صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 92

نام تاپیک: نصب و انتقال دیتابیس و attach کردن فایل آن در مقصد

کاربر دائمی آواتار rostamedastan
    محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران

Question نصب و انتقال دیتابیس و attach کردن فایل آن در مقصد

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم:
    من می خواهم با استفاده از کد بتوانم پایگاه داده ام را که در کنار فایل exe قرار دارد attach کنم تا هنگامیکه کاربر با برنامه کار کی کند بانک به طور اتوماتیک attach شود جست و جو هم کردم و کدهای زیر را بدست آوردم اما اولی فقط زمانیکه پایگاه داده در اس کیو ال سرور attach شده باشد تنها به آن وصل می شود و عمل attach را انجام نمی دهد و دومی هم خطا می دهد :
    کد اول :

String strcon = "Initial Catalog=student;Integrated Security=SSPI";

کد دوم :

string sqlConnection1.ConnectionString = "Data Source=computer name\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="+Application.Ex ecutablePath+"\\test.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";

که این کد خطای زیر را می دهد :

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server

در ضمن بنده از .net 2005 و sql server 2000 استفاده می کنم.

این SP رو اجرا کن
                sqlCmd.CommandText = "EXECUTE sp_attach_db @dbname,@filename1,@filename2";
    sqlCmd.Parameters.Add("@dbname", SqlDbType.VarChar, 260).Value = dbname;
    sqlCmd.Parameters.Add("@filename1", SqlDbType.VarChar, 260).Value = filename1;
    sqlCmd.Parameters.Add("@filename2", SqlDbType.VarChar, 260).Value = filename2;
    sqlCmd.ExecuteNonQuery();

محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران
    با سلام
    کد شما را نوشتم این error را می دهد :

ExecuteNonQuery: Connection property has not been initialized.

دلیلش ساده است چون باید کارهای مقدماتی رو انجام بدی مثل connect کردن به sqlserver.
    و همچنین دستور زیر رو هم فراموش نکنید.
    ;()sqlcmd=sqlconnection1.CreatCommand

محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران
    من کد زیر را وارد می کنم و آدرس پایگاه داده را نیز درست وارد کردم اما روی دستور sqlcmd.ExecuteNonQuery(); error زیر را می دهد

Device activation error. The physical file name 'C:\Documents and Settings\taze\My Documents\Visual Studio 2005\Projects\bank1\bank1\bin\Debug\student_data.m df' may be incorrect.

کد :

string strsql, strcon;
    SqlConnection sqlconnection1;
    SqlCommand sqlcmd;
    DataSet ds = new DataSet();
    SqlDataAdapter da;
    sqlcmd = new SqlCommand();
    sqlconnection1 = new SqlConnection();
    sqlcmd = sqlconnection1.CreateCommand();

strcon ="initial catalog=;integrated security=SSPI;";

sqlconnection1.ConnectionString = strcon;
    sqlconnection1.Open();
    sqlcmd.Connection = sqlconnection1;

sqlcmd.CommandText = "EXEC sp_attach_db @dbname,@filename1,@filename2";
    sqlcmd.Parameters.Add("@dbname", SqlDbType.VarChar, 260).Value = "student";
    sqlcmd.Parameters.Add("@filename1", SqlDbType.VarChar, 260).Value = "C:\\Documents and Settings\\taze\\My Documents\\Visual Studio 2005\\Projects\bank1\\bank1\\bin\\Debug\\student_d ata.mdf";
    sqlcmd.Parameters.Add("@filename2", SqlDbType.VarChar, 260).Value = "C:\\Documents and Settings\\taze\\My Documents\\Visual Studio 2005\\Projects\bank1\\bank1\\bin\\Debug\\student_l og_ldf";
    sqlcmd.ExecuteNonQuery();

برای این کار احتیاج به SqlDataAdapter و DataSet نیست فقط کانکشن و کامند کافی است.
    در قسمت connection string تعیین کنید که به دیتابیس master وصل بشه

محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران
    به صورت زیر اصلاح کردم ولی باز هم همان error را داد :
    strcon = "Initial Catalog=master;Integrated Security=SSPI";

error :
    Device activation error. The physical file name 'C:\Documents and Settings\taze\My Documents\Visual Studio 2005\Projects\bank1\bank1\bin\Debug\student_Data.m df' may be incorrect.

در قسمت پسوند ها فاصله قرار دادی student_Data.m df و student_l og_ldf که اصلاً پسوند نداره و بین L و O فاصله گذاشتی

محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران
    تو برنامه رو نگاه کردم درست بود در اینجا اشتباه نوشتم و همان error را که گفتم میده.

محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران
    آقا دستت درد نکنه دوباره امتحان کردم اشکال از من بود 100% جواب داد
    انشا الله همیشه موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار shahab_ss
    محل زندگی
    bangkok

Smile طریقه Attach کردن دیتابیس در SQL Server

سلام به دوستان عزیز

البته سوال من کمی قدیمی و به احتمال زیاد تکراریه اما جستجو کردم ( البته فقط کمی ) و جوابم را پیدا نکردم.

طریقه نصب دیتابیس ( Attach کردن) در SQL Server 2000,2005 چگونه است ؟!

لطفآ بصورت جداگانه( برای هرکدام آنها) و قدم به قدم برای من توضیح دهید.

ممنون

کاربر تازه وارد آواتار Y2K
    محل زندگی
    56
    2000 رو من میگم 2005 رو بقیه
    البته فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشه
    بعد از اجرا کردن SQL Server Enterprise Manager از منوی درختی بر روی شاخه DataBases کلیک راست کرده و از منوی All Tasks گزینه Attach Database را انتخاب می کنیم
    سپس بر روی دکمه ای که سه نقطه بر روی آن قرار دارد کلیک کرده و دیتابیس خود را که قبلا در جایی از هارد دیسک ذخیره کرده ایم انتخاب کرده(فایلی با پسوند MDF) و دکمه OK را می زنیم و باز هم Ok.
    بدین صورت دیتابیس به SQL Server اضافه می شود.

کاربر دائمی آواتار shahab_ss
    محل زندگی
    bangkok
    دوست خوبم آقا یونس ممنون از اینکه جواب دادی.
    من سوالم رو درست مطرح نکرده بودم.
    من توی C#‎ و از طریق کد میخام این کار رو انجام بدم.

کاربر دائمی آواتار sarvestan
    محل زندگی
    سروستان
    اجرای storeprocedure مربوطه !
    sp_attach_db
    یا در سایت جستجو کنید و یا در راهنمای Transact sql در sql-server
    خیلی سریع به جواب می رسید

می تونی یک sql script از پایگاه داده ات تو sql server ایجاد کنی و اونو توی نصب برنامهات قرار بدی و اجراش کنی با این کار می تونی اونو تو sql server اضافه کنی
    موفق باشی

آیا SQLServer حتما باید نصب شود؟

برنامه هایی که با بانک اطلاعاتی sql‌نوشته می شوند، آیا لازم است که حتما SQL server مایکروسافت نصب شود؟
    نمیشه کاری کرد که کاربر نیازی به نصب جداگانه sql نداشته باشد و برنامه کار attach رو خودکار انجام بده؟
    (attach کردن از طریق برنامه روی بانک رو بلدم)

کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    نقل قول نوشته شده توسط choobin84 مشاهده تاپیک
    برنامه هایی که با بانک اطلاعاتی sql‌نوشته می شوند، آیا لازم است که حتما SQL server مایکروسافت نصب شود؟
    نمیشه کاری کرد که کاربر نیازی به نصب جداگانه sql نداشته باشد و برنامه کار attach رو خودکار انجام بده؟
    (attach کردن از طریق برنامه روی بانک رو بلدم)
    یعنی چی؟ منظورتان اینکه که برنامه‌ای که با داتابیس کار میکنه ، بدونه داتابیس کار کنه؟ یا چیزه دیگری را داریدمیپرسید؟

نقل قول نوشته شده توسط اَرژنگ مشاهده تاپیک
    یعنی چی؟ منظورتان اینکه که برنامه‌ای که با داتابیس کار میکنه ، بدونه داتابیس کار کنه؟ یا چیزه دیگری را داریدمیپرسید؟
    منظورشون اینه که آیا همونطور که برای اجرا شدن برنامه های دات نت نیاز به دات نت فریم ورک هست آیا برای بخش sql آن هم نیاز یه نصب sql server روی ماشینی که قرار برنامه روش اجرا بشه نصب بشه

نه نیازی نیست که کل sql server را نصب کنید فقط کافیه msde مخفف (microsoft desktop engine ) که معمولا درون خود سی دی sql server هست را نصب کنید
    البته بایستی برای attach کردن دیتا بیس هاتون کد نویسی کنید

برا این عمل هم در books online دنبال sp_attach_db و sp_dettach_db باشین

store procedure اولی برای attach کردن و دومی برای detachکردن دیتا بیس ها هستند
    فکر کنم بقیش را خودتون متوجه بسین

البته نیازی نیست که بگردین من الان کد و توضیحاتش را که در خود book online هست را میذارم

برای attach کردن ان را بخون

sp_attach_db
    Attaches a database to a server.

Syntax
    sp_attach_db [ @dbname = ] 'dbname'
    , [ @filename1 = ] 'filename_n' [ ,...16 ]

Arguments
    [@dbname =] 'dbname'

Is the name of the database to be attached to the server. The name must be unique. dbname is sysname, with a default of NULL.

[@filename1 =] 'filename_n'

Is the physical name, including path, of a database file. filename_n is nvarchar(260), with a default of NULL. There can be up to 16 file names specified. The parameter names start at @filename1 and increment to @filename16. The file name list must include at least the primary file, which contains the system tables that point to other files in the database. The list must also include any files that were moved after the database was detached.

Return Code Values
    0 (success) or 1 (failure)

Result Sets
    None

Remarks
    sp_attach_db should only be executed on databases that were previously detached from the database server using an explicit sp_detach_db operation. If more than 16 files must be specified, use CREATE DATABASE with the FOR ATTACH clause.

If you attach a database to a server other than the server from which the database was detached, and the detached database was enabled for replication, you should run sp_removedbreplication to remove replication from the database.

Permissions
    Only members of the sysadmin and dbcreator fixed server roles can execute this procedure.

Examples
    This example attaches two files from pubs to the current server.

EXEC sp_attach_db @dbname = N'pubs',
    @filename1 = N'c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data\pubs.mdf',
    @filename2 = N'c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data\pubs_log.ldf'

به example آخری دقت کن

و برای detach کردن

sp_detach_db
    Detaches a database from a server and, optionally, runs UPDATE STATISTICS on all tables before detaching.

Syntax
    sp_detach_db [ @dbname = ] 'dbname'
    [ , [ @skipchecks = ] 'skipchecks' ]

Arguments
    [@dbname =] 'dbname'

Is the name of the database to be detached. dbname is sysname, with a default value of NULL.

[@skipchecks =] 'skipchecks'

skipchecks is nvarchar(10), with a default value of NULL. If true, UPDATE STATISTICS is skipped. If false, UPDATE STATISTICS is run. This option is useful for databases that are to be moved to read-only media.

Return Code Values
    0 (success) or 1 (failure)

Result Sets
    None

Remarks
    The detached files remain and can be reattached using sp_attach_db or sp_attach_single_file_db. The files can also be moved to another server and attached.

Permissions
    Only members of the sysadmin fixed server role can execute sp_detach_db.

Examples
    This example detaches the pubs database with skipchecks set to true.

EXEC sp_detach_db 'pubs', 'true'

باز هم یه example آخری دقت کن

البته برای استفاده از اینها توی برنامه اصلیت باید به یک از دیتا بیس های خود sql وصل بشی که معمولا master را انتخاب میکنن

اگکه نتونستی تا یه نمونه برنامه برایت بذارم
    آخرین ویرایش به وسیله omid_Ahmadi : سه شنبه 29 خرداد 1386 در 06:30 صبح

کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    نقل قول نوشته شده توسط nashenase2 مشاهده تاپیک
    منظورشون اینه که آیا همونطور که برای اجرا شدن برنامه های دات نت نیاز به دات نت فریم ورک هست آیا برای بخش sql آن هم نیاز یه نصب sql server روی ماشینی که قرار برنامه روش اجرا بشه نصب بشه جناب آرژنگ خان حرفه ای و برنامه نویس لایه ای

شما که یه چنین سوال ساده ای را متوجه نمیشی دلیل نداره که در تاپیک http://www.barnamenevis.org/sh...612#post354612 اینقدر به برنامه نویسی و تئوری خودت خصوصا در مورد لایه نویسی کلاس بذاری
    اگه یه برنامه کوچولو که توش با دیتا بیس کار میکرده نوشته بودی مطمونا سوال دوست عزیزمون را متوجه میشدی
    شایدم تا الان برای استفاده از دیتا بیست کل sql server را یه جا یا query anylizer و ... نصب می کردی و لی از امروز به بعد نیاز نیست نصب کنی
    در زیر توضیح دادم
    MSDE??
    مگر هنوز ازش استفاده میشه، تا جایی که یادمه این کهنه شد و از مایکروسافت دیگر ازش استفاده نمیکنه.
    از اینکه در مورد تئوری لایه نویسی گفتم ، ببخشید، معلوم هست که ندانسته حرف زدم.

پس به این روش میشه از داتابیس اس کیو ال استفاده کرد بدانه داشتنه اس کیو ال داتابیس؟

آقا اگه Sample بذاری ممنون میشیم
    این کارو انجام بدیم باز باید msde نصب شه؟اون فایل بانک میاد به برنامه اصافه میشه؟یعنی منظورم اینه که embed میشه یا لینک؟
    یکم بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

منظورشون اینه که آیا همونطور که برای اجرا شدن برنامه های دات نت نیاز به دات نت فریم ورک هست آیا برای بخش sql آن هم نیاز یه نصب sql server روی ماشینی که قرار برنامه روش اجرا بشه نصب بشه جناب آرژنگ خان حرفه ای و برنامه نویس لایه ای

شما که یه چنین سوال ساده ای را متوجه نمیشی دلیل نداره که در تاپیک http://www.barnamenevis.org/sh...612#post354612 اینقدر به برنامه نویسی و تئوری خودت خصوصا در مورد لایه نویسی کلاس بذاری
    اگه یه برنامه کوچولو که توش با دیتا بیس کار میکرده نوشته بودی مطمونا سوال دوست عزیزمون را متوجه میشدی
    شایدم تا الان برای استفاده از دیتا بیست کل sql server را یه جا یا query anylizer و ... نصب می کردی و لی از امروز به بعد نیاز نیست نصب کنی
    در زیر توضیح دادم

و اما جواب دوستمون
    نه نیازی نیست که کل sql server را نصب کنید فقط کافیه msde مخفف (microsoft desktop engine ) که معمولا درون خود سی دی sql server هست را نصب کنید
    البته بایستی برای attach کردن دیتا بیس هاتون کد نویسی کنید

برا این عمل هم در books online دنبال sp_attach_db و sp_dettach_db باشین

store procedure اولی برای attach کردن و دومی برای detachکردن دیتا بیس ها هستند
    فکر کنم بقیش را خودتون متوجه بسین

البته نیازی نیست که بگردین من الان کد و توضیحاتش را که در خود book online هست را میذارم

برای attach کردن ان را بخون

.....
    باز هم یه example آخری دقت کن

البته برای استفاده از اینها توی برنامه اصلیت باید به یک از دیتا بیس های خود sql وصل بشی که معمولا master را انتخاب میکنن

اگکه نتونستی تا یه نمونه برنامه برایت بذارم
    اولا کاملا واضح است که MSDE بسیاری از امکانات SQL Server (حجم دیتابیس ، کارایی و ...) را ندارد و تنها به درد برنامه های کوچک می خورد و ثانیا در ویندوز ویستا پشتیبانی نمی شودو ه جای آن باید از SQL Server 2005 Express استفاده کنید!

در ضمن نصب اتوماتیک SQL Server (هر نسخه ای که باشه) اصلا کار سختی نیست و میشه اون رو با Setup برنامه یکی کرد.

نقل قول نوشته شده توسط arsp_2004 مشاهده تاپیک
    در ضمن نصب اتوماتیک SQL Server (هر نسخه ای که باشه) اصلا کار سختی نیست و میشه اون رو با Setup برنامه یکی کرد.
    فکر کنید که یه کاربر مبتدی بخاد sql server رو نصب کنه....!!!؟

بعدش هم برنامه هایی که تاحالا نوشته می شدند با یه نصب خیلی راحت ، از برنامه به راحتی استفاده می کردند و دردسر sql و .net framwork و.. رو نداشتند ، حالا بیاییم و بگیم ، کاربر محترم اگر میخاهید از برنامه خیلی خوب ما استفاده کنید ، اول این کار بعد اون یکی کار رو انجام بده،حالا این یکی رو هم انجام بده تا برنامه براتون کار کنه.
    در ضمن اگر زحمت attach ‌کردن و پشتیبان گیری رو هم گردن کاربر محترم بیاندازیم، نور علی نور می شود)-:

مطمئنا مشتری بی خیال برنامه خیلی خوب شما خواهد شد.

نمی دونم مایکروسافت فکر این دردسر های برنامه نویس رو کرده یا نه؟ شاید هم عمدا این دردسر رو براش گذاشته، تا برنامه ها به وابسته باشند و برای پیدا کردن هرکدومشون ، باید پول خرج کرد.(الحمدلله ما از این پول خرج کردنا ، فعلا درامانیم.)
    البته الان توی پاسخ شما ، نصب اتوماتیک sql رو دیدم، چطوری؟

نقل قول نوشته شده توسط benyamin_pc مشاهده تاپیک
    آقا اگه Sample بذاری ممنون میشیم
    این کارو انجام بدیم باز باید msde نصب شه؟اون فایل بانک میاد به برنامه اصافه میشه؟یعنی منظورم اینه که embed میشه یا لینک؟
    یکم بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
    اگه میشه حالا خوب و بد بودنش رو نادیده بگیرین و یکی در مورد این موارد یکم من رو راهنمایی کنه
    البته یه سوال که فکر کنم مسخره باشه با ویژوال سی پلاس پلاس مثلا" اگه یه برنامه که به Sql Server متصل بنویسیم دیگه نیاز به نصب Sql server رو کامپیوتر کاربر نیست؟یا مثلا" با دلفی یا وی بی؟

میگم چطوره خود MS Visual Studio.net 2005 را هم به جای دات نت فریم ورک نصب کنیم
    هم امکاناتش بیشتره هم ......... نه ؟
    یا اصلا یه راه بهتر چطوره سورس برنامه را بدیم به کاربر بره حال کنه و خوش باشه
    اولا : هر چیزی را برای کاری ساخته اند!
    به نظر من با توجه به پشتیبانی نشدن MSDE در ویستا دیگه نباید ازش استفاده کرد. انتخاب بهتری به نام SQL Server 2005 Express با امکانات بیشتر وجود داره.

در صورتی که امکانات موجود در MSDE نسبت به نیازهای پروژه جوابگو باشد اشکالی در استفاده از آن وجود ندارد.

در ضمن پیشنهاد می کنم به جای جبهه گیری و نوشتن مطالب بیهوده فقط با بیان دلایل فنی و امکانات هر مورد استفاده یا عدم استفاده از آن را شرح بدید!

فکر کنید که یه کاربر مبتدی بخاد sql server رو نصب کنه....!!!؟

بعدش هم برنامه هایی که تاحالا نوشته می شدند با یه نصب خیلی راحت ، از برنامه به راحتی استفاده می کردند و دردسر sql و .net framwork و.. رو نداشتند ، حالا بیاییم و بگیم ، کاربر محترم اگر میخاهید از برنامه خیلی خوب ما استفاده کنید ، اول این کار بعد اون یکی کار رو انجام بده،حالا این یکی رو هم انجام بده تا برنامه براتون کار کنه.
    در ضمن اگر زحمت attach ‌کردن و پشتیبان گیری رو هم گردن کاربر محترم بیاندازیم، نور علی نور می شود)-:
    مطمئنا مشتری بی خیال برنامه خیلی خوب شما خواهد شد.
    اولا هیچ یک از این مواردی که میگید مشکل حساب نمی شوند و باعث فروش نرفتن برنامه نمی شوند! (معمولا وقتی برنامه نویسی تازه با دات نت آشنا میشه از این جور مشکلات پیدا میکنه)
    تمام این موارد به صورت اتوماتیک به همراه برنامه Setup نصب می شوند.

ثانیا Access در پروژه های کوچک و متوسط خیلی راحت جوابگوست و نیازی به SQL Server نیست.
    در ضمن SQL Server امکاناتی دارد که به زحماتش می ارزد ، هر چند به نظر من زحمتی نداره! یک بار که یاد بگیرید چطور نصبش کنید دیگه مشکلی نخواهید داشت.

فلسفه وجودی SQL Server و کاربرد این دو کاملا جداست بنابراین ملزومات هر کدام فرق می کند.

نمی دونم مایکروسافت فکر این دردسر های برنامه نویس رو کرده یا نه؟ شاید هم عمدا این دردسر رو براش گذاشته، تا برنامه ها به وابسته باشند و برای پیدا کردن هرکدومشون ، باید پول خرج کرد.(الحمدلله ما از این پول خرج کردنا ، فعلا درامانیم.)
    البته الان توی پاسخ شما ، نصب اتوماتیک sql رو دیدم، چطوری؟
    کمی بیشتر مطالعه کنید!

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم
    اخیرا مایکروسافت نسخه ی جدیدی از sql server ارائه کرده به نام SQL Server 2005 Compact Edition که هر دو قابلیت express edition و mobile edition رو داره، نکته ی قابل توجه اینکه pc رو هم پشتیبانی میکنه، اگه مشکل نصب sql خیلی برات مهمه میتونی روی این سیستم کار کنی که حجم کمی داره و میتونی با برنامه ت ارائه بدی، ولی توجه کن که فقط روی یه سیستم اجرا میشه، یادم میاد یکی دوماه پیش میخواستم روش کار کنم خیلی درد سر داشت از جمله اینکه باید sp1 روی visual studio 2005 خودت نصب باشه، برای اطلاعات بیشتر به این لینک برو :
    http://www.microsoft.com/sql/edition...t/default.mspx

به نظر من با توجه به پشتیبانی نشدن MSDE در ویستا دیگه نباید ازش استفاده کرد.
    به نظر شما با آمدن ویژوال استودیو 2003 ، استفاده از وی بی 6 قطع شد؟
    یا با آمدن ویژوال استودیو 2005 ، کسی نباید از 2003 استفاده کند؟
    یا همین که ویستا به بازار آمد ، از ایکس پی دست بکشیم؟ فکر میکنید ادارات زیر بار خرید اون میرن؟ اداراتی که برخی از کارمندهایشان حتی ویندوز بلد نیستند؟
    در ضمن ویستا امکانات زیادی میخاد که بتونه نصب بشه؟ مثلا اولین چیزی که از نظر سخت افزاری باید برای ویستا تغییر داده بشه، ram رو باید به 512 ارتقا داد.
    اداره ای که تمام کامپیوتر هایش با ram ، از نوع 256 یا کمتر استفاده می کنند ، چقدر باید هزینه برای ازتقای سخت افزاری بدهد که می خواهد روی آن ویستا نصب کند.
    (اگر از مواردی چون یادگیری نصب ویستا ، و یادگیری کار کدن با اون بگذریم.)
    توی ایران خرید این اقلام به راحتی امکان پذیره اما فکر کنید که اگر قانون کپی رایت الزامی بشه، باید قدیمی ها رو دور انداخت و هر وقت مایکروسافت یه چیزی داد بیرون خیلی زود از قدیمی ها دست بکشیم و سراغ ویستا و امثال اون رو بگیریم.

تمام این موارد به صورت اتوماتیک به همراه برنامه Setup نصب می شوند.
    آیا ویژوال استودیو این امکان را برای برنامه نویس فراهم کرده است؟

ثانیا Access در پروژه های کوچک و متوسط خیلی راحت جوابگوست و نیازی به SQL Server نیست.
    اون وقت همون نرم افزاری که با اکسس نوشته شده و با اس کیو ال نیست رو نصف قیمت هم نمی خرند.
    بعضی مردم عقلشون به چشمشونه.

هر چند به نظر من زحمتی نداره! یک بار که یاد بگیرید چطور نصبش کنید دیگه مشکلی نخواهید داشت.
    مشکل که حتما داره، نصبش برای من و شما و دیگران راحته،برای یکی که حتی بلد نیست احتمالا فاجعه است.توی ادارات معمولا کارمندها از این دسته اند.

کمی بیشتر مطالعه کنید!
    متشکرم. چشم.

همونطور که برای دات نت فریم ورک دو نمونه نصب وجود داره - یکی برای برنامه نویسها sdk و یکی برای اجرا شدن سیستمهای تحت دات نت- برای sql server هم همچین حالتی وجود داره و مطمئن باشید مایکروسافت خیلی بهتر به رفع این مشکلات میپردازه ;)
    اما تفاوت اینها در اینه که چون توانایی sql server در بانک اطلاعاتی و کدهای مربوط به اونه، پس نسخه کاربردیش با نسخه developer تفاوت چندانی نداره
    درضمن اگه حجم اطلاعات و کاری که با رکوردها انجام میشه زیاد نبود، دلیلی نداره از sql server استفاده کنید!
    اما اگه حجم بالا بود اونوقته که اون اداره یا سازمان برنامه شمارو با قیمت بیشتر و دردسر (اگه بیشتر باشه! ) حاظر بخره تا اینکه 1ساعت صبر کنه یه فاکتورش ثبت بشه.
    منم دوست دارم که از این به بعد دوستان راجب انواع مختلف نصب sql server صحبت کنند

به نظر شما با آمدن ویژوال استودیو 2003 ، استفاده از وی بی 6 قطع شد؟
    یا با آمدن ویژوال استودیو 2005 ، کسی نباید از 2003 استفاده کند؟
    یا همین که ویستا به بازار آمد ، از ایکس پی دست بکشیم؟ فکر میکنید ادارات زیر بار خرید اون میرن؟ اداراتی که برخی از کارمندهایشان حتی ویندوز بلد نیستند؟
    در ضمن ویستا امکانات زیادی میخاد که بتونه نصب بشه؟ مثلا اولین چیزی که از نظر سخت افزاری باید برای ویستا تغییر داده بشه، ram رو باید به 512 ارتقا داد.
    اداره ای که تمام کامپیوتر هایش با ram ، از نوع 256 یا کمتر استفاده می کنند ، چقدر باید هزینه برای ازتقای سخت افزاری بدهد که می خواهد روی آن ویستا نصب کند.
    (اگر از مواردی چون یادگیری نصب ویستا ، و یادگیری کار کدن با اون بگذریم.)
    توی ایران خرید این اقلام به راحتی امکان پذیره اما فکر کنید که اگر قانون کپی رایت الزامی بشه، باید قدیمی ها رو دور انداخت و هر وقت مایکروسافت یه چیزی داد بیرون خیلی زود از قدیمی ها دست بکشیم و سراغ ویستا و امثال اون رو بگیریم.
    بنده به این مسائل واقفم فقط از لحاظ سازگاری برنامه با سیستم عامل های مختلف گفتم!
    http://www.microsoft.com/sql/edition...s/sysreqs.mspx
    http://www.microsoft.com/sql/prodinf...e/sysreqs.mspx

آیا ویژوال استودیو این امکان را برای برنامه نویس فراهم کرده است؟
    بعضی از نسخه هاش مثل Express رو بله آماده داره ، ولی بقیش هم قابل انجام است. در ضمن معمولا از برنامه های دیگری مثل InstallShield استفاده میشه تا Setup project های ویژوال استودیو.

اون وقت همون نرم افزاری که با اکسس نوشته شده و با اس کیو ال نیست رو نصف قیمت هم نمی خرند.
    حتما می دونید در همه جای جهان وقتی نرم افزاری می نویسند ورژن های متفاوت با امکانات متفاوتی ارائه می کنند که قیمت هاشون به طور معنی داری فرق میکنه!
    وقتی ملت عادت کردن که همیشه فول ورژن یک چیز رو با قیمت 1000 تومان بخرند دیگه توضیح تفاوت Access و SQL Server آب در هاون کوبیدن است و بس !

مشکل که حتما داره، نصبش برای من و شما و دیگران راحته،برای یکی که حتی بلد نیست احتمالا فاجعه است.توی ادارات معمولا کارمندها از این دسته اند.
    کسی که این کار ها رو بلد نباشه یا دنبال یاد گرفنش هم نره بهتره برنامه نویسی رو بذاره کنار.
    برای مشتری محصول هم در صورت وجود یک سیستم نصب اتوماتیک یا یک راهنمای جامع و بدون نقص برای نصب هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

موفق باشید.

بنده به این مسائل واقفم فقط از لحاظ سازگاری برنامه با سیستم عامل های مختلف گفتم!
    http://www.microsoft.com/sql/edition...s/sysreqs.mspx
    http://www.microsoft.com/sql/prodinf...e/sysreqs.mspx

بعضی از نسخه هاش مثل Express رو بله آماده داره ، ولی بقیش هم قابل انجام است. در ضمن معمولا از برنامه های دیگری مثل InstallShield استفاده میشه تا Setup project های ویژوال استودیو.

حتما می دونید در همه جای جهان وقتی نرم افزاری می نویسند ورژن های متفاوت با امکانات متفاوتی ارائه می کنند که قیمت هاشون به طور معنی داری فرق میکنه!
    وقتی ملت عادت کردن که همیشه فول ورژن یک چیز رو با قیمت 1000 تومان بخرند دیگه توضیح تفاوت Access و SQL Server آب در هاون کوبیدن است و بس !

کسی که این کار ها رو بلد نباشه یا دنبال یاد گرفنش هم نره بهتره برنامه نویسی رو بذاره کنار.
    برای مشتری محصول هم در صورت وجود یک سیستم نصب اتوماتیک یا یک راهنمای جامع و بدون نقص برای نصب هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

موفق باشید.
    من هم همینو گفتم...
    ممنون

attach کردن بانک

سلام
    می خواستم بدونم که چطوری می تونم با یک برنامه بانک رو به SQL Server ، (البته با کد نویسی) Attach کنم ؟؟؟

استخدام برنامه نویس دات نت (Asp.net,C#‎‎‎‎,jquery,...)
    ترجیحا خراسان شمالی ، بجنورد
    به صورت پاره وقت و تمام وقت

ارسال اطلاعات و رزومه کاری به Job@tosa.ir

کاربر دائمی آواتار MH2538
    محل زندگی
    No Man Land
    سلام
    در این مورد زیاد بحث شده است.
    جستجو کن

کاربر تازه وارد
    Attach رو که بعید میدونم !!!
    ولی شما با کدنویسی میتونی بانک و جداولت رو تو خود برنامه ایجاد کنی

کاربر دائمی آواتار MH2538
    محل زندگی
    No Man Land
    نقل قول نوشته شده توسط mr_mtc مشاهده تاپیک
    Attach رو که بعید میدونم !!!
    ولی شما با کدنویسی میتونی بانک و جداولت رو تو خود برنامه ایجاد کنی
    هیچ وقت با این قاطعیت نگید نمی شه!
    یه جستجو تو مطالبی که خود من فرستادم بکنید ،‌یه نمونه برنامه هم فرستادم

کاربر دائمی آواتار leilav_1984
    محل زندگی
    تهران
    Script ش رو از خود SQL Server2005 بردارید و اونو تو برنامه اجرا کنید

محل زندگی
    قم
    و همچنین میتونی از این Stored Procedured استفاده کنی که سه تا پارامتر هم میگیره :
    sp_attach_db
    نمونه اش هم اینجاست :
    EXEC sp_attach_db @dbname = N'pubs', 
    @filename1 = N'c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data\pubs.mdf',
    @filename2 = N'c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data\pubs_log.ldf'

میشه یه نمونه برنامه بزارید ، یا بیشتر توضیح بدین ...

استخدام برنامه نویس دات نت (Asp.net,C#‎‎‎‎,jquery,...)
    ترجیحا خراسان شمالی ، بجنورد
    به صورت پاره وقت و تمام وقت

ارسال اطلاعات و رزومه کاری به Job@tosa.ir

محل زندگی
    قم
    نمونه برنامه ی چیو بذارم، یه Sp ساده س که سه تا پارامتر باید بهش پاس کنی، نام دیتابیست و آدرس دو تا فایل دیتابیست.

انتقال پایگاه داده sqlserver با استفاده از C#‎

سلام من یه برنامه csharp نوشتم که توش از sqlserver DB استفاده کردم . حالا نمی دونم چطوری باید database رو با استفاده از setup ایجاد کنم. البته نمی خوام مجبور بشم که sqlserver management studio رو روی کامپیوتر طرف نصب کنم. (توضیح: توی برنامه setup که ایجاد کردم sqlserver رو نصب می کنه اما خود db رو نمی دونم چطوری انتقال بدم)

محل زندگی
    قم
    به چند حالت میتونی دیتابیس مورد نظرتو در کامپیوتر مقصد بارگذاری کنی، فعلا دوتاشو حضور ذهن دارم:
    1. ایجاد script از دیتابیست
    2. Detach کردن دیتابیس و Attach کردن اون در سیستم مقصد.

در حالت اول، در management studio بایستی روی دیتابیست راست کلیک کنی و از منوی ظاهر شده generate script رو بزنی و مراحل کار رو اداه بدی تا از کل دیتابیست و آبجکتهایی که انتخاب کردی یا script بسازه و اون اسکریپت رو میتونی در سیستم مقصد با دستورات معمولی sql در داخل برنامه ات run کنی(البته این نکته خیلی مهمه که اطلاعات شما انتقال پیدا نمیکنه بلکه فقط اسکریپت یه دیتابیس خام ایجاد میشه که این به مراتب بهتر و منطقی تره)

در حالت دوم بایستی دیتابیست رو از سیستم خودت Detach کنی و روی سیستم طرف attach کنی که باز میتونی با دستورات sql در برنامه ات ازش استفاده کنی، برای اطلاعات بیشتر به بخش sql server مراجعه کنید.

در واقع می خوام برنامه نصبم این کارو انجام بده.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. روش Attach کردن Database در SQL Server توسط کد #C
    نوشته شده توسط hassan razavi در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 08 فروردین 1387, 10:42 صبح
  2. Attach کردن Databaseاز داخل برنامه به Sql server
    نوشته شده توسط vb_nima در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 25 خرداد 1386, 01:40 صبح
  3. attach نشدن بانک به sql server 2000
    نوشته شده توسط mdb1346 در بخش SQL Server