نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: ((آیا این پاسخ را مفید ارزیابی می کنید؟)) گزینه ای مطرود؟

کاربر تازه وارد آواتار آریوس1985
    محل زندگی
    شهری دیو پرور و فاسد پرست

Exclamation ((آیا این پاسخ را مفید ارزیابی می کنید؟)) گزینه ای مطرود؟

با سلام خدمت دوستان و مدیران محترم
    خیلی وقته این سوال برام پیش اومده که چرا گزینه ی ((آیا این پاسخ را مفید ارزیابی می کنید؟)) خیلی کم در سایت ما طرفدار داره؟؟آیا واقعا سطح جواب ها انقدر پایینه؟یا اختلاف نظر کاربران خیلی زیاده.حتی اگه اختلاف نظر هم زیاد باشه میشه گزینه ی عدم تایید رو انتخاب کرد.همیشه مشکل تاپیک های تکراری رو داشتیم و داریم و یکی از دلایل عمده اون نرسیدن کاربر به جواب دلخواهشه.(البته خیلی از دوستان کم لطف هستند و انتظار دارند جواب را با Copy & Paste از توی سایت به برنامه منتقل کنند و جواب هم بگیرند)
    اکثر فروم های مشابه ما گزینه هایی تحت عنوان جواب نهایی و جواب کمکی دارند. به نظر من گزینه های موجود در سایت ما هم کافیه.اما چرا کاربران ازش استفاده نمی کنند،جای سوال داره!!
    تشکر یکی از این راهکارهاست که متاسفانه به دلایلی نمیشه خیلی روشون حساب کرد.
    آیا من در این باره دچار توهم شدم یا این مشکل هم توسط دیگران حس میشه؟؟
    اگر آره، به نظرتون راهکار چیه؟؟

نقل قول: ((آیا این پاسخ را مفید ارزیابی می کنید؟)) گزینه ای مطرود؟

اگه نظر من را هم بخواهی به نظر من حرفی که شما می زنی درسته
    ان وقتی که من وارد سایت شدم و این قسمت که اضافه شده بود را دیدم به خودم گفتم این هم چیز خوبیه
    اما می شه گفت این امکان جدید به شکلی تزیینی است چون هیچ کس ازش استفاده نمی کنه(حتی خود من)
    بهتره یه فکری در موردش بشه

کاربر دائمی آواتار powerboy2988
    محل زندگی
    تهران

آره حرفت درسته منم خیلی کم ازش استفاده می کنم...
    اگر بشه که تشکر رو حذف کرد و همراه با اینکه جوابه بله میدیم برای کسی که مطلب گذاشته ارسال بشه... می تونه جای گزینه خوبی برای تشکر باشه..

نظرتون چیه؟

نقل قول نوشته شده توسط kitten مشاهده تاپیک
    اما می شه گفت این امکان جدید به شکلی تزیینی است چون هیچ کس ازش استفاده نمی کنه(حتی خود من)
    سلام.
    من مثال نقض نوشته شما هستم. من از این امکان زیاد استفاده می کنم... حتما در آینده نیز استفاده بهتری از این امکان در سایت خواهد شد. بعنوان مثال، پاسخهایی که موافقین بیشتری داره، توی Sort بالاتر از دیگر پاسخها قرار بگیره. یا پاسخی که بعنوان نمونه بیش از 3 بار مفید Mark شده، پاسخ نهایی در نظر گرفته بشه. یا پاسخی که بیش از 3 بار غیر مفید مارک شده، بعد از مدتی حذف بشه و و و ...

حتما مسئولین سایت در آینده از این امکان استفاده خواهند کرد.

موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

آخه مشکل اینه که بعضی وقتها( شما می تونین بخونین نزدیک 50 درصد مواقع)‌یک پاسخ واقعا مفیده اما یک کاربر چون از کاربرپاسخ دهنده خوشش نمیاد، به اون منفی میده! گاهی هم من دیدم در بعضی از تاپیک ها به تمام پستها منفی داده شده! چه با ربط چه بی ربط!!!

نقل قول نوشته شده توسط naeeme مشاهده تاپیک
    آخه مشکل اینه که بعضی وقتها( شما می تونین بخونین نزدیک 50 درصد مواقع)‌یک پاسخ واقعا مفیده اما یک کاربر چون از کاربرپاسخ دهنده خوشش نمیاد، به اون منفی میده! گاهی هم من دیدم در بعضی از تاپیک ها به تمام پستها منفی داده شده! چه با ربط چه بی ربط!!!
    سلام.
    ابتدا مفید رو باید معنی کنیم. از نظر شما مفید ممکنه یک معنی بده، اما از نظر من معنای دیگه ای داشته باشه. من پاسخی رو مفید میدونم که با همه اصولی که بر اون اشراف دارم همخونی داشته باشه. اما برخی دیگه پاسخی رو مفید میدونن که فقط "کارشون رو راه بندازه" فارغ از اینکه این پاسخ "اصولی" هم هست یا خیر.

در مورد بخش دیگه ای از حرفتون که فرمودید یک کاربر از کاربر پاسخ دهنده خوشش نمیاد واقعا جا خوردم. گمان نمیکنم کسانیکه تو این رشته فعالیت می کنن اینقدر کوته بین باشن که در مورد پاسخ یک فرد از روی چنین مساله ای قضاوت کنن. اگر هم هستن، در طولانی مدت به خودشون ضربه میزنن...

در نهایت در مورد اینکه در بعضی تاپیکها هم به تمام پستها منفی داده میشه نشون میده که فرد واقعا بیکار بوده که نشسته دونه دونه آیتم ها رو مارک کرده. خیلی راحت میتونه از اون بالا، گزینه "رتبه تاپیک" رو انتخاب کنه و سپس یک "وحشتناک" بزنه. اینطوری همه میفهمن که اوضاع اون تاپیک خرابه و نمیشه بهش اعتماد کرد. (این کاری هستش که من در مورد تاپیکهای فجیع انجام میدم)!

موفق باشید.

این ابزار نسبت به ابزار "تشکر" تازه به سایت اضافه شده، و مدتی زمان میبره که بجای تشکر از آن استفاده بشه. البته نسبت به ابزار تشکر قابلیت های بیشتری داره، و به همین جهت هم فعلا در کنار ابزار تشکر قرار گرفته تا بعدا بتونیم از قابلیت های مختلف آن استفاده کنیم.

در مورد بخش دیگه ای از حرفتون که فرمودید یک کاربر از کاربر پاسخ دهنده خوشش نمیاد واقعا جا خوردم. گمان نمیکنم کسانیکه تو این رشته فعالیت می کنن اینقدر کوته بین باشن که در مورد پاسخ یک فرد از روی چنین مساله ای قضاوت کنن. اگر هم هستن، در طولانی مدت به خودشون ضربه میزنن...
    همچین چیزی گاها وجود داره، بخصوص که سایر کاربران نمی تونند برخلاف استفاده از دکمه تشکر، ببینند چه کسی به پست امتیاز منفی داده!

در نهایت در مورد اینکه در بعضی تاپیکها هم به تمام پستها منفی داده میشه نشون میده که فرد واقعا بیکار بوده که نشسته دونه دونه آیتم ها رو مارک کرده.
    از این آدم های بیکار هم در سایت داریم، و در بعضی از تاپیک ها اثراتشان را می بینیم.

یکی از مواردی که باید درباره این ابزار اصلاح بشه، مجوز امتیاز منفی (Thumb Down) هست. نباید همه کاربران اجازه استفاده از آن را داشته باشند، بلکه باید برای استفاده از آن حداقل شروطی را معین کرد؛ مثلا تا کاربری 20 پست ارسالی نداشته باشد، یا 10 امتیاز مثبت نداشته باشد، یا 10 تشکر نداشته باشد، امکان ارسال امتیاز منفی برای پست های سایر کاربران را نداشته باشد. یا مثلا در تعداد امتیازهای منفی که یک کاربر در طول یک روز ارسال می کند، محدودیت وجود داشته باشد. این کار باعث میشه که پست سایر کاربران از روی بی دقتی یا بی حوصلگی یک کاربر امتیاز منفی دریافت نکنه.

برای امتیاز دهی به یک تاپیک، باید این قوانین سختگیرانه تر باشد، و امکان امتیاز دهی به کل یک تاپیک فقط به کاربرانی که تعداد مشخصی امتیاز مثبت، یا تشکر دارند، داده شود، تا هر کی با ارسال یک سوال در یک تاپیک، همینطوری به تاپیک امتیاز عالی ندهد! من شخصا به امتیازهایی که به کل تاپیک داده میشه توجه نمی کنم، چون اکثرا بیخود هستند، و معمولا توسط کاربر ایجاد کننده تاپیک به تاپیک این امتیازها داده می شود، نه کاربران فنی و فعال سایت. ولی از امتیاز دادن به پست ها معمولا استفاده می کنم.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار .:KeihanCPU:.
    محل زندگی
    همین اطراف

نباید همه کاربران اجازه استفاده از آن را داشته باشند، بلکه باید برای استفاده از آن حداقل شروطی را معین کرد؛ مثلا تا کاربری 20 پست ارسالی نداشته باشد، یا 10 امتیاز مثبت نداشته باشد، یا 10 تشکر نداشته باشد، امکان ارسال امتیاز منفی برای پست های سایر کاربران را نداشته باشد. یا مثلا در تعداد امتیازهای منفی که یک کاربر در طول یک روز ارسال می کند، محدودیت وجود داشته باشد.
    ایده خوبیه،البته توجه به تعداد پست ارسالی نمیتوه جالب باشه
    به نظرم همون امتیاز مثبت خیلی بهتر میتونه باشه

اما اگر دادن امتیاز مثبت به پست ها هم مجوز بخواد خیلی خوب میشه
    کار به این صورت میشه که برای امتیاز دادن(چه مثبت و چه منفی) نیاز به مثلا 10 امتیاز مثبت هست
    خوب در این صورت فعلا هیچکی این امتیاز رو نداره
    این امتیاز به مدیران بخش ها داده بشه و اون مدیران با صلاح دید خودشون به کاربران مورد نظرشون هر بخش امتیاز بدن
    سپس کاربرای ممتاز به کاربرای ممتاز دیگه
    در این صورت فقط اشخاصی که پاسخ هاشون علمی و اصولیه امتیاز دارن و شخص دیگه ای که بار علمی خوبی نداره از داشتن امتیازها محرومه و فقط کاربران خوب میتونن امتیاز بدن.
    پس از مدتی در انجمن خواهیم دید پست هایی که امتیاز مثبت دارن واقعا صحیح و اصولی هستن چون توسط مدیران و کاربران ممتاز تایید شدن.

VIP آواتار raziee
    محل زندگی
    تهران

یا 10 امتیاز مثبت نداشته باشد، یا 10 تشکر نداشته باشد،
    با پوزش اما خیلی از کاربران از جمله من شاید خیلی از مفاهیم رو ندونند.
    مثلا این امتیازی که میگید چی هست؟
    و چند سوال.
    این امتیازات کاربران به چه درد میخوره؟
    این تعداد تشکرات به چه درد میخوره؟
    ========
    میدونید من تازه که وارد این سایت شده بودم خیلی سوالاتی تو ذهنم بود.
    مثلا اینکه مدال های افتخار کاربران رو چه کسی میده و میبایست که کاربر چه کارهایی انجام بده.

آیا تاپیکی ایجاد شده که کاربران به اون مراجعه کنند و این چیز ها رو بدونند؟
    مثلا همین "آیا این پاسخ را مفید ارزیابی می کنید؟" چه کاربرد خاصی داره؟
    نگو به سرنوشت میبازی - تو بخوای فردا رو میسازی

منظور تعداد امتیازهای مثبتی هست که کاربری بابت پست هایش از طریق گزینه (آیا این پست را مفید ارزیابی می کنید) از سایر کاربران دریافت می کند.

این امتیازات کاربران به چه درد میخوره؟
    این تعداد تشکرات به چه درد میخوره؟
    میزان فعالیت مفید کاربر مربوطه در سایت، و میزان مقبولیت وی در بین سایر کاربران سایت را مشخص میکنه. اینطوری کاربرانی که وی را نمی شناسند، بهتر می توانند متوجه شوند که مطالب ارسالی این کاربر چقدر قابل اعتماد هست.
    البته بر اساس همین شاخص ها می توان در سایت برای برخی کاربران امکانات و مزیت های ویژه ایی در نظر گرفت، یا پست های بسیار مفید را از سایر پست ها تمیز داد. فرضا در نسخه 4 vBulletin قابلیتی وجود داره که می توان یک پست مفید را از حالت پست داخل انجمن به مقاله مستقل در صفحه اول سایت ارتقاء داد. حالا اگر کاربری پست مفیدی در قالب مناسب ارائه کرده باشه، و کاربران هم با استفاده از تشکر یا ارزیابی پست آن را مفید تشخیص داده باشند، مدیر مربوطه میتونه آن پست را تبدیل به مقاله کنه. البته استفاده های مختلفی میشه از این امکانات کرد.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

یعنی نمیشه مشخص کرد کی امتیاز منفی داده ؟ به طور مثال این تاپیک رو ببینید :
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=183351

یعنی نمیشه مشخص کرد کی امتیاز منفی داده ؟
    از طریق لاگ های سیستم باید بشه، ولی مثل دکمه تشکر نیست که همه با یک نگاه متوجه بشند. همین مورد عاملی میشه که برخی افراد مریض از آن برای سرگرمی استفاده کنند!

وقتی در ارسال نظر منفی محدودیت ایجاد بشه، کمتر شاهد اینجور رفتارهای کودکانه خواهیم بود.

کاربر دائمی آواتار .:KeihanCPU:.
    محل زندگی
    همین اطراف

کار به این صورت میشه که برای امتیاز دادن(چه مثبت و چه منفی) نیاز به مثلا 10 امتیاز مثبت هست
    این امتیاز به مدیران بخش ها داده بشه و اون مدیران با صلاح دید خودشون به کاربران مورد نظرشون هر بخش امتیاز بدن
    در این صورت فقط اشخاصی که پاسخ هاشون علمی و اصولیه امتیاز دارن و شخص دیگه ای که بار علمی خوبی نداره از داشتن امتیازها محرومه و فقط کاربران خوب میتونن امتیاز بدن.
    پس از مدتی در انجمن خواهیم دید پست هایی که امتیاز مثبت دارن واقعا صحیح و اصولی هستن چون توسط مدیران و کاربران ممتاز تایید شدن.
    شخص دیگه ای نظری نداره !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

اینطوری تعداد افرادی که می تونند امتیاز بدند به شدت میاد پایین! ممکنه کسی از این سایت استفاده کنه ولی فعالیت آنچنانی نداشته باشه، بعد اگه مطلب خوبی گیرش بیاد و دوست داشته باشه که امتیاز مثبت یا منفی بده!(این امتیاز بعدا تو معیار واقعی پست مفید خواهد بود یعنی هر چه جامعه آماری بیشتر نتیجه به واقعیت نزدیکتر)
    لذا هر چه آزادتر باشه بهتره.

مگه چقدر بیکار داریم که امتیاز منفی بدند! به نظرم باید قوانینی در امتیاز منفی اعمال کرد به این صورت میتونه باشه:
    اول باید فرهنگش جا بیفته! پستی که مفید نباشه لزوما مضر ، که نیست!(یعنی شخص میتونه امتیازمنفی نده)
    پستی که واقعا مفید نباشه بهش رای منفی میدن ،خب اگه از افراد بیکار فاکتور بگیریم پست غیر مفید هم به راحتی قابل تشخیصه.
    خب میشه معیار مقایسه ای بین امتیاز مثبت و منفی گذاشت مثلا از بین 20 نفری که به نوعی تشکر کردند، یک نفر منفی داده! میشه فهمید که امتیاز اون یک نفر غیر اصولی یا از روی غرض خاصی بوده. میشه تاثیر اون امتیاز منفی رو نادیده گرفت.

منم موافقم که یه پیش نیازی برای تشکر و ارزیابی جواب ( یا لااقل ارزیابی جواب ) باشه . به عنوان مثال حداقل 20 پست و 10 تا تشکر. چون در این صورت دیگه حتی کسی سعی نمیکنه چند تا id بسازه همچنین ارزیابی ها هم واقعی تر میشه . از طرفی بقیه یکم تشویق میشن پست مفید داشته باشند تا از یه امتیازی برخوردار بشن(هرچند زیادم امتیاز نیست ولی باز موثره) . اما اینم که امتیاز دادن منحصر به فقط مدیرا بشه زیاد جالب نیست و حتی ممکنه یه سری مسائل خنده دار هم پیش بیاد (مثل پارتی بازی!) .
    20 تا پست و 10 تا تشکر هم چیز زیادی نیست و به طور متوسط کسایی که 1ماه از عضویتشون میگذره این شرایط رو دارن . حالا اگه کسی زیاد فعالیت نمیکنه ، خب زیاد فعالیت نمیکنه دیگه !
    متاسفانه مشکلی که الان در مورد ارزیابی پاسخ هست اینه که بیشتر اونایی ازش استفاده میکنن که غرض دارن! به طور مثال ببینید چندتا از این ارزیابی ها مثبت بوده و چندتا منفی . اگه همه تو ارزیابی پاسخ شرکت کنن اون نظرات پرت و پلا گم میشن ولی شما در حال حاضر چند تا پاسخ رو دید که بیشتر از 3-4 نفر بهش رای داده باشه (چه مثبت و چه منفی)
    در مورد فرهنگ سازی ؛ شدنیه ولی خیلی زمان میبره . همین الانش نصف کسانی که میان یه سوالی رو میپرسن و جوابشون رو به طور کامل میگیرن تشکر نمیکنن یا از دکمه تشکر استفاده نمیکنن. در حالی که دکمه تشکر تو همه فروم ها مشترکه . ولی یه کاری که ممکنه زود جواب بده اینه که نحوه درست استفاده کردن از دکمه تشکر و ارزیابی پاسخ رو برای همه اعضا توسط پیام خصوصی فرستاد (البته باید در حد 2-3 خط باشه که همه حوصله کنن بخونن )

کاربر تازه وارد آواتار آریوس1985
    محل زندگی
    شهری دیو پرور و فاسد پرست

متاسفانه قسمت اعظم مشکلات ما فرهنگیه و نیازمند زمان زیاد برای تغییر. بعضی از دوستانیکه اطلاعات، سابقه،پست،... بیشتری نسبت به بقیه دارند گاهی اگر مطلب مفیدی از شخصی که از نظر علمی پایین تره میبینند تشکر نمی کنند یا بعضی دیگر فکر میکنند اگر تعداد تشکرهاشون زیاد باشه، دیگران آن ها رو در سطح پایینی تصور می کنند و مثال های خیلی بیشتری نیز بین باقی دوستان کم تجربه تر مثل خود من به چشم می خورد که دوستان به اون اشاره کردند.
    فکر میکنم ایجاد شرط برای کاربران که مطرح شده، بهترین گزینه باشه.
    اما باید روی شرط ها خیلی دقت کرد، چون در صورت اشتباه میتونه کاربران زیادی رو از سایت زده کنه.نمونه ی بارز این امر سایت بالاترین بود که به دلیل وضع قوانینی باعث تغییر رویکرد کاربران و به طور کل باعث تغییر جمع کثیری از کاربران شد.

VIP آواتار raziee
    محل زندگی
    تهران

منظور تعداد امتیازهای مثبتی هست که کاربری بابت پست هایش از طریق گزینه (آیا این پست را مفید ارزیابی می کنید) از سایر کاربران دریافت می کند.
    ببخشید آقای کشاورز میشه بگید از چه طریق میشه فهمید که یک کاربر چند امتیاز رو کسب کرده.
    منم موافقم که یه پیش نیازی برای تشکر و ارزیابی جواب ( یا لااقل ارزیابی جواب ) باشه . به عنوان مثال حداقل 20 پست و 10 تا تشکر
    بنده هم با این مبخث محدودیت موفقم اما شرط این محدودیت(تعداد پست ها و تشکر ها) جای گفت و گو داره.
    نگو به سرنوشت میبازی - تو بخوای فردا رو میسازی

ببخشید آقای کشاورز میشه بگید از چه طریق میشه فهمید که یک کاربر چند امتیاز رو کسب کرده.
    فعلا بصورت عمومی امکان پذیر نیست، یعنی جایی وجود نداره که کاربر خودش یا سایر کاربران بتونند امتیازات یک کاربر را ببینند، ولی در آینده که نقش این امتیازها در سایت جدی تر شد، روالی برای نمایش آنها در نظر گرفته میشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نمایش اینکه چه کسی پاسخی رو منفی ارزیابی کرده، درست نیست. من خودم بارها توی این انجمن مورد هجوم برخی از آقایون به اصطلاح برنامه نویس واقع شدم که چون فکر می کنن، مرد هستن، پس یعنی ار من برنامه نویس بهتری هستن و وقتی ازشون ایراد گرفتم، انواع صفاتی که خودشون لایقش بودن رو توی یاهو مسنجر برای من ارسال کردن.
    اما اگر بشه این منفی و مثبت دادن های به پست ها رو مدیریت کرد، واقعا میشه یه فروم تمیزی رو ایجاد کنیم.

کاربر دائمی آواتار HAMRAHSOFT.IR
    محل زندگی
    هرجا كه غم و ناراحتي باشه

ببخشید اگه دراین قسمت
    نفر از 1 کل رای دهندگان این پاسخ را مفید ارزیابی کرده اند. آیا این پاسخ را مفید ارزیابی می کنید؟ |

من ارزیابی منفی بکنم چطوری مشخص میشه که یک نفر غیر مفید بودن این مطلب را اعلام کرده

یا چند نفر مفید چند نفر غیر مفید اعلام کردن ؟

ببخشید اگه دراین قسمت
    نفر از 1 کل رای دهندگان این پاسخ را مفید ارزیابی کرده اند. آیا این پاسخ را مفید ارزیابی می کنید؟ |

من ارزیابی منفی بکنم چطوری مشخص میشه که یک نفر غیر مفید بودن این مطلب را اعلام کرده

یا چند نفر مفید چند نفر غیر مفید اعلام کردن ؟
    آمار به صورت تعداد ارزیابی های مفید به کل ارزیابی ها نمایش داده میشه؛ پس اگر یک پست یک ارزیابی منفی بگیره؛ آمار به صورت 0 ارزیابی مثبت از 1 ارزیابی نمایش داده میشه.
    اگر 5 نفر یک پست را مفید ارزیابی کنند، و 10 نفر امتیاز منفی بدند؛ به صورت 5 نفر از 15 نفر نمایش داده میشه. پس برای به دست آوردن تعداد آرای منفی فقط کافی هست که دو مقدار نمایش داده شده را از هم کم کنید:
    15 - 5 = 10 رای منفی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •