‎‎‎ مطرح بفرمایید...

.......................

ما به دو شکل می تونیم با LINQ سر و کار داشته باشیم. یا با Query Syntax یا Method Syntax. البته Query Syntax در زمان کامپایل به Method Syntax تبدیل میشه. من در اینجا از Method Syntax استفاده کردم. در بقیه ی متدهای بازیابی که با عبارت Get شروع می شوند، از Query Syntax استفاده کردم. از همون ها می تونی ایده بگیری.

بله، Where و Select از خانواده ی Method Syntax برای هسته ی LINQ هستند اما Elements مختص LINQ to XML هست.

موفق باشید.

سلام
    اول تشکر می کنم بابت به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون
    به نظر من اگه در آینده Provider base نوشته بشه و از سرویس دهنده های مختلف پشتیبانی کنه و به یک کامپوننت تبدیل بشه عالی می شه

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

متاسفانه وب سرویس آب و هوای !Yahoo، شهرهای ایلام، اردبیل، سمنان، قزوین، قم، سنندج و ساری را ندارد. اگر دوستان کد این شهرها را پیدا کردند، به بنده اطلاع بدن.
    یک سؤال: مگه خود ایران هواشناسی نداره که از Yahoo سرویس میگیرید؟
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

کاربر دائمی آواتار persian_bigboy
    محل زندگی
    تهران ، شمیران

بدک نیست ! قبلا در سایت خیلی بحث شده بود و اطلاعات هم زیاد گذاشته بودیم .

نقل قول نوشته شده توسط iman_ad
    به نظر من اگه در آینده Provider base نوشته بشه و از سرویس دهنده های مختلف پشتیبانی کنه و به یک کامپوننت تبدیل بشه عالی می شه
    در نسخه ی بعد انشاا...
    نقل قول نوشته شده توسط salehbagheri مشاهده تاپیک
    یک سؤال: مگه خود ایران هواشناسی نداره که از Yahoo سرویس میگیرید؟
    اطلاعات آب و هوای سایت سازمان هواشناسی کشور کامل نیست.

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Behrouz_Rad : چهارشنبه 31 شهریور 1389 در 02:07 صبح

کاربر تازه وارد آواتار lahij.ir
    محل زندگی
    لاهیجان

سلام فوق العده زیبا کار میکنه اما اگه بخوایم همینو تحت ویندوز و exe بنویسیم با زبان vb.net باید چی کار کنیم ؟ میشه راهنمایی کنید

در نسخه ی بعد انشاا...
    آخرین ویرایش به وسیله Behrouz_Rad : سه شنبه 30 شهریور 1389 در 00:04 صبح دلیل: در دست اقدام...

سلام
    با این همیشه پست های منو پاک می کنی

اما خدائیش باید تشکر کرد

منتظره تحت ویندوزش هم هستیم

VIP آواتار raziee
    محل زندگی
    تهران

منتظره تحت ویندوزش هم هستیم
    منتظرش نباشید.
    آقای راد زحمت کشیدند و کدهایی که نوشتند که شما با استفاده از اون ها میتونید خودتون برای برنامه های دسکتاپ بنویسید.
    نگو به سرنوشت میبازی - تو بخوای فردا رو میسازی

کاربر تازه وارد آواتار lahij.ir
    محل زندگی
    لاهیجان

یه نمونه ی ساده هم اگه بزارین توفیق میکنه ممنون میشم

نقل قول نوشته شده توسط raziee مشاهده تاپیک
    منتظرش نباشید.
    آقای راد زحمت کشیدند و کدهایی که نوشتند که شما با استفاده از اون ها میتونید خودتون برای برنامه های دسکتاپ بنویسید.
    نوع مسیردهی فایل های Resource برنامه برای برنامه های تحت وب هست. برای اینکه در برنامه های تحت ویندوز هم قابل استفاده باشه، باید نوع مسیردهی Dynamic باشه. در نسخه ی بعدی این مورد رو لحاظ می کنم.

موفق باشید.

