نقل قول نوشته شده توسط kambizbaghi مشاهده تاپیک
سلام من کامبیز هستم . خوشحالم که شما روی این مباحثکارمیکنین و بسیار جدی هستین .
یه سوال داشتم . میخواستم بدونم بردی هستش که بتونه مانند gps عمل کنه . اخه به من یک پروژه پیشنهاد شده در زمینه موقعیت یابی اما یک کیت کنترلی جدید باید طراحی بکنیم . روی نرم افزارش مشکل نداریم فقط سخت افزارش رو مشکل داریم دلیلش هم اینه که می خوایم ببینیم میشه این کیت رو در داخل تولید کرد .
ممنون
سلام، در مورد GPS فقط Receiver گیرتون میاد که اونهم به صورت میکروکنترلری میتونه باشه و هم به صورت چیپ که هر دو مشخصات مکانی رو محاسبه میکنن و اگه از دومی استفاده کنید مجبورید برای ارتباطش یک میکروی اضافه بذارید، برای اینکه از راه دورهم بشه ترکش کرد یا باید RF کار کنید و یا Wireless Network ، البته کارهای دیگه هم میشه کرد ولی بهترینشون همون RF هست که مشخصات محل رو براتون ارسال میکنه و میتونید در نقشه محل دقیقش رو نمایش بدید. سخت افزارش رو اگه بخواید از پایه طراحی کنید و بسازید اصلا به صرفه نیست، مخصوصا چیپها که با اوضاع تحریمها اصلا گیرنمیاد یا خیلی گرون گیرمیاد. بهتره اول یک پروتوتایپ با استفاده از سیستم های موجود بسازید و بعد دنبال طراحی برید، یک رسیور GPS که پورت PS/2 داره بگیرید و با میکرو درایوش کنید، بعد فرستنده گیرنده RF رو هم بخرید و تست کامل رو ازشون بگیرید، بعد که کامل جواب گرفتید از همون چیپ ها استفاده کنید.