سلام
دوستان عزیز من ی مشکلی شدیدی در برنامه نویسی ربات مسیریاب دارم اگر لطف کنین کمکم کنین خیلی ممنون میشم ..........

من ی برنامه برای یک ربات مسیر یاب 5 سنسوره با استفاده از کدویزن که با استفاده روش pwm برای موتور ها سرعت رو کاهش بده و lcd هم نداره....
به طور کلی ربات من دارای ی چیدمانی بصورت عکس هایی که برات میفرستم هست....

همونطور که در عکس ها دیده میشه من از پورت A میکرو بعنوان ورودی اطلاعات از سنسورها و از پورتD بعنوان خروجی میکرو به درایو وصل کردم ...

برنامه میخوام بصورتی باشه که وقتی سنسور وسط رو خط بود دو موتور بچرخند
اگر سنسور راست یا چپ سنسور وسطی روی خط آمد موتور سمت چپ یا راست با سرعت کمتری موتور مربوطه به گردش در آید و اگر انتهایی ترین سنسور ها بر روی خط امد اون موتوری که باید بچرخه با سرعت بیشتری بچرخد تا ربات سریع به مسیر برگردد (منظورم اینکه با PWM این کار انجام بشه ) در کل سرعت موتور ها در هر حالت قرار گیری به طور معمول ب یک نسبت کاهش داشته باشه....

اگر منظورم رو متوجه نشدین بزار ساده تر بگم وقتی سنسور وسط روی خط بود مثلا موتور ربات 2 دور بر ثانیه حرکت کنه وقتی یک از سنسورهایکناری روی خط رفت موتور مربوطه 1.5دور بر ثانیه بچرخه و اگر انتهایی ترین سنسور روی خط رفت موتور 2.5 دور بر ثانیه بچرخه( این یک مثال بودا) .....

خواهش میکنم یکی برنامه اش رو باتوضیح برام بزاره......(پاس شدن درس این ترمم بشدت بهش بستگی داره )

با تشکر از وقتی که میزارین .....

Name:  17072015489.jpg
Views: 6273
Size:  91.9 کیلوبایتName:  17072015488.jpg
Views: 6140
Size:  88.7 کیلوبایت