نقل قول نوشته شده توسط milad_d993 مشاهده تاپیک
مخلص آقای مهرداد۶۶
من میخوام یه شبکه اجتماعی با ساختار ساده درست بکنم با codIgniter یا yii درست بکنم...
با جستجویی که کردم فهمیدم که برای شبکه اجتماعی باید از بانک های noSQL استفاده کرد؛ نظر شما چیه؟؟؟

این شبکه اجتماعی به فرض انجام شدن و استقبال کاربران روزانه حداقل 1000 نفر داخلش عضو میشن و روزانه حداقل 1000 تا مطلب به اشتراک گذاشته میشه...

تیتر های فصل چهارم فکر کنم مربوط به بانک های اطلاعاتی رابطه ای باشه.... میشه یه فصل 4+ برای کار با بانک های اطلاعاتی noSQL با yii تهیه بکنین؟؟؟؟

درضمن توی بعضی از تاپیک ها و انجمن های دیگه گفتن که برای شبکه اجتماعی از فریم ورک استفاده نکنین چون که برای این کار بهینه نیست... نظر شما چیه؟؟؟
بهتر بود این سوال رو در بخش عمومی php میپرسیدی
شما در ابتدا باید نیازمندیهای شبکه اجتماعی خودتون رو بسنجید. حتی فیس بوک هم در ابتدا با چند تا صفحه ساده php همراه با دیتابیس mysql بود و الان رشد کرده و بیشتر زبانها درش استفاده شده و همچنین برای خودش یک دیتابیس mysql اختصاصی هم داره. فیس بوک حتی به کمک HipHop تونسته سرعت php را بالا ببره.
در مورد انتخاب دیتابیس باید نوع کار سنجیده بشه حتی یک نمونه با هر کدوم ساخته بشه و بعد ببینید که کدوم یکی مناسب تر هستن.
در مورد فریم ورک هم بسته به خودتون داره. شاید بتونید بهتر از تیم توسعه دهنده یک فریم ورک کد بنویسید من نظرم اینه وقتی چند نفر برنامه نویس حرفه‌ای جمع شدن و یه سکوی توسعه قوی درست کردن که ۹۰درصد جژئیات یک پروژه(دیتابیس، لاگین، تمپلیت و ...) در برگرفته، چرا باید برای چیزهای تکراری که کاملا آماده هست وقت گذاشت. البته شبکه اجتماعی کلوپ با zend درست شده.
در مورد فصلها و اضافه کردن مورد no-sql فعلا برنامه ای ندارم و شاید هم لازم نباشه، چون مستنداتش کامل هست.