نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: تغییرات سایت و رنکینگ گوگل

تغییرات سایت و رنکینگ گوگل

با سلام

من جدیدا یه سری تغییرات در سایتم دادم و یکسری لینکهای که قبلا گوگل پیدا کرده دیگه وجود ندارن. ایا حالا باید گوگل رو از این مسئله باخبر کنم یا بذارم خودش همه چیز رو دوباره پیدا کنه؟

من سایت مپ جدید رو ایجاد کردم. کار دیگه ای باید کرد؟

ممنون

نقل قول: تغییرات سایت و رنکینگ گوگل

اگه سایت مپتون رو (منظور سایت مپ گوگل هست) درست نوشته باشید فقط کافیه منتظر بمونید تا گوگل صفحات جدید رو ایندکس کنه.
    اهدای عضو اهدای زندگی
    --------------------------------------------------
    آخرین پروژه ها :
    آنتی ویروس کسپرسکی آنلاین --- فروشگاه آنلاین بیت دیفندر

آنتی ویروس بیت دیفندر --- دوتخته: نقد و بررسی هتل های ایران و جهان --- پشم شیشه ، پشم سنگ و کارتن پلاست ایران --- کسپرسکی

خوب من سایتم سایت لینک داره و خیلی هم مرتبه. همچنین بعضی از صفحاتش در گوگل در صفحه اول میاد و حالا این صفحات ادرسشون تغییر کرده. آیا نباید به گوگل بفهمونم که این صفحه جدید همون صفحه قبلیه و باید همون جایگاه رو بگیره؟
    اگر اینطوره چطور باید این کار رو بکنم؟

من تا این حد میدونم که چنانچه شما یک سایت داشته باشید و آدرسش عوض بشه میتونید تو google webmaster مشخص کنید که آدرس جدید همون دامین قبلی هست و خود این مورد هم حدود یک ماه طول میکشه تا رنک سایت قبلی رو بدست بیاره، ولی برای تغییر اینک بعید میدونم که راهی وجود داشته باشه و شما باید صبر کنید که لینک جدید هم مثل قبلی تو گوگل شناخته بشه که من وقتی همچین کاری رو کردم خیلی زود درست شد.
    بستگی به بازدید سایتتون داره.
    اهدای عضو اهدای زندگی
    آخرین پروژه ها :
    آنتی ویروس کسپرسکی آنلاین --- فروشگاه آنلاین بیت دیفندر

آنتی ویروس بیت دیفندر --- دوتخته: نقد و بررسی هتل های ایران و جهان --- پشم شیشه ، پشم سنگ و کارتن پلاست ایران --- کسپرسکی

کاربر دائمی آواتار afg_javan
    محل زندگی
    مشهد

من که خودم می رم تگ
    <meta name="ROBOTS" content="NOINDEX, NOFOLLOW" /><meta name="googlebot" content="NOINDEX, NOFOLLOW" />

رو داخل سایتم می زارم.
    با این روش دیگه سایت شما در جستجوگرها پیدا نمی شه.

سپس بعد از 1 یا 2 روز می رم داخل سایت و تگ ها رو بر می دارم و با تگ
    <meta name="ROBOTS" content="INDEX, FOLLOW" /><meta name="googlebot" content="INDEX, FOLLOW" />
    جایگزین می کنم.

از زمانی که کش شما در موتور جستجوگرها پاک می شه تا زمانی که دوباره بیاد سایت شما رو بشناسه همون چند هفته ایی طول می کشه.
    اگه راههای دیگری هم هست خوشحال می شم دوستان به اشتراک بگزارند.

کاربر دائمی آواتار Alghoochi
    محل زندگی
    C:\Windows

نقل قول نوشته شده توسط afg_javan مشاهده تاپیک
    من که خودم می رم تگ
    <meta name="ROBOTS" content="NOINDEX, NOFOLLOW" /><meta name="googlebot" content="NOINDEX, NOFOLLOW" />

رو داخل سایتم می زارم.
    با این روش دیگه سایت شما در جستجوگرها پیدا نمی شه.

سپس بعد از 1 یا 2 روز می رم داخل سایت و تگ ها رو بر می دارم و با تگ
    <meta name="ROBOTS" content="INDEX, FOLLOW" /><meta name="googlebot" content="INDEX, FOLLOW" />
    جایگزین می کنم.

از زمانی که کش شما در موتور جستجوگرها پاک می شه تا زمانی که دوباره بیاد سایت شما رو بشناسه همون چند هفته ایی طول می کشه.
    اگه راههای دیگری هم هست خوشحال می شم دوستان به اشتراک بگزارند.
    نیازی به این کار نیست. خود گوگل کش‌های قدیمی رو از روی سرور پاک می‌کنه. شما فقط کار خودتو چند روز عقب می‌ندازی.

کاربر دائمی آواتار afg_javan
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول نوشته شده توسط Alghoochi مشاهده تاپیک
    نیازی به این کار نیست. خود گوگل کش‌های قدیمی رو از روی سرور پاک می‌کنه. شما فقط کار خودتو چند روز عقب می‌ندازی.
    جدی!!!!
    اینو نمی دونستم.
    ممنون.

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط afg_javan مشاهده تاپیک
    جدی!!!!
    اینو نمی دونستم.
    ممنون.
    چندمیلیون سایت تو گوگل ثبت شدن. می‌دونی گوگل اگه بخواد همه‌ی صفحات سایت‌ها رو روی سرورش نگه داره به چه فضایی نیاز داره؟ هیج آدم عاقلی چنین کاری نمی‌کنه.

