نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: طراحی یک مدل سطح دسترسی کاربران برای یک سایت

طراحی یک مدل سطح دسترسی کاربران برای یک سایت

سلام خدمت دوستان
    من یه طرح شی گرا برای تعیین سطح دسترسی کاربران به قسمت های وب سایت در حال توسعه ام میخوام.
    1-به این صورت که کاربری به نام مدیر به کاربران دیگه اجازه دسترسی به قسمت های مختلف سایت رو میده.
    2-هر کاربر با توجه به سطوح دسترسی که براش تعریف شده بتونه قسمتهای مختلف سایت رو ببینه و از اونها استفاده کنه.

برای طرح فوق یه کلاس دیاگرام خوب پیشنهاد بدین .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Iran
    پیشنهاد می کنم از مدلی شبیه به اعداد باینری برای تعین حق دسترسی استفاده کنید یعنی در شی کاربر کدی که معادل یک عدد هست رو در نظر بگیرید بعد برای عریک از بخشهای سیستم هم در یکمدل باینری یک ارزش بگذارید مثلا بخش ورود اطلاعات 0 بخش ویرایش 1 بخش حذف 2 حالا اگر کاربری دارای کد 001 باشه یعنی حق دسترسی به بخش ورود رو داره و کاربری که 101 باشه یعنی حق ورود و حذف روکه هرکدام از این کد ها یک عددهستن اولی 1 و دومی 5 حالا کافیه صفحات وب رو از صفه ای به ارث ببرید که در هنگام لود شدن کد کاربر رو کنترل کرده و تعین میکنه آیا کاربر حق دسترسی به این قسمت رو داره یا نه.من از این مدل در پروژه دوره لیسانسم استفاده کردم و جواب گرفتم و اون پروژه الان هم در حال استفاده است.البته من این کا ر رو با ASP.net کردم که قابلیت ارث بری بین صفحات وجود داشت.
    موفق باشی

نقل قول: طراحی یک مدل سطح دسترسی کاربران برای یک سایت

نقل قول نوشته شده توسط .مهدی فهمیده غلامی. مشاهده تاپیک
    سلام خدمت دوستان
    من یه طرح شی گرا برای تعیین سطح دسترسی کاربران به قسمت های وب سایت در حال توسعه ام میخوام.
    1-به این صورت که کاربری به نام مدیر به کاربران دیگه اجازه دسترسی به قسمت های مختلف سایت رو میده.
    2-هر کاربر با توجه به سطوح دسترسی که براش تعریف شده بتونه قسمتهای مختلف سایت رو ببینه و از اونها استفاده کنه.

برای طرح فوق یه کلاس دیاگرام خوب پیشنهاد بدین .
    با سلام دوست عزیز
    برای کنترل دسترسی روش های مختلفی وجود دارد که در اینجا به 2 مورد اشاره می کنم
    1- روش ماتریس که برای سیستم های کوچک مناسب است Access Control Matrix" Mr. Poom Samaharn,Miss Napasakorn Sukjay 2/2008

2- مدلی مبتنی بر نقش یا Role Base Access Control که برای سیستم های بزرگتر مناسب است اینم سورس کدش که خیلی خوب راهنمایی کرده
    http://www.codeproject.com/Articles/...BAC-in-ASP-NET
    موفق و سربلند باشد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •