نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: کار با سنسور در برنامه

کاربر دائمی آواتار shedayat
    محل زندگی
    روی زمین خدا

کار با سنسور در برنامه

سلام.من می خوام یه برانامه ای طراحی کنم که در اون از چند تا سنسور که به فشار حساس باشند باشه. مثلا می خوام از یه سنسور استفاده کنم که وقتی یکی با پا روی اون فشار میاره برنامه یک عکس العملی انجام بده.
    حالا من می خوام بدونم آیا توی vb6 می شه یه همچین کاری کرد اگه آره چه طوری؟ و ای سنسورها را باید از کجا تهیه کنم و هزینه ش چقدره؟
    ممنون

Wink نقل قول: کار با سنسور در برنامه

نقل قول نوشته شده توسط shedayat مشاهده تاپیک
    سلام.من می خوام یه برانامه ای طراحی کنم که در اون از چند تا سنسور که به فشار حساس باشند باشه. مثلا می خوام از یه سنسور استفاده کنم که وقتی یکی با پا روی اون فشار میاره برنامه یک عکس العملی انجام بده.
    حالا من می خوام بدونم آیا توی vb6 می شه یه همچین کاری کرد اگه آره چه طوری؟ و ای سنسورها را باید از کجا تهیه کنم و هزینه ش چقدره؟
    ممنون
    گفتگوهای زیادی در مورد این شده . نمیتونم برات ترجمه کنم بعلت پاره ای از وقت و ....
    بهر حال میتونی اینجا یه سری بزنی

Google : Visual Basic Sensor

Google : Visual Basic Programming for Sensor

Google : Visual Basic 6 for hardware and Sensor

اگه خوب توجه کنی در مورد سنسورهای انگشتی مثل FingerPrint لب تاپ ها یا خروجی ورودی درب ها نوشته شده . فقط یکم سرچ لازمه .

محل زندگی
    روی زمین خدا

نقل قول: کار با سنسور در برنامه

دوست عزیز از پاسخت متشکرم، ولی من سرچ کردم و متاسفانه چیز به رد بخوری پیدا نکردم.

سلام

براي اين كار بايد هم الكترونيك كار كرده باشين هم برنامه نويسي
    اونموقع مي تونيد راحت يك سنسور فشار موجود در بازار رو به ميكروكنترلر مثل AVR وصل كنيد و AVR رو هم از طريق پورت سريال به كامپيوتر متصل كنيد و الي آخر...
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

محل زندگی
    روی زمین خدا

نقل قول نوشته شده توسط vbhamed مشاهده تاپیک
    سلام

براي اين كار بايد هم الكترونيك كار كرده باشين هم برنامه نويسي
    اونموقع مي تونيد راحت يك سنسور فشار موجود در بازار رو به ميكروكنترلر مثل AVR وصل كنيد و AVR رو هم از طريق پورت سريال به كامپيوتر متصل كنيد و الي آخر...
    من الکترونیک کار نکردم. یعنی نمی شه این کار رو انجام بدم؟

شما باید از یک میکرو مثل avr و یک ایسی max232 در قسمت سخت افزار استفاده کنی و از طریق rx tx اطلاعات رو به سیستم ارسال کنی و خواندن اطلاعات دیگه کاری نداره

آقا بحث جالبی هستش .

ببینید میشه یه منبع فارسی در مورد وی بی و برنامه نویسی برای سخت افزار معرفی یا واسه دانلود بزارید ؟

مثلا توش در مورد
    AVR
    طراحی ساخت و مراحل مونتاژ
    و الی آخر ....

ممنون میشم اگه دارید بزارید برای ما دوستان عزیز .

محل زندگی
    روی زمین خدا

آره منم با دوست عزیزم sajjad_india موافقم. اگه کسی مقاله ای یا مثالی چیزی داره لطفا بزاره.

کاربر دائمی آواتار nima898
    محل زندگی
    بجنورد

کتاب میکروکنترلر رو بخونید من مقاله درباره 8051 دارم تو پست بعدی میذارمش
    یک سوال: میخواید خروجی سنسور 0و1 باشه یا یک طیفی از فشردگی باشه(به عبارت دیگه درصد فشردگی سنسور رو میخواید ارسال کنید یا فقط اینکه فشرده هست یا نیست رو میخواید ارسال کنید)

محل زندگی
    روی زمین خدا

آره فقط می خوام صفر یا یک باشه که در صورتی که 1 شد کار مورد نظرم رو انجام بده. درصد فشردگیش هم اصلا برام مهم نیست.

از کار کردن با میکرو کنترلر ها (خصوصا avr ) نترسید . خیلی ساده تر از اونچیزی هست که فکرش رو میکنید . نیازی هم به داشتن دانش الکترونیک بالا نداره ! الیته این بستگی به کاربرد شما داره ولی تو این مورد نیازی به دانش الکترونیک نیست .
    چون میخواید فقط 2 حالت داشته باشه ، کافیه از کلید که تحمل وزن رو داشته باشه استفاده کنید و نیازی به سنسور نیست .

محل زندگی
    روی زمین خدا

خوب شما الان می گین چه جوری می تونم اون چیزی رو که توی پست 1 گفتم رو پیاده سازی کنم.
    لطفا توضیح بدین.

محل زندگی
    بجنورد

چون نیاز به adc (مبدل آنالوگ به دیجیتال)ندارید میتونید از میکرو ی ارزونتری مثل 8051 استفاده کنید مدل 8 پایه هم داره که خیلی جمع و جوره ولی avr جمع و جور تره (چون نیاز به کریستال نداره) ضمنا نیاز به یک آیسی max232 یا max233 یا hin232 برای ارتباط با پورت RS232 دارید پورت USB رو بلد نیستم

محل زندگی
    روی زمین خدا

نقل قول نوشته شده توسط nima898 مشاهده تاپیک
    چون نیاز به adc (مبدل آنالوگ به دیجیتال)ندارید میتونید از میکرو ی ارزونتری مثل 8051 استفاده کنید مدل 8 پایه هم داره که خیلی جمع و جوره ولی avr جمع و جور تره (چون نیاز به کریستال نداره) ضمنا نیاز به یک آیسی max232 یا max233 یا hin232 برای ارتباط با پورت RS232 دارید پورت USB رو بلد نیستم
    دوست عزیز ممنون از پاسخت ولی این اصطلاحاتی رو که گفتی تا حالا به گوشم هم خورده نبود.

محل زندگی
    بجنورد

هیچ چیز خاصی نداره فقط اصطلاحه که باید معنیشو بدونید اون سه تا آی سی ها مبدل RXD,TXD به RS232 هست
    RXD : پورت گیرنده سریال
    TXD : پورت فرستنده سریال
    RS232 : پورت موس کامپیوتر
    شروع کن تا جایی که بتونم من کمکت میکنم خیلی سادست مثل برنامه نویسی

محل زندگی
    روی زمین خدا

خوب من الان می خوام شرع بکنم ولی هیچ امکاناتی برای شروع کردن ندارم. لطفا دقیقا بگید من باید چی رو کجا تهیه بکنم.

محل زندگی
    بجنورد

شما نیاز به یک ای سی میکروکنترلر و کتاب میکرو و کامپایلر مربوط به اون میکرو(هر میکرویی ممکنه چندتا کامپایلر داشته باشه) دارید (قبلا نیاز به پروگرامر هم بود ولی میکرو های جدید پروگرامر نیاز ندارن)
    فعلا اینا رو تهیه کنید برای کار شما 8051 جواب میده ولی باید avr رو بلد باشی میتونی ارزون ترین avr رو بگیری (چون کاری که میخوای انجا بدی سادست) و کامپایلر هم یستگی به خودت داره من خودم basic و اسمبلی رو ترجیح میدم ولی از c خوشم نمیاد

سلام

ابتدا ميرين ميدان انقلاب و يك دو تا كتاب راجع به AVR مي گيرين و مي خونين
    بعدشم ميرين پاساژ امجد (تقاطع جمهوري و پل حافظ)، هويه، سيم لحيم، روغن لحيم، برد بورد (BredBoard)، سيم برد بورد و ميكروكنترلر و بقيه قطعات نيز طبق كتاب

ضمنا بهتره به سايتهاي آموزش الكترونيك مراجعه كني، مي بيني كه منابع به وفور يافت ميشه
    اينم نمونه :
    www.eca.ir
    www.elec4u.ir
    www.electronica.ir
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

محل زندگی
    روی زمین خدا

خیلی ممنون. ولی نمی شه این چیزایی رو که عرض کردین رو جای دیگه تهیه کرد؟ آخه من اهل تهران نیستم و اومدن به تهران برام مشکله.

سلام
    چرا ميشه
    كتاب رو از اينجا : http://www.nashreoloom.com
    تو سايت بالا AVR رو جستجو كنيد

قطعات هم اينجا :
    http://www.roboeq.com
    يا
    http://chip-electronic.ir/fa

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •