نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: IDE برای جاوا

IDE برای جاوا

با سلام
    دوستان من چند وقتی هست با محیط وِژوال استودیو کار می کنم. با محیط دلفی هم کار کردم.
    محیط های ویژوال استودیو و دلفی واقعا کاربرد پسند هستن. یعنی وقتی باهاشون کار می کنی اصلا گم نمیشی!
    گذشه از تعصب و این حرفا محیط ویژوال استدویو واقعا قوی هست و یکی از برتری های زبان های مایکروسافتی محسوب میشه
    من برای جاوا محیط نت بینز و JDevelop و اکلیپس رو نصب کردم. این محیطها محیط بسیار نا مناسب هستن.
    آدم سردرگم میشه. اصلا محیط های مرتب و تمیزی نیستن.
    می خواستم بدونم یه محیط قوی برای برنامه نویسی جاوا وجود نداره؟ مثل ویژوال استودیو که وقتی آدم باهاش کارکنه لذت ببره؟
    آیا همه جاوا کاران حرفه ای(شما دوستان) از محیط نت بینز و اینا استفاده می کنید یا چیز بهتری دارید؟
    ممنون میشم از سردرگمی درم بییارید

کاربر دائمی آواتار L u k e
    محل زندگی
    قزوین

نقل قول: IDE برای جاوا

Netbeans که خوبه
    من اوایل مثل تو مشکل داشتم
    از Eclips زیاد خوشم نمی یومد خیلی شلوغ بود ولی Netbeans بهتره
    الان که چند ساله باهاش کار می کنم واقعا حال می کنم باش حتی بیشتر از Visual Studio
    فهمش خیلی بالاس

IntelliJ IDEA هم هست. دوس داری اونم امتحان کن.
    ولی احتمالا شما چون هنوز به این محیط ها عادت نکردی اینطوری فکر میکنی.
    eclipse محیطش تا حدودی حرفه ایه. ولی netbeans علاوه بر حرفه ای بودن محیط ساده و خیلی خوبی داره. تا حدودی هم شبیه ویژوال استدیو هست.
    به هر حال همش برمیگرده به این که شما چند وقت با هر محیطی که دوس داری کار کنی و تمام ابزار هاشو بشناسی، اونوقت میبینی که خیلی محیط روان و کاربر پسندی داره. مخصوصا netbeans

سلام ، این بحث IDE برای جاوا خیلی تکراری شده !

زیاد خودتون رو به ابزار وابسته نکنید ، البته درسته حق انتخاب دارید و باید بهترین انتخاب رو بکنید ولی زیاد وسواس نداشته باشید ، شما به محیط های قدرتمند Visual Studio و Rad Studio عادت کردید ، که شرکت های بزرگ مایکروسافت و Embarcadero به طور حرفه ای پیشتیبانیشون میکنند ، واسه همینه غیر منطقی که اونا رو با محیط Netbeans و Eclipse که به صورت آزاد توسعه داده میشن مقایسه کرد ، بهترین IDE های مجانی واسه جاوا به نظر من Netbeans و Eclipse هست ،البته Eclipse یه کم شلوغه ولی Netbeans هم ساده هست و هم قوی و هم در نسخه 7.3 تغییرات خوبی داشته و بسیار قویتر شده ،
    هر محیطی که انتخاب کنید بعد از مدتی بهش عادت میکنید ، اگه Netbeans رو انتخاب کنید و باهاش راحت باشید بعد از مدتی میگید از Visual Studio قویتره به این خاطر که بهش عادت کردید !
    نزدیکترین IDE واسه جاوا که به Visual Studio خیلی شباهت داره همین Netbeans هست ، به نظرم واسه شما بهترین انتخاب هست .
    انتخاب های دیگه ای هم دارید مثلا محیط توسعه Intellij IDEA هم انتخاب بسیار خوبی هست البته یک نکته رو به خاطر داشته باشید این محیط تجاری هست.

کاربر دائمی آواتار همایون افشاری
    محل زندگی
    تهران

دوستان فقط به یک نکته اشاره نکردند و اون تعداد زیاد Plugin های متن باز با طیف وسیعی از قابلیت ها برای eclipse هستش
    شما می تونید با توجه به پروژه یه eclipse سفارشی خودتون رو داشته باشید...

تاپیک های مشابه

1. بهترین IDE برای PHP
    نوشته شده توسط مهدی کرامتی در بخش PHP
    پاسخ: 45
    آخرین پست: چهارشنبه 03 آذر 1389, 14:21 عصر
  2. سوال: IDE برای جاوا
    نوشته شده توسط erth_free در بخش Java EE : نگارش سازمانی جاوا
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 02 مهر 1388, 23:29 عصر
  3. سوال: پلاگین یا IDE برای طراحی 3 بعدی در جاوا
    نوشته شده توسط amindiary در بخش Java SE : نگارش استاندارد جاوا
    پاسخ: 1