این رو هم اضافه کنم که شما گفتید:
    با این روش دیگه سایت شما در جستجوگرها پیدا نمی شه
    اشتباه نکن. با این کد گوگل از این تاریخ به بعد سایت شما رو فهرست نمی‌کنه. ولی صفحات سایت شما هم‌چنان تو نتایج جستجو هست.
    سایت شما در دو صورت تو نتایج گوگل وجود داره:
    ۱)‌ سایت‌تون توی گوگل ثبت شده باشه.
    ۲) سایت‌تون جزو فهرست‌های گوگل باشه (بعد از چند روز که از ثبت گذشت خزنده گوگل به سایت شما سرمی‌زنه و صفحات شما رو فهرست می‌کنه)

گوگل با توجه به چند پارامتر به سایت شما میاد. ولی به طور متوسط هر دو روز سایت شما رو پیمایش می‌کنه.

بله من می دونم که گوگل صفحه من رو ایندکس خواهد کرد ولی ایا تشخیص میده که این همون صفحه قبله و رنکش حفظ میشه؟ باید بگم یکی از این صفحات تغییر ادرس داده من محتواش هم عوض شده(البته عنوان صفحه یکم عوض شده) حالا گوگل متوجه میشه که این همون صفحه قبله؟(خوب شک دارم)
    این صفحه ای که میگم در سایت لینک من هست و الان که ادرسش عوض شده خوب به هیچ جایی نمیره. ایا گوگل میتونه صفحه جدیدم رو جایگزین قبلی کنه؟

اگه من یک صفحه به عنوان قبل قرار بدم و به آدرس جدیدی صفحه redirect کنم این کار کمکی میکنه؟

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط pedram_ns مشاهده تاپیک
    بله من می دونم که گوگل صفحه من رو ایندکس خواهد کرد ولی ایا تشخیص میده که این همون صفحه قبله و رنکش حفظ میشه؟ باید بگم یکی از این صفحات تغییر ادرس داده من محتواش هم عوض شده(البته عنوان صفحه یکم عوض شده) حالا گوگل متوجه میشه که این همون صفحه قبله؟(خوب شک دارم)
    این صفحه ای که میگم در سایت لینک من هست و الان که ادرسش عوض شده خوب به هیچ جایی نمیره. ایا گوگل میتونه صفحه جدیدم رو جایگزین قبلی کنه؟

اگه من یک صفحه به عنوان قبل قرار بدم و به آدرس جدیدی صفحه redirect کنم این کار کمکی میکنه؟
    اگه تمامی موارد مهم و نکات سئو رو رعایت کرده باشید گوگل صفحات سایت شما رو به همون رتبه قبلی بر می‌گردونه. استفاده از صفحه 301 redirect هم خیلی مفیده.

چون هم کاربرا می‌فهمن که محتوای جدید تو چه صفحه‌ایه هم اینکه موتورهای جستجو متوجه می‌شن که این صفحه همون صفحه قبلیه.

این لینک هم ببین، بد نیست.

https://support.google.com/webmaster...n&answer=93633

ممنون. میشه یه توضیحی در مورد همین 301 redirect بدید چون راستش نفهمیدم چیه

redirect 301 یعنی انتقال دائم از یه آدرس به یه آدرس دیگه (البته مهم از دید seo )
    redirect 302 یعنی انتقال موقت از یه آدرس به آدرس دیگه

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط pedram_ns مشاهده تاپیک
    ممنون. میشه یه توضیحی در مورد همین 301 redirect بدید چون راستش نفهمیدم چیه
    خوب همون‌جور که یکی از دوستان گفتن ۳۰۱ یعنی انتقال دائم.
    به دو صورت می‌تونی صفحه رو انتقال بدی.
    یکی با کدهای سمت سرور: یعنی وقتی کاربر یه صفحه رو درخواست کرد اونو به این صفحه هدایت کنی.
    یکی هم با جاوا اسکریپت: با کدهای جاوا می‌تونی کاربر رو به یه صفحه دیگه هدایت کنی. مثل همین فروم که وقتی وارد می‌شی یه پیغامی نشون می‌ده و شما رو به صفحه‌ی قبلی برمی‌گردونه.
    ولی اگه خواستی از کدهای جاوا استفاده کنی باید حتما یه لینک هم بزاری تا اگه به‌طور خودکار هدایت نشد خود کاربر با کلیک روی لینک به صفحه‌ی جدید بیاد. چون بعضی از مرورگرها امکان هدایت به یه صفحه‌ی دیگه رو توسط جاوا مسدود می‌کنن یا ممکنه جاوا اسکریپت غیرفعال شده باشه (یا پشتیبانی نشه، مثل بعضی از مرورگرهای موبایل).

تاپیک های مشابه

1. سوال: رنکینگ گوگل
    نوشته شده توسط tehro0n در بخش PHP
    پاسخ: 8
    آخرین پست: چهارشنبه 04 آبان 1390, 19:51 عصر
  2. سوال: مشکل سایت مپ در گوگل
    نوشته شده توسط pedram_ns در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 26 آبان 1389, 15:07 عصر
  3. ترجمه سایت از طریق گوگل
    نوشته شده توسط دانش آموز در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3