نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: کسی اطلاعاتی از نصب linuxو winceروی armداره

کسی اطلاعاتی از نصب linuxو winceروی armداره

با سلام دوستا من من میخوام linux و windowse ceرو روی arm9نصب کنم این طور که فهمیدم اول باید پورت کردن سیستم عامل رو بفهمم درسته؟کلا armاز روی mmcبوت هم میشود
    کسی رو پیدا نکردم کمکم بتونه کنه
    زبان برنامه نویسی من هم سی هست
    اگر کسی منبعی سراغ داره که مختصر و مفید باشه ممنون میشم انقدر منابع زیاده آدم گیج میشه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Germany

نقل قول: کسی اطلاعاتی از نصب linuxو winceروی armداره

سلام

منظور سوال این است که لینوکسی که موجود است را می خواهی نصب کنی یا برای سیستم خاصی که طراحی کردی کل مراحل را می خواهی انجام دهی؟ بر روی چه بردی با چه ابزار جانبی و چه پروسسوری؟

مراحلی که برای پورت کردن یک سیستم عامل باید انجام شود زیاد ساده نیست و به اطلاعاتی مختلفی راجع به معماری پردازنده ,نوع سخت افزارهای جانبی, .... مورد نیز است که در کرنل لینوکس هم یکسری آیتم هایی همانند machine-ID و .... باید درمورد سیستم شما رجیستر شده باشد و برای پورت کردن کرنل لینکوس هم نهایتا باید اطلاعات دقیق راجع به اینتراپت ها , مدیریت حافظه, ... داشته باشی
    اینکه چه موضوعی را باید یاد بگیری بستگی به کاری که می خواهی انجام دهی دارد

پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کن تا دید کلی نسبت به کاری که باید انجام شود داشته باشی
    http://www.glomationinc.com/PortingLinuxKernel.pdf

بهترین روش برای شروع , مطالعه و تکرار مراحل نصب یک لینوکس (که قبلا تهیه شده ) بر روی برد اموزشی است به طور مثال این سایت که مربوط به محصولات شرکت Atmel است مراحل را دقیق توضیح داده

http://www.at91.com/linux4sam/bin/vi...GettingStarted

به خصوص این تصویر که مهم است:

موضوعاتی هم که باید توجه داشته باشی

1- Boot sequence
    2- استفاده از SAM-BA و نصب بوت لودر که در این سایت U-Boot را توضیح داده
    3- کامپایل کردن کرنل لینوکس و نصب

مکانیزم بوت و نحوه عملکرد U-Boot را در میکرو At91 که نگاه کنی دقیق این مطلب را متوجه خواهی شد که این امکان در بسیاری بردها اعمال شده که Bootloader مسیری که باید کرنل لینوکس را پیدا کند میتواند بر روی حافظه ّFlash باشد یا یک پارتیشن mmc و این موارد را در پارامترهای U-Boot تعریف می کنند

درباره wince کار راحت تر است (فکرکنم قبلا هم در همین فروم توضیح دادم) که در اینجا ابزار مورد نیاز و مراحل نصب و تعریف کردن Image و Upload کردن wince و نهایتا نوشتن یک برنامه را در مورد برد mini2440 توضیح داده که همان مراحل را یک بار مطالعه کنی کلیت موضوع را متوجه خواهی شد.

نصب Wince برای بردهای استاندارد مشکل نیست و در سایت میکروسافت هم مستندات زیادی وجود دارد.

توزیع های لینوکس مختلفی برای معماری ARM پُرت شدن. کافیه کمی سرچ کنین تا ویکی آموزش نصبش رو پیدا کنین.

اگرم میخواین خودتون مراحل رو یاد بگیرین و کامپایل کنین. از این ویکی استفاده کنین: http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-arm.xml

تفاوت پردازنده ARM و پردازنده atmel در چیه؟

اتمل از پردازنده های آرم تو یکسری از محصولاتش (سری at91 ) استفاده کرده . پردازنده آرم رو شرکتهای زیادی تو محصولاتشون استفاده می کنند (مثل samsung , ST, TI,NXP و...) که اتمل هم یکی از این شرکتهاست.

من یک سوال دارم.
    برای یک development kit مثلا mini6410 میشه بدون توجه به هسته های لینوکسی که خود شرکت تولید کنندش ارائه کرده .من یک توزیع مثلا debian armel و یا gentoo را انتخاب کنم و کامپایل کنم و در اون استفاده کنم؟

میشه ولی اصلا ساده نیست ! با فرض اینکه بوت لودر شما آماده هست ، اول باید کرنل رو برای پردازنده مورد نظر تنظیم و کامپایل کنید و تمامی سخت افزار (آدرس تک تک قطعات و درایور راه اندازی و استفاده از اونها ) رو هم باید به کرنل بشناسونید . شاید اگر از سورس لینوکس خود بورد استفاده کنید کمی جلو بیوفتید ولی بازم کار وقت گیری هست (من شخصا طرف این کارها نرفتم !)

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •