نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: Thesis Proposal Subject For Master Degree -REQ

Thesis Proposal Subject For Master Degree -REQ

درود !
    از کلیه اساتید گرامی و مدیران سایت ، عذر خواهی میکنم اگر تاپیک ذکر شده با موضوع تالار سنخیت 100% -ی ندارد !
    و اما بعد !
    بسیاری از دانشگاه های آنطرف مرزها جهت اخذ پذیرش ، یکی از مواردی رو که به عنوان بخشی از مدارک درخواست میکنند پروپزال تز پایان نامه در مقاطع MS و Phd علوم و مهندسی کامپیوتر هستش !
    علاقمندی این حقیر به یکی از دو فیلد Intelligent System & Robotic Engineering و Computer Networks هست اما مشکل اینجاست که من نمیدونم چه موضوعی رو به عنوان تز انتخاب کنم ! این روز ها کلی گیج و مظطرب سعی کردم از اساتید و دوستان خودم که قبلا این راه رو رفته اند کمک بگیرم ! ولی متاسفانه هر چه گشتم کمتر یافتم ، تعدادی از اونها در خارج به سر میبرند ، و به ایمیل هاشون جواب ندادند و تعدادی هم که در ایران بودند (علیرغم تلاش زیاد) نیافتم ! بگذریم !
    به ناچار مجبور شدم درخواست یاری رو در اینجا مطرح کنم به این امید ، که از آندسته از کاربرانی که در این زمینه اطلاعات یا لینکی دارند ، کمک بگیرم !
    سئوال اصلی بنده یافتن موضوعی در حد مقطع MS از 2 گرایش ذکر شده است ، که بشه راجع به اون تحقیق کرد به شکلی که اولا یک Problem بعد از اون Solution و نهایتا در انتها یک conclusion ایجاد نمود ! هدف بنده فقط شناخت Problem های موجود در حد تز یک دانشجوی MS هستش به شکلی که یافتن Solution برای اون problem خیلی دور از ذهن و بعید نباشه یا حداقل بشه یه سری Optimization هایی رو پیشنهاد کرد ! دسترسی به لینک مقالات دانشجویان این چنینی در دانشگاههای داخل و خارج ، میتونه کمک زیادی در این زمینه کنه ! ممنون .

معمولا کسی که در دوره های تحصیلات تکمیلی تحصیل میکنه به موضوعی علاقه داره و سعی میکنه با اساتیدی که در اون زمینه تجربه دارند آشنا بشه و استاد راهنما انتخاب کنه.

بعدش هم تو هر موضوعی آنقدر زمینه تحقیق هست که نمیشه شمرد، صرف علاقه هم که نمیشه تحقیق کرد ، باید زمینه علمی موضوع مورد نظر رو داشته باشید ، و در سایت های معتبر علمی مثل IEEE در مورد اون موضوع جستجو کنید ، کارهای دیگران رو ببینید (مثلا 50 تا مقاله در اون زمینه ببینی) و راه اونها رو در یک زمینه ادامه بدید!

این موضوعاتی هم که ازشون اسم بردی خیلی کلی هستند، باید جزئی تر دنبال موضوع بگردید:
    http://ieeexplore.ieee.org/search/fr...r+networks+%29
    http://ieeexplore.ieee.org/search/fr...nt+system++%29

در ضمن از این تالار بیشتر از سطح کارشناسی انتظار نداشته باش، چون اینجا بیشتر برنامه نویسی مطرحه تا مباحث تحصیلات تکمیلی!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    قفس فیلترینگ(ایران)
    با سلام

دوست عزیز، در خصوص یکی از دو گرایشی که ذکر کرده اید خیلی خلاصه عرض کنم اگر قصد تحصیل در خارج از ایران را دارید به سراغ سیستم های هوشمند بروید من خودم هم در این گرایش مشغول هستم اگر اغراق نکرده باشم این گرایش فوق العاده است و انصافا منحصر به فرد ، اما بدون تعارف باید زحمت بکشید. زمینه های کاری زیاد و دامنه عملکرد اون بسیار گسترده است اگر علاقه مند بودید بعدا بیشتر توضیح می دم.
    ولی اگر قصد تحصیل و کار در ایران را دارید به سراغ گرایش دوم بروید چون به گرایش اول و حد و اندازه های اون در ایران خیلی توجه نمی شه و واقعا نمی دونن این گرایش یعنی چی، ولی به لحاظ کاربردی شبکه های کامپیوتری الزاما در ایران جایگاه خود را پیدا کرده است و نسبت به گرایش قبلی در مقطعی که مد نظر شماست وضعیت بهتری خواهد داشت.

در خصوص تحقیق هم همونطور که دوستمون فرمودند از IEEE به عنوان یک مرجع بسیار قوی می توان یاد کرد ضمن آنکه مراجع دیگری نظیر SienceDirect و ACM و Springle و Computer Database و غیره وجود دارد که احتمالا دانشگاه مد نظر شما یک اکانت جهت ارتباط با این مراکز به شما خواهد داد و از آن طریق می توانید به تحقیقات خود بپردازید

دیدگاههای دیگری هم وجود دارد ولی چون به مسئله خاصی اشاره نداشتید بنده کلی و بیشتر به لحاظ آینده کاری به اون نگاه کردم .
    موفق باشید

سلام و ممنون از بزرگوارانی که قبول زحمت کردند !
    حقیقت اینه که علاقه من بیشتر به سیستمهای هوشمن و روبوتیک هستش و کما بیش آگاه هستم که آینده خیلی جالبی در ایران نمی شه براش متصور بود ، از طرفی طبق تحقیقی که کردم شبکه های کامپیوتری هم بر خلاف توقع غالب افراد ، بیشتر به موضوعات الکترونیکی-مخابراتی می پردازه تا به تکنیک ها و دانش نرم افزاری و مدیریت شبکه ! مثلاً یکی از دوستان که در حال حاضر مشغول به تحصیل در همین رشته هست ، می گفت که که انتظار من این بود که بیشتر به مسائل کاربردی مثلاً مباحث سیسکو و.... پرداخته بشه ، ولی الان صرفًا ًموضوعات الکترونیک و مخابرات که بعضاً مباحث سنگینی هم هستند پرداخته می شه ! به هر حال از اونجایی که این حقیر تا کنون بیشتر مشغول مباحث نرم افزاری بوده ام ، فکر میکنم سیستمهای هوشمند گزینه بهتری هست ، در هر صورت خوشحال میشم مطالب بیشتری راجع به این دو گرایش و تجربیات شما عزیزان بدونم ! ممنون

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    شما اگر موضوع مورد علاقه شما سیستم های هوشمند است مشکل زیادی در انتخاب موضوع نباید داشته باشید . شما در هر زمینه ای که علاقه دارید می توانید سیستم های هوشمند را بکار بگیرید. شما قبل از اینکه بخواهید پروپوزال خود را تهیه کنید باید حتما در مورد آن تحقیقات اولیه را انجام دهید و الا ممکن است موضوع پروپوزال شما در شورا قبول نشود . خوبی سیستم های هوشمند این است که در نهایت نیازی به اثبات ان ندارید فقط کافی است ان را با روشی که آنرا هوشمند کردید مقایسه کنید :)
    یکی از روش های هوشمند که اخیرا مقاله های خوبی بر روی آن بیرون آمده مدل مخچه انسان است (CMAC) که می تواند شروع خوبی برای شما باشه. فقط به این نکته توجه کنید که حتما با تحقیقات قبلی موضوع پروپوزال خود را انتخاب کنید تا در آینده به دردسر نیافتید، ضمن اینکه می توانید نتایج این تحقیقات را در درس سمینار خود ارائه کنید.
    در کل به این نکته توجه کنید که هیچ کدام از مقالات در دوره تحصیلات تکمیلی در ایران فعلا کاربرد نداشته و فقط شما به فکر تحقیق برای دل خود و در نهایت وارد شدن به دوره دکترا یا رفتن به خارج از کشور باشید، بر اساس اینکه مقاله شما در کجا (ژورنال خارجی ،داخلی، سمینارها و...) Accept می شود می توانید از آن در مقاطع بالاتر استفاده کنید
    موفق باشید
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

تاپیک های مشابه

1. proposal
    نوشته شده توسط tnoohi در بخش SQL Server
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 05 آذر 1386, 22:15 عصر