CPU یا واحد پردازش مرکزی
خرید CPU: پردازنده اصلی کامپیوتر، CPU یا Central Processing Unit، مغز تمام کامپیوتر هاست. همه کامپیوتر ها، لپ تاپ ها، گوشی های موبایل، تبلت ها و اساسا تمام دستگاه هایی که داده های دریافتی را محاسبه می کنند و خروجی را به شما نشان می دهند، CPU دارند و سی پی یو آنها، مهم ترین بخش آنهاست.


در اصل سی پی یو را مغز کامپیوتر میدانند، چون تمام پردازش ها و تمامی فعالیت های کامپیوتر در این بخش انجام می گیرد و برای سیستم ها اهمیت بسیار زیادی دارد. هر چه CPU سیستم شما قوی تر باشد، نسل بالاتری داشته باشد و فضای بیشتری در حافظه کش خود داشته باشد، سیستم شما عملکرد بهتر، سریع تر و قوی تر خواهد داشت و مشکلات کمتری برای کامپیوتر شما پیش می آید.

قیمت CPU
قیمت اجناسی که قصد خریداری آنها را داریم، معمولا یکی از مهم ترین معیار ها در خرید آنهاست. در خرید برخی از قطعات الکترونیک کامپیوتری مانند CPU یا قطعات دیگر، که بسیاری از افراد این خرید ها را به اشتباه، خرید غیرضروری می دانند نیز اهمیت این معیار بسیار بیشتر می شود. شما می توانید انواع CPU های قوی و با کیفیت را در وب سایت گلکسی پیکسل با قیمت مناسب خریداری کنید.

بخش های اصلی CPU
واحد کنترل
واحد کنترل یا CU در سی پی یو ها، مسیر عملکرد پردازنده را تعیین می کند. این بخش معلوم می کند که بخش های مختلف سیستم چگونه به یک دستور العمل واکنش نشان دهند.


واحد محاسبات و منطق
واحد محاسبات CPU مانند نیم کره چپ مغز ما، فقط برای محاسبات مختلفی است که CPU روی داده های باینری انجام می دهد. به این بخش از سی پی یو، ALU یا Arithmetic Logic Unit نیز گفته می شود.


واحد آدرس سازی
این قسمت از CPU یک واحد عملکردی است که کمک می کند تا سی پی یو بتواند آدرس هایی برای دسترسی به حافظه اصلی را محاسبه و بهترین راه را پیدا کند. واحد آدرس سازی را AGU یا Address Generator Unit نیز می نامند.


واحد مدیریت حافظه
واحد مدیریت حافظه یا MMU نیز یکی دیگر از بخش های بسیار مهم CPU می باشد. اکثر ریزپردازنده های جدید در سیستم دارای بخش Memory Management Unit هستند که آدرس های منطقی به رم را در خود نگه می دارند.


حافظه نهان یا کش
حافظه کش سیستم نیز یکی دیگر از بخش های بسیار مهم CPU است. به طور خلاصه برنامه هایی که آنها را نبسته اید ولی از آنها استفاده ای نیز نمی کنید، در این حافظه قرار می گیرند. زیاد بودن بخش از CPU همیشه یکی از مهم ترین معیار ها در خرید سی پی یو بوده.

خرید CPU
اگر شما هم قصد دارید تا برای کامپیوتر (PC) یا لپتاپ خود یک CPU قوی تهیه کنید تا بهره وری خود را بالا ببرید، می توانید خرید خود را در گلکسی پیکسل انجام دهید. شما می توانید با خرید اینترنتی CPU در گلکسی پیکسل، در هزینه ها و زمان زیادی صرفه جویی کنید.

منبع : خرید cpu گلکسی‌پیکسل