نمایش نتایج 1 تا 40 از 162

نام تاپیک: AVR

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار SamaPic
    محل زندگی
    مشهد مقدس

Post نقل قول: AVR

با سلام.
    دوست من ، در اینجا خیلی برنامه مهم نیست.چون در هر صورت برنامه قابل تغییر است.در اینجا فقط مدار و توانایی آی سی است که غیر قابل تغییر است.
    آی سی ای که دوست خوبم آقای کرنل پیشنهاد دادند برای این کار باید مناسب باشد.ولی بااین وجود در بعضی موارد شاهد آن خواهیم بود که همه چیز آنطور که ما می خواهیم پیش نمی رود.

منظور شما از باتری بک آپ چیست؟
    اگر منظور شما باتری پشتیبان است (که احتمالا هم همین است ) ، باید از طریق یک رله به مصرف کننده وصل شود و سپس کنترل آن رله را به آی سی بدهید.این روشی است که همواره جواب می دهد ولی روش های دیگر ی وجود دارد که از این روش بسیار ساده تر بوده ولی مختص شرایط خاص هستند.
    دلیل شکم بر نام باتری این است که ، مداری که شما از آن صحبت کرده اید نیازی به باتری بک آپ ندارد.مگر منظور شما غیر از این باشد.
    باز هم اگر موردی هست سوال کن ولی سعی کن آن را در یک پست جدید مطرح کنی.
    البته از این پس برای سوال خود توضیحات دقیق تر و با ذکر مشخصات سوال بفرمایید.چون همانطور که می دانید دانش الکترونیک مبتنی بر مشاهده و بررسی دقیق است که بدون شرح جزئیات این مهم تحقق نمی یابد.

خدانگهدار.

نقل قول: AVR

ببینین من یک برنامه ساعت با mega16دارم که باتری پشتیبان نداره و هر وقت تغذیه قطع میشه ساعت از اول شروع به کار میکنه میخوام زمان دقیق رو تا وصل مجدد تغذیه حفظ کنه

نقل قول: AVR

در مورد سوال دیگم میتونین بگین باید چکار کنم و با چه ای سی این کارو انجام بدم ببینین من میخوام برنامه ای بنویسم که روی پورت A میکرو یکسری led چشمک بزنه و روی پورت B و D میکرو یکسری دیگه LED با یه برنامه دیگه چشمک بزنه یه برنامه فلاشر ولی میخوام این دو برنامه مختلف روی این دو پورت بصورت همزمان اجرا بشه یعنی دو پورت مستقل از هم کارکنن حالا میتونین راهنمایی کنین با چه ای سی و برنامش چطوری میشه
    اینم برنامه :
    #include <mega16.h>
    #include <delay.h>
    #define B PORTB
    #define D PORTD
    #define A PORTA
    char i;
    char x;
    char z;
    void main(void)
    {
    PORTA=0x00;