صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 67

نام تاپیک: بررسی سیستم کتابخانه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

بررسی سیستم کتابخانه

سلام دوستان؛ من یه use case diagram که مربوط به یه سیستم کتابخانه می باشد را با power desigh طراحی کردم و از طرفی چون خیلی مبتدی هستم ممنون میشم اگه یکی از دوستان اینو یه نگاه کنه و بگه آیا مشکلی هست یا نه؟

با تشکر
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار Elham_gh
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول: بررسی سیستم کتابخانه

دوست عزيز مي تونيد از نمدارهاتون print screen بگيريد و تصويرشو اينجا بذاريد. (لازم نباشه power designer نصب كنيم) ممنون.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوست عزیز، راستش من تازه شروع بکار کردم . و دارم مرحله مرحله جلو میرم و این فقط use case diagram می باشد ممنون میشم اگه بگید درسته یا غلط؟
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه  

سلام دوستم
    با چیزی که اینجا گذاشتین .نشان دادین که در واقع هیچ کاری نکردی .
    بهتره برای اینکار یه کم زحمت بکشی و کارهای دیگه را هم انجام بدی
    برای مثال برو سراغ رشنال رز فکر می کنم بیشتر به کارت بیاد.

محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط anahitanaragh مشاهده تاپیک
    سلام دوستم
    برو سراغ رشنال رز فکر می کنم بیشتر به کارت بیاد.
    دوست عزيزTools تاثيري در طراحي شما نداره.در اين حد و اندازه هر tools ي قابل استفاده است. در جزئيات هست كه با هم فرق دارند

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوست عزیز، این اطلاعات مربوط به سیستم کتابخانه می باشد که من در نظر گرفتم. به نظر شما آیا این نموادر Use case Diagram ی که تهیه کردم کامله یا خیر؟

با تشکر

این یک سیستم کتابخانه می باشد که دارای چندین شعبه در سطح شهر است . افراد با دسترسی های مختلف در گروه های مجزا و در جاهای مختلف از آن استفاده می کنند. اعضاء می توانند کتاب را در هر شعبه ای تحویل دهند و یا تاریخ آنرا تمدید کنند. سیستم می بایست بگونه ای باشد که وضعیت هر کتاب را در زمان گزارشگیری مشخص کند. بعنوان مثال از هر کتاب چند جلد و در کدام شعبه ها موجود می باشد و در حال حاضر وضعیت کتاب چه می باشد(چند جلد امانت داده شده و چند جلد باقی مانده و...)
    کسانی که به نحوی با این سیستم در ارتباط هستند عبارتند :
    1.مدیران ارشد: امکان هر گونه تغییر و تحولی در اطلاعات، اعم از خواندن، نوشتن، حذف، ویرایش و گزارشگیری را دارا می باشند. اعضاء این گروه می توانند مجوز دسترسی به سطوح مختلف را برای کاربران صادر کنند و بعبارت کلی هیچ نوع محدودیتی در این گروه وجود ندارد. مدیران ارشد از طریق سیستمی که در مرکز می باشد کلیه کارها را اداره می کنند.
    2.مدیران گروه: کلیه مجوزهایی که توسط مدیران ارشد به آنها اعمال می شود را اجرا می کنند.
    3.پرسنل: ثبت نام اعضاء، آپدیت کردن کتابخانه که شامل درج اطلاعات کتاب و ... می باشد را عهده دار می باشند.
    4.اعضاء: افرادی که عضو کتابخانه می شوند می توانند کتاب را در هر شعبه ای تحویل دهند و یا تاریخ آنرا تمدید کنند.

با تشکر فراوان

محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط Future مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز، این اطلاعات مربوط به سیستم کتابخانه می باشد که من در نظر گرفتم. به نظر شما آیا این نموادر Use case Diagram ی که تهیه کردم کامله یا خیر؟

با تشکر

این یک سیستم کتابخانه می باشد که دارای چندین شعبه در سطح شهر است . افراد با دسترسی های مختلف در گروه های مجزا و در جاهای مختلف از آن استفاده می کنند. اعضاء می توانند کتاب را در هر شعبه ای تحویل دهند و یا تاریخ آنرا تمدید کنند. سیستم می بایست بگونه ای باشد که وضعیت هر کتاب را در زمان گزارشگیری مشخص کند. بعنوان مثال از هر کتاب چند جلد و در کدام شعبه ها موجود می باشد و در حال حاضر وضعیت کتاب چه می باشد(چند جلد امانت داده شده و چند جلد باقی مانده و...)
    کسانی که به نحوی با این سیستم در ارتباط هستند عبارتند :
    1.مدیران ارشد: امکان هر گونه تغییر و تحولی در اطلاعات، اعم از خواندن، نوشتن، حذف، ویرایش و گزارشگیری را دارا می باشند. اعضاء این گروه می توانند مجوز دسترسی به سطوح مختلف را برای کاربران صادر کنند و بعبارت کلی هیچ نوع محدودیتی در این گروه وجود ندارد. مدیران ارشد از طریق سیستمی که در مرکز می باشد کلیه کارها را اداره می کنند.
    2.مدیران گروه: کلیه مجوزهایی که توسط مدیران ارشد به آنها اعمال می شود را اجرا می کنند.
    3.پرسنل: ثبت نام اعضاء، آپدیت کردن کتابخانه که شامل درج اطلاعات کتاب و ... می باشد را عهده دار می باشند.
    4.اعضاء: افرادی که عضو کتابخانه می شوند می توانند کتاب را در هر شعبه ای تحویل دهند و یا تاریخ آنرا تمدید کنند.

با تشکر فراوان
    دوست عزيز ،
    براي مدل كردن Problem Space بايد به صورت زير تشريح كني:
    Actor ها:

1-مدير ارشد
    2-مدير گروه
    3-كتابدار
    4-پرسنل
    5- عضو كتابخانه
    6-ارباب رجوع
    7-......

Use Case هاي هر Actor:
    1-عضو كتابخانه:
    1-1-درخواست تمديد عضويت
    1-2-جستجو كتاب
    1-3-امانت كتاب
    1-4-.....

2-ارباب رجوع
    2-1- درخواست عضويت
    2-2-جستجوي منابع
    2-3-.......

3-.......

نكته دوم ، اينكه شما خيلي از موارد رو نديديد.اگر به روشي كه گفتم عمل كنيد، مسلما موارد كمتري از قلم خواهد افتاد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان،
    اين خيلي روش عاليه من چيزهايي را كه مي خواستم خوب بررسي كردم و به اين نتيجه رسيدم؛ممنون ميشم اگه بگيد براي اولين قدم آيا درست انجام داده ام يانه؟ آيا لسيت كارها همان Usecase براي Actor ها مي باشند؟
    1. مدير ارشد:
    • تعيين حق دسترسي به سطوح مختلف
    • تعيين مجوزهاي لازم براي كاربران(خواندن،نوشتن،حذف و ويرايش)
    • تهيه پشتيبان و Restore كردن اطلاعات
    • انجام كليه گزارشگيري ها
    • تعريف پرسنل
    • امكان هر گونه تغيير و تحول در اطلاعات
    2. مديران گروه:
    • تعريف پرسنل
    • گزارشگيري
    • تهيه پشتيبان
    • تعيين مجوزها براي كاربران در حيطه خود
    • تعيين حق دسترسي به كاربران در حيطه خود
    3. كتابدار:
    • Updateكردن اطلاعات مربوط به كتابها و ساير اعضاء از قبيل نام ،آدرس و ...
    • تحويل كتاب از عضو
    • تمديد كتاب براي عضو
    • رزرو كتاب براي عضو
    • فرستاندن پيغام به اعضاء در صورت تاخير در برگرداندن كتاب
    • تهيه پشتيبان
    • گزارشگيري(وضعيت فعلي كتاب، موجودي كتاب)
    • رسيدگي به وصعيت ارباب رجوع(آيا امكان ثبت نام مي باشد و ...)
    4. عضو كتابخانه:
    • امانت كتاب
    • تمديد كتاب(در هر شعبه اي كه مي خواهند)
    • رزرو كتاب (در هر شعبه اي كه ميخواهند)
    • برگرداندن كتاب(فقط به شعبه اي كه از آن تحويل گرفته اند)
    • پرداخت جريمه در صورت تاخير در برگرداندن يا خدشه دار كردن كتاب
    • جستجوي كتاب(چه در محل و چه در خانه از طريق اينترنت و پيدا كردن منبع مورد نظر و محل)
    5. ارباب رجوع:
    • درخواست عضويت
    6. پرسنل:

محل زندگی
    Tehran

بسيار عالي.
    بله كتابدار و كاربر ارشد ...... Actor هاي شما هستند . و كاراهايي كه انجام مي دهند همان Use case ها هستند.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان، خيلي خيلي ممنون از راهنمايي تون. مرحله بعد پياده سازي كلاس دياگرا مي باشد يعني بايد كليه رابطه هاي و متغير ها و نوعشان در اين مرحله تعيين شوند. به نظر شما براي اين مرحله بايد چه كرد؟ ممنون ميشم اگه يه مقداري توضيح بدهيد.

با تشكر

محل زندگی
    Tehran

سلام دوستان، خيلي خيلي ممنون از راهنمايي تون. مرحله بعد پياده سازي كلاس دياگرا مي باشد يعني بايد كليه رابطه هاي و متغير ها و نوعشان در اين مرحله تعيين شوند. به نظر شما براي اين مرحله بايد چه كرد؟ ممنون ميشم اگه يه مقداري توضيح بدهيد.

با تشكر
    نه دوست عزیز , تا اینجا شما فقط actor ها و use case ها تعیین کردید. مرحله بعدی نوشتن سناریو است که بسیار بسیار هم مهم است.یعنی چی؟ به ازای هر use case شما قدم به قدم توضیح میدید که چطور انجام می شه.هر use case حداقل 1 سناریو دارد. اگر یکuse case بیش از یک سناریو داشت (که اغلب این طور است), یکی از سناریو ها اصلی و بقیه فرعی هستند. به اون سناریو اصلی Happy Day یا Basic Path هم می گویند.و به فرعی ها Alternate path می گویند. من 1 نمونه use case رو براتون مثال می یارم.
    use case نگهداری اطلاعات اعضاء
    اضافه کردن یک عضو جدید(Basic Path)
    1.مسئول عضویت فرم اعضاء را انتخاب می کند.
    2. سیستم اطلاات خلاصه کلیه ماربران را در یک لیست نشان می دهد
    3.مسئول کلید "عضو جدید" را انتخاب می کند.
    4. سیستم یک فرم خالی جهت ورود اطلاعات کاربر باز می کند.
    5. مسئول اطلاعات عضو جدید را وارد فرم می کند و کلید "ثبت" را می زند.
    6. سیستم اطلاعات ورودی را بررسی می کند که فرمت ورود اطلاعات درست باشد و اطلاعات تکراری نباشد(در اینجا بهتر است به جزء توضیح داده شود که کدام فیلدهای اطلاعاتی فرمتشان چک می شود و بر مبنای کدام اطلاعات چک می شود که اطلاعات تکراری نیست)
    7. در صورت صحت اطلاعات و تکراری نبودن آن , سیستم اطلاعات عضو جدید را ثبت می کند.و یک شماره شناسایی خودکار به آن می دهد.
    8. سیستم یک پیغام ضمنی به کاربر مسئول می دهد که" اطلاعات عضو جدید ثبت گردید"

اصلاح اطلاعات عضو (Alternate Path)
    .....

حذف عضو(Alternate Path)
    ....

اطلاعات عضو تکراری است(Alternate Path)
    .....

عضو مورد نظر پیدا نشد(Alternate Path)
    .......