نسخه ی دوم این کتابخانه منتشر شد.
    توضیحات و فایل ضمیمه را از پست اصلی دانلود بفرمایید.
    قابلیت های این نسخه عبارت اند از:

1) Provider based
    2) نمایش اطلاعات آب و هوای روز بعد (حداقل دما، حداکثر دما، وضعیت جوی)
    3) سازگاری برای اجرا در برنامه ی Desktop
    4) انتخاب مسیر دلخواه برای فایل های Resource

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار reza6966
    محل زندگی
    شیراز

بیشترین تلاش من بر روی Provider based شدن کتابخانه و قابل توسعه بودن اون بود که به لطف IoC و Dependency Injection این مهم محقق شد. اگر دوست دارید که از سرویسی به جز سرویس آب و هوای !Yahoo استفاده کنید، فقط کافی است اینترفیس های IProvider و IPath رو پیاده سازی کنید. اینترفیس IProvider شامل دو متد است. متد GetForecastRss برای بازیابی rss مربوطه و متد ConvertForecastToWeather برای تبدیل rss به اینترفیس IWeather.
    ممنون جناب آقای راد
    میشه راجب Provider based یه توضیحی بدید ؟؟؟ من متوجه کارایی این خصیصه و اینکه کلا چی هست نشدم ....
    ممنون می شم

نقل قول نوشته شده توسط reza6966 مشاهده تاپیک
    ممنون جناب آقای راد
    میشه راجب Provider based یه توضیحی بدید ؟؟؟ من متوجه کارایی این خصیصه و اینکه کلا چی هست نشدم ....
    ممنون می شم
    یعنی شما می تونید با وب سرویس آب و هوای دلخواهتون ارتباط برقرار کنید و این کتابخانه رو توسعه بدید. در حال حاضر من از وب سرویس !Yahoo استفاده می کنم. شما می تونی مثلاً وب سرویس سایت WeatherBug رو به این پروژه اضافه کنی.

موفق باشید.

نسخه ی سوم این کتابخانه منتشر شد.

توضیحات و فایل ضمیمه را از پست اصلی دانلود بفرمایید.

به دلیل برخی تغییرات کلیدی در این کتابخانه، توضیحات آن را مجدداً و با توجه به آخرین تغییرات بازنویسی کردم.

در این نسخه، قابلیت نمایش آب و هوای 4 روز آینده (حداقل دما، حداکثر دما، عنوان وضعیت جوی، تصویر وضعیت جوی) اضافه شده است.

موفق باشید.

کاربر تازه وارد آواتار saeed zarei
    محل زندگی
    شیراز

سلام و تشکر خدمت آقا بهروز
    من یه سوال داشتم و اون اینه که چطور میشه میزان بارندگی یک شهر را پیدا کرد و تو سایت قرار داد ؟
    نمونه اون هم تو سایت جهاد کشاورزی زرین دشت وجود داره
    خدایی کارم گیر کرده ، ممنون میشم کمکم کنید

یا علی مدد

نقل قول نوشته شده توسط saeed zarei مشاهده تاپیک
    سلام و تشکر خدمت آقا بهروز
    من یه سوال داشتم و اون اینه که چطور میشه میزان بارندگی یک شهر را پیدا کرد و تو سایت قرار داد ؟
    نمونه اون هم تو سایت جهاد کشاورزی زرین دشت وجود داره
    خدایی کارم گیر کرده ، ممنون میشم کمکم کنید

یا علی مدد
    وب سرویس آب و هوای !Yahoo میزان بارندگی شهر رو نمایش نمیده. اما وب سرویس سایت WeatherBug.com این قابلیت رو داره. RadWeather قابل توسعه نوشته شده. شما می تونی وب سرویس WeatherBug رو به اون اضافه کنی.

موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

بابا تو دیگه کی هستی!!!!!
    دمت گرم اخوی

کاربر دائمی آواتار HamidNch
    محل زندگی
    قزوین

خيلي عاليه.واقعا ممنون آقاي راد.
    يه سوال داشتم چطوري استان قزوين رو بهش اضافه كنم.

نقل قول نوشته شده توسط HamidNch مشاهده تاپیک
    خيلي عاليه.واقعا ممنون آقاي راد.
    يه سوال داشتم چطوري استان قزوين رو بهش اضافه كنم.
    خواهش می کنم. پست اصلی رو با دقت مطالعه بفرمایید تا جواب سوالتون رو پیدا کنید.

موفق باشید.

با سلام و تشکر
    واقعا عالیه

راجع به نسخه وب

چند نکته و سوال :

بعضی جمله ها شاید خبری باشه و سوالی نباشه اگه نظری داشتید بدید

1- نتونستم روزهای آینده رو حذف کنم، مثلا اگه روز چهارم بخوام پاک کنم خطا میده. (آدرس محل پروژه شما تو داکیومنت رو هم میده)

2- بعضی موقع ها شکل آب و هوا یه شکل متنی هست که نوشتهHAZE (شاید مشکل یاهو باشه که تو ذوق می زنه)

3- برای استفاده نمونه شما با masterpage باید namespace رو هم برای مسترپیج گذاشت و هم برای صفحه، نمی شه یه حالتی بشه مثل همه dll ها که فقط using گذاشت

4- اگه مسترپیج از namespace استفاده کنه در صورت تاثیر داره مثلا چند کیلو بایت اضافه میشه

5- کلاس SiteHelper چه کار می کنه؟ چرا وقتی از پروژه حذفش می کنیم اتفاق خاصی نمیفته؟

6- پوشه WeatherData را علی الظاهر آدرس دهی پویا داره و فقط در اول صفحه مقدار گرفته، چرا وقتی آدرس پوشه رو عوض می کنیم فقط از آدرس شما می خونه؟ (فکر کنم تو فایل dll مقدار پویا نیست)

7- حتما باید از دو dll استفاده کرد؟ (هر کدوم را پاک کنیم خطا می ده)

8- اسم صفحه هم نباید Waether باشه (محض اطلاع دوستان)

Ahmadgolagha@
    کمی بیشتر روی جمله بندی هات دقت کن. صحبت عامیانه و نگارش متن با هم دیگه متفاوت هستند.

نقل قول نوشته شده توسط Ahmadgolagha
    1- نتونستم روزهای آینده رو حذف کنم، مثلا اگه روز چهارم بخوام پاک کنم خطا میده. (آدرس محل پروژه شما تو داکیومنت رو هم میده)
    متوجه نشدم. روز رو حذف کنی؟ از چی حذف کنی؟ چرا حذف کنی؟

2- بعضی موقع ها شکل آب و هوا یه شکل متنی هست که نوشتهHAZE (شاید مشکل یاهو باشه که تو ذوق می زنه)
    این تصاویر از سایت !Yahoo دریافت میشن.

3- برای استفاده نمونه شما با masterpage باید namespace رو هم برای مسترپیج گذاشت و هم برای صفحه، نمی شه یه حالتی بشه مثل همه dll ها که فقط using گذاشت
    خیر نیازی نیست. در یکی از اونها قرار بدی کافیه.
    4- اگه مسترپیج از namespace استفاده کنه در صورت تاثیر داره مثلا چند کیلو بایت اضافه میشه
    در صورت؟ منظورت سرعته؟ namespace فقط راهنمای کامپایلر برای پیدا کردن مسیر فراخوانی متد مورد نظر هست. وقتی شما از متدی استفاده نمی کنی، وجود namespace در برنامه تاثیری نداره.

5- کلاس SiteHelper چه کار می کنه؟ چرا وقتی از پروژه حذفش می کنیم اتفاق خاصی نمیفته؟
    این کلاس ارتباطی با کتابخانه نداره و برای پروژه ی Demo ازش استفاده می کنم. متدی با نام GetCities داره که لیست شهرهای یک کشور رو بازیابی می کنه. از این متد برای اضافه کردن لیست شهرها به DropDownList استفاده کردم.

6- پوشه WeatherData را علی الظاهر آدرس دهی پویا داره و فقط در اول صفحه مقدار گرفته، چرا وقتی آدرس پوشه رو عوض می کنیم فقط از آدرس شما می خونه؟ (فکر کنم تو فایل dll مقدار پویا نیست)
    پوشه ی WeatherData رو هر جایی که دوست داشته باشی می تونی قرار بدی. مثلاً اگر اون رو در پوشه ای با نام test در ریشه ی اصلی قرار میدی، به شکل ذیل می تونی مسیر اون رو برای کلاس YahooProvider آماده کنی:

string dataPath = Path.Combine(Server.MapPath("."), "test");

7- حتما باید از دو dll استفاده کرد؟ (هر کدوم را پاک کنیم خطا می ده)
    خیر. فقط فایل RadWeather.dll کافی هست.
    8- اسم صفحه هم نباید Waether باشه (محض اطلاع دوستان)
    خیر. میتونه باشه. اگر دقت کرده باشی، تیم توسعه ی ASP.NET در ابتدای نام کلاس صفحه ی Default.aspx، کاراکتر _ رو قرار داده تا اگر شما کلاسی با نام Default به پروژت اضافه کردی، با فایل کلاس صفحه ی Default.aspx اشتباه گرفته نشه. از همین روش هم می تونی برای صفحه ی Weather.aspx استفاده کنی. در دایرکتیو Page نیز مقدار عبارت Inherits رو باید برابر با Weather_ قرار بدی.

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار HamidNch
    محل زندگی
    قزوین

تشكر مجدد از شما جناب راد.
    من كلمه Qazvin رو سرچ كردم اما چيزي نياورد،ممكنه قزوين رو نداشته باشه.

untitled.jpg

با سلام و خسته نباشيد و تشكر از كار خوبتون
    من با vb كدهاي شما رو پياده سازي كردم دقيقا طبق دستورالعمل تون ولي اين error رو مي ده
    البته اينو بگم كه حتي پروژه تست شما رو كه ضميمه بود اجرا كردم همين error داد
    لطفا راهنماييم كنيد

Demo ای از پروژه ی مشکل دار رو ضمیمه بفرمایید.

Weather.zip
    ممنون از لطف شما

شما از نسخه ی 2.0 پروژه استفاده کردید، در حالی که محتویات پوشه ی WeatherData رو از پوشه ی WeatherData مربوط به نسخه ی 3.0 کتابخانه کپی کردید!
    در نسخه ی 3.0، ساختار فایل های XML مربوط به PressureState تغییر کردند.

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار ad.davachi
    محل زندگی
    تهران

سلام با تشکر از تاپیک خوبتون من از این آب و هوا تو سایتم استفاده کردم. روی 2 ویندوز 7 و xp امتحان کردم کار می کنه و مشکلی نداره. اما روی ویندوز سرور کار نمی کنه.مشکلش اینه که نمی تونه به اینترنت وصل بشه.من هر چی گشتم قسمتی که به اینترنت وصل می شه رو نتونسم پیدا کنم(توی کد) .لطفا بگید چطور به اینترنت وصل میشه.من باید چه کار کنم؟

متد DownloadString کلاس WebClient

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    شیراز

آقای راد اگر امکان داره یک بار آخرین نسخه را با آخرین نسخه از پوشه WeatherData آپلود کنید
    چون ظاهرا به خاطر تغییرات در پوشه و فایل Dll دچار عدم سازگاری با هم شده اند.

چند پیشنهاد:
    یک : بهتر بود برای توابع و خصیصه ها SUmmery تعریف می کردید تا استفاده از dll خواناتر باشه.
    ثانیا : بهتر بود File Version رو هم برای هر نسخه از dll تغییر می دادید تا راحت بشه فهمید هر dll مربوط به کدام نسخه است.
    ثالثا : اگر راهی داشته باشه که dll نیازی به پوشه weatherData نداشته باشه خیلی بهتر و شکیل تر خواهد شد.

با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط Sundown
    آقای راد اگر امکان داره یک بار آخرین نسخه را با آخرین نسخه از پوشه WeatherData آپلود کنید
    چون ظاهرا به خاطر تغییرات در پوشه و فایل Dll دچار عدم سازگاری با هم شده اند.
    خیر دوست من. هیچ مشکلی وجود نداره. من الان مجدداً پروژه رو دانلود و اجرا کردم و مشکلی وجود نداشت. اگر به مشکلی برخورد کردید در این تاپیک مطرح بفرمایید.
    بهتر بود برای توابع و خصیصه ها SUmmery تعریف می کردید تا استفاده از dll خواناتر باشه.
    Property ها و متدها بسیار واضح هستند اما بله بهتر هست که این کار انجام بشه.
    بهتر بود File Version رو هم برای هر نسخه از dll تغییر می دادید تا راحت بشه فهمید هر dll مربوط به کدام نسخه است.
    چون تغییرات خیلی سریع بود، ترجیح دادم که همگی تحت یک نسخه باشند.
    اگر راهی داشته باشه که dll نیازی به پوشه weatherData نداشته باشه خیلی بهتر و شکیل تر خواهد شد.
    به دلیل Provider-based و قابل سفارشی بودن این کامپوننت، این کار امکان پذیر نیست. اگر استفاده کننده دوست داشته باشه که عبارت های موجود رو تغییر بده، به راحتی از طریق فایل های Resource امکان پذیر هست.

موفق باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •