صفحه 1 از 6 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 239

نام تاپیک: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

 1. #1

  مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  سلام بر تمام برنامه نویسان علاقه مند به یادگیری codeigniter
  بعد از مدتها این فرصت برایم مهیا شد تا با آماده کردن یک مجموعه عملی codeigniter در خدمت شما باشم.
  این مجموعه برای برنامه نویسانی تهیه شده که قصد دارند از برنامه نویسی با php بصورت خالص(pure php) به سمت استفاده از فریم ورک ها بروند. codeigniter یکی از بهترین فریم ورک های یادگیری سریع است. در واقع اگر فریم ورک های دیگر را تست کرده اید و راهنمای آنها برای شما گنگ و نا مفهوم بوده اند، codeigniter را بسیار زیبا و سریع و خوش دست خواهید یافت.
  در این مجموعه ویدیویی سعی شده تا علاوه بر آموزش خود فریم ورک یک سری تکنیکها و توضیحات تکمیلی نیز ارائه شود. مثلا در جلسه سوم طرح طراحی دیتابیس یک cms ریخته میشود و بعد برای پیشرفته تر شدن آموزش relation database با توضیحات کامل و نمونه مثال آورده شده است. یا در قسمت captcha نحوه لود captcha بصورت ajax توضیح داده شده است.
  البته این مجموعه شامل تمام ریز نکات codeigniter نمی شود(هر چند در ابتدا تلاشم بر آن بود لاکن زمان یاری نکرد) ولی در طی ۲۵ فیلم آموزشی که هر کدام بین ۱۰ تا ۲۵ دقیقه متغیر هستند به آموزش نکات اصلی مثل کار با دیتابیس، email، encryption، pagination و حتی در موارد پیشرفته تر نحوه استفاده از کلاس template جانبی برای ایجاد master page پرداخته شده است.
  البته نمیتوان جلسه ۲۵ را پایان این مجموعه دانست چون در اولین فرصت میخواهم درباره grid view و نحوه نصب یک نمونه از بهترین های ان برای علاقه مندان بپردازم.
  بیشترین دلیل و انگیزه برای ساخت این ویدیوی آموزشی تقاضای دوستانی بود که بصورت ایمیل یا تلفنی راهنمایی برای یاد گرفتن فریم ورک میکردند. لذا من هم به این دوستان پیشنهاد میدادم فقط به سمت codeigniter بروند و خوب یاد بگیرند. اما در همان روز یا چند روز دیگر مجددا با من تماس گرفته و تقاضای معرفی یک راهنمای سریع یا فیلم آموزشی را داشتند. لذا من هم مجموعه لینکی را برای این دوستان ارسال میکردم. همیشه یکی از دغدغه هایم بود چرا از دانسته های اندک خودم جهت تهیه یک فیلم آموزشی برای انتشار در سایت برنامه نویس بهره نبرم. تا هم کار خیری کرده باشیم(ذکات علم) و هم دوستان جدیدی که تمایل به یادگیری دارند از آن استفاده کنن. ولی این اول داستان بود و حتی تهیه این مجموعه به ۲ماه هم طول کشید(کاری که پیش خودم گفتم یک هفته ای جمعش میکنم).
  بعد از انتشار این ویدوی آموزشی آقای امیر فتحی بر طبق فیلمهای آموزشی جزوه مفیدی تهیه کردند. چنانچه بعضی قسمتهای فیلم آموزشی برای شما نا مفهوم بود میتوانید به جزوه آموزشی مراجعه کنید و جزئیات را در آنجا مطالعه کنید(لینک دانلود فایل pdf در انتهای همین پست).
  در کل خوشحالم که این فرصت را یافتم تا در خدمت شما دوستان باشم. سخن کوتاه میکنم تا به معرفی هر کدام از قسمتهای فیلم آموزشی بپردازم.  1. آموزش MVC و معرفی codeigniter
   در اولین قسمت به توضیحات کوتاهی درباره MVC و codeigniter‌پرداخته شده است. همچنین در این قسمت ایده دوستانی که طرفدار استفاده از pure php و فریم ورک هستند با هم مقایسه شده و توضیحات و دلایلی برای استفاده از فریم ورک آورده شده است.
  2. نصب و یک مثال کوچک از نحوه استفاده
   در این قسمت به دانلود و نصب codeigniter پرداخته شده است. و همچنین بعد از نصب توضیحات کوتاه درباره کانفیگ ها پرداخته شده. در آخر یک نمونه controller ساده ساخته شده تا با روش کار MVCدر codeigniter آشنا شوید.
  3. طراحی دیتابیس و آموزش relation database
   به آموزش طراحی یک cms ساده میپردازد و همچنین نحوه استفاده از relation و همچنین این که چطور با دیتابیس را طراحی کنید که در طول مدت طراحی سایت خود کمترین فشار به شما وارد آید و تغییرات را در کمترین زمان اعمال کنید
  4. کانفیگ codeigniter برای اتصال به دیتابیس از طریق pdo
   توصیه من به تمام برنامه نویسانی که چه از طریق pure php‌کد مینویسند و چه از طریق فریم ورک ها استفاده از pdo است. لذا در این جلسه به کانفیگ و اتصال codeigniter به pdo پرداخته شده است.
  5. کار با مدل و ساخت اولین نمونه از مدل برای جدول post
   در این جلسه یک نمونه ساده و نحوه active record در codeigniter پرداخته شده است.
  6. ساخت master page به کمک نصب یک کلاس template‌و نحوه کانفیگ آن
   codeigniter بصورت پیشفرض master page‌ندارد. لذا عده ای با قرار دادن header , footer در تمام صفحات اقدام به ساخت master page‌میکنند. همچنین عده ای از برنامه نویسان برای codeigniter نمونه های مختلف از master page را نوشته اند که با تست بیشتر آنها بهترین نمونه را برای این مجموعه بکار گرفتم.
  7. جدا کردن بخش admin‌و web و اتصال آنها به یک system مرکزی
   در واقع با این تکنیک شما دو نمونه مختلف از پروژه خود خواهید داشت . در بیشتر پروژه ها نیاز به پنل admin و بخش عمومی که همان صفحات سایت است می باشد. لذا در این قسمت سعی شده تا این دو قسمت پروژه از هم جدا شده و به یک پوشه system مرکزی متصل شوند.
  8. استفاده از فرم های codeigniter و ساخت یک فرم لاگین
   در این مجموعه به نحوه استفاده از helper فرم و همچنین طراحی یک نمونه صفحه لاگین برای ورود به سایت پرداخته شده است. همچنین نحوه گرفتن داده در قسمت controller‌نیز پرداخته شده است.
  9. دریافت داده صحیح از فریم ها(validation) و نمایش خطای داده اشتباه بصورت خودکار
   یکی از اصول امنیت گرفتن داده معتبر از کاربر است. مثلا کاربر در پر کردن ایمیل حتما باید یک ایمیل استاندارد پر کند. همچنین شما نباید خودتان را درگیر validation و نوشتن توابعی برای چک کردن ایمیل کنید. همچنین نمایش خطا در صورت اشتباه پر کردن یک مقدار را بگذارید به عهده codeigniter.
  10. تکمیل بخش لاگین - چک کردن کاربر برای وجود در دیتابیس و اقدامات بعدی
   برای وجود کاربر درون دیتابیس میتوان روشهای زیادی انجام داد مثلا count کرد یا بررسی کرد کاربری با این نام کاربری و رمز عبور درون دیتابیس وجود دارد یا نه. در این جلسه به بررسی وجود کاربر و نوشتن یک مدل لاگین میپردازد.
  11. استفاده از session
   در این قسمت بعد از بررسی درست بودن نام کاربری و رمز عبور برای این که کاربر بتواند درون پنل ادمین گردش کند از session‌ بهره گرفته میشود.
  12. استفاده از cookie و کانفیگ آن
   در کنار session به معرفی و نحوه تایین اعتبار از طریق کوکی پرداخته شده است.
  13. استفاده از کلاس encryption
   داده هایی را که در cookie‌و session قرار داده اید نیاز به امنیت بیشتر دارند. در این قسمت به کانفیگ و معرفی کلاس رمزنگاری codigniter پرداخته شده است.
  14. ساخت My_Controller
   بعضی کارهای قرار است بصورت خودکار در تمام صفحات تکرار شود. مثلا چک کردن وضعیت لاگین کاربر admin. با ساخت یک My_Controller که از کلاس CI_Controller مشتق شده میتوانید تمام این موارد خودکار را به codeigniter واگذار کنید.
  15. سپردن موارد تکراری به My_Controller
   هدف My_Controller اجرای خودکار کارهای تکراری بود. لذا در این قسمت به نحوه سپردن وضعیت لاگین به My_Controller پرداخته میشود.
  16. اضافه کردن یک پست جدید به درون جدول post - طراحی فرم و گرفتن مقدار
   البته هدف صرفا طراحی فرم و ریختن مقدارهای درون جدول post نبوده. بلکه اگر فیلم قسمت سوم را دیده باشید به ارتباط جدول post با کاربر و category پی برده اید. لذا این جلسه و جلسه بعدی به این آموزش این موارد میپردازد.
  17. اضافه کردن یک پست جدید به درون جدول post - ارتباط ها
   برای اضافه کردن یک post جدید باید category آنرا انتخاب کنید و از لحاظ طراحی استاندارد یک cms یک post میتواند به چنیدن category تعلق داشته باشد.
  18. کمی کنکاش و چالش
   در این جلسه به بررسی نحوه کوئیری در wordpress‌میپردازد و همچنین طرح اولیه نحوه گرفتن داده برای نشان داده پستها.
  19. کوئیری بهینه تر
   اگر شما هم مثل من در طراحی یک مکانیسم و کوئری بهینه تر وسواس دارید حتما این قسمت را نیز ببینید. البته کلیاتش همان جلسه قبلی است ولی سعی در بهینه سازی برداشت داده از دیتابیس دارد.
  20. نشان دادن داده های استخراج شده
   داده های واکشی شده از دیتابیس در دو جلسه قبلی در این جلسه به کاربر نشان داده میشود.
  21. ویرایش داده های ذخیره شده
   چالش جلسه ۱۶ و ۱۷ این بود که باید category ها به کاربر نشان داده میشد و بسته به انتخاب کاربر(تیک زدن موارد) درون دیتابیس ارتباطی بین آن پست و category‌هایی که عضو آن بوده برقرار میشد. اما در این جلسه به غیر لود تمام موارد آن موارد باید بیابید که این پست جرو کدام category بوده(چک باکس از قبل تیک خرده) و حالا شاید کاربر بخواهد category آنرا عوض کند.
  22. راه اندازی Captcha
   codeigniter چنین امکانی دارد. البته کامل نیست و نیاز به کمی دستکاری شما دارد. البته در این جلسه به نحوه لود captcha از طریق ajax پرداخته شده است.
  23. آپلود فایل
   codeigniter امکانات خوب و سریعی برای آپلود فایل دارد.
  24. pagination
   داده های زیاد باید صفحه بندی شوند. شما که نیخواهید در صفحه اول سایتت تان یکدفعه ۲۰۰ تا پست به کاربر نشان دهید. همچنین کاربر باید آزاد باشد براحتی پست های قدیمی شما را نیز ببیند.
  25. ارسال ایمیل
   در این جلسه به نحوه طراحی یک contact form میپردازد.
  26. جزوه آموزشی codeigniter منطبق با فیلمهای آموزشی(نوشته امیر فتحی)


  همچنین این مجموعه آموزشی در سایت مکتب‌خونه قرار گرفت. با تشکر از دوستان سایت مکتب‌خونه.
  دانلود مستقیم از مکتب‌خونه

  با تشکر از سایت p30download.com. میتوانید از p30download هم دانلود کنید
  دانلود آموزشی کدایگنایتر به زبان فارسی

  فایلهای همراه:
  ۱- کلاس pdo ویرایش شده
  ۲- کلاس Template
  ۳- تمپلیت نمونه

  دوستانی که با دانلود از dropbox مشکل دارن میتونند از یکی از سرویسهای زیر دانلود کنن

  mediafire
  box.com
  copy.com
  google drive
  onedrive
  yandex.com

  خوشحال خواهم شد تا نظرات خوبتان را درباره این مجموعه بیان کنید. چرا که امید است این آموزشها ادامه داشته باشد و شاید کار انجام شده برای آموزش فریم ورک دیگری نیز تکرار شود.
  آخرین ویرایش به وسیله مهرداد سیف زاده : یک شنبه 07 تیر 1394 در 17:18 عصر دلیل: اضافه کردن جزوه آموزشی
 2. #2
  کاربر دائمی آواتار pary_daryayi
  تاریخ عضویت
  آذر 1391
  محل زندگی
  گرگان
  پست
  371

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  خسته نباشید ، مواردی که میخواید بگید خیلی خوبه ،
  مخصوصا ساخت my_controller .

  ساخت my_model هم اگه بزارید کامل میشه ، به این شکل که یک my_model میسازیم و تمام مدل های دیگه از اون ارث میبرند ،
  اینطور نیازی نیست دیگه برای هر تیبل crud جدا بنویسیم .
  شماره ی 6 هم برام جالبه باید ببینم .
  ولی من یک متد _out در همون my_controller میسازم و در کنترلرها فراخوانی میکنم که یه جورایی کار master page رو برام انجام میده .

 3. #3

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  ممنون از نظرتون
  البته ارث بری کردن my_model هم مانند همون my_controller هست. دوستانی که قسمت My_controller رو یاد بگیرن میتونند همین کار رو برای model هم انجام بدن.
  برای master page روش شما هم خوبه اگر امکان داشت و وقتش رو داشتید بصورت فیلم یا در حد توضیحات کوتاه دوستان دیگر رو هم راهنمایی کنید.

  همچنین تمام فایلهای آپلود شد و میتونید دانلود کنید.
  نقل قول نوشته شده توسط pary_daryayi مشاهده تاپیک
  خسته نباشید ، مواردی که میخواید بگید خیلی خوبه ،
  مخصوصا ساخت my_controller .

  ساخت my_model هم اگه بزارید کامل میشه ، به این شکل که یک my_model میسازیم و تمام مدل های دیگه از اون ارث میبرند ،
  اینطور نیازی نیست دیگه برای هر تیبل crud جدا بنویسیم .
  شماره ی 6 هم برام جالبه باید ببینم .
  ولی من یک متد _out در همون my_controller میسازم و در کنترلرها فراخوانی میکنم که یه جورایی کار master page رو برام انجام میده .

 4. #4
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  سلام آقا مهرداد

  ممنون از زحمتی که کشیدید لطفا جای دیگه ای آپلود که که قابلیت resume رو داشته باشه

  یه سوال هم دارم و اون اینکه شی گرایی رو خیلی خوب از کجا میشه یاد گرفت البته من شی گرایی بلدم ولی میخوام بیشتر مسلط بشم؟

 5. #5

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  خیلی ممنو از زحماتتون ولی اگه امکانش هست فیلم هارو در جای دیگری آپلود کنین تا راحت قابل دانلود باشد تشکر

 6. #6

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  سلام، ميخواستم بابت آموزش خوبتون تشكر كنم ،
  فقط اگه ميشه فالبي كه استفاده كرديد رو هم واسه دانلود بزاريد تا ما بتونيم با آموزش شما پيش بريم.
  ممنون

 7. #7

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  ممنون از نظرات دوستان
  فایل تمپلیت قرار گرفت
  نقل قول نوشته شده توسط z_b624 مشاهده تاپیک
  سلام، ميخواستم بابت آموزش خوبتون تشكر كنم ،
  فقط اگه ميشه فالبي كه استفاده كرديد رو هم واسه دانلود بزاريد تا ما بتونيم با آموزش شما پيش بريم.
  ممنون

 8. #8
  کاربر تازه وارد آواتار amiragha2
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1391
  پست
  82

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  ممنون از شما ، فقط اینکه باید سوالاتمون رو در این زمینه ، داخل همین تاپیک بپرسیم؟
  بعنوان مثال من دیتابیس کالکشن رو روی utf8_persian_ci و تویه کانفیگ هم همین رو مشخص کردم و بصورت pdo وصل شدم اما بازم اطلاعات فارسی بصورت علامت سوال میاد

 9. #9

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط amiragha2 مشاهده تاپیک
  ممنون از شما ،
  ممنون از نظر شما
  در مورد دیتابیس در زمان ساخت نوع cllation رو روی utf-8 که حالا میتونه bin یا persian_ci هم باشه. این کار باعث میشه داده ها بصورت encoding در دیتابیس ذخیره بشه. یعنی اگر مستقیما توسط mysql یا نر افزار phpmyadmin داده insert کنید بصورت encoding ذخیره و نشون داده میشه(یعنی حروف فارسی بصورت علامت ? در نمیاد)
  در زمان اتصال به دیتابیس درایور مورد نظر حالا چه pdo یا mysqli یا هر درایور دیگری از شما نوع داده در حال رد و بدل شدن رو میگیره. درسته که دیتابیس شما utf-8 بوده ولی اگر درایور روی utf-8 تنظیم نشه داده های رد و بدل شده با دیتابیس دچار تغییرات میشه و امکان داره که بصورت ? نشون داده بشه.
  پس با این حساب در زمان اتصال هم باید درایور مورد نظر رو روی utf-8 تنظیم کنیم. که در codeigniter درون فایل کانفیگ دیتابیس(پوشه config فایل database.php) بصورت پیشفرض بر روی utf-8 گذاشته شده.

  نقل قول نوشته شده توسط amiragha2 مشاهده تاپیک
  فقط اینکه باید سوالاتمون رو در این زمینه ، داخل همین تاپیک بپرسیم؟
  بله هر سوالی درباره این فیلمها داشتید همینجا بپرسید. اگر سوالات خیلی زیاد و طولانی هست، در ساعاتی که در یاهو آنلاین هستم میتونید سوالتون رو بپرسید.
  موفق باشید.

 10. #10
  کاربر تازه وارد آواتار amiragha2
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1391
  پست
  82

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط مهرداد۶۶ مشاهده تاپیک
  ممنون از نظر شما
  در مورد دیتابیس در زمان ساخت نوع cllation رو روی utf-8 که حالا میتونه bin یا persian_ci هم باشه. این کار باعث میشه داده ها بصورت encoding در دیتابیس ذخیره بشه. یعنی اگر مستقیما توسط mysql یا نر افزار phpmyadmin داده insert کنید بصورت encoding ذخیره و نشون داده میشه(یعنی حروف فارسی بصورت علامت ? در نمیاد)
  در زمان اتصال به دیتابیس درایور مورد نظر حالا چه pdo یا mysqli یا هر درایور دیگری از شما نوع داده در حال رد و بدل شدن رو میگیره. درسته که دیتابیس شما utf-8 بوده ولی اگر درایور روی utf-8 تنظیم نشه داده های رد و بدل شده با دیتابیس دچار تغییرات میشه و امکان داره که بصورت ? نشون داده بشه.
  پس با این حساب در زمان اتصال هم باید درایور مورد نظر رو روی utf-8 تنظیم کنیم. که در codeigniter درون فایل کانفیگ دیتابیس(پوشه config فایل database.php) بصورت پیشفرض بر روی utf-8 گذاشته شده.
  .
  بسیار بسیار ممنون
  من الان دقیقا همین کار رو کردم.
  کالکشن دیتابیس رو موقع ساختن
  utf8_persian_ci مشخص کردم و تویه
  database.php
  کانفیگ هم مشخص کردم که utf8_persian_ci باشه و باز هم اطلاعات بصورت علامت سوال نشون داده می شه. حتی اومدم و یه بار دیگه یه دیتابیس utf8_general_ci ساختم باز هم همین مشکل بود. الان با utf8_bin هم این کارو کردم بازم همون نتیجه بود.
  احیانا تنظیمات دیگه ای نباید انمجام بشه؟ مثلا تویه فایل config زبان فارسی مشخص بشه ؟
  حتی من در Php.ini هم default_charset =UTF-8 کردم (اما باز هم نشد)
  روی هاست هم بردم باز هم همین مشکل وجود داره.
  پروژه ام رو هم آپلود کردم : http://www.uploadscenter.com/uhwbs5k9vj2k

  صفحه ای که در اون مشکل دارم:
  http://localhost/index.php/post
  آخرین ویرایش به وسیله amiragha2 : جمعه 18 مهر 1393 در 10:55 صبح

 11. #11
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط amiragha2 مشاهده تاپیک
  بسیار بسیار ممنون
  من الان دقیقا همین کار رو کردم.
  کالکشن دیتابیس رو موقع ساختن
  utf8_persian_ci مشخص کردم و تویه
  database.php
  کانفیگ هم مشخص کردم که utf8_persian_ci باشه و باز هم اطلاعات بصورت علامت سوال نشون داده می شه. حتی اومدم و یه بار دیگه یه دیتابیس utf8_general_ci ساختم باز هم همین مشکل بود. الان با utf8_bin هم این کارو کردم بازم همون نتیجه بود.
  احیانا تنظیمات دیگه ای نباید انمجام بشه؟ مثلا تویه فایل config زبان فارسی مشخص بشه ؟
  حتی من در Php.ini هم default_charset =UTF-8 کردم (اما باز هم نشد)
  روی هاست هم بردم باز هم همین مشکل وجود داره.
  پروژه ام رو هم آپلود کردم : http://www.uploadscenter.com/uhwbs5k9vj2k

  صفحه ای که در اون مشکل دارم:
  http://localhost/index.php/post
  سلام دوست عزیز

  شما توی اتصال PDO هم utf-8 رو ست می کنید یا نه؟

  چون باید ست کنید تا مشکل برطرف بشه

 12. #12

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  سلام منم توي پروژه هاي قبليم اين مشكل رو داشتم
  اين كد ها رو نوشتم درست شد.
  mysql_query ("set character_set_client='utf8'");
  mysql_query ("set character_set_results='utf8'");

  mysql_query('SET CHARACTER SET utf8');
  mysql_query('SET NAMES utf8');

 13. #13

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  ببخشيد اين آموزش jquery كه تو فيلم ها ازش صحبت كرديد رو از كجا بايد دانلود كنيم؟

 14. #14
  کاربر تازه وارد آواتار amiragha2
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1391
  پست
  82

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط meysam1366 مشاهده تاپیک
  سلام دوست عزیز

  شما توی اتصال PDO هم utf-8 رو ست می کنید یا نه؟

  چون باید ست کنید تا مشکل برطرف بشه
  من دارم طبق آموزش ایشون جلو می رم و پارت ۶ هستم.
  جایی گفته نشده چطور این کار رو انجام بدم فقط د اخل کانفیگ اعمال کردم، الان من فقط با این دستور :


  function getAllPost(){
  return $this->db->get('post');
  }

  تویه model دیتابیسم رو فراخونی کردم و با این دستور تویه ویوو دارم آرایه رو می خونم:

   $this->load->model('postmodel'); 
  $posts=$this->postmodel->getAllPost()ک
  print_r($posts);

 15. #15
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط amiragha2 مشاهده تاپیک
  من دارم طبق آموزش ایشون جلو می رم و پارت ۶ هستم.
  جایی گفته نشده چطور این کار رو انجام بدم فقط د اخل کانفیگ اعمال کردم، الان من فقط با این دستور :


  function getAllPost(){
  return $this->db->get('post');
  }

  تویه model دیتابیسم رو فراخونی کردم و با این دستور تویه ویوو دارم آرایه رو می خونم:

   $this->load->model('postmodel'); 
  $posts=$this->postmodel->getAllPost()ک
  print_r($posts);
  سلام

  از این استفاده کن توی مدل توی اتصالت

  $dsn = 'mysql:dbname=learning;host=localhost';
  $options = array(
  PDO::MYSQL_ATTR_INIT_COMMAND => 'SET NAMES \'utf8\'',
  );
  try {
  $pdo = new PDO($dsn, 'root', '', $options);
  }
  catch(Exception $e) {
  echo 'Connection failed: ' . $e->getMessage();
  } 16. #16

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط z_b624 مشاهده تاپیک
  ببخشيد اين آموزش jquery كه تو فيلم ها ازش صحبت كرديد رو از كجا بايد دانلود كنيم؟
  برای دانلود میتونید به لینک زیر توی آپارات برید یا از dropbox دانلود کنید

  http://www.aparat.com/v/nBJIo

  https://www.dropbox.com/s/5tq2vklusf....AJAX.mkv?dl=0
  https://www.dropbox.com/s/qyqjznhh4x....AJAX.mkv?dl=0
  https://www.dropbox.com/s/w85ltwmhzv....AJAX.mkv?dl=0
  https://www.dropbox.com/s/39arrmbfgd....AJAX.mkv?dl=0
  https://www.dropbox.com/s/n0idbeiorz....AJAX.mkv?dl=0
  https://www.dropbox.com/s/tpduarc4yx....AJAX.mkv?dl=0
  https://www.dropbox.com/s/g2byv6q9xah9ish/code.zip?dl=0

 17. #17

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط amiragha2 مشاهده تاپیک
  بسیار بسیار ممنون
  من الان دقیقا همین کار رو کردم.
  با توجه بر راهنمایی دوستان. مشکل هنوز پا بر جاست یا برطرف شد؟

 18. #18
  کاربر تازه وارد آواتار amiragha2
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1391
  پست
  82

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط meysam1366 مشاهده تاپیک
  سلام

  از این استفاده کن توی مدل توی اتصالت

  $dsn = 'mysql:dbname=learning;host=localhost';
  $options = array(
  PDO::MYSQL_ATTR_INIT_COMMAND => 'SET NAMES \'utf8\'',
  );
  try {
  $pdo = new PDO($dsn, 'root', '', $options);
  }
  catch(Exception $e) {
  echo 'Connection failed: ' . $e->getMessage();
  }


  بسیار ممنون از شما ، اما با توجه به مستندات و توضیحات با این کار ساختار فریم ورک به هم می ریزه.
  من فک می کنم این باگ هست. ببینم آقای سیف زاده خودشون چه راه حلی پیشنهاد می دن

 19. #19
  کاربر تازه وارد آواتار amiragha2
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1391
  پست
  82

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط مهرداد۶۶ مشاهده تاپیک
  با توجه بر راهنمایی دوستان. مشکل هنوز پا بر جاست یا برطرف شد؟
  خیر هنوز پا برجاست . من حتی پروژه رو هم آپلود کردم که مشاهده کنید. واقعا جاییش رو اشتباه انجام ندادم ولی باز هم مشکل هست. رویه php5.4 , ۵.۲ هم تست کردم.

 20. #20

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط amiragha2 مشاهده تاپیک
  خیر هنوز پا برجاست.
  دوستان مشکل دوستمون حل شد
  راه حلش در لینک زیر هست که تیم توسعه ci اومدن و جواب دادن
  https://ellislab.com/forums/viewthread/212311/

  شما هم برای حل مشکل برید به مسیر زیرپ
  systrem/database/pdo
  و فایل
  pdo_driver.php رو باز کنید و در خط 163 تکه کد زیر رو وارد کنید

  $this->query( "SET NAMES ? COLLATE ?",array($charset, $collation));


  یعنی متد db_set_charset باید بصورت زیر در بیاد

  function db_set_charset($charset, $collation)
  {
  $this->query( "SET NAMES ? COLLATE ?",array($charset, $collation));
  return TRUE;
  }

 21. #21
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  سلام آقا مهرداد

  نمیشه لینکها رو جای دیگه آپلود کنید بشه استفاده کرد؟

 22. #22

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط meysam1366 مشاهده تاپیک
  سلام آقا مهرداد

  نمیشه لینکها رو جای دیگه آپلود کنید بشه استفاده کرد؟
  واقعا با دانلود مشکل دارید؟
  با این حساب باید سعی کنم امشب جای دیگه هم آپلودش کنم.
  شما جای خوبی میشناسید من فکر میکنم mediafire هم خوب باشه

 23. #23
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط مهرداد۶۶ مشاهده تاپیک
  واقعا با دانلود مشکل دارید؟
  با این حساب باید سعی کنم امشب جای دیگه هم آپلودش کنم.
  شما جای خوبی میشناسید من فکر میکنم mediafire هم خوب باشه
  ممنون آقا مهرداد

  مشکل من اینه که قابلیت resume رو نداره و سرعتش هم پایینه

  مدیا فایر خوبه آپلود بوی هم هست

  ببخشیدا

 24. #24
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  راستی آقا مهرداد شما از ابونتو استفاده می کنید؟

  اون استارت منو رو چه جوری نصب کردید اونی که استارت منوش شبیه ویندوز 7 هستش

  اسمش چی بود؟

 25. #25

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط meysam1366 مشاهده تاپیک
  راستی آقا مهرداد شما از ابونتو استفاده می کنید؟

  اون استارت منو رو چه جوری نصب کردید اونی که استارت منوش شبیه ویندوز 7 هستش

  اسمش چی بود؟
  من xfce رو روی ubuntu نصب کردم. در واقع میشه همون xubuntu برای این که این رابط کاربری رو داشته باشید میتونید xubuntu رو دانلود و نصب کنید و یا بر روی ubuntu بیاید از طریق apt رابط xfce رو نصب کنید برای این کار هر کدوم از دو تا دستور زیر رو استفاده کنید درسته

  sudo apt-get install xubuntu-desktop


  sudo apt-get install xfce

 26. #26
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط مهرداد۶۶ مشاهده تاپیک
  من xfce رو روی ubuntu نصب کردم. در واقع میشه همون xubuntu برای این که این رابط کاربری رو داشته باشید میتونید xubuntu رو دانلود و نصب کنید و یا بر روی ubuntu بیاید از طریق apt رابط xfce رو نصب کنید برای این کار هر کدوم از دو تا دستور زیر رو استفاده کنید درسته

  sudo apt-get install xubuntu-desktop


  sudo apt-get install xfce
  سلام

  ممنون آقا مهرداد

  شما ویندوز هم نصب کردید یا فقط از لینوکس استفاده می کنید؟

  آموزشی برای یادگیری خوب لینوکس سراغ دارید؟

 27. #27

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط meysam1366 مشاهده تاپیک
  سلام

  ممنون آقا مهرداد

  شما ویندوز هم نصب کردید یا فقط از لینوکس استفاده می کنید؟

  آموزشی برای یادگیری خوب لینوکس سراغ دارید؟
  سیستم اصلی لینوکس هست ولی در کنارش یه ویندوز هم دارم البته توی ویندوز هم یک vm لینوکس دارم. یعنی بعضی کارها هست که توی لینوکس با vm ویندوزی نمیشه انجام داد که حتما باید برم و سیستم رو از طریق ویندوز بوت کنم(امان از نرم افزارها و سخت افزارهایی که همیشه ضعف وابستگی به os‌دارن). ولی در کل با سیستم لینوکسی راحت ترم و الان ۳سالی هست که تمام کارهام با لینوکس انجام میشه. البته بعضی اوقات هم دردسر میشه مثلا میخواستم مودم gprs برای لپ تاپم بخرم برده بودم تست کرده بودم که درایور برای لینوکس داره یا نه.
  برای آموزش هم نصب کن و بعد دستورات پایه رو یاد بگیر و برو جلو. لینوکس ۹۹ درصد کاراش با shell و command انجام میشه. البته کتاب lpic-1 رو برای دوستانی که میخوان لینوکس رو شروع کنن به شدت توصیه میکنم.

 28. #28
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  ممنون

  ببخشید کار آپلود ویدئوها به کجا کشید؟

 29. #29

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط meysam1366 مشاهده تاپیک
  ممنون آقا مهرداد

  مشکل من اینه که قابلیت resume رو نداره و سرعتش هم پایینه

  مدیا فایر خوبه آپلود بوی هم هست

  ببخشیدا
  ببخشیدا
  یعنی الان شما منتظرید که جایی دیگه آپلود کنند
  معلومه که با دانلود میونه خوبی ندارید
  این آموزش با این لینک طلاست
  پس زودتر دانلودش کنید و شروع کنید به دیدن
  وقت طلاست

 30. #30
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط bagherok مشاهده تاپیک
  ببخشیدا
  یعنی الان شما منتظرید که جایی دیگه آپلود کنند
  معلومه که با دانلود میونه خوبی ندارید
  این آموزش با این لینک طلاست
  پس زودتر دانلودش کنید و شروع کنید به دیدن
  وقت طلاست
  سلام دوست عزیز

  به شما توصیه می کنم هیچ وقت زود قضاوت نکنید

  من میونم با دانلود عالیه

  و الان هم قسمت 10 رو دیدم و قسمت 11 رو هم دانلود کردم ولی هنوز ندیدم

  قسمت 12 رو 2 بار گذاشتم دانلود و ارور داده و دارم برای بار سوم دانلود می کنم

  چندین بار سعی کردم توی سایت آپلود دیگه لیچ کنم ولی موفق نشدم

  موفق باشید

 31. #31

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  دوستان بخاطر این که نتونستم بریم و جای مناسب دیگری آپلود کنم عذر میخوام.
  الان بر روی mediafile-box.com-onedrive-copy.com و همچنین تا فردا بر روی سرورهای yandex هم قرار خواهد گرفت که دیگر دوستان محدودیت سرور و مشکل دانلود نداشته باشن.

 32. #32
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط مهرداد۶۶ مشاهده تاپیک
  دوستان بخاطر این که نتونستم بریم و جای مناسب دیگری آپلود کنم عذر میخوام.
  الان بر روی mediafile-box.com-onedrive-copy.com و همچنین تا فردا بر روی سرورهای yandex هم قرار خواهد گرفت که دیگر دوستان محدودیت سرور و مشکل دانلود نداشته باشن.
  سلام آقا مهرداد عزیز

  واقعا خیلی خوب آموزش میدید ازتون کمال تشکر رو دارم

  دوست عزیز خواهشا خودتون رو اینهمه زحمت ندید فکر کنم همون آپلود بوی کافی باشه

  خواهشا آموزش رو ادامه بدید ما که داریم لذت می بریم

  ممنون

 33. #33
  کاربر دائمی آواتار meysam1366
  تاریخ عضویت
  شهریور 1390
  محل زندگی
  ایران/تهران
  پست
  448

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  سلام

  ممنون آقا مهرداد

  دارم باقی پارت ها رو دانلود می کنم از آموزش بسیار خوبتون ممنونم

  به دوستان دیگه توصیه می کنم حتما و حتما این فیلمهای آموزشی رو که خیلی عالی توضیح داده شده رو دانلود کنن

  من که دارم لذت می برم آقا مهرداد خدا خیرت بده

 34. #34

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  سلام آموزش هاتون واقعا عاليه خواهش ميكنم ادامه بديد
  و اگه ميشه مواردي مثل cache,htaccessو امنيت و استفاده از سطوح دسترسي رو هم توضيح بديد
  آخرین ویرایش به وسیله z_b624 : دوشنبه 21 مهر 1393 در 18:08 عصر

 35. #35

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  سلام. میشه گزینه فراموشی پسورد هم اضافه کنید؟

 36. #36

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط dddd10 مشاهده تاپیک
  سلام. میشه گزینه فراموشی پسورد هم اضافه کنید؟
  یادآوری رمز عبور میتونه به کمک جلسه آموزش ایمیل درست بشه. به این صورت که کاربر درخواست یادآوری میده و شما در یک فرمی ازش آدرس ایمیل می گیرید و اگر اون ایمیل در سایت موجود بود یک کلمه عبور جدید برای ایمیلش ارسال می کنید. البته حالت پیشرفته هم این که یک رشته hash می سازید و توی یکی از فیلدها ذخیره میکنید و رشته hash شده رو بصورت یک لینک برای کاربر ایمیل می کنید و کاربر در ایمیل خودش بر روی لینک کلیک میکنه و شما هم یک controller می سازید که رشته های hash شده رو بگیره و در دیتابیس جستجو میکنید که آیا با این ایمیل چنین رشته hash ذخیره شده بود پس در این صورت یک فرم در اختیار کاربر میزارید تا رمز عبور جدید رو به دلخواه خودش وارد کنه.

 37. #37

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط z_b624 مشاهده تاپیک
  سلام آموزش هاتون واقعا عاليه خواهش ميكنم ادامه بديد
  و اگه ميشه مواردي مثل cache,htaccessو امنيت و استفاده از سطوح دسترسي رو هم توضيح بديد
  ممنون
  مواردی که گفتید واقعا عالی هستند. البته منم تو فکرش بودم
  البته htaccess کمی دردسر داره مخصوصا راه اندازیش روی local. کش کردن آنچنانی ندارد ولی مفیده. سطوح دسترسی کمی شاید پیچیده باشه و طولانی چون بحث اختصاص یک role به یک کاربر هست که بهش RBAC هم میگن.
  قولش رو نمیدم ولی تا چند روز آینده این موارد هم تهیه میشه.

 38. #38

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط مهرداد۶۶ مشاهده تاپیک
  ممنون
  مواردی که گفتید واقعا عالی هستند. البته منم تو فکرش بودم
  البته htaccess کمی دردسر داره مخصوصا راه اندازیش روی local. کش کردن آنچنانی ندارد ولی مفیده. سطوح دسترسی کمی شاید پیچیده باشه و طولانی چون بحث اختصاص یک role به یک کاربر هست که بهش RBAC هم میگن.
  قولش رو نمیدم ولی تا چند روز آینده این موارد هم تهیه میشه.
  بازم ممنون كه به نظرات كاربران توجه ميكنيد ولي به نظر من هر چه قدر هم كه طولاني بشه ولي ارزشش رو داره، از اون جايي كه آموزش خيلي خوبي داريد اگه اين موارد رو هم درست كنيد عالي ميشه

 39. #39
  کاربر تازه وارد آواتار amiragha2
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1391
  پست
  82

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  اول از همه باید یه تشکر ویژه بکنم ، آقای سیف زاده با حوصله و صبر تمام ، حدود یک ساعت با تیم ویوور به سیستم من متصل شدند تا مشکل من رو حل کنند ، دستشون درد نکنه.
  من الان دچار یه مشکل دیگه شدم.
  الان من خیلی جاها نیاز با url فارسی دارم و این بهم ارور Disallowed Key Characters. می گیره. چطور به این codeigniter بفهمونم که کاراکتر های فارسی رو هم ساپورت کنه؟

 40. #40

  نقل قول: مجموعه آموزش عملی codeigniter از مبتدی تا پیشرفته+تکنیکهای ساخت cms

  نقل قول نوشته شده توسط amiragha2 مشاهده تاپیک
  .
  الان من خیلی جاها نیاز با url فارسی دارم و این بهم ارور Disallowed Key Characters. می گیره. چطور به این codeigniter بفهمونم که کاراکتر های فارسی رو هم ساپورت کنه؟
  4
  ممنون
  برای حل این مشکل باید فایل زیر رو تفییر بدید
  system/core/Input.php

  خط 728 رو بصورت زیر تغییر بدید

  preg_match("/^[a-z0-9:_\/-]+$/i", $str)

صفحه 1 از 6 123 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

 1. آموزش: آموزش asp.net از مبتدی تا پیشرفته و کار با وب سرویس و sms
  نوشته شده توسط majidshsh در بخش ابزارهای گزارش سازی
  پاسخ: 0
  آخرین پست: یک شنبه 17 فروردین 1393, 09:53 صبح
 2. آموزش: آموزش زبان sql از مبتدی تا پیشرفته
  نوشته شده توسط adonis27 در بخش MySQL
  پاسخ: 3
  آخرین پست: پنج شنبه 01 تیر 1391, 12:47 عصر
 3. معرفی کتاب آموزش دریم ویور از مبتدی تا پیشرفته
  نوشته شده توسط kooroush در بخش توسعه وب (Web Development)
  پاسخ: 0
  آخرین پست: پنج شنبه 22 بهمن 1388, 22:08 عصر
 4. مقاله: آموزش کامل VB6 از مبتدی تا پیشرفته
  نوشته شده توسط H4i0 ACP در بخش برنامه نویسی در 6 VB
  پاسخ: 13
  آخرین پست: دوشنبه 06 خرداد 1387, 23:17 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

 • شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
 • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
 • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
 •