این نمونه سناریو عین سناریوهای پیشنهادی خود RUP است.

شما بعد این مرحله باز کلی کار دارید تا به مرحله طراحی کلاس برسید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان، خلاصه بعد از يه هفته تحقيق تونستم تازه سناريو براي 2 مرحله را آماده كنم. ولي واقعا خيلي خيلي ممنون. تازه دارم مي فهمم برنامه نويسي و تحليل يعني چي. اين سناريويي است كه من آماده كردم براي 2 مرحله.ممنون ميشم يه نگاهي بياندازيد وببينيد كجاي كار اشتباه هست كه بقيه را صحيح بنويسم.
    خيلي خيلي ممنون

محل زندگی
    Tehran

من اولين سناريو شما رو اصلاح كردم. بقيه را هم به همين شيوه اصلاح كنيد(در ضميمه)

البته يه اشكال ديگه كار شما داشت، همانطور كه گفتم ، هر Use Case حداقل يك سناريو دارد. از بين سناريوهاي يك Use case يكي از آنها Basic Path يا Primary Path است و بقيه Alternate Path هستند. بايد اينو براي هر سناريو مشخص كنيد كه Basic Path است يا Alternate Path.
    مرحله بعد اينه كه براي هر Basic Path يك Sequence Diagram و بقيه Alternate Path ها رو هم با يك Activity Diagram نشان دهيد(البته بعضي براي تمام سنايو ها Sequence مي كشن-اما من اين كارو نمي كنم!!)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان
    متوچه شدم منظورتون از سناريو قبلي كدوم هست. من دارم اصلاحش مي كنم و با وقتي همه را نوشتم مجددا آنرا براي اطلاح نهايي مي زارم
    خيلي ممنون

محل زندگی
    Tehran

دوست عزيز ممنون ميشم اگه بگيد كدام قسمت را اصلاح كرديد يا با يه مشخصه خاص آو نرا نمايش دهيد منظورم با يه رنگ ديگه.

خيلي ممنون از لطفتون
    من فایل شما و اصلاحی رو پاک کردم. ابن دو فایل رو مقایسه کنید. تغییرات واضحه. اولین سناریو!

نقل قول نوشته شده توسط Elham_gh مشاهده تاپیک
    بسيار عالي.
    بله كتابدار و كاربر ارشد ...... Actor هاي شما هستند . و كاراهايي كه انجام مي دهند همان Use case ها هستند.
    دوست من،
    آیا افرادی که طبق فاز شناخت در پست قبلی، با این سیستم کار می کنند یعنی کتابدار و کاربر ارشد، مدیران گروه و پرسنل ، همگی جزء Businnes Worker حساب نمی شوند؟
    من فکر کنم تنها افرادی که عضو کتابخانه هستند تا کتاب به امانت ببرند، آنها Actor محسوب می شوند.

ضمنا من دقیقا متوجه مدیران گروه نشدم؟ فرق این ها با مدیران ارشد چیه؟

محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط odiseh مشاهده تاپیک
    دوست من،
    آیا افرادی که طبق فاز شناخت در پست قبلی، با این سیستم کار می کنند یعنی کتابدار و کاربر ارشد، مدیران گروه و پرسنل ، همگی جزء Businnes Worker حساب نمی شوند؟
    من فکر کنم تنها افرادی که عضو کتابخانه هستند تا کتاب به امانت ببرند، آنها Actor محسوب می شوند.

ضمنا من دقیقا متوجه مدیران گروه نشدم؟ فرق این ها با مدیران ارشد چیه؟
    دوست من Businnes Worker فقط یک streotype است واسه Actor اینکه میگیم اینها Actor هستند Businnes Worker اونها رو نقض نمی کنه.

دوستمون در دسته بندیشون 2 تا دسته مدیر دارند که به نظر درست هم هست. مدیر ارشد در حقیقت مثل Application Administrator است که کارهای مدیریتی سیستمی را انجام می ده. این شخص لزومی نداره از گردش و قوانین سیستم چیزی بدونه.که البته Businnes Worker هم نیست.اما اون یکی مدیر کارهای مدیریتی انجام میده , مثل کارهایی که ذکر شد و به تبع Businnes Worker است
    آخرین ویرایش به وسیله Elham_gh : سه شنبه 28 آبان 1387 در 11:11 صبح

مدیر ارشد در حقیقت مثل Application Administrator است که کارهای مدیریتی سیستمی را انجام می ده. این شخص لزومی نداره از گردش و قوانین سیستم چیزی بدونه.که البته Businnes Worker هم نیست.اما اون یکی مدیر کارهای مدیریتی انجام میده , مثل کارهایی که ذکر شد و به تبع Businnes Worker است
    مطابق نظر شما اگه B.Worker نیست ، پس چیه ؟ من فکر نمی کنم Actor باشه. Actor فقط
    اعضاء کتابخانه هستند . درسته؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان
    منظور من از مدير ارشد همان Administrator هست يا شخصي كه تمامي اعضا در هر شعبه را مي تواند كنترل كند. اين شخص مي تونه به تمام جزئيات از تمام نقاط ئنيا دسترسي داشته باشه ولي مديران گروه فقط مي تونند اعضاء خودشون رو كنترل كنند. يعني هر گروه يه مدير داخلي داره كه اجازه تعيير و تحول به كاربران را ميده و كسي كه اين مديران را كنترل مي كنه همون مدير ارشد مي باشد.
    فكر كنم تمام اعضا كه به نحوي با اين سيستم كار مي كنند طبق راهنمايي هاي خانم Elham_GH همان Actor ها مي باشند.
    در ضمن دوستان من سناريو را كامل نوشتم. مي خواستم بدونم مرحله بعدي چيه؟

با تشكر

محل زندگی
    Tehran

مطابق نظر شما اگه B.Worker نیست ، پس چیه ؟ من فکر نمی کنم Actor باشه. Actor فقط
    اعضاء کتابخانه هستند . درسته؟
    بله .Actor است

با تشکر از elham_gh
    میشه لطفا Actor ها و B.Worker ها رو جمع بندی و دسته بندی کنید...(با توجه به سناریو و فاز شناخت)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان،
    من سناريو را تمام كردم حالا نمي دانم مرحله بعدي چيه هست. ممنون ميشم اگه بگيد بايد در مرحله بعد چكار كنم.

محل زندگی
    Tehran

با تشکر از elham_gh
    میشه لطفا Actor ها و B.Worker ها رو جمع بندی و دسته بندی کنید...(با توجه به سناریو و فاز شناخت)
    دوست عزيز، من يك مقدار جزئيات فراموشم شده و دوباره بايد مطالعه كنم صورت مسئله رو كه جوابتون رو بدم. علت طولاني شدن جواب شما هم همين بود و متاسفانه هنوز فرصتش نشده. سعي مي كنم تو اين يكي دو روز حتما اين تفكيك رو بگم. اما گمانم دوستمون Future كه سناريو نويسيشون تمام شده هم بتونن جواب اين سئوال رو بدن
    آخرین ویرایش به وسیله Elham_gh : یک شنبه 10 آذر 1387 در 13:14 عصر

محل زندگی
    Tehran

سلام دوستان،
    من سناريو را تمام كردم حالا نمي دانم مرحله بعدي چيه هست. ممنون ميشم اگه بگيد بايد در مرحله بعد چكار كنم.
    مرحله بعدي مدل كردن سناريو هاست.
    حالا تو approch وجود دارد:
    1.Basic Path تون رو با Sequence Diagram مدل كنيد و ساير Alternate Path هاتون رو در يك Activity Diagram.( كاري كه من خودم مي كنم)(مگز اينكه در اين Alternate Path نكاتي وجود داشته باشد كه حتما بايد بهشون پرداخته شه، در اينصورت از روش 2 استفاده مي شه)
    2. براي هر سناريو يك Sequence Diagram رسم كنيد.( اين كار سختيه و اعمال تغييراتش سخت تر)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان،خيلي خيلي ممنون از لطفتون كه جواب داديد. راستش 2 تا سوال برام پيش اومده

1) منظور از اينكه در Alternate Path نكاتي وجود داشته باشد كه حتما بايد بهشون پرداخته شه يعني چه؟ ميشه يه مثال بگيد؟
    2)براي هر سناريو يك Sequence Diagram رسم كنيد. اين كار سختيه و اعمال تغييراتش سخت تره يعني چي؟ ممنون ميشم اگه يكم واضح تر توضيح بديد.
    3)در روش اول آيا بايد براي هرbasic Path در هر سناريو يه sequence diagram داشته باشيم؟

با تشكر از لطفتون

محل زندگی
    Tehran

با تشکر از elham_gh
    Business worker ها(که البته خود نوعیActor هستند):
    كتابدار
    کارمند کتابخانه
    صحاف
    مخزن دار
    مسئول کتابخانه
    ....

Actor ها:
    ارباب رجوع
    عضو
    مدیر سیستم
    کاربر ارشد
    سایر کتابخانه ها
    سازمانهای اهدا کننده
    سازمانهای گیرنده

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان،خيلي خيلي ممنون از لطفتون كه جواب داديد. راستش 2 تا سوال برام پيش اومده

1) منظور از اينكه در Alternate Path نكاتي وجود داشته باشد كه حتما بايد بهشون پرداخته شه يعني چه؟ ميشه يه مثال بگيد؟
    2)براي هر سناريو يك Sequence Diagram رسم كنيد. اين كار سختيه و اعمال تغييراتش سخت تره يعني چي؟ ممنون ميشم اگه يكم واضح تر توضيح بديد.
    3)در روش اول آيا بايد براي هرbasic Path در هر سناريو يه sequence diagram داشته باشيم؟

با تشكر از لطفتون

محل زندگی
    Tehran

با تشكر از لطفتون
    خوب یعنی همه مطلبو توضیح بدم.
    قبلا گفتم هر use case حداقل یک سناریو دارد . یکی از سناریو ها اصلی و بقیه فرعی هستند. خوب باید این سناریوها رو مدل کرد.
    در Sequence Diagram ی که برای Basic Path رسم می شه,کلاسهایی که از اونها Instance گرفته می شه, تغریبا در بقیه سناریو ها همینه , اگر غیر این باشه باید برای هر سناریو متفاوت , Sequence Diagram ش رو رسم کنید. و یا کنترل وloop یکه حتما باید در جریان نمودار به اون پرداخته بشه.

حالا اگر برای هر سناریوی یک use case یک Sequence Diagram رسم بشه .اگر در روند کار use case تغییری بدید باید تک تک این Sequence Diagram ها رو تغییر بدید.

نمی دونم در مورد سئوال 3 چی رو متوجه نشدید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

Cool نقل قول: بررسی سیستم کتابخانه

خيلي خيلي ممنون
    دقيقا متوجه شدم كه بايد چكار كنم تو اين مرحله

Business worker ها(که البته خود نوعیActor هستند):
    كتابدار
    کارمند کتابخانه
    صحاف
    مخزن دار
    مسئول کتابخانه
    ....

Actor ها:
    ارباب رجوع
    عضو
    مدیر سیستم
    کاربر ارشد
    سایر کتابخانه ها
    سازمانهای اهدا کننده
    سازمانهای گیرنده
    سلام و تشکر از شما
    خوب به این ترتیب با توجه به فاز شناخت و صورت مساله Actor ها شناسایی شده اند و حالا نوبت به شناسایی UseCase ها رسیده است.
    برای شناسایی U.C ها هم دوباره باید به صورت مساله و فاز شناخت رجوع کرد. من سعی می کنم در پست بعدی اونا رو لیست کنم. خوشحال می شم اگه شما وبقیه دوستان هم نظر بدین یا چنانچه مشکلی داشت اعلام کنین.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام
    خيلي عاليه دوست عزيز. من در حال پياده سازي فاز بعدي هستم. يعني تعيين Class Diagram براي هر UseCase به محض تموم شدن اطلاع ميدم تا اساتيد تصحيحش كنن. از همكاري شما و ساير اساتيد صميمانه ممنون

محل زندگی
    Tehran

سلام
    خيلي عاليه دوست عزيز. من در حال پياده سازي فاز بعدي هستم. يعني تعيين Class Diagram براي هر UseCase به محض تموم شدن اطلاع ميدم تا اساتيد تصحيحش كنن. از همكاري شما و ساير اساتيد صميمانه ممنون
    دوست عزیز مقاله زیر در روند کارتون خیلی کمکتون خواهد کرد:
    تله هاي استفاده از UML در RUP

محل زندگی
    Tehran

دوستان odiseh و... از ادامه کار منصرف شدین؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان

نه از ادامه كار منصرف نشديم فقط 1 2 روز وقت مي خوام . از همه مهمتر خيلي خيلي ممنون به خاطر توجه تون
    خيلي خيلي ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام به همگي

خلاصه بعد از كلي بررسي و جستجو تونستم Diagram Use Case برنامه را ترسيم كنم. مي دونم اين تا زه اول راه براي من مبتدي هست و از اساتيد خواهشمندم مشكلات من را بگن. من چند تا سوا تو اين قسمت برام پيش اومد.

1) Administrator: شخصي هست كه مي تونه به تمام برنامه از تمام نقاط دسترسي داشته باشه و همه را كنترل كنه
    2)Managers: هر كتابخانه براي خودش مدير خودس را داره كه فقط مي تونه اعضاي خودش را كنترل كنه.

حالا اين سوا برام پيش اومد براي رسم دياگرام اين دوتا بايد چكار كرد. اين قسمت يكم من و گيج كرد.

سوال بعدي اينكه بعضي مواقع شرط بوجود مي ياد. كجا بايد اين شرط ها را نشون داد. آيا در Use case Diagram يا در يه دياگرام جداگانه.

در ضمن من فايلهاي ضميمه رو فرستادم. ممنون ميشم اگه يه نگاهي بياندازيد و بگيد كجاي كار اشتباه هست.
    من وقتي در محيط Rational Rose گزينه check model را انتخاب مي كنم همش خطا ميده. يعني تمام برنامم اشتباه است.

با تشكر

محل زندگی
    Tehran

دوست عزیز Future
    شاید خیلیها, از جمله من, رو دستگاهشون rational نداشته باشن,میشه لطفا تصویر نمودارتو بذاری؟

راستی دوستان ما tools داریم مثلا به اسم rational viewer ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام
    راستش من هر چي سعي مي كنم نمي تونم عكس بگيرم. آخه توي يه صفحه جا نميشه و بعضي قسمتها هم نياز به توضيح دارن كه من همه را در فايلم توضيح دادم
    من سعي خودم را ميكنم تا به طريقي عكس بگير
    خيلي خيلي ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام اساتيد

من نتونستم هنوزاز كل دياگرامم عكس بگيره. ميشه اون مدل رو برام چك كنيد؟
    خيلي لازمش دارم

محل زندگی
    Tehran

سلام اساتيد

من نتونستم هنوزاز كل دياگرامم عكس بگيره. ميشه اون مدل رو برام چك كنيد؟
    خيلي لازمش دارم
    شرمنده. من که نمی تونم.مگر دوستان دیگه نگاهی بندازن.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام
    دوست عزیز خیلی ممنون. میدونم این مشکل منه. ولی من سعی می کنم هر جوری شده عکسش رو آماده کنم. یه سوال دیگه که نوز برام مبهمه اینه که لایه ها رو مجا باید در نظر بگیرم. اصلا این لایه ها تو طراحی چه کاربردی دارن؟
    ممنون میشم اگه یکم بیشتر در مورد لایه ها توضیح بدید.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •