نمایش نتایج 1 تا 40 از 162

نام تاپیک: AVR

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

نقل قول: AVR

نقل قول نوشته شده توسط java_nith مشاهده تاپیک
    یک سوال
    من تاحالا با اتمل کار نکردم

فقط هم س بلدم
    چه نو AtMel برای اولین بر کار با AVR پیشنهاد می‌کنید (مدل)
    که هم با س کار کنه و هم نه زیاد گنده باشه که زیاد بشه
    ببخشید ، یه سوال دارم : شما خارج از ایران(نروژ) هستید دیگه؟
    اگه منظورتون از این که گنده نباشه ، گرون قیمت نبودنش هست ؛ باید بگم قیمتشون ارزونه . مثلا قیمت atmega 32 که یه مدل تقریبا کامل و قدرتمند با 40 تا pin هست ، حدود 4 دلاره. منم همین رو پیشنهاد میکنم، چون همه امکانات رو داره و ازش میشه تو پروژه های کوچیک تا نسبتا بزرگ استفاده کرد(من یکدونه atmega 32 خریدم و 2ساله دارم ازش تو همه پروژه ها استفاده میکنم!) . اما اگه اندازه (و قیمت) خیلی براتون مهمه ، قیمت atmega 8 حدود 2 دلار هست و 28 pin داره (کوچیکتره) ولی امکانات خوبی داره.

و در ادامه چجوری می‌شه programmer برای آور سخت به که اکثرشون بخوره و ساختنش اسون باشه
    چون اینجا programmer خیلی‌ گرونه...

و در ادامه من پرت USB فقط توی پک‌ام دارم و serial ندارم
    اینو در ادامهٔ حرف programer میگم، که یه پرگرممری باشه که با USB بشه وصل کر
    اگه ابزار (سیم و هوییه و ...) و حوصله دارید ، خودتون یه پروگرمر بسازید ارزونتر براتون در میاد(تو ایران نصف و تو خارج یک سوم قیمت) . من یه نقشه مدار پروگرمر usb داشتم ، ببینم اگه پیدا کردم براتون میگذارم. درضمن اگه کیس(همون پک) شما فقط پورت usb داره برای serial میتونید از کابل تبدیل serial به usb هم استفاده کنید . من اونو تو ایران خریدم 5 هزار تومن(5 دلار).

کاربر دائمی آواتار java_nith
    محل زندگی
    Norway | Oslo

نقل قول: AVR

نقل قول نوشته شده توسط farzadsw مشاهده تاپیک
    ببخشید ، یه سوال دارم : شما خارج از ایران(نروژ) هستید دیگه؟
    اگه منظورتون از این که گنده نباشه ، گرون قیمت نبودنش هست ؛ باید بگم قیمتشون ارزونه . مثلا قیمت atmega 32 که یه مدل تقریبا کامل و قدرتمند با 40 تا pin هست ، حدود 4 دلاره. منم همین رو پیشنهاد میکنم، چون همه امکانات رو داره و ازش میشه تو پروژه های کوچیک تا نسبتا بزرگ استفاده کرد(من یکدونه atmega 32 خریدم و 2ساله دارم ازش تو همه پروژه ها استفاده میکنم!) . اما اگه اندازه (و قیمت) خیلی براتون مهمه ، قیمت atmega 8 حدود 2 دلار هست و 28 pin داره (کوچیکتره) ولی امکانات خوبی داره.

اگه ابزار (سیم و هوییه و ...) و حوصله دارید ، خودتون یه پروگرمر بسازید ارزونتر براتون در میاد(تو ایران نصف و تو خارج یک سوم قیمت) . من یه نقشه مدار پروگرمر usb داشتم ، ببینم اگه پیدا کردم براتون میگذارم. درضمن اگه کیس(همون پک) شما فقط پورت usb داره برای serial میتونید از کابل تبدیل serial به usb هم استفاده کنید . من اونو تو ایران خریدم 5 هزار تومن(5 دلار).

مرسی‌ از جوابتون
    بله من در نروژ زندگی می‌کنم
    نه اصلا منظوره من قیمت خود AVR نبود
    میدونید که کلا AVR توی نروژ درست شده...
    It is believed the AVR basic architecture was conceived by two students at the Norwegian Institute of Technology (NTH) Alf-Egil Bogen and Vegard Wollan.[1][2]

منظوره من programmer بود

گفتم که یه AVR پیشنهاد کنید که کوچیک باشه، نه از لحاظه قیمت
    ولی‌ از لحاظه اینکه زیاد پیشرفته نباشه ... ولی‌ خوب مسلیک اونی که شما پیشنهاد کردید بدرده منم میخوره

قیمت programmer اینجا خیلی‌ بالاست... که گفتم خودم درست کنم
    من laptop فقط USB داره، seriall نداره
    نبدیل سیم seriall به USB هم شنیدم که هر تبدیلی نمیخوره
    اگه می‌شه یه لینک بذرید / یه عکس که ببینم منظوره شما دقیقا همونو که من میگم یا نه
    بدم در برنامه مثلا CodeVision برای این تبدیل با مشگل بر نمیخورم؟

من خودم دوست دارم بسازم، که یادم بگیرم
    الکتریک خندم و می‌دونم چجوری لحیم کنم اگه نقش باشه

من توی سایت avr.ir یه نقشه خیلی‌ ساده دیدم
    حالا ۲سوال دارم از شما...
    توی فایل PDF نوشته شده بود که این برنامه با BASCOM کار میکنه
    ولی‌ من باید کدم رو توی CodeVision بریزم چون C بلدم، اگه ایشون گفتم که با BASCOM کار میکنه
    اهتمهله اینکه این programmer با CodeVisionهم کار کنه است؟

یل سوال دیگه... این programmer که من دیدم
    و یا شما قرار است بدید
    به اکثر AteMega می‌خوره؟

یا هر AtMega باید programmer خودشو داشته باشه؟

http://www.avr.ir/pdf/Sample_programmer.pdf

مرسی‌

یادم رفت اینو بگم
    این Programmer برای پرت Parallell یا پرینتر است
    که من فقط و فقط USB دارم

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •