نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: چند سئوال در مورد Design گرید(SubForm )؟

VIP
    محل زندگی

چند سئوال در مورد Design گرید(SubForm )؟

با سلام:

1- چطوری میشه یک ستون از یک subForm را visible=false قرار داد؟
    2- برای اینکه کاربر نتونه Width ستونهای یک subform را تغییر بده باید چی کار کنیم؟
    3- کسی میدونه به چه صورت میشه ستونهای یک گرید (SubForm ) را یکی در میان رنگی کرد؟

با تشکر

کاربر دائمی آواتار davood-ahmadi
    محل زندگی
    تهران

Smile

البته جواب سوالات شما بستگی به نوع subform دارد که از کدام نوع باشد: اگر از نوع 1- continue باشد ، اگر visible هر ستون را false کنید دیگر نمایش داده نخواهد شد و کاربر نمی تواند with ستونها را تغییر دهد و رنگ ستون را هم به دلخواه می توانید عوض کنید و لی اگر از نوع 2- datasheet باشد باید ستون را بردارید و یا به جای دیگر فرم مثل header انتقال دهید (در صورت نیاز مجدد به اطلاعات آن ستون) ولی نمی توانید with را ثابت کنید و رنگ هرکدام از ستونها را عوض کنید. (بعلت خاصیت data sheets بودنش جواب سوالات شما بی نتیجه می ماند)

VIP
    محل زندگی
    دوست عزیز از نوع datasheet هست . یعنی واقعا datasheet نمیشه کاری کرد!!!!؟

محل زندگی
    تهران

Smile

نه بخاطر اینکه توانایی کمی در خصوص userfreindly بودنش دارد. و برنامه نویس یا کاربر به هر صورت که بخواهد نمی تواند تنظیم کند.

VIP
    محل زندگی
    البته من تویه یه نمونه کار با Access که تو همین سایت هم دوستان گزاشته بودن ,حالت رنگی بودن ردیفها رو دیدم اگه آدرسشو پیدا کردم همینجا میزارم شاید شما ازش سر دربیاری که چه جوری این کار رو کرده.

محل زندگی
    تهران

Smile

درسته رنگی میشه. از قسمت Texbox > Property > Format این کد را بنویسید: [Green]!
    برای استفاده از رنگهای دیگر بجای Green می توانید از کلماتی که نشانگر رنگهای دیگر می باشد استفاده کنید: Black, Blue, Green, Cyan, Red, Magenta, Yellow, White

VIP
    محل زندگی
    من تست کردم ولی فکر کنم منظورم خوب به شما نرسوندم چون با روشی که گفتید فقط رنگ فونتهای text Box عوض میشه ولی من میخوام رنگ BackColor ردیفها عوض بشه که اگه یکی درمیان باشه چه بهتر.

محل زندگی
    تهران

Smile

بله . اون هم میشه. شما تکست باکس و یا تکست باکسهای مورد نظر را انتخاب کنید و قسمت Format > Conditional Formating کلیک کنید تا پنجره مربوطه باز می شود و شما می توانید طبق اطلاعاتی که دارید فرمول دهید تا به دلخواه (حالا می توانید یکی در میان و یا اطلاعات خاصی را مثلاً بنفش و اطلاعات خاص دیگری را قرمز کنید) بسته به فرمولی که می دهید می توانید Back Color تکست باکس را تغییر دهید.

VIP
    محل زندگی
    حالا این شرط رو چطوری ست بکنم تا یکی در میان ردیف ها رنگی بشن؟

VIP
    محل زندگی
    نقل قول نوشته شده توسط majid325 مشاهده تاپیک

2- برای اینکه کاربر نتونه Width ستونهای یک subform را تغییر بده باید چی کار کنیم؟
    خوب با کد زیر کارم راه افتاد(شاید به درد دوستان هم بخوره)
    Me.subformName.Enabled = False

محل زندگی
    تهران

Smile

طبق نقل قول قبلی شما با آن دستور ، SubForm کلاً از حالت دسترسی خارج می شود و شما دیگر هیچ گونه تغییراتی نه بر روی اطلاعات و نه بر تنظیمات ستونها نمی تواند انجام دهید.
    راستی نمونه ای را که برای شما آماده کردم مربوط به تغییر رنگ یکی درمیان رکوردها می باشد. به 2 قسمت دقت کنید: 1- رکورد سورس فرم پرسنل اینفو 2- فرمت کاندیشنال طبق عکس نمونه.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

VIP
    محل زندگی
    نقل قول نوشته شده توسط davood-ahmadi مشاهده تاپیک
    طبق نقل قول قبلی شما با آن دستور ، SubForm کلاً از حالت دسترسی خارج می شود و شما دیگر هیچ گونه تغییراتی نه بر روی اطلاعات و نه بر تنظیمات ستونها نمی تواند انجام دهید.
    راستی نمونه ای را که برای شما آماده کردم مربوط به تغییر رنگ یکی درمیان رکوردها می باشد. به 2 قسمت دقت کنید: 1- رکورد سورس فرم پرسنل اینفو 2- فرمت کاندیشنال طبق عکس نمونه.
    1-جناب داودی دست شما درد نکنه بابت نمونه.
    2-من تقریبا کارم با کدی که در نمونه گزاشتم راه می افتاد چون هر وقت میخواستم تغییرات بدم دوباره به حالت قبلی برمیگردوندم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج
    با list box کار کنید. به این صورت که بعد از لینک یک بانک یا یک کوئری به یک list box با استفاده از خط فرمان می توان به رکوردی که انتخاب شده دسترسی پیدا کرد به این صورت:
    در قسمت data تنظیمات list box مقدار bound culumn را اگر 1 بگذارید مقدار خروجی list box اولین فیلد بانک اطلاعاتی شما را می دهد. [list1]=متغیر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج
    با list box کار کنید. به این صورت که بعد از لینک یک بانک یا یک کوئری به یک list box با استفاده از خط فرمان می توان به رکوردی که انتخاب شده دسترسی پیدا کرد به این صورت:
    در قسمت data تنظیمات list box مقدار bound culumn را اگر 1 بگذارید مقدار خروجی list box اولین فیلد بانک اطلاعاتی شما را می دهد.[list1]=متغیر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج
    در قسمت data تنظیمات list box مقدار bound culumn را اگر 1 بگذارید مقدار خروجی list box اولین فیلد بانک اطلاعاتی شما را می دهد.[list1]=متغیر

تاپیک های مشابه

1. subform and autonumber
    نوشته شده توسط kakaei_h در بخش Access
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 28 آذر 1386, 09:26 صبح
  2. ارتباط بین چند زیر فرم (Subform)
    نوشته شده توسط shahab_ss در بخش Access
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 19 آذر 1386, 09:42 صبح
  3. نمایش اطلاعات درsubform
    نوشته شده توسط fanavar در بخش Access
    پاسخ: 9